Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala Milane. Taj cu traziti,mislionsam da je Thompson nesto novo a sad se stih da sam pre par godina imao identifikaciju tog modema od dostupnih mreza u zgradi. Hvala jos jednom.
 
Bilo bi super kada bi davali svima te nove TC, ti imas paket 100/10 tu rade posao i stari TC7200 koji nema istovremeno 2,4/5GHz ...naglasi obavezno ovaj noviji TC7210
 
Zna neko da li je zvanicno minimum 3 meseca bez usluge da se racuna novi korisnik, 12m po dinar
Tu spada i mts mreza,box ili internet paket
 
Bilo bi super kada bi davali svima te nove TC, ti imas paket 100/10 tu rade posao i stari TC7200 koji nema istovremeno 2,4/5GHz ...naglasi obavezno ovaj noviji TC7210
Hvala puno,naglasicu obavezno.
 
Ja koliko sam u toku više ne daju stare modeme jer imaju dosta reklamacija + skuplje je na duže staze.

Viđao sam TC7210 kod korisnika sa 60/8 paketom koji nije menjan od aprila 2019., samo su u okviru "digitalizacije" (po treći put od kako je sklopljen ugovor) skinuli stari Cisco i stavili TC7210 i nove STB-ove.
 
Meni taj TC7210 pišti kao lud kad ima veći protok(kad skidam ili gledam 4k). Moraću da reklamiram.
 
@Imotep95 jel si siguran da nije TC7200.

1618310301356.png

Ovo je TC7210.

Ako neki modem pišti, to je verovatno do napajanja. Svejedno, kontaktiraj podršku i zatraži zamenu modema jer pišti pod opterećenjem.
 
posto sam ranije izrazio brigu oko supernove, uglavnom su pisani losi komentari a meni su oni bili jedini izbor za dobar net, napokon je sve povezano pa evo mog "iskustva" od 3 dana :D

paket - Super par max MOVE

11259964985.png


TV jos nisam spajao posto su jos neki radovi na kuci u toku pa nismo mogli da probamo.
Nisam do sad nisam imao ni jedan prekid, nema one glupave captche na koju se cesto zale, da kucnem u drvo sve lepo radi.
 
E moja optiko, dok ja ne dodjem do tebe, ti neces do mene ni za 20 godina.. Srbiju cine samo veliki gradovi, uvek bilo. Btw koliko vremena treba paketu da se aktivira, meni se net jos nije ubrzao?
 
Od jutros supernova blokirala n1,nova s kao i sk1,sk2,sk3 na eon platformi.Okolina Smedereva.Ima li ko info?
 
Otkud znaš da je supernova :D Jel Eon iz nečijeg paketa na sbb, ili Eon van mreže?
 
A može li neki VPN da pomogne?
 
ja sam evo dve nedelje ima, dao zahtev za staticku ip adresu i da mi prebace modem u bridge... dobio sam staticku javnu, ali od bridga nista, u medjuvremenu sam zvao, nista jos uvek...

ono sto mi je cudno je da modem ima 8080 port otvoren i dostupan na WAN adresi... da li je i ostalima tako?
 
Posle vise godina javne IP adrese (mislim da sam imao i staticku besplatno, ne secam se razloga), od jutros me prebacili iza NAT adrese koja pripada Telekom Srbiji (mts). Pa, nisu normalni, stvarno. Plus sam zvao pre oko 8 meseci i vise, da mi prebace modem u bridge mode, ni to nisu uradili.
 
Mene su totalno uništili,apdejt firmwera na Ciscu onemogućava bridge mode,bio iz nat-a,pa plaćaj javnu,da oni prebace u bridge ili daju samo modem nema šanse,modeme više nemaju...Hoću nazad Av Com :(
 
SN su velika G...A
Slepaju se uz mts . Otkazao sam im pretplatu i presao na BOX beli optika i net ferca bez problema - do 10 % gubitak , WiFi gura super , dok sve to kod SN nije radilo kako treba . Tv ok kao i kod SN sto mi bio . Da ne ureknem MTS dobri su a SN koliko vidim sve gora .
Sta se desava u njihovim glavama niko ne zna , pa ni oni sami .
Bežite sa SN kad god steknete za to uslov :mad::mad::mad:
 
Pozdrav ljudi... pre par nedelja sam potpisao ugovor na 24m sa Supernovom (pre toga sam imao mts internet 20/4 i bas zbog nemogucnosti da dobijem vecu brzinu sam zeleo da probam supernovu).Uzeo sam Super Par Plus Move i stvarno, internet kad radi, radi extra!Capture.PNG

Tu nastaje problem. Jer mi internet na svakih par sati puca, i Uglavnom ne na dugo, vrati se za nekih 20ak sekundi. A bilo je i slucajeva da mi nije radio po pola dana i da sam nekoliko puta morao da restartujem modem da bi proradio internet uopste...
Zvao sam ih, dolazili su tehnicari; prvi je nesto cackao oko modema i proveravao MAC adresu i rekao da nema pojma sta moze da bude i napravio neki kao zapisnik.

Posle nedelju dana sam ih opet zvao i opet su dosli sutradan, samo ovaj put nisam bio ja kuci, nego moj mladji burazer kome su rekli da "Imamo previse uredjaja nakacenih na internet" ... Glupost, jer dok smo imali MTS skoro da nikad nismo imali pucanja takvih.

Ruter mi je onaj crni Technicolor 7210 ili tako nesto...
Zanima me da li mogu da im kazem da ne dobijam uslugu koju placam i da zelim da raskinem ugovor? Jer mi ugovor sa MTS-s om istice 29. Aprila.. bolji mi je taj 6x sporiji internet nego da se 2 godine patim sa ovim pucanjem...

Hvala
 
Koji su to likovi, puca vam internet jer imate previše uređaja povezanih na internet....
 
To su sumovi na mrezi kada ima kratkotrajnih prekida, na nekoj od bandera.

To moraju tehnicari da ulove gde se prave smetnje, trazi umanjenje racuna.
 
Da li mogu da izvucem neki popust ako potpisem ugovor na 24m? Pise da je "prva 3 meseca po 1 din za nove korisnike", posto mi je odavno istekao ugovor da li mogu da trazim to ili ne, iskustva? Pre nekoliko god. sam tako na sbb uspeo da izvucem popust, kakvi su u Supernovi sada? Da li moram da jurim nekog akvizitera? ukoliko ima takav na forumu neka mi se javi na PP :)
 
Od jutros supernova blokirala n1,nova s kao i sk1,sk2,sk3 na eon platformi.Okolina Smedereva.Ima li ko info?
Pa ljudi čitaju forum.Ima ko da prati sve šta se piše.Hvalili se ljudi,pa su sad zaključali
Post automatically merged:

SN su velika G...A
Slepaju se uz mts . Otkazao sam im pretplatu i presao na BOX beli optika i net ferca bez problema - do 10 % gubitak , WiFi gura super , dok sve to kod SN nije radilo kako treba . Tv ok kao i kod SN sto mi bio . Da ne ureknem MTS dobri su a SN koliko vidim sve gora .
Sta se desava u njihovim glavama niko ne zna , pa ni oni sami .
Bežite sa SN kad god steknete za to uslov :mad::mad::mad:
Svi hvala MTS ako ima mogućnosti optike.Inače krš ponuda kanala,plus skuplje mesečno za tri uređaja tv
 
posto sam ranije izrazio brigu oko supernove, uglavnom su pisani losi komentari a meni su oni bili jedini izbor za dobar net, napokon je sve povezano pa evo mog "iskustva" od 3 dana :D

paket - Super par max MOVE

11259964985.png


TV jos nisam spajao posto su jos neki radovi na kuci u toku pa nismo mogli da probamo.
Nisam do sad nisam imao ni jedan prekid, nema one glupave captche na koju se cesto zale, da kucnem u drvo sve lepo radi.
Sa Supernova internetom (optika) nema greške ni kod mene, konstantno je 200/20 možda malo niže ali nikada nije bilo ispod 188/20 na kablu. Wifi 110-120/20 konstantno. Par puta je padalo ali brzo se sve vrati.
Problem sa Supernovom je Move box, tu su dosta lošiji od SBB-a.
 
Bili ljudi iz SN da mi zamene move box, jer sam imao problema. Prijavio sam i modem da zamene, al' mi rece da od 1. Maja zvanicno prelaze u mts/telekom i da ce mozda dobijati njihovu opremu, tako da je bolje da sacekam jer su njihovi modemi mnogo bolji.
 
Znači, od 1. maja Supernova se "utapa" u MTS?
 
Bili ljudi iz SN da mi zamene move box, jer sam imao problema. Prijavio sam i modem da zamene, al' mi rece da od 1. Maja zvanicno prelaze u mts/telekom i da ce mozda dobijati njihovu opremu, tako da je bolje da sacekam jer su njihovi modemi mnogo bolji.
Jesi li na coax kablu ili na optici?Ako si na coaxu ne vidim koji mts modem mogu da ti daju jer telekom/mts ne pruža uslugu preko coax kabla....
 
Jesi li na coax kablu ili na optici?Ako si na coaxu ne vidim koji mts modem mogu da ti daju jer telekom/mts ne pruža uslugu preko coax kabla....
Na koaksijalcu sam. Bilo koji, samo da ne pišti kad krene jači protok(4k, speedtest, skidanje fajlova i sl.).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno