Šta je novo?

Amazon nas dodao na listu

Znači samo ako je carina naplatila manje, što u praktičnom smislu znači nećeš nikada dobiti refund, jer carina je uvek veča.
Znači ,poručiš nešto u vrednosti od 700€, carina naplati 32%, što je 224€+PDV+špediciju ako prikače.. taman se ugrade polovinu od ukupne vrednosti pošiljke. Plus si platio Amazon shipping do Srbije , što u mom slučaju izađe 40€.
Dakle, suma sumarum , pošiljka od 700€ kada stigne na adresu u Srbiji će koštati 1000€.
Lepo.
Tebi amazon carinu naplati unapred, ne čekaš da ti naša carina naplati pa da onda vidiš rezultat. Ja sam uvek dobio refund kada je amazon naplatio više nego što je naša carina naplatila dažbine, i to ne jednom. U amazonovoj ceni imaš cenu proizvoda + shipping + naše dažbine. Na to više ne plaćaš ništa, nema špedicije i ostalih dodatnih troškova. Tvoje je samo da pošalješ 4 papira kada roba stigne u Srbiju: kopiju lične karte, račun od amazona, ovlašćenje za špeditera i izjavu da je roba za ličnu upotrebu.
 
Da, sad kapiram, hvala.

Znači, to što je Amazon zaračunao za shipping , to je krajnja cena koju ja dobijam na kućnu adresu , tj. ono što mi je skinuto sa kartice ?

Ali, gde je onih 32% carine ?
 
Sa kartice se skida cena proizvoda + postarina + procenjeni troskovi carinjena (deposit fee ili kako to vec Amazon zove) i to je to. Ako narucis od nekog nezavisnog prodavca koji samo prodaje preko Amazona onda se skida cena proizvoda + postarina a eventualnu carinu i pdv placas kad stigne ovde.
 
Sa kartice se skida cena proizvoda + postarina + procenjeni troskovi carinjena (deposit fee ili kako to vec Amazon zove) i to je to. Ako narucis od nekog nezavisnog prodavca koji samo prodaje preko Amazona onda se skida cena proizvoda + postarina a eventualnu carinu i pdv placas kad stigne ovde.
Zato ja, kada god je moguće, gledam da Amazon bude taj koji šalje, naročito za ozbiljnije stvari.
 
Ako neko ima iskustva sa Amazon.de .. narucio sam proizvode za Madjarsku, to oni isporucuju preko UPS-a. UPS HU nije isporucio, na tracking-u stoji da je finalni pokusaj isporuke izveden (a pokusali su samo jednom kad su ostavili papirce da ce doci opet, na lokalni broj telefona nisu zvali). Amazon na sajtu za taj order navodi da je adresa nekompletna (sto nije tacno, jer je kurir nasao adresu) i da se obratim UPS-u, a UPS na svom sajtu vraca na Amazon. Na Madjarskom UPS-u sam otvorio case pre 4 dana, i niko nista nije odgovorio, samo su dali broj slucaja. Amazon jos salje kako sam zadovboljan isporukom, na taj feedback da nisam nista ni dobio ne odgovaraju. Sada sam pokrenuo 'return items' proceduru sa Amazonom, jer ne vidim sta sam vise mogao da uradim. Da li Amazon uopste moze da ima uvid u stanje sa isporukom, i sta mogu da ocekujem?
 
To su cari remote kupovine iz Srbije.
Vratice ti amazon novac to je najvise sto mozes da dobijes.

meni nije jasno zasto amazon ne podrzava srbiju, i tako zauvek dovede u red ove domace pilicarske trgovine
 
Dobih genericki mail od Amazona na refund zahtev, ukratko, vraticemo pare kad se nama vrati roba ... sto se tice narucivanja za Srbiju, ja sam cini mi se nesto ranije sitno narucivao i stiglo je bolje nego ovo u Madjarsku ... a ako se vracanje otegne, obraticu se mojoj banci cijom sam karticom kupovao da proverim da li ima osnova za dispute. Dosad sam inace narucivao od kojekuda po svetu, i ovo je prvo lose iskustvo, za koje je opet pre odgovoran ups, tj njihov kurir koji je verov video srpsko prezime za dostavu i nije hteo da proba da isporuci robu (kaze drugar koji zivi godinama u HU i na koga sam porucio da tu i tamo ima slicnih situacija sa dostavom.
 
To su cari remote kupovine iz Srbije.
Vratice ti amazon novac to je najvise sto mozes da dobijes.

meni nije jasno zasto amazon ne podrzava srbiju, i tako zauvek dovede u red ove domace pilicarske trgovine
Amazon podržava Srbiju, samo što neke proizvode ne šalju ovamo - na žalost. Ineteresantno je da sa nemačkog amazona meni paketi uvek idu preko DHL-a, i do sada nikakvih problema nisam imao. Još nikada od njih nisam dobio paket preko UPS-a, dok američki uvek ide preko UPS-a, samo jednom su mi poslali DHL-om. Moguće da zavisi od države gde se šalje paket.
 
Dari sta si druze narucivao uglavnom kad ti se isplatilo? Ja sve sto bih uzeo, carina, pdv i postarina je uzasno velika. Cak i nasi pilicari su jeftini onda...
 
Ako naruceni proizvod kosta X eura (npr. 100 eu Subtotal na Amazonu)
i placa se mastercardom (dinarski racun, OTP)
koliko cu ukupno platiti za njega dok mi "dodje do ruku" tj. narucivanje i dostavu u odnosu na X:

konverzija valuta - po kom principu/kursnoj listi, pdv, carina i spedicija (koliko?), i svi drugi moguci dodatni troskovi.

I neki savet gde se moze ustedeti, ako moze.
 
Dari sta si druze narucivao uglavnom kad ti se isplatilo? Ja sve sto bih uzeo, carina, pdv i postarina je uzasno velika. Cak i nasi pilicari su jeftini onda...
Uglavnom komponente i periferije za komp, satove, igračke za klince i slično. Krupnije stvari se ne isplate zbog cene isporuke.
Ako naruceni proizvod kosta X eura (npr. 100 eu Subtotal na Amazonu)
i placa se mastercardom (dinarski racun, OTP)
koliko cu ukupno platiti za njega dok mi "dodje do ruku" tj. narucivanje i dostavu u odnosu na X:

konverzija valuta - po kom principu/kursnoj listi, pdv, carina i spedicija (koliko?), i svi drugi moguci dodatni troskovi.

I neki savet gde se moze ustedeti, ako moze.

Ako je prodavac amazon, ili ako ti to šalje amazon a ne drugi prodavac, onda je konačna cena onu koju vidiš u detaljima. Već je mali milion puta napisano da amazon odmah obračunava proizvod + troškovi isporuke + carina i PDV.
 
Drugar prodaje MSI grafičku kartu koja je kupljena na USA Amazonu (Amazon je prodavac) i stigla u Srbiju u junu 2022. godine.
Razmišljam se da je uzmem ali ne znam kakva je situacija sa garancijom.
Na MSI sajtu kažu da garancija zavisi od regiona ali nemaju naš servisni centar za grafičke izlistan na sajtu da bih proverio.
Ima li ko iskustva na ovu temu?
 
To moras pitati usa amazon
 
Rođaka dolazi iz USA pa sam hteo da naručim fire stick na njenu adresu pa da mi donese. Čitam ovde da su uzimali ljudi za 25 usd. Odem na amazon . com sa američkom ip adresom, nemam otvoren nalog ako je bitno. Šta je ono, cene više nego kod nas za mi box i mecool, a fire stick 46 usd? Grešim nešto, ima neka fora ili šta?
 
To je cena samo kada je na akciji a ne kada tebi treba 😉
Bolje kupi ovde jeftinije ti bude
 
Има, неколико пута у току године буду на попусту реда 40-50%. Треба ухватити акцију.
 
Какве су цене слања у Србију које вам наплаћује британски Амазон? Требало би да буде 2,49 фунти по наруџбини + 1,79 фунти по диску за стандардну испоруку. Мени се појављује само опција приоритетне испоруке, дакле ДХЛ, по много већој цени.:mad:
 
Koji amazon je to, usa?
Probaj Nemacki
 
Iz Irske može da se kupi, javi ako hoćeš.

Screenshot_20230307-225549.png
 
51x262.png


wow... naspram AE 30-60 dana...

e sad, niko me nija zvao za paket, sigurno vozacu bilo previse... prosli put su me zvali
valjda ce sutra

cak mi je i amazon poslao email, da se izvine sto nije isporuceno i da kontakriam UPS, ali ok, nije strasno...
 
Jel porucivao neko sa US Amazona sa Amazon global priority shipping suma 49.25Usd jel to ide preko poste nase ili se mora traziti neko externo za carinjenje.
 
Кто-то заказывал у Amazon в США с глобальной приоритетной доставкой Amazon на сумму 49,25 долларов США, он проходит через наше почтовое отделение или вам нужно искать кого-то внешнего для таможенного оформления.
Dostava ce najverovatnije biti putem UPS / DHL. Ako prodavac AMAZON carina ce biti ukljucena u ukupan iznos porudzbine
 
Nazad
Vrh Dno