Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Izgleda da sam uhvatio poslednji Huawei, sad je ZTE u ponudi.

Nisam ga koristio kad mi je stigao pre nedelju dana nego juce ubacio karticu i probao kad ono sljaka net a nisam nista aktivirao, radilo par minuta i spala brzina na neupotrebljivu. Reko to je verovatno neki test kada ubacis karticu.

Pozovem danas pitam kako se aktivira besplatnih 7 dana, kaze devojka pa isteklo vam je. Nemam nikakve ljutnje stvarno ga nisam koristio imao kuci sbb, tek sad na vikendici mi treba. Kaze ona sinoc u ponoc vam je isteklo. Ladno sam ubo zadnjih par minuta kad sam sinoc probao [emoji4] a ja mislio neki test od par minuta.

Danas aktiviram dodatak pa javljam utiske.
 
Ljudi moji toliko sam besan... VIP je nedavno naprasno odlučio da radi održavanje sistema o kome nas nije obavestio.
Po njima to sadrži sledeće:
provera trenutne potrošnje i ranijih zaduženja na postpaid brojevima,
obrada i knjiženje izvršenih uplata po računima, kao i reaktivacija suspendovanih brojeva,
online račun i online plaćanje računa,
slanje kredita sa postpaid na prepaid brojeve,
aktivacija tarifnih dodataka za postpaid i biznis korisnike,
aktivacija tarifnih dodataka putem sms poruka za prepaid korisnike,
izmena korisničkih ugovora,
zamena sim kartica

Boldovao sam najkritičniji deo tj. "aktivacija tarifnih dodataka za postpaid i biznis korisnike" . Nije stiglo nikakvo obaveštenje, mejl, poziv, SMS, notifikacija u aplikaciji, ništa. Trebao sam da reaktiviram internet noćas u ponoć, i baš za svaki slučaj da bude bez prekida imam 2 kartice, tako da uvek postoji preklapanje malo po potrebi. I odjednom mi iskoči da ne mogu ništa da aktiviram. Znači ostavili su nas bez interneta bez da su nas obavestili. Izludeo sam. Zvao sam ih, kažu stavili smo na sajt pre par dana. Pa ko ulazi na njihov sajt svaki dan da to proverava? Ljudi rade od kuće, nedopustivo je da se postpaid i biznis dodaci isključe. Da li postoji neki način da ih tužim RATEL-u? Da ne idem direktno odmah na sud i da plaćam advokate. Posao mi stoji, gubim novac svakim trenutkom, ko će to meni da nadoknadi? Pobio bi ih sve sada.
 
Poslednja izmena:
Poslali su ti SMS na tu karticu, kad udjes u SMS poruke na admin panelu stojace ti poruka tu i ne mozes im nista.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pa, znači umesto da su poslali na kontakt telefon koji stoji u ugovoru i preko kojeg me inače zovu, oni su poslali SMS koji je stigao u ruter... Baš ću da proverim sada tamo.
 
Imam 1 internet, 1 vikend net i 3 broja u vipu i na sve sam dobio obavestenje o radovima za vikend...
 
Stigao je SMS u ruter, pogledao sam. Pošto nemam kod njih nijednu telefonsku klasičnu karticu, već samo internet, nisam imao pojma o tome. Ja ne znam ko ulazi svako malo u ruter da proverava da li je stigao SMS. To mi uopšte nije ni palo na pamet da radim tj. da će oni pored toga da stoji lepo kontakt telefon za uslugu (mobilni), oni obaveštenje poslati samo preko SMS-a na internet karticu. Mogli su mejl barem poslati. Šta je tu je sada. Oni su obaveštenje "odradili", ali svejedno mislim da je potpuno nedovoljno. Vidi se da i jesu samo mobilni operater tj. razmišljali su samo o tome da ljudi koriste njihovu karticu u telefonu i potpuno zanemarili čiste internet korisnike. Mejl stvarno nije problem poslati, ionako mi preko njega stiže račun. Moraću backup provajdera da nađem posle ovoga, baš sam se "opekao".
 
@stupar Za samo internet korisnike obavestenje putem sms je beskorisno, jer kao sto si rekao, ko ce proveravati svako malo da li ima nesto u inboxu.
 
A pogotovo što su SMS poslali 21.05. posle podne. Čak i da nekim čudom ulazim svaka 2-3 dana u ruter da proveravam SMS-ove, nedovoljno rano je stiglo obaveštenje. Moraju na tome poraditi.
 
Dolazi sezona odmora, pa me zanima...

@stupar Da li i dalje zezaju sa aktivacijom dodatka i kakav ti je download?

Primetio sam od pocetka korone, net ne ide vise od 60Mbps bar uz moje ugovore i vikend net na lokacijama gde se obicno nalazim.

Unapred hvala
 
Nisam ulazio duže na forum, pa nisam odgovarao.

Zezaju sa aktivacijom dodataka još uvek. Evo baš večeras sam imao situaciju da sam krenuo da reaktiviram a da je iz nekog razloga na obe kartice to bilo onemogućeno preko mojvip servisa. A na mojvip servis sam uspeo ući nakon 40 minuta refresh-ovanja jer im nešto ne valja sa serverom. Nije htelo ni preko aplikacije ni web-a. Na kraju sam morao da ih zovem i rešili su nakon toga u par minuta. Svejedno, neprijatno iskustvo. Međutim stojim još uvek pri tome da je sjajna usluga, ali taj deo oko aktiviranja može da iznervira. Srećom, pa je to jednom mesečno i pošto nemaju trenutno konkurenta sa sličnom ponudom, trpimo i snalazimo se.
Stvarno je šteta što kasape tako dobru uslugu sa tako lošim sistemom aktivacije. Zašto ne postoji automatska reaktivacija npr.? Da neko drugi ponudi istu ovu uslugu, prešao bih kod njih u trenu, ne bih ni razmišljao. Međutim, pošto niko to ne nudi, VIP je još uvek ok.

Što se tiče download-a, jeste opao od kako je počela korona, mnogo više ljudi je kod kuće, i mobilni i internet korisnici. Međutim upload šiba kao i ranije, što je meni bitnije od download-a, tako da je to ok a najverovatnije i samo privremeno.
 
Hteo sam da uzmem kucni vip net, posto trenutno imam krs od 10/1 i to je jedino sto mogu da dobijem u mom mestu. Kolega @markigi mi je skrenuo paznju na ovaj vikend net, u trenutku su mi se zacaklele oci :) Posto bih ovaj box svakako ostavio ne bi mi bio problem ta aktivacija. Ali sam listao temu i vidim da imaju prekid sesije na svaka 2 sata, to mi je malo problem posto isto kao i @n1tr0 imam pristup preko IP adrese na vise baza i to znaci da bih morao da menjam podesavanja stalno. Da li je to jos uvek slucaj ili se nesto promenilo?
Stvarno kao sto @STUPAR kaze, odlicna je usluga za nas koji smo osudjeni na bedu od neta, a pri tom zivimo od toga :)
 
Prekida se sesija na svaka dva sata, sve aktivne TCP konekcije puknu... Tako su ga napravili i to mu je najveca mana.

Ja sam se "ubio" i nasao zaobilaznu varijantu (koja moze jos dodatno da kosta) - custom napravljen VPN koji se sam poveze kad se vip rekonektuje, kartica u USB modemu na x86 ruter masini (teoretski moze i neki brzi ruter sa openwrt-om) + vps server. I onda me ne zanima, izgubi vezu na 100ms na svaka 2 sata i tako radi, ali je komplikovano. I tako dobio ~100/40Mbps preko mobilne mreze bez prekida - dobar signal na 1800MHz uz dobru mikrolokaciju za USB modem u kome je SIM. Ping +30ms zbog udaljenosti VPS-a i IP adresa iz Nemackog datacentra, ali *mjau**mjau**mjau*.

Kod kucnog neta je rekonektovanje na svakih 12 sati, a kod klasicnog prepaida i postpaida na Vipu - na svaka 4 sata. Sve to traje izuzetno kratko, ali jeste neudobno.

Telenor sa druge strane na kucnom netu se rekonektuje jednom u 30 dana, ali oni nemaju ni blizu flat, jer je hard limit na 150GB i gasi se konekcija kad se potrosi.
 
Nista se nije promenilo sto se tice sesije, svaka 2 sata whitelist IP radim, mozda im pohvatam sve IP adrese. ;D
 
Danas me zvali iz VIP-a, posto sam ostavio broj. Znaci komedija, pitam za ove prekide sesija, kaze ona, taman posla, evo ja vam kazem da to nije tako napravljeno da se desava. Mozda se desi kad je nevreme neko, ali tada svi imaju problema :)
 
Danas me zvali iz VIP-a, posto sam ostavio broj. Znaci komedija, pitam za ove prekide sesija, kaze ona, taman posla, evo ja vam kazem da to nije tako napravljeno da se desava. Mozda se desi kad je nevreme neko, ali tada svi imaju problema :)

Svaki put kad mi je trebalo nesto (npr vikend net, dodatni tablet i telefon uz s10+, nova intarifa...) znao sam vise od zaposlenih u poslovnici i svaki put su bili u soku kako ja to znam a oni ne.

Stvar je interesovanja i pristupa poslu, sto je u poslednje vreme kod velike vecine problem i svaki put se pitam zasto se radi, taj posao, sto ne izaziva nikakvo licno zadovoljstvo osim same plate, mada i to je relativno.
 
Ma ne mogu oni to da znaju. Problem je sto sektori interno ne razmenjuju informacije. Oni su podrska kupcima nemaju oni blage veze sa tehnickim aspektom usluga. Verovatno 10 zahteva da izmene taj prekid i momentalnu aktivaciju mogu uciniti nesto. Pisite mailove mozda uspe
 
Zanima me za nove korisnike VIP vikend neta da li je obavezno da uzmu ovaj ZTE MF927U4 LTE MiFi uređaj?

Ne moze korisnik da iskoristi ZTE ruter koji se dobija uz VIP-ov kucni net pa da samo placa ove dopune i da naglasi da mu nije potreban uredjaj?
 
Mislim da je paket sa uredjajem da ne moze bez. Pozovi call centar
 
Može bez, ja sam slučajno bio napravio porudžbinu bez, pa sam morao da cimam na chatu da otkazujemo i pravimo novu.
 
Iskoristi priliku i kupi ga online bez uredjaja. Mislim da su napravili gresku u prodavnici nije moglo bez uredjaja.

Edit

Mozes da koristis i postojeci ruter ili drugi uredjaj koji imas.
 
Poslednja izmena:
To je onda top, ja kad sam uzimao nike mogla samo kartica.
 
Može bez, ja sam slučajno bio napravio porudžbinu bez, pa sam morao da cimam na chatu da otkazujemo i pravimo novu.

Ne može bez kupljenog MIFI.
Nije moglo ranije a ne može ni sada.

A i na sajtu im to i piše:
Za korišćenje Vikend Net tarife neophodno je da koristiš ZTE MF927U4 LTE MiFi uređaj, koji možeš da platiš na rate.
 
Poslednja izmena:
Ja sam je uspešno napravio. Da ponovim, potom poništio jer mi uređaj treba.

Prilikom samog poručivanja možeš da biraš da li želiš uređaj da staviš u korpu ili ne - bez obzira na izbor, pušta te da završiš kupovinu do kraja.
 
Pozvao sam jedanput kontakt centar i rekao sam im da vec imam ruter od kucnog vip neta za koji je raskinut ugovor.
Kazu mi da je procedura takva da moras da uzmes ovaj ZTE MF927U4 LTE MiFi uređaj.
 
Da smo pravna zemlja, neko bi ih davno tuzio.. Zna se sta znaci neophodno. Coveku je hrana neophodna.. Ukoliko je ta kartica enkriptovana da radi samo sa tim uredjajem, onda je taj uredjaj neophodan za njenokoriscenje. Medjutim ako se kartica moze ubaciti u drugi uredjaj i koristiti, onda je po zakonu to obmana kupca. Jer taj uredjaj nije neophodan za koriscenje.. To sto je to politika firme i uslov za dobijanje vikend neta je druga stvar i trebalo je drugacije definisati. Tipa "viken net tarifa se odobrava samo uz kupovinu tog i tog uredjaja"
 
Kartica radi u bilo kom uređaju, bio to telefon, tablet, usb modem, kućni ruter ili mifi. Oni su ranije zahtevali da kupiš mifi od njih kako bi koristio vikend net, to je zato da ne bi previše korisnika koristilo taj paket, odnosno "barijera za ulazak" kako se takva poslovna politika naziva.
Samu karticu možeš da koristiš bukvalno u bilo kom uređaju i svuda gde ima Vip mreže. Moju karticu sam koristio u telefonima, mifi uređajima, usb modemima.
 
Nazad
Vrh Dno