Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali interbankarske provizije su mnogo manje od 2 ili 5%?

U svakom slucaju, zvuci nerealno, ali je u svakom slucaju jako los argument u prilog tezi da banke dobro posluju na ime "besplatnih" usluga jer to naprosto nije ni blizu nekog uobicajenog i prosecnog koriscenja platne kartice u srbiji... Ovde se kartice jedva koriste, a krediti ne placaju.
 
Poslednja izmena:
Fee ima i fixni deo i moze biti i vise od 2% van zemlje.
Samo unutar EU je ogranicen na prilicno nizak nivo 2013.
Ovo je bilo 2010 i 2011.
 
Misterija rešena (mada smo znali):
Nakon promene tarifnika, svako koriščenje kartice u inostranstvu ili na inostranim internet sajtovima, za korisnike Starter paketa biće uz proviziju od 1%.
 
Misterija rešena (mada smo znali):

E da, i meni su potvrdili pre par dana, zaboravio da javim.

oprostite na pogrešnom tumačenju koje smo dali u martu. 
Izmena Tarifnika se tiče i plaćanja na stranim sajtovima, jer je i ono obuhvaćeno navedenom naknadom.
U tom smislu savetujemo korišćenje Progresiv paketa u zavisnosti od intenziteta korišćenja.
Glavne prednosti su 5 podizanja gotovine u toku meseca na tuđem bankomatu bez provizije, kao i plaćanje iz app u domaćem platnom prometu bez troška. 
Prednostima se sada pridodaje i plaćanje karticom na internetu, kao i u inostranstvu bez troškova od obezbeđenih evra na računu.

Što bi Đura rekao...
https://www.youtube.com/watch?v=ue1CSsYfK30
 
^who would have thought :)

Pre neki dan hteo da platim Infostan na Klik, imao tacno koliko je iznos racuna na tekucem, i nije hteo da prodje... javljao je da se desila nepoznata greska. Dodao 5 dinara vise da ima, i proslo. Bug? Nisam ranije pokusavao da tacno imam na racunu, uvek je bio koji dinar vise nego sto je iznos za Klik.
Steta sto Klik i trajni nalozi ne mogu sa stednog direktno da se rade, ovo smara da moram uvek da prebacujem.
 
Ortak dan-dva posle mene otvorio racun i dobio karticu, mojoj jos ni traga FeelsBadMan
 
Ima li iko informaciju za ovih 5000 dinara koji se dobijaju u Telenor Banci ako se prebaci plata?
Isto kao u MTS ranije ili nesto drugo?
 
Jel zna neko šta znači ovo reversal....
Platio sam danas nešto 1490 din, I sad vidim da mi je rezervisano 2x toliko.
O čemu se radi?
38c5dccb1a8049c5d3bbca60d1019c3e.jpg
 
Dešava se meni često. Tu transakciju gde piše "reversal" računaj kao da ne postoji, nestaće.
 
Jel zna neko šta znači ovo reversal....
Platio sam danas nešto 1490 din, I sad vidim da mi je rezervisano 2x toliko.
O čemu se radi?
Storniranje netacnih/odbijenih/probnih transakcija koje su greskom bile naplacene. Ovo se nesto cesto desava kod TBa zadnjih meseci, koliko sam primetio, a kod drugih banaka to ne vidim. Jedina koja bi trebala da se javi tako su one za PayPal, kada registrujes karticu.
 
Evo ja sam usao u pun mesec neodgovornosti i neznanja u banci. Neznaju da nameste program sa kojim bi potvrdio prihvatanje dozvoljenog minusa.
Vise stvarno neznam sta da radim. Jedno 20 puta sam intervenisao i isto toliko sam dobio obecanja da ce popraviti. Ocigleno da nemaju ni jednog programera ili jednostavno neznaju da rade u toj njihovoj kvazi tehnickoj sluzbi.
 
Dakle od sada za kupovinu preko Alija na primer, postoji provizija? Isto tako za refund kada je rešen dispute u korist kupca, na taj refund provizija?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Dakle od sada za kupovinu preko Alija na primer, postoji provizija? Isto tako za refund kada je rešen dispute u korist kupca, na taj refund provizija?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Tako je, zapravo od nekog datuma tamo..

- Mene konkretno ne pogadja nesto puno jer su mi online kupovine godisnje karticom mozda 200-300 eura, ali opet.

Imam i VISU elektron iz Inteze pa mogu i tako, ali mi je Telenor bio zgodan bas zbog bankomata

I dalje mislim da Telenor nije najsrecnije resenje kao primarna kartica, ali da kao sekundarna kartica za poneko online placanje, imanje dinarskog racuna bez odrzavanja i tako neke stvari je u redu.
 
Dakle od sada za kupovinu preko Alija na primer, postoji provizija? Isto tako za refund kada je rešen dispute u korist kupca, na taj refund provizija?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
За прво да,за друго нисам сигуран,мислим да не би требало.Видјећемо како ће правдати,као прилив уз провизију или поврат(на који је већ плаћена провизија за лаћање на Стартеру)Ништа док пракса не покаже.
 
Upravo tako, velika je razlika.
Tako zvuci, ali i mene zanima sta konkretno znaci, jer nema ni fusnota. Ako neko pita, javite :D

- Mene konkretno ne pogadja nesto puno jer su mi online kupovine godisnje karticom mozda 200-300 eura, ali opet.
Imam i VISU elektron iz Inteze pa mogu i tako, ali mi je Telenor bio zgodan bas zbog bankomata
Za tebe je TB kao stvorena za placanje ;)
I ja, da nemam mnogo vecu potrosnju godisnje, ne bi mi palo na pamet da udjem u Intesu ;) Ali *mjau**mjau**mjau*, meni to ustedi vise od vremena koje provedem, imam srecu da ne potrosim vise od 1-2h godisnje u Intesi.

За прво да,за друго нисам сигуран,мислим да не би требало.Видјећемо како ће правдати,као прилив уз провизију или поврат(на који је већ плаћена провизија за лаћање на Стартеру)Ништа док пракса не покаже.
Sam refund mislim da nece biti naplacivan. Kod Visa kartica gde sam imao to "divno" iskustvo da ima ino-fee, nema ga za refund. Izuzetak je valjda SoGe ili PCB, nisam siguran (nisam imao iskustva nego stoji u tarifniku konkretno).
Kod Intesine Visa Inspire je bilo u oba smera, ali to je kao bio bug (medju prvima sam slucajno skroz dobio Visa Electron, ali posto je to zamalo me kostalo 60-70e, rekao sam - nikad vise Visa Inspire).
 
To forum cenzurise neke rece, uglavnom bezobrazne, ali recimo cenzurise i rec F-U-L-L, ko zna zasto ;)
A ovde sam verovatno "naziv Alizee-ine pesme" napisao, pa ga forum cenzurise, ima nesto protiv nje :D
https://www.youtube.com/watch?v=GMOoS9GK4GU
 
A ok, to znači forum cenzuriše "neprikladne" reči. :)

Ajde da usput pitam, kada je onda najpametnije preći na Progressiv Paket zbog ovih provizija?
31.05.2018.? :)
 
A ok, to znači forum cenzuriše "neprikladne" reči. :)

Ajde da usput pitam, kada je onda najpametnije preći na Progressiv Paket zbog ovih provizija?
31.05.2018.? :)

Svejedno je kad napraviš zahtev između 01.05. i 31.05, jer počinje da važi od 1. u sledećem mesecu.

A znači plaćaš karticom onlajn više od 250€ mesečno? Ili zbog drugih provizija, npr. više od 8 naloga mesečno (po 35 dinara) ili kombinacija svega po malo pa ti stigne do 300 dinara mesečno u provizijama?

Ja recimo mesečno ne plaćam karticom onlajn više od 100€, kao ni više od par naloga, tako da se meni za sada više isplati Starter, a zbog tih 50-100 dinara mesečno izgleda da ne mogu da koristim karticu od neke druge banke, jer nigde nema besplatno održavanje, čak i mts je sad 100 din.
 
Nemam pojma, verovatno mi se još ne isplati da prelazim na Progressive, verovatno sam na granici, ali mi to liči na sličnu problematiku prepaid ili postpaid kod mobilnih operatera. Nikada ne potrošim sve minute na postpaidu, ali jednostavno ne želim da razmišljam o tome. Tako i ovde, platim 300 din. mesečno, i ne razmišljam pri svakom plaćanju da li mi se isplati ili ne isplati da plaćam karticom kada kupujem preko neta, ili plaćam nekad u inostranstvu nešto itd.

Sve je to igra mačke i miša između banke i klijenta, a banke se menjaju kao internet provajder ili mobilni operater. :)

Izgleda da je prošla faza beta testiranja kod Telenor banke, dobro samo odradili posao. Bilo bi jedino fer da nama koji smo od početka u banci daju neki popust na Progessive, hehe.
 
Bilo bi jos lepse da nama koji bi mnogo vise koristili kartice ne naplacuju NISTA, jer od samog koriscenja kartica bi zaradili vise nego sto bi zaradili samo na provizijama ovako kada ih ne koristimo :) Njihov gubitak.
 
Ni ja jedan način ne mogu da stupim u kontakt sa TB: ne radi online ebanking sajt (sajt se uopšte ne otvara), app ne može da se prođe unos PIN-a, probao preko više provajdera, ne može. Sajt TB radi, ali podrška takođe ne radi: online čet neće da se pokrene, a poziv ka broju 9005 kaže da su svi agenti zauzeti i da pozovem kasnije! Grrrrr. :mad:

Edit: uspeo da dobijem web chat: "trenutno imamo poteškoća sa mobilnom aplikacijom i web, radimo na rešavanju."
 
Poslednja izmena:
Vidim... i kako da platim racun u restoranu. Od sada ce biti backup, ali ne vise primarna kartica.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
^ Kažu da kartice i bankomati rade (nisam probao), "samo" ne radi app i ebanking, sistem im je poptuno offline za korisnike. A podrška se jedva dobija.
Hteo sam da kupim nešto na netu, al' ne mogu da prebacim sa evriće sa štednog na tekući.
Ipak nije više svejedno, rade preko 3 godine, imaju preko 300k korisnika, ne može da "padne sistem" (trenutno više od 3h).
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno