Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Problem je što očitavanje kreditne kartice ide malo drugačije na onom njihovom aparatu. Treba prvo da pritisnu neku opciju pa tek onda očitaju. Većina kontrolora to ne zna. A sama kartica funkcioniše kao i ona bus plus. Od prvog očitavanja 90 min i za to vreme koliko god puta da prisloniš na aparat ne zadužuje ponovo, ali očita. Mada mislim da nije neophodno validirati u svakom busu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ Opet je besplatno očitaš u okviru 90min vremenske karte. Ovo je jako bitno. Potpuno isto pravilo kao za nepersonalizovanu BusPlus karticu.
 
Probao sam pre neki dan debitnu TB i naplata od 98 dinara i SMS o potvrđenoj transakciji je stigao za 30ak sekundi. Mislim da je ovo skroz OK. Ridžovana nije bilo.
 
BoskeBG je napisao(la):
mislim da nije neophodno validirati u svakom busu.
Upravo mora validacija (bez zaduženja) u svakom busu (u okviru 90min + svake započete nove vožnje pre isteka 90min).
 
^ Opet je besplatno očitaš u okviru 90min vremenske karte. Ovo je jako bitno. Potpuno isto pravilo kao za nepersonalizovanu BusPlus karticu.

Jeste pravilo, ali ne i obavezno. Meni se nekoliko puta desilo da menjam prevoz i ne očitam i nema problema kod kontrole...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto naplacuju 98...karta je 89...tih 9 din je neka naknada ili...kad se placa putem mts app naknada je 10 din
 
Pa zar mogu taj trosak da prevale na korisnika/kupca? U Londonu je jeftinije kada metro platis sa contactless nego kada kupis na automatu... daleko je London


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Telenor Banka

Pa zar mogu taj trosak da prevale na korisnika/kupca? U Londonu je jeftinije kada metro platis sa contactless nego kada kupis na automatu... daleko je London


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Ovde mogu da se kur...jer većina neće tako ni plaćati kartu. To se više odnosi na strendžere. Oni će se fascinirati sistemom naplate i cenom karte od 0,75€ [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Појавили су ми се еври на рачуну које нисам купио, а за отприлике тај износ је смањено стање у динарима.
Износ у еврима је идентичан ономе од пре неколико дана када сам купио евре да бих платио неку интернет куповину на ибеју. Међутим, тај износ је већ скинут са рачуна и приказан у динарима.
Зашто је апликација аутоматски купила евре?

Послато са HTC 10 уз помоћ Тапатока
 
Међутим, тај износ је већ скинут са рачуна и приказан у динарима.
Prikazan u dinarima?! Zašto, ako si platio € koje si, kako kažeš, imao na računu - dinari s tim nemaju veze. Odatle treba početi. Možda ipak nisi predstavio sve korake.
Možeš da kontaktiraš TB podršku da ti razjasne. ;)
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Звао сам, дуго сам чекао и одустао. Сад сам коначно дочекао да одговоре. Прокњижена ми је наплата у динарима, а еври ослобођени. Погрешио сам у подешавањима Пејпала за конверзију изабрао да је ради Пејпал, срећом није велики износ.

Послато са HTC 10 уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: M J
Stigla mi je debitna kartica, sedam dana po otvaranju starter računa. Aktivirao sam je i povezao sa PayPal računom za dva minuta. I verifikacija odrađena bez problema. Što se mene tiče do sada samo pozitivno iskustvo sa TB. Kredite ne planiram tako da ne verujem ni da ću imati razloga za neuroze. [emoji16]

Sent from my T03 using Tapatalk
 
Moze li neko da pojasni za kreditnu karticu? Imam obican starter racun i primanja u tb. Hteo bih da uzmem kreditnu karticu ali mi je neki kalkulator izracunao da na zaduzenih 30k vaca se 54k, to valjda ako otplacujem cele godine? :rupa: Koristio bih je za iznose do 10k najvise na 3-4 meseca. I jos dumb pitanja da li moze da se svuda koristi gde primaju KK? Hvala
 
Moj savet: bezi od revolving kreditnih kartica bilo koje banke.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Platni promet vazi za sve banke :)
Za porez se uvek mora platiti do 15., ne zanima ih da li je radni dan. Ako se 13 i 14. feb padaju na vikend, onda to 12. moras platiti. TO isto vazi i za preduzetnike, itd.
 
Platni promet vazi za sve banke :)
Za porez se uvek mora platiti do 15., ne zanima ih da li je radni dan. Ako se 13 i 14. feb padaju na vikend, onda to 12. moras platiti. TO isto vazi i za preduzetnike, itd.

Alfa legendo,nemoj da smo bukvalni...
Znam za platni promet nego gledam da li da trcim do bankomata i uplatim racun ili eventualno ako imam na racunu moje banke platim e-bankingom?Mada ako sam zakasnio nece biti ni smak sveta ponedeljak 19.02.
Sve se plasim nagradice me lopuze nekom akcijom
 
? Sve je jedno iz koje banke platis.
 
@undertaker: možeš da platiš i u ponedeljak do 16h (može i do 17h, ali da ne izazivamo sudbinu).

Zapravo je pet dana bez platnog prometa, ako računamo kad je stao i kad počinje (sreda, 17h do pon, 8h).
 
Platio ga elektronski u sredu u 17:01h, ili u ponedeljak u 16:59h, potpuno je svejedno, proći će u ponedeljak kroz sistem.
 
Nisam siguran da ce to placanje u 16.59 da prodje odmah? Dok npr ono u 16.30 prolazi istog dana.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
^ Naravno, govorio sam teorijski. Praktično, svi znamo da je ipak potrebno neko vreme za obradu. Anyway, poenta je jasna.
 
Uh, strasno mnogo ako porez na imovinu ne platis do 15-tog..... Eo ja sam platio 19-tog, pa? .... i to mi nije stiglo resenje za ovu godinu nego ja moram da gledam resenje od prosle godine kolka je bila prva rata pa onda tako da uplatim... Sto ce se naravno razlikovati od prve rate za ovu godinu, sto znaci da moram dodatno da racunam i ja da trosim svoje dragoceno vreme samo zato sto oni ne salju resenja na vreme.
 
Ne prva, nego cetvrta za proslu godinu se gleda za placanje u prvom tromesecju ove!

A stvarno jeste smor to oko resenja... ja vodim evidenciju za hiljadu stvari u dinar, ali ovo jednom godisnje smori kada treba da se uradi korekcija placanja. I nista ne moze trajnim nalozim i sl. :(

BTW, TB ATM u Francuskoj vec nedelju dana ne prima uplate ;) Pametnjakovici probali da dodju 15. da ga isprazne i dopune sta treba, i pitaju se "Zasto menjacnica, deo platnog prometa, ne radi za drzavni praznik, kada ne radi platni promet?" :D VRH :)
I nikako da dodju posle toga ;) Ja jadan morao da odem 20m dalje do sledeceg bankomata :)
 
Ljudi jel vama redovno stize obavestenje za placanje racuna na Klik na TB? Meni izgleda ne stize, jer eno malopre sam dobio SMS da je potrebno da platim racun za ovaj mesec kako ne bi doslo do iskljucenja.... Strasno.... Izgleda da meni ne stize redovno obavestenje za placanje na klik.
 
Stize mi i SMS i e-mail, kako mi je i podeseno, VIP broj, GMail.

Za app notification vec ne znam, ali u to se ne uzdam :(
 
Poslednja izmena:
da, nego unutar TB Aplikacije na Androidu, izgleda da mi ne stize uvek Racun na klik da platim... kao npr sada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno