Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Svasta su oni stavljali i u krupna i u sitna slova pa im nije prolazilo kako su zamislili
 
MashNema plašenja, samo realna situacija gde mnogi čitajući temu misle da mogu da stave karticu u ruter pa posle kada im blokiraju saobraćaj onda Ratel, nikada više Vip, forumi, tužba i 500 komplikacija.
Možeš da koristiš Hotspot,ili da staviš SIM u ruter, mere se potrošeni GB kada je SIM u telefonu i/ili kada je u ruteru,ili ako telefon koristiš kao modem, svejedno. Oni u ugovoru nemaju precizno definisanu kvotu za Hotspot ili potrošnju kada je kartica u ruteru, već se upoređuje potrošnja ,na mesečnom nivou, kada je SIM u telefonu, naspram utrošenih GB u ostalim slučajevima. Ukoliko potrošnja bude,tipa.. 1:3 , blokiraće samo share mogućnost na SIMu i neće biti nikakvih penala ,niti će se sankcionisati paket,uz plaćanje penala do kraja UO (to sam pročitao da je neko ovde posao). Dakle, samo neće više moći da se koristi kartica van telefona, niti će moći share. A paket ostaje i dalje Neo Neo (Max) 🍌

Ne mogu da pronađem da li se i u slučaju "tehteringa" dodeljuje IP tom kompjuteru / laptopu koji bi bio priključen pa eto ako bi Syntaur to mogao da testira...
🍻
To ću moći tek početkom marta. Menjam Neo30 u Neo Neo Max, uz sve penale i full cenu paketa, (ne važi trenutni popust jer sam Neo30 uzeo uz uređaj)..tako da..kupovina uređaja preko operatera..?..nikad više. 🍄
 
^

Primer usb tethering-a:
 

Prilozi

  • Idol 3, Telenor 4G USB tethering SpeedTest results ~20 Mbps.png
    Idol 3, Telenor 4G USB tethering SpeedTest results ~20 Mbps.png
    127.8 KB · Pregleda: 104
Verovatno znaju koji je saobraćaj sa telefona, a koji preko hotspot-a, tethering-a i ostalih načina deljenja neta preko TTL vrednosti IP paketa. Standardna vrednost na Androidu je 64, za Windows 10 je 128, itd.

Na primer, da imate dva Android telefona:
Telefon sa VIP sim karticom bi slao saobraćaj sa TTL vrednošću 64.
Telefon koji se kači na prvi telefon bi imao TTL 63. VIP bi onda to registrovao kao deljenje neta.
 
Proveri samo da ne zakasniš ako akcija za NEO NEO MAX traje do kraja februara.
Za mene to ne važi, jer imam UO@dve godine za Neo30 (uz uređaj). Imam opciju da ili prekinem UO i potpišem novu za Neo Neo (Max) ,ili da odradim upgrade postojećeg Neo30.
U oba slučaja plaćam penale i cena Neo Neo (Max) je full, bez aktuelne promocije.
 
^

Treba imati u vidu i mogućnost rezervacije NEO NEO tarifa do 30.06.2021.
 

Prilozi

  • Reervacija NEO NEO TARIFE.png
    Reervacija NEO NEO TARIFE.png
    311.8 KB · Pregleda: 91
Da ako si u drugoj mrezi, u VIP-u najgore uslove imaju oni koji su postpaid trenutno. Ne nude nikakve povoljnosti prilikom potpisivanja novog ugovora, odgovor im je "da nemaju prostora da ponude bilo sta dugogodisnjim korisnicima, vec imaju dovoljno promocija"

/edit Meni ugovor ističe u maju, plaćam 1000 dinara, tada je to bio NEO2, i za to imam neograničene minute, poruke i 5GB. Logično bi bilo da sada nakon dve godine, za te pare mogu da dobijem vise, ali to nije slučaj. NEO3 nudi minute, poruke i svega 3GB za 1300 dinara. Tu je intarifa koja nudi 20GB i 300 minuta za 950 dinara (za mladje od 26 godina), verovatno cu uzeti taj ako ne nadjem bolju ponudu u drugoj mrezi, ali kako VIP ume da pravi razne zackoljice, verovatno necu moci da predjem nantu tarifu bez plaćanja penala (naknade).
 
TTL polje u IP paketu, uz eventualnu kombinaciju provere IMEI-a(ako stavis u ruter npr).
 
TTL polje u IP paketu, uz eventualnu kombinaciju provere IMEI-a(ako stavis u ruter npr).
Što znači da je share data saobraćaja dozvoljeno, u granicama za koje Vip smatra dozvoljenim. Bilo koji pokušaj 'fake'-a, [bluetooth/USB kabl , 3th party apps/ će biti evidentiran ?
 
Ovi u Vip-u nisu normalni. Ko im sedi u IT sektoru, koga plaćaju..ništa mi nije jasno. Ako ne umeju, zašto ne zaposle ljude koji to znaju. Zato što oni koji znaju koštaju više od ovih koji sve što naprave, istovremeno i razvale, pa to plaćamo mi..krajnji korisnici.
Nova aplikacija im je kriminalna, sada imaju posebnu stavku 'Dođeš Nam' .
Nije mi jasno, odakle im dugujem 679rsd, kada mi je račun za januar 6.796rsd.
 

Prilozi

  • VIP-01.jpeg
    VIP-01.jpeg
    65.5 KB · Pregleda: 70
Kazu da imaju nekih problema na mojoj lokaciji, rade na resavanju. Inace radi skroz dobro, brzina je konstantna, imam 2CA u stanu..
 
Ovi u Vip-u nisu normalni. Ko im sedi u IT sektoru, koga plaćaju..ništa mi nije jasno. Ako ne umeju, zašto ne zaposle ljude koji to znaju. Zato što oni koji znaju koštaju više od ovih koji sve što naprave, istovremeno i razvale, pa to plaćamo mi..krajnji korisnici.
Nova aplikacija im je kriminalna, sada imaju posebnu stavku 'Dođeš Nam' .
Nije mi jasno, odakle im dugujem 679rsd, kada mi je račun za januar 6.796rsd.
Pa ti si super, ja im dugujem preko 300k 🤑🤑Screenshot_20210211_174332.jpg😥😰😭

Inače, konačno su smanjili onih 300 dinara za čuvanje MC prilikom plaćanja.
 
Moj račun jeste taj koji je prikazan u generalnom obračunu, jer sam dokupljivao joker dodatke. Ali ta cifra iznad ne postoji, jer ne postoje nikakvi zaostaci na kraju obračunskog perioda.
Kod tebe su dodali dve nule.
 
Pa ti si super, ja im dugujem preko 300k 🤑🤑Pogledajte prilog 297441😥😰😭

Inače, konačno su smanjili onih 300 dinara za čuvanje MC prilikom plaćanja.
Zanimljivo meni stalno 1 dinar kao racun da dugujem.
E ono najbitnije konacno odoh iz vipa i sad me interesuje koliko se bre ceka da se ugasi signal na ovoj vip kartici? Prodje 6 dana i nista, a ja sam raskinuo UO tj otkupio je kesnuo 4.5K dinara samo da ih ne gledam vise, a ko za baksuz primetih pre 2 dana da su sad kod mene poboljsali signal i tamo gde je padalo na 2G sad je 4G doduse slabiji signal izvuce oko 20Mbit u DL ali ja ih cekam od marta prosle godine da to srede njih ne interesuje, a i nije mi zao samo jedva cekam da mi puste Mts signal samo da ne gledam ovaj jadni vipov signal i da nisam nedostupan kad sam dostupan itd.
Dakle glavno pitanje je koliko se ceka da ugase signal meni kao rekose 5 dana, a evo vec 6 dan danas i ja jos na vip a mislio sam da ce mi u toku noci 5 na 6 dan iskljuciti.
 
Zanimljivo meni stalno 1 dinar kao racun da dugujem.
E ono najbitnije konacno odoh iz vipa i sad me interesuje koliko se bre ceka da se ugasi signal na ovoj vip kartici? Prodje 6 dana i nista, a ja sam raskinuo UO tj otkupio je kesnuo 4.5K dinara samo da ih ne gledam vise, a ko za baksuz primetih pre 2 dana da su sad kod mene poboljsali signal i tamo gde je padalo na 2G sad je 4G doduse slabiji signal izvuce oko 20Mbit u DL ali ja ih cekam od marta prosle godine da to srede njih ne interesuje, a i nije mi zao samo jedva cekam da mi puste Mts signal samo da ne gledam ovaj jadni vipov signal i da nisam nedostupan kad sam dostupan itd.
Dakle glavno pitanje je koliko se ceka da ugase signal meni kao rekose 5 dana, a evo vec 6 dan danas i ja jos na vip a mislio sam da ce mi u toku noci 5 na 6 dan iskljuciti.
Izdrži još 5 dana. 😂
Šalu na stranu, meni je trebalo 10 dana za prelazak u Vip sa Telenora. 31.01. podneo zahtev, prenos odrađen tek 10.02. Toliko o tih 4 dana.
 
Pa oni su bolesni onda, pa ja sam raskinuo UO da bih sto pre presao u drugu mrezu, i umesto tih 4-5 dana ja trebam da cekam 10 zbog njihove nesposobnosti da kliknu dva puta i prebace na drugu mrezu.
Oduvek sam se pitao sta sam ja toliko zgresio u proslom zivotu da sam u ovom zavrsio u SRB?!😂
 
Pa oni su bolesni onda, pa ja sam raskinuo UO da bih sto pre presao u drugu mrezu, i umesto tih 4-5 dana ja trebam da cekam 10 zbog njihove nesposobnosti da kliknu dva puta i prebace na drugu mrezu.
Oduvek sam se pitao sta sam ja toliko zgresio u proslom zivotu da sam u ovom zavrsio u SRB?!😂
Meni od vipa vec sutradan stigla kartica, čekao se Telenor 6 dana.
 
Meni od vipa vec sutradan stigla kartica, čekao se Telenor 6 dana.
Ma ja sam dobio odmah istog dana kad sam podneo za prenos u Vipu odmah sam otisao u Mts i devojce mi dalo karticu njihovu i rece za 4-5 kad iskljuce vip samo ubacim tu njihovu.
 
Nazad
Vrh Dno