Šta je novo?

Banka Intesa

Na koju foru ste dobili poklon na AMEX Blue? Arčim je baš dosta i nikada ništa ne dobih 😂
U tome i jeste caka. Ja uopste nisam placao AMEX Green karticom a da bi me stimulisali da je koristim nagradili su me sa 3000 rsd. Uslov je bio da u odredjenom vremenskom periodu izvrsim placanja u vrednosti od 10k rsd/85€.
 
Ko je koga terao? I dalje koristim staru aplikaciju bez i jednog problema. Niti su me zvali da predjem na novu, niti uslovljavali, niti reklamirali.. Koristicu je dok ne stave kljuc na istu, a kako mi se cini to ce biti tek kad ispeglaju novu tamo krajem godine.
Koliko vidim do juna/jula je sad rok. Da li će da produžavaju to već ne znam
 
desava se to mnogo cesto, izaberes racun sa kog i racun na koji prebacujes, a na sledecem ekranu ti pokazuje druge racuce... jednostavno iz 10 pokusaja jednom uspe to prebacivanje/menjacnica tj odabir zeljenih racuna...
Овде је фора што хоће да ми пребаци на неки други динарски рачун који никад нисам користио.
Треба да платим хотел у иностранству а не могу да пребацим паре. Хотел је резервисан интернет картицом а морам да платим Visa Clasic.
Има паре код себе за хотел за сваки случај.
 
Jesi probao web aplikaciju za taj prenos? Ja u tom smeru (internet račun - devizni račun) prebacujem na kraju svakog meseca, da mi ne bi naplatili održavanje internnet računa. Nikada nisam imao problem, uvek radim iz Android app
 
Pitanje za virtuelne kartice - kada se kreira jednokratna virtuelna kartica, da li se datum isteka i CVV kod mogu vidjeti naknadno (negdje u mBank ili novom IntesaOnline) ili je neophodno da se ovi podaci zapisu posebno ili zapamte ukoliko se kartica zeli upotrijebiti kasnije?

Pod Povezanim Karticama vidim da je kartica kreirana i aktivna, ali ne uspijevam pronaci nigdje dodatne podatke neophodne za placanje?!
 
Pitanje isto vezano za virtualne kartice - da li mogu da se koriste online? Meni je vec par puta odbijena karica za neki nebitan iznos, par $
 
@el_patron moguća su dva problema:
1. Trgovac zadržava pravo da odbije transakcije sa Prepaid kartica (Gift, Prepaid, Debit Prepaid = Prepaid na online kanalu).
2. Da li si obezbedio 6-7% veći iznos za rezervaciju transakcije?
 
Ukoliko je na glavnoj kartici isključen neki kanal plaćanja (npr. internet), onda ni virtuelna povezana sa tom glavnom neće raditi na tom kanalu.
Meni se dešavalo par puta dok nisam povezao da tako funkcioniše.
 
@el_patron moguća su dva problema:
1. Trgovac zadržava pravo da odbije transakcije sa Prepaid kartica (Gift, Prepaid, Debit Prepaid = Prepaid na online kanalu).
2. Da li si obezbedio 6-7% veći iznos za rezervaciju transakcije?

Ja sam odustao od virtuelnih, jer su mi čas radile, čas nisu. Jednu sam napravio za Netflix, prvo je radila, a onda je odbijena. Bilo je dovoljno sredstava.
Isto mi se ponovilo i u nekim online prodavnicama sa drugom karticom.
Batalio do daljnjeg.
 
@el_patron moguća su dva problema:
1. Trgovac zadržava pravo da odbije transakcije sa Prepaid kartica (Gift, Prepaid, Debit Prepaid = Prepaid na online kanalu).
2. Da li si obezbedio 6-7% veći iznos za rezervaciju transakcije?
Jesam, stavio sam 1000din, predmet je kostao ~3$ na aliexpress.

Sa glavnom karticom sam bez problema uvek placao na aliexpress. E sad, jedino da oni ne prihvataju virtualne kartice za placanje, al ne vidim sto ne bi.
 
Jesam, stavio sam 1000din, predmet je kostao ~3$ na aliexpress.

Sa glavnom karticom sam bez problema uvek placao na aliexpress. E sad, jedino da oni ne prihvataju virtualne kartice za placanje, al ne vidim sto ne bi.
Redovno placam virtuelnom na Aliju, otkad su uveli virtuelne, i nikada nisam imao problema.
 
Ističe mi Visa Inspire ovog meseca. Da li iz banke javljaju, kao za internet karticu, da je nova stigla u ekspozituru i da mogu da je preuzmem ili u ovom slučaju treba ja da reagujem?
 
Moje iskustvo i sa Mobi i sa Wave2Pay je katastrofa. Prvo što objavljuju beta verzije novih aplikacija i očekuju da ljudi drže novu i staru verziju u telefonu, (ako nešto zatreba). Nečuveno, pa nije to dečija igrica nego online banking. Potom polupismeni operateri call centra koji ne znaju ni kako vizuelno izgleda meni PC okruženja u odnosu na staru/novu Mobi aplikaciju i na kraju saopštava da je radi aktivacije Wave2Pay trebalo da sačuvam staru aplikaciju?! Bar da imaju kulture da o tome obaveste, kad već plaćamo ''održavanje računa''.
I onda normalno - izvoli na šalter gde ***** broj X jedva nabada nešto ali je neophodan jer im ništa vezano za bilo kakvu aktivaciju/reaktivaciju aplikacije ne radi. Hvala bogu pa i nisam zahtevan korisnik aplikacija, ono osnovno, plačanja računa i pregled stanja mi ne pravi probleme. Prebacivanje novca sa raćuna na raćun mi nije još zatrebalo, osećam u startu da neće valjati. Potpuno je neverovatno kakav odnos banke kod nas imaju prema poslu i koga zapošljavaju.
 
Ističe mi Visa Inspire ovog meseca. Da li iz banke javljaju, kao za internet karticu, da je nova stigla u ekspozituru i da mogu da je preuzmem ili u ovom slučaju treba ja da reagujem?
Mogu da ti jave i krajem meseca 20 i nekog, tako da, budi bez brige. Imao sam situaciju da tražim premeštanje kartice u drugu filijalu, ali to sam mogao da učinim tek nakon prijema sms poruke.
 
Nisu blagonakloni ni za paušalce, tj. njihov predefinisani je oko 116.4, a bolji može da se ispregovara tek oko 5000€. Drugim rečima, nisu blagonakloni za povlašćeni kurs ni na Premium računu. Banke koje nude povlašćen kurs su: Poštanska (i bivša mts), Komercijalna (set paketi), Addiko, AIK, UniCredit, Mobi Progresiv, ProCredit Total, dok Intesa i Halk su tu negde sa tih 117.

Samo jedna off topic dopuna sa postovanjem za nesebicne savete i znanje vezano za bankarske teme 😃

Srednji kurs je i u OTP na Prestiz paketu i mesecnom platom od 140000 dinara.
 
Poslednja izmena:
Samo jedna off topic dopuna sa postovanjem za nesebicne savete i znanje vezano za bankarske teme 😃

Srednji kurs je i u OTP na Prestiz paketu i mesecnom platom od 140000 dinara.
Ja dam magnifica u Intezi i apsolutno nemaju bolji kurs cak ni za nas. Ja kupujem po 118.20, dok moje kolege u OTP kupuju po nekkm srednjem (117, xx). Moja bankarka mi kaze da se bolji kurs moze pregovarati tek ako hoces da kupis 100K evara ili vishe 😵.

Mislim da su bezobrazni obizorm na sve novr naknade koje naplacuju, plus sto sada drpaju i na kursnoj razlici, ali te uredno ovaveste da je "bez provizije".

Obrni, okreni - mislim da me pljackaju, al me znam koja bi trenutno banka bila najoptimalnija (kolege koji su u OTP se zale da je tamo rasulo...)
 
Pitanje za virtuelne kartice - kada se kreira jednokratna virtuelna kartica, da li se datum isteka i CVV kod mogu vidjeti naknadno (negdje u mBank ili novom IntesaOnline) ili je neophodno da se ovi podaci zapisu posebno ili zapamte ukoliko se kartica zeli upotrijebiti kasnije?

Pod Povezanim Karticama vidim da je kartica kreirana i aktivna, ali ne uspijevam pronaci nigdje dodatne podatke neophodne za placanje?!
Hajde da probam jos jednom, za slucaj da je ljudima promaklo - da li negdje mogu da se vide podaci o virtuelnoj kartici (datum, CVV) nakon sto se kreira i zatvori taj dijalog gdje ih prikaze nakon kreiranja?
Mozda sam ja lud, ali ne uspijevam nigdje nista da pronadjem... Moze li neko da baci pogled ako vec ima kreiranu virtuelnu karticu?
 
CVV ne mozes nigde videti, to ti pise i kad kreiras karticu...
Datum se vidi kada odes na Povezane kartice, pa otvoris zeljenu virtuelnu karticu (tu vidis detalje poput broja kartice, tipa, statusa, vazi do...)
 
Datum koji se vidi kad se naknadno pogleda virtuelna kartica nije isti kao onaj koji se prikaze u formatu xx/xx kad se kreira kartica (kod mene je recimo dva dana razlike, ko zna zasto?!?). Tako da ocigledno i taj podatak mora da se zapamti/zapise kao i CVV prilikom kreiranja kartice.

Dobro je, nisam lud. Mislim da je ovo jos jedna od gluposti sa ovim virtuelnim karticama (iako je koncept zaista dobar, to priznajem). Ali kontam da se jednostavnim brisanje (nisam probao dosad) i kreiranjem nove virtuelene kartice resava problem (samo se nadam da ne rade neku rezervaciju i zadrzavanje sredstava u tom scenariju)!
 
Datum koji se vidi kad se naknadno pogleda virtuelna kartica nije isti kao onaj koji se prikaze u formatu xx/xx kad se kreira kartica (kod mene je recimo dva dana razlike, ko zna zasto?!?). Tako da ocigledno i taj podatak mora da se zapamti/zapise kao i CVV prilikom kreiranja kartice.
Ah, lupio sam glupost, datum isteka kartice ne evidentira dane (obrnuo sam godinu i dan u glavi). Definitivno se vidi datum vazenja kartice u pregledu (samo se uzme citav mjesec), ostaje samo da se CVV zapamti ili zapise.
 
Ja dam magnifica u Intezi i apsolutno nemaju bolji kurs cak ni za nas. Ja kupujem po 118.20, dok moje kolege u OTP kupuju po nekkm srednjem (117, xx). Moja bankarka mi kaze da se bolji kurs moze pregovarati tek ako hoces da kupis 100K evara ili vishe 😵.

Mislim da su bezobrazni obizorm na sve novr naknade koje naplacuju, plus sto sada drpaju i na kursnoj razlici, ali te uredno ovaveste da je "bez provizije".

Obrni, okreni - mislim da me pljackaju, al me znam koja bi trenutno banka bila najoptimalnija (kolege koji su u OTP se zale da je tamo rasulo...)
Cilj svake banke (i ne samo banke) je da uzme što više novca. Tako da moraš da gledaš kroz sve usluge koje ti znače, odnosno koje koristiš. Ako je najvažnija kupoprodaja deviza, onda je OTP očigledno jeftinija. Međutim, ako uporedimo kreditne kartice, revolving model, kamata kod Intese je oko 18%, a kod OTP je oko 34%. Zatim, ko koristi plaćanje na rate, to kod Intese je moguće i debitnim i kreditnim karticama. Na Magnifica računu nema čak ni onih 50 din mesečno. Kod OTP može to sa kreditnom, ali je provizija 4%, odnosno 5% ako banka nema ugovor sa prodajnim mestom. U odnosu na Intesu, mnogo je manji broj prodajnih mesta sa kojima OTP ima ugovor.

Nije mi uopšte namera da branim niti napadam bilo koju banku, već samo da ukažem da treba gledati sve usluge koje svako ponaosob koristi i onda prema tome odabrati. Primer samo jedne usluge ne mora apsolutno ništa da znači, može čak da da krivu sliku.
Onaj ko koristi Magnifica račun, ne verujem da je to uzeo samo zbog kursa kupovine deviza... :)
 
Ima li negde kompletno, detaljno uputstvo kako instalirati (predpostavljam da je kod Inteze i to posebna procedura) i aktivirati novu aplikaciju kao i pristup novom web portalu.
Da li ovo uputstvo radi => https://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo/digitalno-bankarstvo/migracija.html

Nisam bio u ovoj temi davno, pročitah 10tak stranica, a pamtim i komentare od ranije, kao da je svako aktivirao novu app na neki drugi način i kao da je uvek bilo slepo nabadanje...

Inače, neko je pominjao verifikaciju plaćanja na aliexpresu,
i meni se malopre prvi put to desilo, bilo oko 15$, uneo podatke kartice na aliju, izabrao da potvrdim plaćanje kad otvori sa intezina stranica i traži da izaberem da li ću SMSom da verifikujem ili na neki drugi način (nešto nepoznato mi), uglavnom stigao mi sms sa porukom tipa "Lozinka za internet plaćanje je xxxxxxx i važi 120 sekundi..." nije mi jasno što smaraju, ranije nije bila frka ni za 50-100$ sad cimaju za 15$!!!
 
Zna li neko, da li je moguce online ili pozivom Call centra, podneti zahtev za zamenu izgubljene kartice?
 
Upravo sam se cuo sa agentom, NIJE moguce online podneti zahtev za zamenu izgubljene kartice, mora se ici u ekspozituru banke.
 
Drugari,
Jel neko od Vas koji je u statusu Pausalca trazio u Intesi kreditnu karticu. Da li gledaju kolika mi je osnovica ili koliko povlacim po osnovu 241? i koja je procedura. Gledam da se prebacim u Magnifica status i da uzmem kreditnu karticu.
Svako dobro
 
Nisam siguran da li ti treba kreditna kartica kao preduzetniku ili kao fizickom licu?
Ja sam preduzetnik, i uzeo sam kreditnu karticu kao fizicko lice...
gledaju prosek primanja na tvom racunu koji imas kao fizicko lice. U prosek primanja ulaze sve uplate po osnovu 241. Ako si uplacivao po osnovu 290 onda to ne ulazi u prosek primanja. Ne mogu da se setim da li gledaju prosek za 3 ili 6m...
U mom slucaju sve je proslo vrlo lako...
 
Hvala,
Upravo to ja sam preduzentik ali hocu kao fizicko lice da uzmem kreditnu karticu :) . ja sve povlacim kao 241 tako da bi trebalo da to uzmu u obzir.
 
Nazad
Vrh Dno