Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
La, ja više ne znam ko je ovde LUD?! skok SVa je bio više od 300% u ODNOSU NA BTC U TIH NEKIH PAR DANA. Pričam o odnosu na BTC a ne na dolar. A to je period nakon mog prvog posta na temu klackalice i borbe izmedju SV i ABC i gde sam napisao da će se SV ritnuti što se i desilo i akcenat sam stavio na toj klackalice i borbi dve varijante BCH za prevlast kao dobroj prilici za zaradu na ocilacijama.. Svako lako može da proveri šta sam pisao.
Nakon toga sam napisao da 3700 dolara za BTC na Finex neko dno i da idemo gore jer je volume veliki, posle par dana da je to to i da idemo gore, a svi su, uključujući čak i neke vecite optimise ovde kao Saj rekli da ide dalje dole. . Znaci tri apsolutne tačne kratkoročne prognoze u deset dana sam dao. Naravno da sam ranije gresio, trpeo I sam veliku štetu cele ove teške godine, ali ja nisam nikog bio po ušima da prihvati moje mišljenje.. . Sa druge strane i ti si gresio, ali ti ovde važis za nekog mesiju pa su tvoji saveti mnogo opasniji. Gresio sam i gresicu kao i svi, ali sam fer priznao kada je neko u pravu, a nisam pisao da nije u pravu, a jeste. Ovo mogu da tumačim samo time da ni ti nisi čitao šta sam napisao.
 
@techno

Koncept kriptovaluta je previše komplikovan za prosečnog stanovnika ove planete. A taj isti stanovnik neće preći sa papira ili kovanice, makar dolazila iz bankomata, na E novac još ko zna koliko vekova. A gde nema opšteg prihvatanja i korišćenja nema ni novca ni institucija. Te priče samo služe za manipulisanje ove male barice u kojoj par kitova skidaju plankton svake godine.

I na kraju krajeva, 99.9999% korisnika kripta je u tome da bi zaradila FIAT i zato ovde nema budućnosti.

Pa države i banke već decenijama prebacuju polako ljude sa fizičkog novca na digitalni. To im je u interesu, jer lakše mogu da kontrolišu tok novca.
Evo Švedska će u sledećih desetak godina potpuno da izbaci papirni novac iz opticaja.
Kada već imaš digitalni novac ovako i onako, lako je onda preći na kripto. Dovoljno je samo da neko jednom doživi hiperinflaciju, kao što smo mi devedesetih ili kao što sada doživljavaju stanovnici Venecuele i da pobegne u kripto i nikada se više ne vrati...
 
To sto prica Pera Filozof, pricali su pre 10tak god za smart telefone, pre 20god za Internet, pre 30god za racunare, a davno i za lokomotivu koja nikad nece moci da zameni zapregu. Ista prica je mogu da se kladim bila i za prelazak sa zlatnika i srebrnjaka na papirni novac, jer zlatnik je zlatnik, a papirni novac je "vazduh" i ne vredi nista, pa posle za prelazak sa cash papirnog novca na "te kartice i gluposti".
 
Poslednja izmena:
Pa države i banke već decenijama prebacuju polako ljude sa fizičkog novca na digitalni. To im je u interesu, jer lakše mogu da kontrolišu tok novca.
Evo Švedska će u sledećih desetak godina potpuno da izbaci papirni novac iz opticaja.
Kada već imaš digitalni novac ovako i onako, lako je onda preći na kripto. Dovoljno je samo da neko jednom doživi hiperinflaciju, kao što smo mi devedesetih ili kao što sada doživljavaju stanovnici Venecuele i da pobegne u kripto i nikada se više ne vrati...

Ova zadnja recenica ti uopste nije tacna jer hiperinflacija je samo jos jedan od instrumenata drzave i ne desava se spontano, vec je drzava namece kao nacin za prevazilazenje nekih drugih, vecih problema.

Da li ce crypto da preuzme ulogu novca, nisam siguran ali definitivno ima potencijala da to uradi.
 
Srdjane, o tome je bilo price jos prosle nedelje i to u temi "menjacnice".
 
sorry na postavljanju linka u pogresan deo foruma...
....samo ovaj thread pratim pa reko da postavim, mozda nekom bude koristan info jer se dosta ljudi zalilo svuda...
 
koristi vpn ili na drugu menjacnicu, trece nema do daljnjeg ;)
Šta će sa vpn-om, blokirani nalozi iz Srbije. Nego ko je dobio mail, a ja bi savetovao i ko nije, da povuče sve što ima sa menjačnice dok nije kasno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Rano bi bilo da sad sklizne do 2k, bar ovako kako ja posmatram to bi trebalo do q1 2019 a sad bi bilo rano, sve do nove godine ne vjerujem u tako niske cifre kasnije sve je moguce, ocekivano bi bilo testiranje 3500$ pa da se opet malo odbije i tako zavrsimo bar ovu godinu, a naredna ce biti najteza to sam jos govorio u januaru/februaru ove godine, manje vise ide sve ocekivano.
 
Ma more, priznajte šta ste uradili Borku! Dok se javljao na forumu cena bila ko granitna stena a čim ga nema potop. Samo da znate svi ste mi sumnjivi.

Borko javi se!


[emoji14]
 
Ja kad sam spominjao 2k kada je bio 15k bilo je buhahahaha... :)

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 
2K ce da bude izgleda, 100K nije bilo ni blizu. To tek u sledecem pumpu ima smisla, do tada je smejurija.

Tapatalk from Poco loco
 
Mnogoo vam je bitno sto ste pominjali/mozda bili u pravu.

Bitan je tajming, i ulaganje onda kada si bio u pravu. U proslom vremenu..


Taj koji je to uradio malo kada se vrati na forum i vice da je bio u pravu, tako da...
 
Sad neko moje laicko misljenje da krsteni neki novi bull nece skoro, bice suse duze vreme

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ja i dalje cekam onih 5200-5500 a vi kako 'ocete!
Mislim najozbiljnije.
 
svi pogadjaju, sve neke baba vange :D
ima jedan sa one telegram grupe, neki Djordje cini mi se, on imao neku vezu sa mocnim ljudima, rekao da nece ispod 4400, a poslije te cifre ide bullrun, evo i to prodje.
ja da kazem, ide ovo do 2.5k pa ce onda do 50k, ali ne znam kada, mada i ne mora bas ovako da bude, moze koja hiljada dolje, koja gore, bice tako nesto u sustini.
 
Po ceni grafika na KP malo ko veruje u neki skok. Mislim da ste vas par na forumu jedini optimisti.
 
Po ceni grafika na KP malo ko veruje u neki skok. Mislim da ste vas par na forumu jedini optimisti.

Odavano je bilo jasno da više posla sa grafikama nema. To je pre par meseci izjavila i Nvidia. Ono što sam pročitao, a može da bude interesantno, je u stvari to da ova priča oko kripta samo uvod u zajedničku međinarodnu e vlautu. Na žalost ne mogu da pronađem izvor, ali siguran sam da je neko ovde već čuo o tome.
 
Odavano je bilo jasno da više posla sa grafikama nema. To je pre par meseci izjavila i Nvidia. Ono što sam pročitao, a može da bude interesantno, je u stvari to da ova priča oko kripta samo uvod u zajedničku međinarodnu e vlautu. Na žalost ne mogu da pronađem izvor, ali siguran sam da je neko ovde već čuo o tome.

Da li mislite na ovo?
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/4nag4b/1988_economist_cover_predicting_a_world_currency/
 
Odavano je bilo jasno da više posla sa grafikama nema. To je pre par meseci izjavila i Nvidia. Ono što sam pročitao, a može da bude interesantno, je u stvari to da ova priča oko kripta samo uvod u zajedničku međinarodnu e vlautu. Na žalost ne mogu da pronađem izvor, ali siguran sam da je neko ovde već čuo o tome.
Ja to pricam već dugo vremena zbog asica a ovde odmah skoči njih pet da mi kaze kako će uvek nesto biti da se kopa..što jeste tačno ali mrvice..i to sa grafikama nema veze toliko i sa cenom kriptovaluta već jer sve što vredi preuzmu asici a developeri u Stvari žele asic.
Gledao sam onaj blackminer f1 što može da majnuje više od 10 algoritam koji do juče bili za GPU ..12 jezgra sa verovali ili ne samo 32 MB po jezgru..i sa tih 32 MB majnuje većinu algoritama ..Kako moguće da developeri prave takve greške da 99% grafika ima 4 i više giga rama a njihov algoritam radi i na 32 MB..ali to nije nikakva greška već svi stave namerno da Bi lakše izašao asic za njihov algoritam .
 
Moje skromno misljenje sto se tice majninga je...mozda gresim,nisam citao postove od pre par godina ali kad krene novi bull za godinu,dve nebitno...opet ce svaka kartica pronaci svog kupca i to po cenama po kojima su kupljene ili cak i skuplje :)
Samo do not panic za sada :D
Kad opet krene pomama pa bude isplativost po rigu 20-30e kao sto je bila za dosta novcica...bice opet lepe prodaje :D
 
Od kad ja pratim btc i rudarenje, a to je od neke 2012. ovo je treci put da se prica da rudarenje grafikama propada, ajde da vidimo, mozda sad budete u pravu, ali ja cekam januar da kupim jos grafika, sada vidim da se rx570/580 sa 4gb prodaju za 150 eura, a sa 8gb 200, cekam da padnu te sa 8 na nekih 160-170 i kupujem, pa ako nista ne bude od rudarenja otvoricu igraonicu :)
 
A sto se mlatis s grafikama? Zasto lepo ne kupis novcice za iste pare i zaboravis na to. Za 2-3 godine uzimas 50x razliku.

Tapatalk from Poco loco
 
A sto se mlatis s grafikama? Zasto lepo ne kupis novcice za iste pare i zaboravis na to. Za 2-3 godine uzimas 50x razliku.

Tapatalk from Poco loco
Pa zato sto
1. Imam besplatnu struju
2. Mozda mi do narednog bulla kartice izrudare vise nego sto mogu da kupim za istu svotu novca, plus sto kad krene naredni bull, ljudi ce kupovati te iste grafike od mene za 250-300 eura (sjecam se da su se 2015. 280x prodavale za 150 eura, pa u januaru 2018. su neki prodavali za 250 eura), znaci i tu imam skoro x2, onda tih x2 ulozim u neki novcic pa izadjem recimo na x5, x10...
3. Manji je rizik, ako bi sve ovo puklo kako vecina trenutno tvrdi, imam makar grafike koje mogu prodati sa minosom od 50%, a novcici znaju da padnu i preko 95% kao sto je trenutno slucaj.
4. Volim da se bakcem sa hardverom. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno