Šta je novo?

MIUI - opšta tema

Ima li druga alternativa za wallpaper da ne zooma? SB Wallpaper Changer buguje užasno sa lock screenom. Povlaci random slike i ako s njim nisma ni postavljalo lock screen wallpaper.
Ako postavljas preko nekog drugog launcher-a, probaj da se vratis na stock launcher, podesis pa se ona vratis na taj drugi.
 
Poslednja izmena:
Ako postavljas preko nekog drugog launcher-a, probaj da se vratis na stock launcher, podesis pa se ona vratis na taj drugi.
Upravo je to pomoglo. Obrisao default options za nova launcher i slika se postavila bez zooma i za desktop i za lock screen. Zadao da je nova defaultni i evo stoji ok. Nadam se da se nece vracati. Hvala.
 
U cemu moze da bude problem ako za 3 sata i nesto skine manje od 30%?
 
Pa vidi...tu su mogući svakakvi problemi, brzina interneta, da li skidaš to ažuriranje preko mobilnog operatera ili preko kućne mreže...i svašta još...i 4GB update je nešto za šta nisam do sada čuo
 
Pa vidi...tu su mogući svakakvi problemi, brzina interneta, da li skidaš to ažuriranje preko mobilnog operatera ili preko kućne mreže...i svašta još...i 4GB update je nešto za šta nisam do sada čuo
Pa da sam na Dail UP-u brze bi skunuo,a sto se tice velicine evo da cujes i vidis da i to postoji.
Mada ne vidim tu nista cudno.
 

Prilozi

  • 25-02-2023  001.jpg
    25-02-2023 001.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 89
Nedavno sam ažurirano mi 11 Lite na A13...veoma je brzo to prošlo..
 
Na MIUI 14 mi je nekako prevelik font kada stigne obaveštenje.
U aplikacijama je i dalje isto.
 
Postoji li mogucnost doci do punokrvnog MIUI 14 sa Super Icon funkcijom (meni je stigao samo super folder), takodje sa tim novim Document mannagerom i td?
 
Postoji ako flesujes kineski rom
 
Jel ima neka fora da se podesi kad se edituje slika da se stara automatski ne čuva, tj da čuva samo tu editovanu?
 
Stigao i meni miui 14 na Poco X3
Nisam nasao kako se ubacuju drugacije ikone (Vlyaricons) ?

I ona zelena ikonica gore levo MiuiBiometric, jel moze da se makne? (verovatno face unlock?)
 
Trazim wifi potrosnju podataka na Redmi note 8T ako neko zna gde mogu da pogledam.
Ne snalazom se sa MIUI generalno,kod mene je sve drugacije.
 
Jel uključujete dodatni ram(onaj kao virtuelni ) na MIU 14?
 
Pa sta mislis odakle tih 2-3 gb virtuelne memorije koja se dodeljuje telefonu dolazi? Pa uzmi pa proveri zauzece skladistenog prostora dok ti je ukljucena ili iskljucena virtualna memorija i provere ponovo kada je iskljucis ili ukljucis, a znamo da ta memorija je sporija od one koja je ugradjena na ploci telefona.

Ne vidim drugo odakle moze telefon da dodeli sistemskoj memoriji 3 gb.
 
postoji li neki dokaz da to usporava telefon ili samo nagađate?

prvi put na ovom forumu čitam da se to treba ugasiti.
Eto, lepo ti čovek kaže. Uostalom, operativni sistemi ionako slabo barataju sa virtuelnom memorijom generalno.
To je , po mom skromnom mišljenju , više ponuđeno onako..da se korisnik zapravo što pre obeshrabri i lukavo dovede do 'samostalnog' zaključka da - kupi novi uređaj..
 
Pa sta mislis odakle tih 2-3 gb virtuelne memorije koja se dodeljuje telefonu dolazi? Pa uzmi pa proveri zauzece skladistenog prostora dok ti je ukljucena ili iskljucena virtualna memorija i provere ponovo kada je iskljucis ili ukljucis, a znamo da ta memorija je sporija od one koja je ugradjena na ploci telefona.
Ta "pozajmljena memorija" i jeste sa kako kažeš "sa ploče telefona". :ROFLMAO: Odakle bi drugde bila? Sigurno ne visi negde u vazduhu.

Postoji "dodatni RAM" kako ga oni definišu koji se uzima od "skladišnog prostora" - Storage.
Dobro je ko koristi dosta zahtevnih aplikacija, ima jeftiniji telefon sa manje RAM-a, a ipak ima višak skladišnog prostora.
Uostalom, operativni sistemi ionako slabo barataju sa virtuelnom memorijom generalno.
Skoro nisam čuo veću glupost. Pustiću te da guglaš ili živiš u neznanju.
 
Poslednja izmena:
Ta "pozajmljena memorija" i jeste sa kako kažeš "sa ploče telefona". :ROFLMAO: Odakle bi drugde bila? Sigurno ne visi negde u vazduhu.

Postoji "dodatni RAM" kako ga oni definišu koji se uzima od "skladišnog prostora" - Storage.
Dobro je ko koristi dosta zahtevnih aplikacija, ima jeftiniji telefon sa manje RAM-a, a ipak ima višak skladišnog prostora.
Mislim da nije dobro ko to koristi, jer mu se to pre ili kasnije obije o glavu. Naime, u kritičnim trenucima često dođe do kočenja, pa i gubitaka podataka a neke aplikacije, koje su i bez 'dodatnog' rama lepo funkcionisale, počnu da se koče i baguju. Dakle, Tibor je potpuno u pravu.
 
Interna memorija je mnogo sporija od RAM memorije, i to ce da se oseti u radu debelo.
Ta opcija je ubacena kao marketinski trik, da neko ko nema pojma o tome kaze: 'ja imam 11gb RAM memorije' (8+3gb). U realnosti tih 3gb i nece nikad da se koristi, jer telefoni danas imaju i vise nego dovoljno osnovne ram memorije, pa onda i nece osetiti stucanje mozda.
Medjutim, ako upalis to na nekom (low)midrange telefonu, sigurno ces osetiti pad u performansama.
 
Interna memorija je mnogo sporija od RAM memorije, i to ce da se oseti u radu debelo.
Ta opcija je ubacena kao marketinski trik, da neko ko nema pojma o tome kaze: 'ja imam 11gb RAM memorije' (8+3gb). U realnosti tih 3gb i nece nikad da se koristi, jer telefoni danas imaju i vise nego dovoljno osnovne ram memorije, pa onda i nece osetiti stucanje mozda.
Medjutim, ako upalis to na nekom (low)midrange telefonu, sigurno ces osetiti pad u performansama.
Još ako je reč o emmc memoriji (što je defakto standard u low end segmentu , pa i podosta u midrangerima) onda se to po pravilu pretvori u nightmare..
 
Nazad
Vrh Dno