Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

Kad vec uvoze PC, Sapphire, XFX, mogli bi da uvezu i par modela HIS-a.
 
da li neko ima iskustva sa ovom karticom?

http://itsvet.com/proizvod/asus-radeon-r9-280-3gb-gddr5-r9280-dc2t-3gd5/comp_comp_vga/20/3852

ovo je model 280,bez X........zasto mu je odjednom tako pala cena?.....da li je tacno da ovi r9 280 radeoni u ASUS izvedbi imaju dosta problema u radu(sto se vidi po zalopojkama korisnika npr na newegg-u),za razliku od istih katrica ali u MSI ili Saphire izvedbi?

i koje bi napajanje bilo neophodno za ovu karticu?......da li bi thermaltake toughpower od 575w mogao normalno da pokrece konfu u kojoj je i ova kartica?
 
Ako je Asus DCII hladnjak, onda ces bolje proci sa izvedbom od strane Sapphirea. DC II hladnjak dotice jezgro sa samo tri od pet heat pipeova, te nece da hladi punim potencijalom. Posto je skoro izasla ne znam da li su to menjali. Ovo gore sto sam naveo vazi za R9 280X. R9 280 je samo rebrand 7950 karte, te svako napajanje koje moze nju da tera, moze i 280. To Termaltake svakako moze.
 
Drugari, ortak ima asusa 280x, prvi hladnjak se cuje, drugi necujan, koju zamenu preporucujete i koja je cena cirke (ne mora asusov, samo da je iste velicine i da je 4pinski i tih)...
 
Drugari, ortak ima asusa 280x, prvi hladnjak se cuje, drugi necujan, koju zamenu preporucujete i koja je cena cirke (ne mora asusov, samo da je iste velicine i da je 4pinski i tih)...
Accelero Xtreme
 
To malo teze, ja to ne bih radio
 
Pa dobro nije Nemacka :) Sta te kosta da nazoves i vidis sa njima, jednostavno se raspitas da li tu moze da se nesto sredjuje ili mora drugi ventilator i gde ima da se nadje...
 
Ma zvacu svakako, samo mene zanima kako je moguce da ne prodaju drugi brand iste velicine i namene, a da je silent...
Nepojmljivo mi je.
 
Dobio sam pare nazad, nema poente...nego mi je abnormalno da nemaju ventovi (kao za kucista) za grafe...suvishe mi je sick.
:mad:
 
Ni Asus ne prodaje zanenski ventilator, a kamo li neka prodavnica. Ako je pokvaren, saljes na reklamaciju ili da ti vrate pare kao u tvom slucaju, tu nema puno rasprave.
 
Ma ne mora asusov, bilo koji drugi isto kao za kucista, nasao sam izobilje ali ne kod nas...
 
Nova masina u pitanju je gigabayte 280x winforce kad nju stavi u na plocu, racunar pisti pet puta i nece da krene da dize bios? Ploca je updateovana na zadnji bios, jel ovo problem do 280x ili mozda ploca u pitanju je z97 cip set
 
Poslednja izmena:
Pa probaj drugu grafu da ubaciš u mašinu ili tu grafu u drugu mašinu...
 
Jesi li probao u AB da dignes napon ? I narvno prvo pusti Valey i gledaj u AB dokle ide napon.
 
Pozdrav clanovi,
Izvinjavam se sto nisam propratio celu temu... Imam da kazem problemcic sa mojom grafom, u pitanju je ovaj model R9 280X http://www.sapphiretech.com/present...dex.aspx?cid=1&gid=3&sgid=1227&pid=2065&lid=1
E sad, ona je automatski vec OC-ovana na 1020mhz, medjutim u igrama gpu clock cas ide 870mhz, pa recimo minimiziram igru i opet krenem da igram promeni se klok na 1020, pa stalno varira.. Pokusao sam i da je klokujem, na stock voltazi izvlaci stabilnih 1100mhz-a. Zamolio bih nekoga ko zna da mi pomogne kako da uvek imam istu gpu frekvenciju u igrama, ovo mi izgleda kao neki bag, nzm u cemu je problem, i sistem sam reinstalirao, koristim drajvere 14.4, znaci nisu beta...
Hvala drugari unapred :D
 
Pa u trixx kada stavis 1,2V, ona ce taj napon da koristi samo u pri max optercenju, inace ce power tune da ga obori kada je u 2D modu. I jesili mozda probao unlock voltage control u settings ?
 
Pozdrav clanovi,
Izvinjavam se sto nisam propratio celu temu... Imam da kazem problemcic sa mojom grafom, u pitanju je ovaj model R9 280X http://www.sapphiretech.com/present...dex.aspx?cid=1&gid=3&sgid=1227&pid=2065&lid=1
E sad, ona je automatski vec OC-ovana na 1020mhz, medjutim u igrama gpu clock cas ide 870mhz, pa recimo minimiziram igru i opet krenem da igram promeni se klok na 1020, pa stalno varira.. Pokusao sam i da je klokujem, na stock voltazi izvlaci stabilnih 1100mhz-a. Zamolio bih nekoga ko zna da mi pomogne kako da uvek imam istu gpu frekvenciju u igrama, ovo mi izgleda kao neki bag, nzm u cemu je problem, i sistem sam reinstalirao, koristim drajvere 14.4, znaci nisu beta...
Hvala drugari unapred :D
To je normalno jer AMD Power Tune uskladjuje frenkvenciju GPU/memorije sa potrebama programa. Kada je u igri ona ce da boostuje do max frekvencije koja joj je podesena, dok ce u desktopu da bi manje trosila imati dosta manji klok. Ako je igra ne zahtevna ili je recimo upalje vsynce ona ce da obara frekvenciju dinamicno u zavisnosti od potrebe. Ako je pod konstantnim naponom onda ce stalno da radi na 1100MHz ili vec koliko podesis.
 
To je normalno jer AMD Power Tune uskladjuje frenkvenciju GPU/memorije sa potrebama programa. Kada je u igri ona ce da boostuje do max frekvencije koja joj je podesena, dok ce u desktopu da bi manje trosila imati dosta manji klok. Ako je igra ne zahtevna ili je recimo upalje vsynce ona ce da obara frekvenciju dinamicno u zavisnosti od potrebe. Ako je pod konstantnim naponom onda ce stalno da radi na 1100MHz ili vec koliko podesis.

Hvala na odgovoru.. Znam ja za tu njihovu tehnologiju koja automatski podesava frekv. Medjutim problem je sto u istoj igri cas radi na 870mhz, cas na 1020mhz, cas na 1100mhz, iako sam lepo napravio profil u MSI Afterburneru, i Vsync mi je uvek ugasen u svim igrama, inace radi se o najzahtevnijim igrama i svaka igra se ovako ponasa. Cak cesto se desava da mi pri dizanju sistema nece automatski loadovati profil, pa moram ja rucno.
A druga stvar, zanima me posto moj model ne ocitava VRM temperature, mozda je do toga. I da li bih smeo recimo da dignem voltazu preko Trixxa na 1.3v i da je kloknem jos, ne znam ni sada kolika je temp za VRM, pa sad da li je to opasno raditi?? Inace GPU temp je 70C sa automatskim fan speedom. ;)
 
[QUOTE\]Hvala na odgovoru.. Znam ja za tu njihovu tehnologiju koja automatski podesava frekv. Medjutim problem je sto u istoj igri cas radi na 870mhz, cas na 1020mhz, cas na 1100mhz, iako sam lepo napravio profil u MSI Afterburneru, i Vsync mi je uvek ugasen u svim igrama, inace radi se o najzahtevnijim igrama i svaka igra se ovako ponasa. Cak cesto se desava da mi pri dizanju sistema nece automatski loadovati profil, pa moram ja rucno.
A druga stvar, zanima me posto moj model ne ocitava VRM temperature, mozda je do toga. I da li bih smeo recimo da dignem voltazu preko Trixxa na 1.3v i da je kloknem jos, ne znam ni sada kolika je temp za VRM, pa sad da li je to opasno raditi?? Inace GPU temp je 70C sa automatskim fan speedom. ;)[/QUOTE]
Ako u igri ne secka i nema znacajnih padova FPS-a onda nema razloga za brigu. Moja R9 280X i ova sadasnja R9 290 isto to rade, iako ja ima ujednacen fps i bez seckanja. 290-ka sara od 1160mhz do 567Mhz, a fps je uvek bez vecih padova. I ja sam imao Dual-X i ona nazalost nema VRM senzot i oni se jedino mogu ocitavati pomocu senzor taba u GPU-Z programu, ali dual-x ih nema. A sto se tice OC-a 1100MHz sa 70C je odlucan rezultat, a posto nemas ocitavanja ne znam koliko je sigurno to raditu. Na Asus R9 280X sam vidjao 100C kada bih dizao napon na 1,3V. Oko toga neko ko ima trenutno Dual-x ti moze vise reci.
 
Poslednja izmena:
Neko je ranije spominjao program RadeonPro, na tu temu...
 
Nazad
Vrh Dno