Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

@tole

Neki se zale na tu MSI gaming, vidi ima li istine u tome i eventualno razmisli o nekom drugom modelu. A sto se tice pitanja da li nju ili 770, vidi koja je jaca u igrama koje najvise igras. Za mene je recimo bolji Ati jer igram skoro iskljucivo Battlefield. Ako ti igras nV optimizovane igre, bolja je nV. U sustini, karte su iste brzine u proseku, mozda je nV 770 nekoliko procenata brza, ali i nesto skuplja.
 
Imaš sve napisano na prethodnim stranama teme.
 
Ako je to dual-x safirka, meni je posle 6 meseci riknuo jedan vent i pojavljivali se artifakti ali to je vec bilo do vbiosa. Sem toga dobra je, mana je garancija od 2 godine sto safir daje. Mislim da i powercolor daje 2 god garancije.
 
Kako sam se iznervirao sad! PowerColor R9 280X je počela da zuji kada startujem neku igru, baš je primetno, pogotovo sad kad mi je skinuta stranica na kompu. Kad pustim miner onda je to više neki high pitched zvuk isprekidanog cvilenja. Definitivno je coil whine zar ne? Odmah ću da je reklamiram i uzmem nešto drugo... Šta je najmanji krš među 280x, Asus?

edit:

Da, definitivno je Coil Whine, kada upalim VSync kao što ljudi predlažu, prestaje da se čuje...
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je najbolje hlađena i najmanje problematična sapphire vapor-x tri-x.
 
Izgleda da je najbolje hlađena i najmanje problematična sapphire vapor-x tri-x.
To je ubedljivo najbolja verzija R9 280X i po recenzija i kvalitetu izrade i samim rashladnim potencijalnom, ali dolazi sa cenom od 37K dinara. Inace nemojte da uzimate ASUS R9 280X DC II jer joj samo 3 od 5 heat pipe-ova dodiruje jezgro, sto dovodi do bas slabog hladjenja i kada se pokrene Furmark odmah ide na 90, pa makar i vent bio na 100%, ne pomaze. I mogu da kazem da je svaka od R9 280X karti, koje sam posedovao, proizvodila visokofrekventno zujanje kada bi FPS otisao preko 1000, ili kada bi bila bas pod zestokim naporom, ali i tad manje, jedino kada FPS do do nebesa.
 
To je ubedljivo najbolja verzija R9 280X i po recenzija i kvalitetu izrade i samim rashladnim potencijalnom, ali dolazi sa cenom od 37K dinara. Inace nemojte da uzimate ASUS R9 280X DC II jer joj samo 3 od 5 heat pipe-ova dodiruje jezgro, sto dovodi do bas slabog hladjenja i kada se pokrene Furmark odmah ide na 90, pa makar i vent bio na 100%, ne pomaze. I mogu da kazem da je svaka od R9 280X karti, koje sam posedovao, proizvodila visokofrekventno zujanje kada bi FPS otisao preko 1000, ili kada bi bila bas pod zestokim naporom, ali i tad manje, jedino kada FPS do do nebesa.
Ne pricaj gluposti za asus 280x, moja nema apsolutno nikakvih problema, hladna i tiha, evo u sobi mi je 27c a igram se redovno, nije presla 72c sa 100% opterecenjem i visecasovnim igranjem dok na igrama gde mi je ukljucen vsync (battlefield 4, watch dogs...) ne prelazi 66c.
 
Ne pricaj gluposti za asus 280x, moja nema apsolutno nikakvih problema, hladna i tiha, evo u sobi mi je 27c a igram se redovno, nije presla 72c sa 100% opterecenjem i visecasovnim igranjem dok na igrama gde mi je ukljucen vsync (battlefield 4, watch dogs...) ne prelazi 66c.
Ja govorim konkretno za svoju, gde je tacno da ona ne prelazi 72C u igrama i da je veoma tiha, ali cim sam pokrenuo Furmark ili Konbustor odmah je isla na 90C i throtle, dok je naponska izgarala cak i sa VENT na 100%. Ja sam inace poznat da mi zapadju losi primerci istih karti, i nakon trece sam presao na R9 290 i sa kojom opet kuburim.
 
OK, hvala.
Gledajući cene i mogućnosti, mislim da ću morati malo da smanjim doživljaje na 270.
 
Nema nigde da se kupi RADEON R9 280X SAPPHIRE VAPOR-X TRI-X jel ima neko informaciju da li će je biti u skorijem periodu?
 
Ja imam nju, imas neku 290 da se menjamo :D..:p
 
Ma sta ce ti graficka, ima safira na Adi koliko hoces!!! :p
 
Ok znaci Vapor, MSI Gaming, ASUS DC2T, Matrix i Toxic svima moze da se podesava voltaza po zelji... Da znam.
nevezano za temu i pitanjue za tebe DoX???Kad ces vec jednom da prodas taj 2500k da stanem u red da cekam,koliko znam imas najbolji primerak ...:)
 
Stiže mi sutra Sapphire Vapor-X R9 280X TRI-X OC umesto Powercolora. Čitam ovaj test http://www.overclockersclub.com/reviews/sapphire_vapor_x_r9_280x_tri_x_oc/ i pomalo mi čudno što nisu našli nijednu zamerku, mora da postoji nešto na šta se ljudi žale? Iznenadile su me temperature koje su dobili, ispada da je baš baš hladna.

Ono što me zanima - koliko je ova karta zastupljena kod nas? Deluje mi da je stvarno izuzetna - prelepa, ledena i tiha. Recimo da ne vidim prednost Asus ili Gigabyte varijanti koje su skuplje ~1000 kinti osim duže garancije. Powercolor razumem, jeftiniji je za 5k, možda nekom velika razlika, ali ja mislim da se isplati i da sam trebao odmah da iskeširam više za nju. Dobijam i DisplayPort normalne veličine, tako da nema cimanja sa traženjem miniDisplayPort kablova/adaptera... Anyway, neka se jave ljudi koji imaju ovu kartu, baš me zanima kako su zadovoljni istom.
 
Ne znam zasto se cudis za temperature, na mojoj DualX obicnoj ne prelazi 68C, a u pitanju je fabricki OC+budzet kuler. Ni ventovi nisu bucni, ipak je to samo unapredjena 7970, davno je savladana ta lekcija za proizvodjace.
 
Stiže mi sutra Sapphire Vapor-X R9 280X TRI-X OC umesto Powercolora. Čitam ovaj test http://www.overclockersclub.com/reviews/sapphire_vapor_x_r9_280x_tri_x_oc/ i pomalo mi čudno što nisu našli nijednu zamerku, mora da postoji nešto na šta se ljudi žale? Iznenadile su me temperature koje su dobili, ispada da je baš baš hladna.

Ono što me zanima - koliko je ova karta zastupljena kod nas? Deluje mi da je stvarno izuzetna - prelepa, ledena i tiha. Recimo da ne vidim prednost Asus ili Gigabyte varijanti koje su skuplje ~1000 kinti osim duže garancije. Powercolor razumem, jeftiniji je za 5k, možda nekom velika razlika, ali ja mislim da se isplati i da sam trebao odmah da iskeširam više za nju. Dobijam i DisplayPort normalne veličine, tako da nema cimanja sa traženjem miniDisplayPort kablova/adaptera... Anyway, neka se jave ljudi koji imaju ovu kartu, baš me zanima kako su zadovoljni istom.

Kad stignu ti prenesi utiske ;)
 
nevezano za temu i pitanjue za tebe DoX???Kad ces vec jednom da prodas taj 2500k da stanem u red da cekam,koliko znam imas najbolji primerak ...:)

Mogao si na PM, ali u svakom slucaju probacu sa novim hladjenjem neke bolje rezultate... Pa tek kad odlucim da promenim izgled cele konfiguracije tada ide nova ploca i proc a ovo sve na dobos.
Prati oglase sta da ti kazem. :)
 
Stigla roba. Nema veze što me je uhvatio pljusak i što sam pokisao do gole kože dok sam se vraćao - Sapphire Vapor-X R9 280X TRI-X OC je in da haus. Neću previše da davim, kratak unboxing i prvi utisci. Fensi crno plava kutija sa imba futurističkim robotom - svakako zanimljivija od PowerColor-ovog pakovanja. Box within a box within a box - boxception. Lepo ušuškana u penu, i vrišteći znak STOP na kesi - uključi kablove od napajanja - thanks captain obvious. Kutija u kutiji donosi prateću opremu - videćete sa slike šta je unutra da ne nabrajam.

Karta je prelepa - mnogo mi se dopada kombinacija crne i metalik plave, baš su uboli šemu. Tri venta i ogromna količina rebara ispod - zaista deluje kvalitetno i na oko ubeđuje da je hladna. Jedan od lepših parčeta hardvera koje sam imao prilike da vidim. Četiri izlaza - 2x DVI, HDMI i normal size DisplayPort (hvala bogu). Vapor X znak koliko sam čitao svetli kada je karta aktivna. Nema backplate i ovde su mi malo pomešani utisci - sa jedne strane mi se sviđa taj naked look sa elektronskim komponentama, dok karte sa backplate-om nekako deluju "urednije" u kućištu. Pisao sam i više nego što sam planirao, idem da jedem pa ću kasnije da je bocnem i da prenesem utiske u realnom radu...


dscn3228.jpg


dscn3239.jpg


dscn3243.jpg


dscn3280.jpg


dscn3283.jpg


dscn3289.jpg


dscn3291.jpg


dscn3293.jpg


dscn3295.jpg


dscn3299.jpg
 
Svakako lepa karta. Jedini nedostatak po meni je backplate ali dobro. :)
 
Stvarno izgleda extra, javi jel hladjenje onako dobro odradjeno kao sto se moze po testovima pronaci- pisu sve najbolje o njoj.
 
Hladnjak je skoro isti na R9 290 Tri-X, samo sto mu fali Vapor chamber. S tim u vezi karta ne bi trebala ni najmanje da se krivi, posto ima taj ogromni unisink koji hladi VRM i VRAM i proteze se celom duzinom karte i izgleda isto kao na mojoj karti, a moja karta se ne krivi uopste.
 
Sad sam baš u frci, ne mogu detaljnije da istestiram hlađenje, ali na majneru mi je nekoliko stepeni hladnija u odnosu na PowerColor koji sam imao. Najvažnija stvar - nema Coil Whine :banana: To je razlog i zašto sam menjao PowerColor, to i full size DP koji mi je potreban. Javljam se uveče, evo par fotki za sad kako izgleda u kućištu.


vapor.jpg



dscn3315.jpg


dscn3321.jpg


dscn3328.jpg


dscn3334.jpg
 
Ne krivi se, izgleda sexy, tiha, hladna, no coil whine, konacno savrsena R9 280X. Jos koliki OC moze kao finale. To je vise kao slag na tortu :)
 
Ne krivi se, izgleda sexy, tiha, hladna, no coil whine, konacno savrsena R9 280X. Jos koliki OC moze kao finale. To je vise kao slag na tortu :)

Eno po onome testu kazu da nije raspolozena za OC tj napon se moze gurati do 1.2v, a sa tim naponom tahiti ne moze daleko.
Bez obzira na OC ovo izgleda extra karta, bar extra izgleda u kucistu ;)
 
Jel nadjeno resenje za artifakte kod Asus DCU2 Top verzije? Jel kod v2 verzije sve sljaka kako treba?
 
Hladna sto znaci i tiha... Dosta dobre temperature za GPU pogotovo za VRM na ovoj karti.
 
Pa kad i E**i ne uvozi. Sve sto oni ne uvoze nije ni prisutno na trzistu. Sta ces kad smo veliko trziste :D
 
Nazad
Vrh Dno