Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Operateri imaju posebne ponude za određene starosne dobi, kao 65+, pa MTS je imao +100GB za sve rođene posle '92 godišta i sl. Možda neko ima ponudu za studente a i kad je neko student, obično znači da nije pun para. Recimo on bi se s godinama uklopio u tu staru MTS ponudu.


Sve jasno, ali pošto je kod MTS u svim BOX-ovima uslov fiksni, a on živi privatno i ne koristi fiksni (ili i ne postoji fiksni) i seli se, onda to nije opcija. Zato i koristi kućni mobilni net, jer to može na bilo kojoj lokaciji, lako ponese sa sobom - i završava mu posao.


Može. Zvao je Vip, s tim da samo plaća tu razliku ako je počeo novi ugovor (tako mi je preneo). Sad je pitanje da li može da zadrži broj pri raskidu, što jedino znači da na tri meseca mora da bude na Vip pripejd.

Hvala na savetu! :)

Prav(n)i zastupnik si izgleda :)
Nijedan operater nece dati neku pogodnost ukoliko nisi vec korisnik.
Telenor ima za 1199 din Kucni net od 100gb mesecno. Go data+ sa 15gb neta, 400min i 2 premium app je 1125 (ako dobije 50%).

Mts je opcija, ako ti koristis mts da uzmes drugi paket isti kao tvoj ili veci, sa 1god za 1rsd a drugu po punoj ceni sto opet dodje 50%. A i oni imaju mobilni net 100gb za 1500rsd.
 
Najbolje za njega je da ga VIP prebaci na prepaid i da sačeka ili sam zahteva u poslovnici aktuelnu ponudu za intarifu sa 50% popusta. Tubi za 500 RSD imao 10 GB i 300 minuta razgovora a besplatan SMS. Ako pak priča više od pet sati mesečno može ili da doplati minute kod vip-a ili u globaltelu dokupi po potrebi 100 minuta za 300 RSD.
 
Ne radi im ova Online prodavnica uopste. Ja krenuo da obnovim ugovor online, i svaki put kad kliknem na tarifu dodaj u korpu ono prebacuje opet na stranu sa tarifama. Nisam im dugo posećivao sajt, ali vidi se da je menjan i da je postao nefunkcionalan.
 
Probaj iz drugog browsera. A ima i online chat/podrska
 
Za dva meseca imacu pravo da produzim ugovor trenutno Neo 4 ja bi presao na Intarifu e sad dali ce mi praviti problem zbog prelaska na nizu tarifu . Ne bih uzimao telefon.
 
Jedino ako imaš već ugovor ne možeš da se prebaciš na nižu, prilikom obnove, možeš koju želiš tarifu.
 
Koliko znam oni daju mogucnost obnove ugovora 2 ili 3 meseca pre isteka ugovora u tom vremmenskom intervalu mislim preci na nizi paket.
 
Moze da se obnovi ugovor 4 meseca ranije,ja sam pre neki dan to uradio
 
Imam četiri broja na Moj vip servisu (kućni i vikend net i dve prepaid broja) i pošaljem mail da jedan novi dodaju a jedan stari prepaid koji ne koristim izbrišu i odgovore:

"Poštovani,

Ovom prilikom bih Vas obavestila da mi nismo u mogućnosti da vršimo izmene na registrovanom Moj Vip nalogu.

Mogu Vas uputiti da željenom broju možete dodeliti prava pristupa tako što ćete na početnoj strani Vašeg Online Računa, kliknuti na link “Prava prisupa” i klikom na znak olovčice u koloni “Administracija prava” dodelite prava pristupa.

Izborom linka „Dodeli prava“ pojaviće se stranica na kojoj možete dodeliti prava pristupa željenom broju. Nakon što unesete korisničko ime korisnika kojem dodeljujete prava pristupa, potrebno je da izaberete “Nivo prava”

Putem ove aplikacije možete dodavati i uklanjati prava pristupa.

Moja preporuka bi bila da pre pristupa Moj Vip nalogu, izbrišete keš memoriju pretraživača putem kojeg pristupate nalogu."

Gledam gde je to ali ne nalazim, zna li neko gde ovo da pronađem ili da šaljem opet mail (pokušao i preko kompa i preko android mobilnog)?
 
Više ne daju dodatni GB prilikom obnove ugovora online?
 
Koliko vidim gledajući za druga - ništa više ne daju.

Platio je punu cenu neo paketa i punu cenu kućnog interneta, zaključano u istom trenutku sa ugovornom obavezom bez šanse da dobije popust iako je višegodišnji korisnik.
 
@owim Nije baš sve kako se čini. Kućni net može da se seli koliko i vdsl, recimo. Odnećeš ti ruter na novu adresu, ali kakav će ti tamo biti signal? Ja baš tražim rešenje za sebe i sada testiram Telenor sa pripejd karticom. Neki imaju i 150/50 bez problema, ali meni je rekord 24/18, a uglavnom oko 6/5. Na tim brzinama jedva prijaviš ispit. Da, Telenor za kućni net navodno ima poseban apn, sa većim brzinama, ali ko ti kaže da nije i to preopterećeno?

Za box paket nije problem što je podstanar. Ako nisu nešto menjali, mogao si da tražiš prebacivanje fiksnog na svoje ime. Samo podseseš zahtev. Vlasnik stana (i priključka) ne mora ni da ide, ni da daje ličnu kartu. Ni da zna. ;) Telekom to završi prilično brzo i onda ti naprave box paket. Naravno, mora da postoji fiksna linija (kablovi) da bi mogao da ima net i box. Naravno, ja preporučujem da se beži od Telekoma.

A ovo što kaže bandži, tačno je da Telenor ima za 1200 din 100 GB, ali je do 10 Mb/s. (za upload i ne piše) Daleko od dobrog.
Eventualno da naruči neki kućni net preko neta :), pa da ima 14 dana da raskine ako nije zadovoljan. Ali, kad se preseli nema više otkazivanja.
Inače, ja sam juče uzeo pripejd karticu i posle par sati sam imao ponudu 50 % za prelazak na postpejd. Sad, možda ne znači ništa, ali uglavnom se ta ponuda dobijala posle nekoliko dana, pa možda ovo skraćivanje znači da od sutra više nema. Ako razmišljate o toj opciji, bolje da trči večeras da kupi pripejd karticu, pa makar propalo tih 300 dinara. Pritom, može da pokupi i bonus 1500 din za pozive i poruke + 5 GB neta, sve na 7 dana. Za testiranje.

I ne znam zašto ne bi zadržao broj pri raskidu. Tačnije, treba da pitate Vip da li imaju tarife bez uo skroz. Onda raskineš ugovor sa uo, ali kažeš da te ostave na tarifi bez uo, po punoj ceni. Nije važno koliko je, jer sutradan odmah odeš kod drugog operatera i zatražiš prenos broja. Trebalo bi da ti obračunaju po punoj ceni samo tih nekoliko dana dok se ne završi prenos. (tako je kod Telekoma, ne znam za Vip).
 
Da dodam: kada fiksni broj hoće da vrati vlasniku stana, onda vlasnik mora da potpiše da prihvata (jer se plaćanje prebacuje na njega).
Pomenuti bonus za Telenor pripejd je zvanična ponuda i zvanično traje još samo danas (31. januar). Tika-taka, tika-taka... :)
Meni su u Telenoru za kućni net pre par dana rekli da bih na svojoj lokaciji imao "maksimalan protok", a kad pitah koliko: "40-60 Mb", tonom kao da je rekao 400-600. Dakle, kućni net je uvek mačka u džaku, a mislim da niko ne omogućava testiranje.
 
"Ako razmišljate o toj opciji, bolje da trči večeras da kupi pripejd karticu, pa makar propalo tih 300 dinara."

Al gde da kupi,kad sve radi do 9h zbog korone?
 
Da li moze da se raskine vip kucni net pre isteka? I sta onda racunaju kao penale? Po zakonu ne mogu pretplate do kraja. Puna cena pretplate je 1200 din

Btw kartica ima na pumpi :)
 
Jel `oće da prodaju? Znam da cigarete neće. :)
 
Poslednja izmena:
Pomenuti bonus za Telenor pripejd je zvanična ponuda i zvanično traje još samo danas (31. januar). Tika-taka, tika-taka... :)

*Kampanja traje od 27.11.2020. do 31.01.2021.

A kad odeš na dodatne informacije o promociji vidiš da je najkasnije do 07.02.2021. za karticu od 300din odnosno do 15.02.2021. za karticu od 500din ;)
 
Danas je 1.2, i prošlo je godinu dana od potpisivanja ugovora, i znao sam da će ukinuti onih 365 gb. Ali pored njih sam imao 3 gb. koji idu uz neo 3 i 1 gb. koji sam dobio prilikom on line kupovine. Bilo je tu i neka još 2 gb. odakle tu i ja ne znam. Sad i njih nema, dobro 365 gb. ih nema i nema ih ta 2 gb. ali šta je sa onim 1 gb. koji se dobio u on line kupovini, valjda i on važi kao i ugovor 2 godine? Ovi gori od telenora.
 
A kad odeš na dodatne informacije o promociji vidiš da je najkasnije do 07.02.2021. za karticu od 300din odnosno do 15.02.2021. za karticu od 500din ;)

Videh to kada sam dobio obaveštenje za bonus, mislio sam da ti daju rok tih 7 ili 15 dana od kupovine kartice, ali da kupovina mora da bude do kraja meseca.
U svakom slučaju, Telenor je produžio taj bonus do kraja maja, s tim da je 5x (1500 din i 5 GB na 7 dana za 300 din) smanjeno na 3x (900 din i 3 GB na 7 dana za istih 300 din). Samo što nisam znao da je dodatak Neograničeni internet za pripejd (100 GB za 1000 dinara mesečno) isto bila neka akcija koja je juče istekla (gledao sajt 100 puta, nigde nisam video da je pisalo datumsko ograničenje ili da je akcija).
 
Jel obnavljao neko skoro ugovor sa VIP-om i sta nude dugogodisnjim korisnicima? Ja sam trenutno na NEO2 i placam 1000 dinara (neograniceni minuti i poruke + 5GB mesecno). Medjutim, sada postoji samo NEO3 koji je 1300 dinara i uz to bih imao samo 3 GB. A NEONEO od 2000 mi iskreno i ne treba kad i sa ovih 5 GB izguram mesec bez problema.

Mene zanima, da li bi ponudili popust na NEO3 paket uz barem +1 GB bonusa? 8 godina sam u VIP-u
 
Ima li neko neo neo a da ga koristi sa ruterom? Treba mi do jedno 150 200gb mesecno al mozda nekad i predje :D
 
Ја сам користио два месеца (потрошио 1000+GB), после сам пребацио картицу у телефон, јер сам првенствено и узео за телефон.
У рутер сам ставио да бих тестирао да ли ће да ме искључе или ограниче због потрошње.
 
Ја сам користио два месеца (потрошио 1000+GB), после сам пребацио картицу у телефон, јер сам првенствено и узео за телефон.
У рутер сам ставио да бих тестирао да ли ће да ме искључе или ограниче због потрошње.

Da li si dobio neko obavestenje il slicno?
 
Danas videh da se azurirala Vip aplikacija na android telefonu sad nemogu nikako da se ulogujem u istu. Dali se kod vas isto dogada?
 
Meni radi. Ako je aktiviraš dok koristiš internet sa Vipove sim kartice čijem stanju želiš da pristupiš preko aplikacije, ne traži šifru već se automatski uloguje.
 
Isto može biti problem ako koristiš private dns, onda neće ni sa vip netom, ni sa te kartice ni preko vikend neta ili slično
 
Nazad
Vrh Dno