Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nece 3 cifre. Ne ide to tako naglo. Za to treba da krvari jako dugo i jako polako. Sto se pada tice, nije probilo dole ali nije se ni vratilo gore, nema snage. Za sada su vece sanse da idemo dole jos.

Tapatalk from Poco loco
 
Mislim da neće ići dole, uspostavljena je prava odbrana, volume je dobar, upije se ono što se dampuje, jako je rizičan short sada, ko pametan sada to pokušava.. 3700 posmatrano na bitfinex bi trebalo da je minimum, ovo je sad vec trostruko dno.
 
Teško. Veća je verovatnoća da će malo da odskoči još jednom pre nego što krene ponovo na dole.
 
^ To je i moje mišljenje, evo prati se ETH live ispod 100$ :)
 
Sada je pravo pitanje:

Ko će prvi da krene sa panic selloff-om i kolike količine ima?

A kad jedan krene, krenuće i drugi, jer koliko vidim na svakih par sati se cena odbije, što znači da neko kupuje po toj ceni misleći da je BAŠ ta cena poslednje dno, i ako ne bude dovoljno kapitala da kupuje po novom dnu, samo će da pada niže i niže dok se cena ne izjednači sa količinom kapitala koji je preostao za kupovinu na dnu.

Takođe, tu imamo i dupli problem, ako onaj što kupuje na $3,800 bude u fazonu, daj da prodam na $3,500, uzeću posle duplo na ~$2,000.

Niska cena u stalnom padu, tera ozbiljne investitore, jer oni ne dolaze da se kockaju niti da HOLD-uju, nego da imaju stabilan, mali, pozitivan priliv.
 
Poslednja izmena:
Sada je pravo pitanje:

Ko će prvi da krene sa panic selloff-om i kolike količine ima?

A kad jedan krene, krenuće i drugi, jer koliko vidim na svakih par sati se cena odbije, što znači da neko kupuje po toj ceni misleći da je BAŠ ta cena poslednje dno, i ako ne bude dovoljno kapitala da kupuje po novom dnu, samo će da pada niže i niže dok se cena ne izjednači sa količinom kapitala koji je preostao za kupovinu na dnu.

Takođe, tu imamo i dupli problem, ako onaj što kupuje na $3,800 bude u fazonu, daj da prodam na $3,500, uzeću posle duplo na ~$2,000.

Niska cena u stalnom padu, tera ozbiljne investitore, jer oni ne dolaze da se kockaju niti da HOLD-uju, nego da imaju stabilan, mali, pozitivan priliv.

Nisam pratio neko vreme. Bilo je na oko 6.500,00. Šta se ovo dogodi :) Sada ostaju ova tvoja pitanja, a ja bih da dodam još neko.

Šta se sada kopa, i da li se u opšte ispalti mining ? Ja sam moje grafike na vreme rasprodao i išao na trejding. Sada sam, moram da priznam na oko 50% u minusu :D
 
Sada treba pisati Elon Musku da kupi BTCa za par milijardi $ i spasi ovu planetu opet :D
 
Ma on ne mora ni da kupuje, samo neka objavi da će kupiti i imamo instant moon [emoji1]
 
Sad panicari I novajlije sve prodaju a pametni kupuju

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
sad nestrpljivi kupuju, koji misle da su pametni ;) bice vremena ljudi, cele sledece godine, bez brige. Sad se ceka bounce, pa cemo videti dokle ce odskociti. Mediji lepo pumpaju da ce cena nastaviti na dole, shortovi rastu, altovi fino krvare.. tako da samo polako ;)

edit: zecevi su lepo odkocili danas, izgleda ce oni prvi sad na coinbase kako mi se cini :p
 
Poslednja izmena:
sad nestrpljivi kupuju, koji misle da su pametni ;) bice vremena ljudi, cele sledece godine, bez brige. Sad se ceka bounce, pa cemo videti dokle ce odskociti. Mediji lepo pumpaju da ce cena nastaviti na dole, shortovi rastu, altovi fino krvare.. tako da samo polako ;)

edit: zecevi su lepo odkocili danas, izgleda ce oni prvi sad na coinbase kako mi se cini :p

Neće biti vremena. Pametni sad kupuju BTC veliki sad kupuju, pogledaj volume. Posebno danas na vest od juče da Nasdaq planira da udje u cripto sa features-ima.
 
pametni kupuju pa dumpuju na vece od onoga sto su uzeli kada je bear. ako si ti vec siguran da ide gore pre sledeceg veceg dumpa zasto ne kupis sada pa prodas na pumpu i tim e uzmes vecu kolicinu novcica na tvom dnu? da li je dno 2k, 1k, 4k to niko ne zna. dno je tamo gde veliki kazu menjacnice samo to isprate.
 
pametni kupuju pa dumpuju na vece od onoga sto su uzeli kada je bear. ako si ti vec siguran da ide gore pre sledeceg veceg dumpa zasto ne kupis sada pa prodas na pumpu i tim e uzmes vecu kolicinu novcica na tvom dnu? da li je dno 2k, 1k, 4k to niko ne zna. dno je tamo gde veliki kazu menjacnice samo to isprate.

mislis ovako? Screenshot 5.png
 
Kad počnu sa ovom panic sell pričom. Ti koji panic selluju su imali 100 dumpova do sada da prodaju a jok čekaju decembar i 3,4k$ da bi u "panici sad prodali". Sad su ostali hodleri ili trejderi koji znaju šta rade, a ta boranija što paniči pa proda svojih 0.173btc nisu relevantni. Nisam prodao, niti prodajem, niti imam napade panike. Prodaće se kad dođe vreme, a kad to bude biću spreman [emoji16]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ltc - BTC?

Koliko je pametno preći sada iz Ltc u BTC tj sačekati ako ode na 0.085?


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
sada ne iz LTC ides u BTC kad je odnos veci od 0.015 minimum, a ne sad
 
Misliš da će XRP na 0.05? Teško, gotovo nemoguće, moje mišljenje.


Edit: sa ostalim prognozama se manje više slažem.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

XRP je imao vansezonski pump i sada se izduvava. Bio je sigurica jer je najvise pao kako kroz odnos sa BTC, tako i dolarski. (Preslikano sa kraja '14te)

2._XRP_Long__Short_Term_Buy.jpg
Ovo je moja prognoza iz sredine Avgusta i tada je bio stvarno zicer.

XRP_Pump.jpg
Ja sam tu vise na shortu zaradio, nego na long-u ali dobro je sve proslo. :)

On moze imati neke mini trzaje ali sada ulaziti u njega je suludo pored drugih kandidatada koji su sigurniji i imaju dosta vece sanse za samostalan run.

XRP.jpg

Kada udje u plavi kvadratic, onda cu poceti da ga gledam. To je neka njegova optimalna buy zona, odnosno poceti blagu kupovinu na 3-3,5k pa pojacavati kako ide dole. Iz toga sam i dobio cenu koja je negde izmedju $0.1 i 0.05.

ZEC, DASH, ETC, QTUM, ADA, NEM, TRON, WAVES, LBRY, to su coini koji su dobro pali i treba ih poceti lagerovati jer sam siguran da ce svi imati dobra pumpanja tokom 2019-te. ETH, LTC i XMR sam namerno izostavio jer ce oni ici jos dole u odnosu na ovu cenu (s'tim da je ETH najblizi dnu od ove trojice).

I jos nesto,

U 2018-toj sam altove gledao i trgovao iskljucivo u dolarskim vrednostima jer nisam bio u BTC-u pa me samim tim BTC/ALT parovi nisu zanimali.

U 2019-toj se vracam uobicajenoj strategiji, a to je posedovanje BTC-a i ulazak u altove kroz odnos. Prosto me BTC/USD i ALT/USD ne zanima, nego je glavni cilj da se umnoze Bitkoini (taktika palila '12 i '13, a zatim '15, '16 i pola '17-te).


Ne razum čemu se smeješ. . Da li si pratio cenu abc a posebno sv bcha? Zar ne vidi da je SV jedni novcic koji konstantno raste zadnjih par dana a da ima veliki volume? Ja sam se pozvao na moj post od 17tog gde sam rekao je rat BCH novčića prilika za zaradu, klackalice i da će SV uzvratiti udarac. Šta nije jasno? Ako to nije bila prilika za zaradu onda ne znam sta je u ovim teškim vremenima za crypto.

Ne čitaš, ne slušaš.. Ali to je normalno na ovom forumu..lepo sam naglasio da sam pisao sam to još 17tog, da će biti dobra prilika za zaradu. Eto SV otišao jedno 250% gore od tada a tebi smešno. A ABC osvilovao vrlo lepo na dnevnoj bazi pa je sve scam.
Scam coini su neki shitovi koji se pumpaju par dana, pa se onda dampuju žestoko. Iza ovoga stoji užasno jaka ekipa koja je preusmeravalwa kopanje u petahashima, nodove! što je zahtevalo shortovanje bitcoina koje imaju. Pomerili su čitav kripto svet. Eto možda je to baš loše da, ali nije scam nego jedna od žešćih akcija manipulacije u kriptosvetu ikada.

17. Novembar - Cena BSV = $140+
6 dana kasnije $38. I onda se desi oporavak na $110 i ti to zoves pumpom i prilikom za zaradu?

Molim te nemoj vise, $je6aces nekoga zesce, zar nije dovoljno medved $je6ao situaciju?

Savet tebi i drugima, klanjajte se BSV/BAB tj BCH-a. Izuce vas iz gaca prvom prilikom, a onda cete plakati kad dodje bull.

Neće biti vremena. Pametni sad kupuju BTC veliki sad kupuju, pogledaj volume. Posebno danas na vest od juče da Nasdaq planira da udje u cripto sa features-ima.

Features ili Futures. Nasdaq moze da pogura cenu ali samo dole. Nece profi igraci uzimati nesto sto je jos uvek u balonu. Da te ne podsecam koja je cena bila pre i posle CME & CBOE futures-a (nisu oni bili zaduzeni za krah ali su imali uticaja na dubinu padova).

Anyway, Novembar je pokazao sta je imao, ja tipujem da ce Decembar biti pretezno zelen. A onda Jan i Feb prave prilike za ulazak. Ovo sada je bila pokazna vezba i skretanje paznje neiskusnima da se ne zezaju sa Bear-om. Ujedno su i potvrdili da je nesalomivi i ekstra stabilni Bitcoin u stanju da izgubi 45% dok si rekao keks.

$5200-$5500 sasvim fini brojevi za izlazak.
 

Prilozi

  • 2._XRP_Long__Short_Term_Buy.jpg
    2._XRP_Long__Short_Term_Buy.jpg
    206.5 KB · Pregleda: 382
Poslednja izmena:
Evo situacija se malo popravila :)
ETH se kopa u idealnim uslovima sa malim plusom . Naravno o otplati i amortizaciji niko i ne prica . 9 $ je zarada u idealnim uslovima po rigu mesecno , znaci ko je platio rig 3000 eura imace da kopa 30 godina da otplati rig :p

Sve ukupni hashrate na ETH mrezi je sad vec poceo drasticno da pada i juce iznosi 191 TH/s ( letos maksimum 292 Th/s ) sto znaci da se rigovi ubrzano gase , verovatno i rasprodaju .

Moje misljenje je da ce konvencionalni investitori i finasijske institucije u nekom momentu " isplatiti " minere i bitkoin zagovornike ali onda kad oni to budu hteli i na cenu koju oni odluce . Trenutno mislim da su u sortu pokusavajuci da obore cenu BTC i jos nekoliko valuta na neku njima prihvatljivu cifru da" isplate " kreatore , to je mozda nesto 20 do 30 milijardi dolara sto je za njih sitan novac .

Svi koji su investirali u shit coine koji su se lazno predstavljali da ce da urade ovo ili ono puci ce svu lovu i izvucu ce zanemarljiv deo.
Nakon toga ce institucije a i centralne banke prihvatiti blockchain tehnologiju . Oni ce kreirati svoj kripto dolar , franak ili funtu , euro i centralna banka ce stajati iza toga . Vlasnici BTC ili ETH u tom momentu ukoliko ga jos budu posedovali bice donekle obesteceni isplaceni .

Tehnologija je tu da ostane i da se razvija . Morace da se resi problem brzine transakcija i verovatno ce se oformiti drugaciji lanac koji ce se sastojati od manjih karika kako bi se ubrzale transakcije koje ce dostici vise milijardi ili stotinu milijardi dnevno .

Kompanije ce isto izdati svoje kripto valute koje ce zapravo biti akcije i cija ce se cena kretati u zavisnosti od poslovanja firme .
Svim tim finasijskim instrumentima ce se normalno trgovati na novim menjacnicama koje ce biti pod vladinom kontrolom . Naravno ostace i neke sadasnje menjacnice nakon prodaje institucionalnim igracima . ili neke koje ce se transformisati .

Bitkoin ETH i jos nekoliko valuta ce kao zacetnici nove tehnologije biti prisutni na tim trzistima ali vise kao neki spekulativni da ne kazem kockarski instrumenti .
Nakon vecinskog preuzimanja od institucija kripto valute ce ojacati i u ukupnom iznosu ce kapitalizacija preci sadasnje maksimume ali to ce se desiti tek kad investivcioni fondovi i banke iz njujorka preuzmu vecinu vlasnistva u kripto svetu .
U prevodu ko je sacuvao akciju amazona sve ove godine dobro je profitirao . ALi institucije su profitirale isto to pa puta milion :p

Dakle spasa nam nema ali propasti necemo :)
 
Poslednja izmena:
Razmišljam da izadjem na 0.0085 I ponovo udjem na 0.007.

0.015 bas nije realno skorije.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Pazi, ako imas long term planove za LTC, to je ok ideja.

Njegov pump bi opet mogli utempirati pred halving na leto. Ako ga budu obarali (a verujem da hoce) od Januara do Maja, tj ako bude imao blagi nagib downtrenda ili kako mi to zovemo visemesecno krvarenje, to bi moglo na 0.005 bez problema. To mi je i neki plan za ulazak pred halving. Zato ga trenutno ne gledam, jer do leta ima vremena.
 
Evo jedne (po meni) zanimljive analize, šta kažu iskusniji trejderi na ovo...?!

"I see so many people turning extremely bullish after this move today.
There will be plenty of time to be bullish once the market proves the bulls are taking over.

So far that still hasn't happened.

Let's zoom out a bit and take a look at the chart below.
The price has hit straight into the resistance zone, and people who get bullish and buy right under the resistance, sometimes get lucky, but most of the times don't end up being happy with their position.

Can we see a bounce from here? Yes.
The doubble bottom could play out and we can see higher prices in the coming days.

However, buying here right under the resistance is a bad idea.
Let the market prove itself, and there will be plenty of time to jump in.

4350 is the key level (pivot point).
If we see it breached and a daily candle closes above it, then we buy the retest (it will be tested as a support once more after it gets broken).
Buying there allows you to ride that wave to at least 4650, likely to 4800, and possibly even to 5100.

On the other side, it is perfectly normal and expected that the market retests a previous strong support as a resistance.
This is exactly what it's doing right now. It is simply testing that level and hitting right into it (while currently being stopped in the middle of that resistance zone).
It can break above, and the scenario described above will be active (we will buy).
Or it can reject the price right there around 4300-4360 and we will see lower levels, first 3660, then likely 3250 and 3066-2900 area.

In summary: watch 4350 level and how the price behaves around it. That will tell you everything you need to know in order to take the next step without too much risk.

Don't get caught buying the top of the move without waiting for the market to prove itself."
 
naravucenije - moguc bull trap ( citaj - koristi stop loss i zastiti profit od skoro 15% kome je bio ulaz na 3650-3700 ) ako probijemo 4250 lvl (u zavisnosti na kojoj se menjacnici trguje) lako moze da odkoci i do 5-5.5k (mi bull-ovi se nadamo) , a ako se odbije na dole, lako moze propasti do 3-3.2k jer je 3.6k lvl testiran 3 puta za par dana, a sto se vise puta testira, postaje sve slabiji. Bilo bi lepo da jos malo ostanemo tu oko 4k (ne nize) a vesti i FOMO ce vec pogurati cenu jos malo gore [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@techno

Koncept kriptovaluta je previše komplikovan za prosečnog stanovnika ove planete. A taj isti stanovnik neće preći sa papira ili kovanice, makar dolazila iz bankomata, na E novac još ko zna koliko vekova. A gde nema opšteg prihvatanja i korišćenja nema ni novca ni institucija. Te priče samo služe za manipulisanje ove male barice u kojoj par kitova skidaju plankton svake godine.

I na kraju krajeva, 99.9999% korisnika kripta je u tome da bi zaradila FIAT i zato ovde nema budućnosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno