Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci validni razlozi su 1. i 4. :d
Mnogo je manje cimanje s novcicima, jedino sto ce ti biti dosadno. Nije za one koji nemaju zivot [emoji14]

Tapatalk from Poco loco
 
Od kad ja pratim btc i rudarenje, a to je od neke 2012. ovo je treci put da se prica da rudarenje grafikama propada, ajde da vidimo, mozda sad budete u pravu, ali ja cekam januar da kupim jos grafika, sada vidim da se rx570/580 sa 4gb prodaju za 150 eura, a sa 8gb 200, cekam da padnu te sa 8 na nekih 160-170 i kupujem, pa ako nista ne bude od rudarenja otvoricu igraonicu :)

imam ja sada da ti prodam 580tke sa 8 gb po 170e da ne cekas januar a plus ces zaraditi 2 meseca kopajuci za dzabe, pusti poruku ako stvarno mislis da kupis
 
Ne jos u rudarenje. Dok ne vidimo kraj kapitulacije & ulazak u despair fazu i konacan raspad altova, nije zavrsen downtrend.

Mart-April mozda.

A ova ideja za uzimanje grafika pa se nadati kako ce ciklus proci kao tahiti cipovi, po meni nije pametna. Prvo Tahiti je kvalitetniji cip od Polarisa i Tonge zajedno, taj kopa sta mu se servira. Otuda i toliko zadrzavanje u mining svetu. Ne znaci isto i za Polarise.

Polarisi 100-120€
nV 1060 6G - 130€
nV 1070 - 230-240€ (one su trenutno najblize realnoj ceni)
nV 1080 - 280-290€
nV 1080ti - 360-370€

To su cene koje cekam da uradim eventualnu rekonstrukciju rudnika i odbijem faktor mesecne amortizacije/gubljenja vrednosti koja je bila pregolema tokom 2018-te i nazalost vam pojela skoro sve iskopano.

5tbk08c2bi001.jpg

Mi smo negde tu, tik iznad main uptrend linije i supporta koji je prosle godine drzao first sell off (3k). Dubinu i duzinu despaira ne mozemo odrediti. Ali meni su 3k-2,5k i 1,8k leveli za long term skroz ok.
 
Anyway, Novembar je pokazao sta je imao, ja tipujem da ce Decembar biti pretezno zelen. A onda Jan i Feb prave prilike za ulazak. Ovo sada je bila pokazna vezba i skretanje paznje neiskusnima da se ne zezaju sa Bear-om. Ujedno su i potvrdili da je nesalomivi i ekstra stabilni Bitcoin u stanju da izgubi 45% dok si rekao keks.

$5200-$5500 sasvim fini brojevi za izlazak.

A ova procena, kakva su desavanja u Decembru.
 
Jos uvek aktuelno.

Ako krene jos dole, idem dopunu na double bottom-u ($3450-$3500) i na zvanicni support ($3050-$3000). Odatle bi i mogao jak reversal.

Ali ako dotaknemo 3k u ovom talasu, onda zonu za oporavak i istres gledam na $4600-$4800. Taman se sve to uklapa u Decembar. Deo toga u cold, deo na sell pa hvatanje nizih ulaza.
 
Ne vezano za cijenu...
Koja je tačno logika kupovine kartica i po nekoj bagatelnoj cijeni (cc 50€).
Čeka se nešto novo za kopanje, pa onda buuummmm?

Sada tog hardvera ima toliko da je teško očekivati pojavu nečega što bi bilo isplativo, a da diff istog trenutka ne bi zakucao u nebo...

Može pojašnjenje...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne vezano za cijenu...
Koja je tačno logika kupovine kartica i po nekoj bagatelnoj cijeni (cc 50€).
Čeka se nešto novo za kopanje, pa onda buuummmm?

Sada tog hardvera ima toliko da je teško očekivati pojavu nečega što bi bilo isplativo, a da diff istog trenutka ne bi zakucao u nebo...

Može pojašnjenje...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ista logika kao i tvoja, ti cekas btc na 3 cifre pa da napravis pare, ja cekam neki novi eth pa da napravim pare, 2 easy. :D
 
E sad mi je lakše... [emoji1]

Nekako mi logika da bi novi ETH mogao da se pojavi tek kada se hardver unaprijedi toliko da ovaj trenutni ne može uticati ozbiljno na diff u poređenju na taj novi...
 
Poslednja izmena:
U principu jeste istina da je dobro ostaviti bar neki rig, ne treba rasprodati bas sve upravo zbog te male mogcnosti da se pojavi nešto pakleno dobro, a sto se prvih dana neće moći dobiti nikako osim rudarenjem.

Ali posle eth-a teško da ce se to ponoviti, prošli put smo imali cointelect za preživljavanje dok je sad mrkli mrak.
 
Dok ne vidimo kraj kapitulacije & ulazak u despair fazu i konacan raspad altova, nije zavrsen downtrend.


Samo nesto da te pitam :) sta podrazumevas pod raspad Altova...ne mislim na ETH,ZEC...te poznatije i vece.Mislis da ce svi umreti,uginuti?
Ja sam trenutno u jednom u koji mislim da bi mogao napraviti nesto kod sledeceg Run-a.Jeste da nije isplativo nikako zadnjih meseci,godinu dana ali ko moze da pokrije trosak i ne prodaje izrudareno...ko zna.
Tu mislim na male kolicine rigova,rudnici...ko zna sta ljudi rade i kako su se snalazili.
 
U principu jeste istina da je dobro ostaviti bar neki rig, ne treba rasprodati bas sve upravo zbog te male mogcnosti da se pojavi nešto pakleno dobro, a sto se prvih dana neće moći dobiti nikako osim rudarenjem.

Ali posle eth-a teško da ce se to ponoviti, prošli put smo imali cointelect za preživljavanje dok je sad mrkli mrak.

Nema to mnogo logike, ako se nesto pojavi ti mozes da ulozis novac i kupis vise tog coina umesto da placas struju.
Poenta u ostavljanju jednog riga jedino moze da bude ostanak u toku desavanja, naterace te da ispratis, kad rasprodas sve onda se i ne bakces previse.
 
Samo nesto da te pitam :) sta podrazumevas pod raspad Altova...ne mislim na ETH,ZEC...te poznatije i vece.Mislis da ce svi umreti,uginuti?
Ja sam trenutno u jednom u koji mislim da bi mogao napraviti nesto kod sledeceg Run-a.Jeste da nije isplativo nikako zadnjih meseci,godinu dana ali ko moze da pokrije trosak i ne prodaje izrudareno...ko zna.
Tu mislim na male kolicine rigova,rudnici...ko zna sta ljudi rade i kako su se snalazili.

Radpad altova = ako ih komisija proglasi kao sequrity (citaj - svi coini koji su imali ICO) icice tamo gde im je i mesto [emoji3] verovatno na 0


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto uopste pricate o cenama grafika u ovakvoj situaciji? Dok vi tupite o grafikama cena je otisla ispod 3800. Uskoro idemo na novi minimum.
 
Mislim da neće ići dole, uspostavljena je prava odbrana, volume je dobar, upije se ono što se dampuje, jako je rizičan short sada, ko pametan sada to pokušava.. 3700 posmatrano na bitfinex bi trebalo da je minimum, ovo je sad vec trostruko dno.
Još jednom, neće ici ispod 3700 na bitfinex.
 
Ne jos u rudarenje. Dok ne vidimo kraj kapitulacije & ulazak u despair fazu i konacan raspad altova, nije zavrsen downtrend.

Mart-April mozda.

A ova ideja za uzimanje grafika pa se nadati kako ce ciklus proci kao tahiti cipovi, po meni nije pametna. Prvo Tahiti je kvalitetniji cip od Polarisa i Tonge zajedno, taj kopa sta mu se servira. Otuda i toliko zadrzavanje u mining svetu. Ne znaci isto i za Polarise.

Polarisi 100-120€
nV 1060 6G - 130€
nV 1070 - 230-240€ (one su trenutno najblize realnoj ceni)
nV 1080 - 280-290€
nV 1080ti - 360-370€

To su cene koje cekam da uradim eventualnu rekonstrukciju rudnika i odbijem faktor mesecne amortizacije/gubljenja vrednosti koja je bila pregolema tokom 2018-te i nazalost vam pojela skoro sve iskopano.

Pogledajte prilog 261722

Mi smo negde tu, tik iznad main uptrend linije i supporta koji je prosle godine drzao first sell off (3k). Dubinu i duzinu despaira ne mozemo odrediti. Ali meni su 3k-2,5k i 1,8k leveli za long term skroz ok.

imam po tim cenama da ti sada prodam 1080ti grafike ako si zainteresovan pusti mi poruku
 
Ne vezano za cijenu...
Koja je tačno logika kupovine kartica i po nekoj bagatelnoj cijeni (cc 50€).
Čeka se nešto novo za kopanje, pa onda buuummmm?

Sada tog hardvera ima toliko da je teško očekivati pojavu nečega što bi bilo isplativo, a da diff istog trenutka ne bi zakucao u nebo...

Može pojašnjenje...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Vrlo optimistično. Ja ne ulazim više u kartice, samo keš i trgovima. Mada sam sa karticama pošao bolje :) Sa trgovinom sam oko 50% u minusu :D Nisam pratio stanje oko mesec dana i bum sa 6,4 na 3.5 :-devil-:
 
Poslednja izmena:
ETH 96$, za mesec dana reward -33%

Vec vidim oglase "Kupujem graficke na kilo"

:(
 

Prilozi

  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    3.9 KB · Pregleda: 717
Poslednja izmena:
Eth na coinbase danas imao crvenu lajnu do 11$...
Ko je imao postavljene ordere mozda ga i usralo nesto...
Na fonu sam pa ne znam sliku da postavim :)
 
A difficulty za Eth ne pada uopste..isti kao kad ETH bio 170$ ..do 170$ padao i diffictly kolko tolko a od 170 on ne pada al cena i dalje pada

ETC samo 4$ ..secam se skoro bilo kad ovde neki pricali da je 15$ vrhunska kupovina
 
Poslednja izmena:
Eth na coinbase danas imao crvenu lajnu do 11$...
Ko je imao postavljene ordere mozda ga i usralo nesto...
Na fonu sam pa ne znam sliku da postavim :)

imam ja odrere na coinbase-u na 75$ 55$ 25$ 15$ i 10$ i nije nista upalo.ne znam gde gledas cene? najnize je bilo 94$ jutros
 
Poslednja izmena:
ETC samo 4$ ..secam se skoro bilo kad ovde neki pricali da je 15$ vrhunska kupovina

ETC ce biti dobra kupovina oko 1$ za koji mesec, za long term. Bila je dobra kupovina na 10$ pre nego sto su ga dodali na coinbase, jer je tad bio za par dana opasno napumpan ( skoro do 20$ ). Sad jos ne treba nista od altova uzimati.
 
slažem se da smo dno za ovu godinu videli
Wrote @ 8000+

Još jednom, neće ici ispod 3700 na bitfinex.

44555.jpg

Ili kako bi ti to iskusno rekao, ja ne znam ko je ovde vise lud!?

Ja znam. ;)

Sad i vidim zasto mi je taj post deja vu.

60.jpg

61.jpg

65.jpg

Da ne pricam kako smo videli i 50% manju cenu kros samo mesec-dva.

Dakle cekam $3700/2 = $1850. Tu je taman i support zona.

Edit:

Pod umiranjem altova mislim upravo ovo. 2% loss-a btc-a je 3-4% loss-a na altovima i samim tim odnos klizi i vraca se manje vise na pred-pump nivo. Ima ovde jos lufta.

BTC dominacija je takodje ok pokazatelj. Trenutno smo na 55% ali raspad malih + spustanje xrp-a iz vasione ce to ispeglati na 60%+. Ja tipujem na 65% kao neki ok odnos da kazemo kako su altovi relativno spusteni sa visine.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno