Šta je novo?

[A1] Kucni net

Adobe, vlc i hp program neki. Svi su sa oficijalnog sajta. Speed test pokazuje 4-4.5 / 3-3.5
 
To ka A1 serveru?
Onda je guzva na baznoj verovatno :D Ti treba da imas 10mbps na DL, ali ako speed test ka A1 pokazuje samo 3-4mbps onda negde postoji problem, jer on treba da pokazuje maksimalnu brzinu koju mozes da izvuces, nezavisno od tog ogranicenja.
Kakav ti je SINR?
 
Da, da, ka A1 serveru je bilo.
Update- danas sve normalno radi.
Speed test pokazuje 24.5/ 7.3
Probao sam bilo sta da skinem i skida otprilike 1600 kb/s.
 
Videces veceras kad se "optereti" bazna stanica. Isprati danas brzinu tokom dana.

Ako meris ka A1 serveru neces imati limit od 10Mbps, na ostalim serverima ces imati. Kao i prilikom koriscenja interneta.
 
moze neko ko ima najjaci paket kucnog neta sa neogranicenom brzinom da napise koje realne brzine ima prema a1 i drugim serverima?
 
moze neko ko ima najjaci paket kucnog neta sa neogranicenom brzinom da napise koje realne brzine ima prema a1 i drugim serverima?
svako ce ti reci drugacije jer zavisi sta imaju raspolozivo na njihovim lokacijama.
Neko moze da izvuce 20-50 Mb/s a neko moze i trocifrene brzine 100-150 Mb/s izvlaciti ako ima dve ili vise 4G frekvencija na raspolaganju.
Sve ovo takodje zavisi i od trenutne opterecenosti lokalne antene i od modela 4G modema koji kortistis.
Za koju lokaciju te tacno zanima raspolozivost ?
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu a ipak je vezano za sada A1 Kucni net-Da li se naplacuje saobracaj od 2mbps nakon isteka paketa po punoj brzini (u mom slucaju 200Gb XL paket uzet juce)i ako se naplacuje koja je cena?Video sam da pise da se navodno placa po 1kb ali zvao sam vise puta servisni centar oni tvrde da se ne naplacuje.Ako neko ima tacnu informaciju bio bih mu jako zahvalan!
 
Ne naplacuje ti se nista. Cena kucnog neta je fiksna, sto znaci da kad potrosis svoje brze gigabajte, imas besplatan neogranicen pristup po brzini do 2 Mb/s sve do sledeceg preseka kada opet dobijas svojih 200 GB po max brzini za download.
 
Ne naplacuje ti se nista. Cena kucnog neta je fiksna, sto znaci da kad potrosis svoje brze gigabajte, imas besplatan neogranicen pristup po brzini do 2 Mb/s sve do sledeceg preseka kada opet dobijas svojih 200 GB po max brzini za download.
Ok hvala videcemo kad bude presek (y)
 
Da li neko zna kog datuma je presek. Imam najslabiji paket 100 giga kupljen u martu ove godine. Trenutno sam u mestu Glogovac kod Bele Palanke blizu autoputa tj koridora. S obzirom da nema mnogo korisnika net radi odlicno brzo i stabilno. Imam instalirane aplikacije eon orion kodi youtube rts planeta hrti na android tv boxu. Sve radi odlicno. Oko 25. u mesecu malo mi uspori net jer potrosim gigabajte ali i dalje sve gura aplikacije uz mala kocenjai za dan dva opet radi brzo. 1. u mesecu se resetuju gigabajti pa mi stvara nedoumicu kad je tacno presek 25. ili 1. u mesecu. Nov sam na forumu pa molim neko ko zna da da tacnu informaciju. Pozdrav.
 
Da li neko zna kog datuma je presek. Imam najslabiji paket 100 giga kupljen u martu ove godine. Trenutno sam u mestu Glogovac kod Bele Palanke blizu autoputa tj koridora. S obzirom da nema mnogo korisnika net radi odlicno brzo i stabilno. Imam instalirane aplikacije eon orion kodi youtube rts planeta hrti na android tv boxu. Sve radi odlicno. Oko 25. u mesecu malo mi uspori net jer potrosim gigabajte ali i dalje sve gura aplikacije uz mala kocenjai za dan dva opet radi brzo. 1. u mesecu se resetuju gigabajti pa mi stvara nedoumicu kad je tacno presek 25. ili 1. u mesecu. Nov sam na forumu pa molim neko ko zna da da tacnu informaciju. Pozdrav.
1 ti je presek onda cim ti tad proradi puna brzina.
 
Zaboravio sam da napisem da imam Vip odnosno sada A1 kucni net 100 giga.
Ali i sada imam punu brzinu samo nekad uspori oko 25.dan dva
 
Imam velike probleme sa internetom celo popodne i većeras, stalno prekida ili pokazuje da je sve povezano ali ne mogu da povežem sa nekim sajtovima na inosttranim serverima.
 
Imam velike probleme sa internetom celo popodne i većeras, stalno prekida ili pokazuje da je sve povezano ali ne mogu da povežem sa nekim sajtovima na inosttranim serverima.
Isti problem.. Stigao u stan oko 18h i seo za laptop, kad ono nema neta.. Uzmem telefon u ruke kad nema neta ni na telefonu (drugi broj i nema ogranicenje kao na kucnoj net tarifi).
Skoro jo stigao net ali to je neupotrebljivo. Posto nisam potrosio onih 100gb, ne moze se reci da je brzina 2/2 problem.. Cak se vidi i na telefonu da je previse spor..
Na kojoj si lokaciji ?
 
Probao sam odmah Google DNS ali nije pomoglo. Sada se popravilo, meni se čini da je bio problem na neko čvorištu ka inostranstvu. Kako on beše, Maroko i Mađarska ? I na telefonu je bilo nešto problema. Nešto je tu čudno kada je Facebook u isto vreme zabrljao, ni sada ne mogu na FB. a kažu da je sređeno. A baš sam se poradova, brzina jutros u 6 stai
0500h.JPG
a sada
1633385375483.png
Isto sam primetio da su me prebacivali sa jednog releja na drugi jer se stalno menjala jačina signala, sada je zakucano na -97dBm. Komšija kaže da mu je i Telenor isto prekidao.
 
sad mi rekose da ove default cene vaze samo za nove i obnovljene ugovore, a ako prelazis sa nekog paketa na neki drugi vaze ove precrtane 250 dinara vece cene


image.png
 
Ljudi,kako se provrava stanje potrosenih podataka na ovom cudu? Kako da registrujem A1 aplikaciju kad ne znam koji je broj kartice? Cerka koristi u drugom gradu i nikad ne zna koliko ima. Juce sam se kacio na njen komp i podesio na ruteru da prati potrosnju. Jeli to to ili moze preko aplikacije da vidi kad je zanima?
 
Naravno, Moj A1 aplikacija
Broj kartice ces videti u ugovoru.
 
Vidi se i u ruteru
 
U ruteru pokaze pik 1 i puk 2 a za broj stoje samo crtice.Nista,reci cu cerki da nadje negde ugovor i pogleda broj.
 
jedino u racunima da vidi ili ako imas plastiku sa puk 1 na njoj pise ne vidi se broj u ruteru.
 
Trebalo bi da obnovim Kucni net. Trenutno imam stari paket 20/5 i 100GB cini mi se, za 1500din. Za obnovu nude samo popust 100din za Kucni NET XL bez novog rutera.
Planirao sam da nabavim neki bolji CAT6 ruter i vidim da ima Huawei B525s-23a uz doplatu 3240din. Tako da bi mi bolja ponuda bila kod MTS ZTE MF971R za 1din i Mobilni Net MAX za 1500din? Ne znam samo kakav je ovaj ZTE MF971R?
 
Nazad
Vrh Dno