Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Или обнављање:) него било би фино да заживи ово што најављују.Не знам гдје поставити,па ћу вође:)
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...:696756-I-racune-u-marketu-placacemo-mobilnim

Samo se nadam da će da preuzmu neki sistem koji već funkcioniše, kao onaj na WeChat, a ne da izmišljaju novi sistem koji će da trokira do mere da ude besmislen.
QR kodovi obavezno. Ako budu normalne provizije, genijalna stvar za nebrojano mnogos tvari. Recimo, kurir isporuči paket, kupac skenira kod i primaoc paketa odmah ima pare na računu.
 
Знање имамо,трошкови ће бити мањи, само да ли за банке или крајње кориснике.Могућност да неко од главних учесника буде недоступан,није предвиђена.Звучи футуристички,ради 24 сата дневно,е сад,видјећемо.Био би то велики корак у односу на тренутно стање.НБС је ту најодговорнија за стварање услова.
 
Od kako su krenuli radovi u Intezi, do danas ne vidim prikaz rezervisanih sredstava na deviznom računu vezanom za Visu Internet kojom plaćam. Ranije sam imao taster "Rezervisana sredstva" i njihov prikaz, naziv trgovca, datum, iznos. Sada tog tastera nema, samo stoje uk. rezervisana sredstva u €. Za dinarski tekući račun stoji taster "Rezervisana sredstva" kao i ranije (ili "nedospela", svejedno).

Ima li te opcije negde drugde, ili je samo ja nemam (ili niko), jer u banci su rekli da će od ponedeljka koji je prošao sve biti normalizovno? Službenica je iz svoje app videla sve detalje rezervisanih sredstava, dok preko svog e-bankinga ne vidim. M-banking nemam. Hvala! ;)
 
Nemam ni ja taj taster, a imao sam. Nešto su menjali. Doduše, nemam nedospelih obaveza, tj. rezervacija.
 
Probajte u odeljku za platne kartice, i izaberite dole EUR kao valutu (ja imam usd i eur, usd je izabrana automatski, i tada se ne vidi dugme "prikazi", ali kada promenim na EUR, pojavi se to dugme, koje funkcionise isto kao ranije.
 
Ja samo EUR i imam, i ništa.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da li je neko placao porez na imovinu(stan) preko banke inteza, koja sifra placanja treba da se stavi?
 
^hvala, da li si placao porez online da li je sve proslo ok?
do sada sam placao samo mesecne racune
 
Ja placam zadnjih 5 godina i nisam imo problema do sada [emoji41]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Cekam vec 15 dana da mi jave da je visa kartica gotova,stvarno nije normalna ova Intesa. Je l je neko cekao toliko dugo?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sve bi to bilo ok da mogu da je registrujem na PP. Sa onom bezveznom plastificiranom ne mogu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Cekam vec 15 dana da mi jave da je visa kartica gotova,stvarno nije normalna ova Intesa. Je l je neko cekao toliko dugo?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ja čekam business Visa karticu iz Intese već mesec dana. S tim što su tada rekli da bi moglo da bude malo duže čekanje.
 
Probajte u odeljku za platne kartice, i izaberite dole EUR kao valutu (ja imam usd i eur, usd je izabrana automatski, i tada se ne vidi dugme "prikazi", ali kada promenim na EUR, pojavi se to dugme, koje funkcionise isto kao ranije.
Tu se pojavio taster "Prikaži", video sam nesospele obaveze (kao ranije), hvala najlepše na pomoći. Znači da je bar za Visu Internet uklonjen iz menija Računi. (Na Visi Electeon nemam nedospele obaveze.)
 
Kako da resim to sto mi na Intesi online pise da mi kartica nije aktivirana za e banking? Pitao sam sluzbenicu 5 puta da li cu moci da koristim ebanking i app na telefonu i rekla je da mogu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa da li uopste imas karticu? Koliko vidim nisi je jos dobio!

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Kako da resim to sto mi na Intesi online pise da mi kartica nije aktivirana za e banking? Pitao sam sluzbenicu 5 puta da li cu moci da koristim ebanking i app na telefonu i rekla je da mogu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Pa ebank i mbank ti možeš da koristiš normalno. Nema veze što kartica nije aktivirana... Nije ni stigla. ;)
 
Da mogu da koristim normalno ne bih pitao ovde,ne mogu da menjam nista jer dobijam gresku " Nemate potrebna sredstva za autentikaciju". A kada hocu da aktiviram mbankig dobijem istu gresku. Kad kliknem na karticu dobijem gresku " kartica nije prijavljena za ebanking.
Karticu jos nisam dobio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Iz tvojih postova, ti si ušao u ebank...

Polako samo biće sve ok.
 
Pa ne moze kartica biti prijavljena za ebanking pre nego dobijes karticu!!!

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da mogu da koristim normalno ne bih pitao ovde,ne mogu da menjam nista jer dobijam gresku " Nemate potrebna sredstva za autentikaciju". A kada hocu da aktiviram mbankig dobijem istu gresku. Kad kliknem na karticu dobijem gresku " kartica nije prijavljena za ebanking.
Karticu jos nisam dobio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
И шта би,може ли бар електронско банкарство,да попуниш уплатницу и платиш,онлајн?Сумњиво ми ово да немаш средство за аутентификацију(ако није прорадило).
 
Ne mogu da nadjem temu vezano za Intesu iskljucivo i njihov online portal.
Naime juce i danas pokusavam da izvrsim placanje ali ne radi, samo dobijem prazan pop up prozor, da li se jos nekome to desava juce/danas?
Pokusao sam vise puta, pokusao sam razlicite browser-e, i ne vidim neki JS error u Consoli.

intesa.PNG
 
Ja sam juče hteo da kupim igru na Steam-u i nisam mogao, isto mi izbacalo grešku, probao više puta. Intesa Internet, obnovljena pre oko mesec dana, na Ali-u prolazila pre par dana.

edit:
Upravo probao ponovo. Prošlo plaćanje. :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam isto juce koristio internet za steam, i to radi.

Medjutim obicna dinarska transakcija mi ne radi od juce od 17h. Nije mi hitno tako da cu sutra opet probati, ako ne radi onda cu naci neki email gde da im pisem.
 
A probaj sad, stavi sutrašnji datum plaćanja...
 
И шта би,може ли бар електронско банкарство,да попуниш уплатницу и платиш,онлајн?Сумњиво ми ово да немаш средство за аутентификацију(ако није прорадило).
Ne. A kartica jos nije stigla. Krajnje su neozbiljni.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dakle, imajte na umu da je samo uz Amex osiguranje za ceo svet; mislim da nijedna banka cak ni uz Visa/MC Gold/Platinum ne nudi za van Evrope osiguranje inace. Nisam siguran za RF Platinum, ne pise precizno.
Da javim da uz Visa Platinum u KomBank ide (putno zdravstveno) Dunav Osiguranje za ceo svet, 35.000EUR pokrica, vazi koliko i kartica.

EDIT: Tacno.
 
Poslednja izmena:
Naglasi da je u pitanju zdravstveno osiguranje, jer ima i polisa zivotnog osiguranja (i jos neka osiguranja bankarskih i SIM kartica) i uz SET i druge racune u KB.
 
Nazad
Vrh Dno