Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Povremeno mi neko kaže da sam bio nedostupan, ali na tom broju primam toliko poziva, da i ne primetim, pa ako mi neko ne kaže da sam bio nedostupan, to ne mogu da znam. Dnevno bude bar nekoliko poruka o propuštenom pozivu, pa ne znam da li su iste zato što je bila zauzeta linija ili sam bio nedostupan.
 
Na Globaltelu koji koristi Vip mrežu često se dešava pun signal, gledam u telefon i dobijam poruku o propuštenom pozivu.

Odmah pokušavam da pozovem (takođe je pun 3G, odnosno H+ signal), nemoguća misija. Samo čekanje u nedogled.

Prebacim ručno na 2G uspostavi se veza odmah. Tako da sumnjam na preopterećenost 3G baznih stanica za pozive.

Pored toga u poslednjih recimo dva meseca, često se javi i problem da čujem sagovornika savršeno, dok on mene apsolutno ništa, ili obrnuto. Tek nakon nekoliko puta se uspostavi upotrebljiva veza. Mislim da je to isto na 3G mreži. Čini mi se da to nisam primetio na 2G, ali ko će svaki čas šaltati da bi obavio najobičniji poziv.
 
Ni meni, šta više mesecima nisam dobio poruku da sam imao propušten poziv.
 
Da li vam se desava cesto,da imate signal a da ste nedostupni?
Da. Jos jedan razlog zasto sam otisao iz Vipa tj trenutno u procesu tranzicije posto sam odkupio 5 meseci ranije UO, pa zamisli koliko je los Vip bio meni kad sam se odlucio da im poklonim 5000 samo da ih ne gledam
 
Приметио сам у ВИП-у да имају тарифу "Интарифа" која се може узети без уговорне обавезе, тада кошта 999 дин. али исто тако се може узети и без телефона за 999 дин али претпостављам да је то са уговорном обавезом, пошто је са телефоном цена тарифе 1499 дин. Занима ме шта тачно значи без уговорне обавезе (предности/мане) у односу на то када бих узео то уз уговорну обавезу(без телефона)?
 

Prilozi

  • 4D20D5B3-3B97-46AE-BA32-C141561F9183.jpeg
    4D20D5B3-3B97-46AE-BA32-C141561F9183.jpeg
    105.1 KB · Pregleda: 7
  • E58613E9-7365-4E53-AD2D-FE385E18FFDB.jpeg
    E58613E9-7365-4E53-AD2D-FE385E18FFDB.jpeg
    108 KB · Pregleda: 7
Приметио сам у ВИП-у да имају тарифу "Интарифа" која се може узети без уговорне обавезе, тада кошта 999 дин. али исто тако се може узети и без телефона за 999 дин али претпостављам да је то са уговорном обавезом, пошто је са телефоном цена тарифе 1499 дин. Занима ме шта тачно значи без уговорне обавезе (предности/мане) у односу на то када бих узео то уз уговорну обавезу(без телефона)?
Promocija do 31.03. posle tog datuma će se naplaćivati 1499rsd.Screenshot_2021-02-15-09-28-44-364_com.android.chrome.jpg
 
Хвала пуно на информацијама.👍
 
Ček ček, a od pre godinu ko je imao INTARIFU bez UO i bez telefona? Valjda to ostaje 999?
 
Ako nemaš UO naravno da će povećanje cene, tj. ukidanje promocije važiti za tebe.
 
Ja sam zadovoljan uslugom Vipa,koristim Intarifu i tu ću i ostati.Prebegao sam iz Mts jer više nisam mogao da trpim bahatost istih.Nemam propuštenih poziva,sve je stabilno,osoblje je ok ali ni njih ne vidjam preterano.
 
Ako nemaš UO naravno da će povećanje cene, tj. ukidanje promocije važiti za tebe.
Mislim da nisi u pravu, sada sam čitao na VIP-u, to važi samo za INTARIFA 18/26, pre nove godine ta akcija nije ni postojala, znači verovatno će ostati "obična" INTARIFA bez UO i dalje 999 kao što postoji već 2 godine.
 
Ako se uzme vip pripejd broj, jel komplikovana procedura za prebacivanje na postpaid kasnije u nekom trenutku?
 
Pa do juče su random pripejd korisnicima koji su trošili ca. 500 rsd mesečno nudili Intarifu ako potpisu ugovor na 24m za 500 din. Kakvo sad poskupljenje na 1500? To ne vredi te pare. Kod globaltela bez ugovora NEO priča i 4Gb za 1000 rsd a net se prenosi u sl. mesec.
 
Jeste, moras da se potpises cak 3-4 puta

Mislio sam da li postoji period cekanja ili dostavljanja neke dokumentacije posto mi je drug pricao da je morao da nosi neke izvode ili sta vec i da ceka 10 dana, mada je on imao pripejd karticu drugog operatera.

Prosto me zanima da li se sve resava jednom posetom u poslovnici.
 
Mislio sam da li postoji period cekanja ili dostavljanja neke dokumentacije posto mi je drug pricao da je morao da nosi neke izvode ili sta vec i da ceka 10 dana, mada je on imao pripejd karticu drugog operatera.

Prosto me zanima da li se sve resava jednom posetom u poslovnici.
Moraš da potišeš prvo brdo papira i da prvo proveriš koliko moraš da platiš i još da ti prvo pošalju napismeno to ,da ti ne pošalju duplo veći račun kao meni , onda ako to dobiješ kao ja , sledi žalba (to uradiš u filijali) , i onda kada dobiješ odgovor platiš i odeš u filijalu sa tim papirima kod drugog provajdera ,dobiješ privremeni broj koji se sam aktivira na tvoj stari za 3-4 dana.Tako je meni bilo iz MTS na VIP .Postpejd brojevi su u pitanju.
 
Mislio sam da li postoji period cekanja ili dostavljanja neke dokumentacije posto mi je drug pricao da je morao da nosi neke izvode ili sta vec i da ceka 10 dana, mada je on imao pripejd karticu drugog operatera.

Prosto me zanima da li se sve resava jednom posetom u poslovnici.
Nema nikakvog cekanja, odes kazes hocu taj i taj postpaid paket, imam taj i taj prepaid broj, das LK i potpises par primeraka. Eventualno ako uzimas telefon a nisi nikad bio postpaid onda mozda traze nesto dodatno, videces.
Prenos broja u drugu mrezu je nesto drugo
 
Malo mi je teško ovo da radim ali moraću da podelim nešto sa Informerovog portala. U početku mi deluje kao da se radi o klasičnoj Informerovoj uceni kako bi se neka kompanija privolela da se oglašava kod njih, ali naposletku se oglasi i VIP koji kaže:

"U kompaniji VIP kažu da je neograničeni internet iz NeoNeo tarifnih paketa namenjen za korišćenje na pretplatničkom broju na kojem su NeoNeo tarife aktivirane i uz korišćenje SIM kartice sa tim pretplatničkim brojem u telefonu.
- To je jasno navedeno i u korisničkom ugovoru. NeoNeo je namenjen svima koji teže komfornom korišćenju internet saobraćaja na mobilnom telefonu bez brige o potrošnji. Ipak, kartica sa uslugom NeoNeo nije namenjena da zameni kućni internet. Takvo korišćenje kartice nepovoljno bi uticalo na korisničko iskustvo drugih korisnika mobilnog interneta. Deljenje interneta koje podrazumeva veću mesečnu potrošnju u odnosu na potrošnju ostvarenu prilikom korišćenja interneta na mobilnom telefonu, kao i upotreba tarifnih paketa NeoNeo kao zamene za kućni internet, predstavljaju zloupotrebu osnovne namene paketa NeoNeo. U tim slučajevima operator zadržava pravo da, u cilju očuvanja kvaliteta usluge prenosa podataka u mreži, pretplatniku trajno zabrani opciju deljenja internet saobraćaja sa drugim uređajima - rekli su nam u VIP-u."

Radi se o tome da, navodno, VIP ograničava potrošnju podataka sa interneta koji se deli putem hotspota, odnosno, da možeš da ne možeš da podeliš više podataka od onog koliko si potrošio za surfovanje na mobilnom (verovatno od nekog trenutka, 10GB=10GB, na primer. Na taj način sprečavaju korisnika da koristi neograničenu potrošnju preko hotspota, odnosno sprečavaju da to bude zamena za kućni net.

Radi seo Neo Neo tarifama (neograničena potrošnja).

P.S. Pitanje je i da li operater uopšte može da prati potrošnju podataka koja se deli preko hotspota, odnosno da razlikuje tu vrstu potrošnje od one na samom mobilnom.

 
Informer pise svakakve lazi i blati sve sto ne odgovara vodji tako da treba uzeti vest sa dozom rezerve
 
Vip je mnogo toga prećutao i treba da navede na sajtu "Neo neo max na mobilnom" i stavi pored "zvezdicu" da nema deljenja i korišćenja u ruteru jer ovako su se građani ponadali da za 2.000 din ne moraju više da brinu o netu/pozivima/porukama, nema više kablovskih/ADSL/VDSL/optika operatera, samo skidaj neograničeno i uživaj.
 
To što piše informer, piše i u ugovoru.
 
Da li može operater da vidi potrošnju koja se odvija preko hotspota i da li moće da je ograniči?
 
Pročitaj par strana unazad i sve će ti se kasti. Baš smo vodili raspravu šta i kako.
 
Može li neko da napiše šta se sve ne smatra deljenjem interneta, odnosno hotspot-om?

Na primer:

1. Korisnik sme da priključi mobilni preko OTG kabla na 2.5" ili 3.5" hard disk od jednog, dva, tri, četiri ili više TB-a (dock/enclosure) i da skida filmove, serije, slike, igre, muziku, programe, projekte, dokumente (šta god) na taj disk i zatim isključi kabl da bi nakon toga taj isti disk ubacio u desktop i to se ne smatra deljenjem? Da li može Vip da učini bilo šta ako vidi da je skinuto nekoliko TB na ovu foru (ne može da zna da li je skinuto na SD karticu, fleš, eksterni disk...) ali će videti da su skinuti TB-i?

2. Korisnik sme da priključi mobilni preko OTG kabla na Monitor ili TV preko HDMI i da gleda Netflix filmove/serije u 4K, da igra online igre i to se ne smatra deljenjem?

3. Šta još ne može da se smatra deljenjem ako korisnik želi da ide 100% po ugovoru i da mu Vip ne sme ništa?

4. S obzirom da ne postoji kvota, odnosno da hotspot ne sme da pređe količinu dl-a sa mobilnog u kom programu meriti potrošnju GB-a na mobilnom a u kom na PC-u?
 
To sto si nabrojao se ne smatra deljenjem, i VIP nikako ne moze da zna da li ti podatke skidas na karticu, hard ili televizor.
Deljenje je kad ukljucis hotspot na telefonu, ili koristis karticu u ruteru.
 
To znam, ali šta još može da se nabroji tj. na koji način sve može da se iskoristi taj mobilni net a da Vip nema pravo da raskine ugovor?

I da li neko zna u praksi da li radi bez problema dock 3.5" sa dva diska i android mobilni (da li mobilni vidi diskove, da li prepoznaje NTFS, da li dolazi do pucanja veze ili bilo šta slično)?
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto planiras da kacis HDD na telefon lol :D
Danas telefoni uglavnom dolaze sa 64/128GB memorije, sta planiras da skidas, ceo internet? :p
Zar nije jednostavnije da skines sta ti treba pa povezes telefon na komp i svuces to?
Ne verujem da ces moci da zakacis 3.5'' na telefon jer telefon ne moze da mu obezbedi dovoljno struje.

Ne znam koji te slucaj jos interesuje, ali prilicno je jednostavno. Ako koristis karticu u svom telefonu mozes da skidas sta god zelis. Ukoliko taj isti telefon koristis da delis internet sa drugim uredjajima, ili u te svrhe koristis ruter, to se smatra deljenjem interneta.
 
Razmatram sve mogućnosti. 100% su rekli iz mts-a da uvode optiku do kraja januara (bili i promoteri i skupili potpise i zgrada do mene uvela njihovu optiku i dobio par brojeva iz centrale i trebala komisija da izađe na teren da puste signal...), sve super, samo se nisu pojavili :p

SBB iako imam mogućnost ne želim jer ne daju uslugu bez televizije a TV ne gledamo.

Trenutno sam na Vip kućnom i vikend netu, kada je potrebna veća količina skinem preko vikend neta. Presek za kućni je 26.02 tako da moram da raskinem UO za kućni do 25.02 (tada ističe dve godine ugovorne obaveze).

Rekoh da neću neo max jer su me uveravali da za par dana puštaju signal iz mts-a i optika bi bila 12 meseci po dinar a drugih 12 oko 2.000 i to je baš jeftino ali koliko vidim za sada su iz samo njima poznatog razloga stali.

Sada je opet u igri neo max ali ne volim da se jurim sa Vip-om oko tumačenja ugovora već kada potpišem dve godine ne razmišljam o tome.

Jedno vreme mi je bio dovoljan kućni net od 100GB jer sam imao milion obaveza koje nisu vezane za komp pa nije bila ni velika potrošnja, sada opet trošim.
 
Nazad
Vrh Dno