Šta je novo?

Banka Intesa

Nemas razloga da ih ne podelis sve na rate, BTW.

Ceka me jos dodatnih troskova, da zavrsim specijalisticke i da dam pare na diplomu, servis za moj auto, eventualni troskovi za dodatne popravke na burazerov auto ako bude bilo potrebe (posto je imao udes pa je ozbiljno bio ostecen automobil), da iskoristim placeno odsustvo ako dobijem i da malo radim na zavrsnom radu, malo da negde zapalim na odmor u septembru, + razmisljam i o upisu na master strukovne gde moram da pljunem odmah 30% skolarine... Nije lako biti student :smash:.
 
Kako si napisao vise zvuci da se hvalis nego da se zalis, neki bi pomislili :)
 
Ma kakvi hvaljenje, planiram da odradim jos neke tezge da bih imao za sva ta zadovoljstva sto sam planirao :whip:.
 
Vidiš da čovek "zeza krizu"... A možda i nas malo ;)
 
Iscitao sam temu, ali ne uspevam da pohvatam sve, pa bih zamolio nekoga da mi pojasni.

Treba mi internet kartica za placanje putem interneta. Koliko sam razumeo proces je da odem u Intesa poslovnicu, otvorim racun (dinarski ili devizni?) sto se zavrsi na licu mesta a potom podnesem zahtev za izdavanje internet kartice na sta cekam 2 nedelje (da bih mogao da uplatim novac i koristim internet karticu)?

S obzirom da kao student nemam stalni posao i s obzirom da necu tako cesto koristiti karticu, zanima me da li placam neku vrstu odrzavanja ili drugih fiksnih troskova ili mi banka samo "uzima" prilikom uplate na racun kroz pretvaranje kursa ili se cak "ugradjuje" i prilikom samog internet placanja?

Dalje, da li taj racun koji otvorim zbog internet kartice mogu da koristim i za druge stvari tipa da uplatim novac na racun i da onda sa njega "prebacujem" kada treba da platim ratu za fakultet, ratu za Telenor postpaid ili vec trecem licu? I konacno, da li na osnovu tog racuna mogu da dobijem karticu pomocu koje mogu da platim u kaficu ili Maxiju racun? (mislim da za ovo gotovo sigurno ne moze, jer se ta kartica placa, i odrzavanje i sve).
 
Uzmi obicni devizni i visa electron. Za sada nema odrzavanja i trazi eBank i da ti broj registruju za SMS. Sa tom karticom mozes da placas na netu i na POS u inostranstvu. Uplatis EUR i nemas provizije.

Kao student mozes da razmislis i o http://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo/tekuci-racuni/student-hit-.1744.html

Nema odrzavanja u prvoj godini koriscenja, ne znam za kasnije da li je 300 din kao “obicni” HIT...


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
125 dinara je meni bilo održavanje nakon sto je isteklo tih godinu dana za student hit.

Ti mozes i da podneseš zahtev samo za Visa Internet karticu ali onda nemas Intesa Mobi (online) bankarstvo.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ebanking moze da se aktivira i uz vizu internet(za mobi ne znam), ali posto su poceli da naplacuju vizu internet bolja kombinacija je ovo sto je salecg rekao, tj. avista+electron

Jel su nekome objasnili zasto su nekima koji vec imaju kartice pokusali da naplate 800din reizdavanje., kada u tarifniku pise da je tih 800din. za izdavanje? Ne kapiram kako mogu retroaktivno da naplacuju.
 
Ne mogu retroaktivno, nego kada im se obnavlja su probali. Verovatno na foru da ljudi koji nisu nesto koristili tu karticu sami je otkazu, kako im ne bi bio trosak. A ljudi su stvarno otvarali za po jednu transakciju :) Zarada banke je manja nego sto ih kosta licenca po izdatoj kartici :)
 
Мени у једној банци,тамо преко Дрине:),нису хтјели реиздати картицу јер није била активна задња 3 мјесеца прије истека.
Тражио лично и тек онда може,3 КМ цијена(3х60 дин.)Значи има простора за смањење трошкова клијента и другачије пословање банака,само ако се хоће.
 
Ja imam onaj osnovni racun i novac ti skidaju samo kada imas sredstava na racunu. Ja sam na primer primao platu jedno vreme i kad sam prestao i imao 0 na racunu, nisu mi naplacivali odrzavanje. 190din mislim da je, poskupelo je prosle godine valjda.
 
Da li je moguće dati ovlašćenje ili bilo šta kako bi neko drugi mogao da ode u Intesu s mojom internet karticom da uplati novac na nju? Nikako mi ne odgovara radno vreme poslovnice.
 
Kapiram da mozes da das ovlascenje po racunu i da tada neko moze da ti uplati (i podigne) i devize. Ne mora da se nosi kartica, ali moras da podjes sa tom osobom do expoziture da bi potpisali ovlascenje.

FAQ sa sajta: Po Zakonu o deviznom poslovanju koji je stupio na snagu 27.07.2006. godine, uplatu u efektivnom stranom novcu mogu vršiti samo vlasnik i ovlašćeno lice po računu, odnosno knjižici. Fizičko lice može dati punomoćje i van Banke. U zemlji, punomoćje mora biti overeno od nadležnog organa – suda ili opštine, a u inostranstvu od konzulata Republike Srbije ili od notara. Ukoliko je vlasnik računa u Beogradu, ovlašćenje se daje dolaskom na šalter Banke, zajedno sa licima koje vlasnik računa želi da ovlasti.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Jednostavnije je otvoriti devizni račun, odeš jednom, uplatiš tipa 500-1000€ i onda polako prebacuješ online na internet vizu za kupovinu preko neta, ili prebaciš platu pa kupiš eure online i prebaciš ih na internet vizu ali je kurs povoljniji jedino na onim premium računima, za običan račun je gori nego u menjačnicama...

el_patron: Ja imam onaj osnovni racun i novac ti skidaju samo kada imas sredstava na racunu.
Mislim da održavanje računa prestaju da napljaćuju posle 3 meseca neaktivnosti računa, znači 3 meseca ti skidaju za održavanje čak i ako ništa ne dobijaš, ako si podigao sve sa računa onda račun ide u minus i čim primiš nešto oni skinu taj "minus"... Ako se ne varam.
 
I minus može da bude maks jedan mesec, bar na namenskim računima za koje se plaća održavanje.
 
Kapiram da mozes da das ovlascenje po racunu i da tada neko moze da ti uplati (i podigne) i devize. Ne mora da se nosi kartica, ali moras da podjes sa tom osobom do expoziture da bi potpisali ovlascenje.

FAQ sa sajta: Po Zakonu o deviznom poslovanju koji je stupio na snagu 27.07.2006. godine, uplatu u efektivnom stranom novcu mogu vršiti samo vlasnik i ovlašćeno lice po računu, odnosno knjižici. Fizičko lice može dati punomoćje i van Banke. U zemlji, punomoćje mora biti overeno od nadležnog organa – suda ili opštine, a u inostranstvu od konzulata Republike Srbije ili od notara. Ukoliko je vlasnik računa u Beogradu, ovlašćenje se daje dolaskom na šalter Banke, zajedno sa licima koje vlasnik računa želi da ovlasti.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Hvala na odgovoru. Taman sam se ponadao kad onda ovaj kraj za ljude iz Beograda... [emoji3] Ja da imam vremena samo jednom da odem i uplatim, ne bih uopšte razmatrao ovu opciju.

Koliko košta da se uradi ovlašćenje kod notara? Nisam do sada radio, kontam oko 2.000?
 
Mislim da je 360 dinara
 
Koja koma od situacije danas.

Odem u poslovnicu da pitam da podignem karticu za bankomat za suprugu. Kaže službenik: "Ne može, to je lično njena kartica, nema veze što imate ovlašćenje za njen račun".

Ja kažem: "Dobro i ja sad odem kući i preko ebankinga prebacim sebi, na moj račun, novac sa računa supruge." Ona ništa, nije joj ni do mozga došlo šta sam rekao. Ja kažeš hvala, nasmešim se i odem. Malo pre prebacio novac sebi, pa ću ja da podignem.

To je ono kad gomilaš sistem na sistem, a ne očistiš repove starog sistema.
 
Pa nije to ista situacija.
Karticu može samo lično ona da podigne sa lk, a to što ti imaš ovlacenje za njen račun je nešto sasvim drugo

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Onaj ko ocekuje da moze za supruznika podici kartice ili bilo koji dokument, a da nema overeno ovlascenje za takve stvari, ima premalo iskustva u zivotu :)
Takve stvari ni pod razno i ne smeju da se dese. Meni je nerealno sto meni ne traze uvek LK, jer me poznaju! Ludilo.
 
Ok, al meni je smešno da koristiš zaštitu u vidu da samo osobi čija je kartica izdaš karticu za bankomat, da ne bi neko drugi mogao da podigne novac. A ja koji imam ovlašćenje za račun, već mogu da raspolažem sa tim novcem. Šta tačno ti time štitiš onda, parče plastike?
 
Ovlascenje po racunu moze da ti ukine kad god zeli, bez tvog prisustva.
Karticu bi morao da ide da trazi novu, i to kosta.
 
@pahafilozof> bilo bi kul da si pitao kolko ima kod žene na računu, pa kod tebe i onda rekao da sačeka samo sekund, preko ebankinga telefonom prebacio pare sa ženinog na tvoj račun i rekao da pogleda ponovo tvoj račun i isplati ti xy din :D
 
A to što šalju kartice poštom i ostavljaju u sandučićima? Jel im i tada privatnost i sigurnost korisnika na prvom mestu?
 
Intesa? Meni stizu u filijali iskljucivo.
Ovi koji salju traze da aktiviras sam preko e/mBankinga. Na tebi je da li cuvas karticu ili ne, ali ne moze ni supruznik da je uzme i aktivira ako nema ceo pristup e/mBankingu tvom.
 
@pahafilozof> bilo bi kul da si pitao kolko ima kod žene na računu, pa kod tebe i onda rekao da sačeka samo sekund, preko ebankinga telefonom prebacio pare sa ženinog na tvoj račun i rekao da pogleda ponovo tvoj račun i isplati ti xy din :D

Stvarno sam trebao.

Ovlascenje po racunu moze da ti ukine kad god zeli, bez tvog prisustva.
Karticu bi morao da ide da trazi novu, i to kosta.

Razumem ja to. Ali, pogledaj situaciju, to neće da pomogne. Ja sam u banci, još uvek imam ovlašćenje, znači ja sam mogao u pola noći da preko ebankinga prebacim šta god sam hteo. Kako će sprečavanje mene da podignem karticu da obezbedi novac moje supruge ako mu ja već imam pristup 24/7? Nebuloza. Ona da bi ukinula ovlašćenje mora da ode u poslovnicu koja ima radno vreme. Ebanking nema radno vreme.
 
Poslednja izmena:
Ai nije ti dala pravo da podignes karticu. Dala ti je pravo da raspolazes racunom (sto si i mogao, tebi je to i bilo bitno?), ali ne i karticu da uzmes ;)
Stite nju da ne mora da plati novu karticu, ako nije htela da ti je da.
 
Da, ali ko još štiti parče plastike od par stotina dinara kad je već omogućio pristup računu? Nema smisla. To bi bilo kao kada bi mi bio otvoren trezor u banci da uđem i uzmem šta god hoću, ali ako slučajno uzmem ID od nekog radnika usput, e to ne može.
 
Kazem, nemas iskustva ocigledno, polako, stici ce te to u zivotu :) (pricam kao neko cija cela porodica ima pristup svim mojim racunima, ali svejedno, ako im nisam dao pristup za nesto, ne treba da ga imaju)
 
Intesa ima vrlo lose implementirana IT resenja, a i procedure.Na primeru Intese osecam sta znaci imati dominantan polozaj na trzistu i kao posledicu toga apsolutnu nezainteresovanost za unapređenje. U EU su mi slali nove obnovljene kartice postom,kartica je neaktivna i samo je ja mogu aktivirati,za ostale je to parce plastike. Drugo promena PIN je moguca na bankomatu,mislim i preko citaca kartice i web aplikacije.Ne znam sto ga zovu PIN ako ga ne mogu promeniti po zelji(smart kartica kao nase SIM kartice,promena PIN je trivijalnost)Citace kartica ne daju regularno korisnicima(istu cenu odrzavanja racuna placam kao u Intesi)Logovanje na online banking radi preko citaca,ali ne Intesa i dalje voli pwd,LIB...Online banking web app dozvoljava da koristite spec.karaktere prilikom promene pwd,ali ti karakteri nece biti prihvaceni i ako se nakon toga logujete moze se desiti na zakljucate nalog,misleci da je pwd onako kako ste uneli prilikom promene.Bukvalno ovo je banka gde vas teraju na šalter za mnoge situacije gde to uopste ne bi moralo.Meni je to znak da ne cene ni svoje zaposlene i lose su placeni pa im guraju ljude za trivijalne stvari na šalter.Aktivacija mob.app isto morate u banku umesto da postoji selfcare.Hej banka ima vas email,broj telefona,adresu stanovanja, ali mora na šalter za reset kojecega. Mob.aplikacija je lose odradjena, taj pocetni ekran sa dve stranice je uzasan.Ehe al imaju placanje koriscenjem NFC.To me podseca na auto prodavce u Srbiji,napred ekran,neke munje, a onda sednete pozadi ono kurble za otvaranje prozora u drugoj polovini 2018.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno