Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Ovde, na forumu, se daju objave za azuriranja koja treba da preuzmes i sam instaliras.

Inace 65C735 stize sutra - namenjen za PS5 i Xbox. Ako je slican sadasnjem modelu koji imam nece da bude greske:)
Што сам да инсталирам?
Ваљда су та ОТА ажурирања доступна кроз ТВ опције а не да се скидан на флеш па ручно.
 
Што сам да инсталирам?
Ваљда су та ОТА ажурирања доступна кроз ТВ опције а не да се скидан на флеш па ручно.
Važi druže, ljudi ti lepo kažu kakvo je stanje i kako se jedino može instalirati najnoviji firmware, a ti se inati...
 
Значи не даје уопште новим апдејт кроз подешавање?
Увек мора преко усб-а да се инсталира?
Da... Ili tako ili čekaš godinu dana da detektuje postojanje apdejta koji je izašao pre godinu i po... :)

Ako ništa bar redovno izbacuju nove verzije firmware, a ne kao Hisense...
 
How to OTA upgrade

Method 1. Network Update TCL Android TV
1. Connect TCL Android TV to the Internet.
2. Goto the Android TV Setting Menu and find and select the System Update section.
3. Choose "Network Update" from the menu that is presented (usually it shows "The current firmware is actual").
4. Follow the on-screen instructions to complete the update. Ensure not to turn off your TV until the installation is done.
This method will not reset all your settings and installed apps.

Method 2. Local Update TCL Android TV
1. Format a USB Flash drive using FAT32.
2. Copy the ZIP archive onto the drive (It needs to be the only file there).
3. Insert the USB drive in your TV's USB port (Android should recognise it, you can skip that message).
4. Goto the Android TV Setting Menu and find and select the System Update section.
5. Choose "Local Update" from the menu that is presented.
6. Wait and watch – it will take 5 minutes or so, then reboot, which will take 10 minutes or so.
This method will not reset all your settings and installed apps.

Method 3. Update TCL Android TV by Power Button
1. Format a USB Flash drive using FAT32.
2. Download the zip file containing the software for your TV to your computer.
3. Copy the software file to the root catalogue of the USB flash drive.
4. Unplug the power cord to your TV.
5. Insert the USB flash drive into the USB port on the back of the TV.
6. Press and hold the power button on the TV, not the remote.
7. While holding the button on the TV, plugin the power cord of the TV again.
8. When the software install message appears on the TV, release the power button.
9. Do not unplug the power cord during the software install. When the initial setup screen appears on the TV the software install is completed.
This method will not reset all your settings and installed apps.

How to IMG upgrade
(this method will reset Android settings and installed apps)
1. Format a USB Flash drive using FAT32.
2. Download the zip file containing the software for your TV to your computer.
3. Unzip/extract the software.
4. Copy the software file to the root catalogue of the USB flash drive.
5. Unplug the power cord to your TV.
6. Insert the USB flash drive into the USB port on the back of the TV.
7. Press and hold the power button on the TV, not the remote.
8. While holding the button on the TV, plugin the power cord of the TV again.
9. When the software install message appears on the TV, release the power button.
10. Do not unplug the power cord during the software install. When the initial setup screen appears on the TV the software install is completed.

TCL diskusija: https://t.me/tclupdates_discussion
Druge informacije za sve modele: https://t.me/FirmwareTCLbot
OTA i IMG: https://t.me/tclupdates

Da dodamo da nije loše odraditi na kraju svega i Reset all and Reset shop :)
 

Prilozi

  • TCL Infotech 0084 - Reset all and Reset shop.pdf
    1.1 MB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
Hvala puno na svim informacijama, na žalost uradio sam sve kako je opisano u drugoj metodi za local update i neće, izbaci poruku kao što sam i napisao iznad: "Verification failed. System will not be updated."
File sam skinuo sa linka odavde u postu za poslednji update.
 
Da... Ili tako ili čekaš godinu dana da detektuje postojanje apdejta koji je izašao pre godinu i po... :)

Ako ništa bar redovno izbacuju nove verzije firmware, a ne kao Hisense...

Meni i dalje ne ide u glavu da oni tako izbacuju update. Navikao sam na to, ali stvarno je daleko od profesionalnog da se ažuriranja objavljuju na Telegram grupi. Pa onda skidaj to na USB pa instaliraj ručno.
 
Hvala puno na svim informacijama, na žalost uradio sam sve kako je opisano u drugoj metodi za local update i neće, izbaci poruku kao što sam i napisao iznad: "Verification failed. System will not be updated."
File sam skinuo sa linka odavde u postu za poslednji update.
Meni je prošlo, format fleške fat32, iskopirao zip fajl, ubacio u usb 2.0 i prošlo.
 
Hvala svima još jednom na pomoći, update je iz drugog puta uspeo. Problem je bio u file-u koji sam skinuo, imao je totalno isti naziv kao i potreban file ali je bio manji, nekih 1.37 Gb za razliku od odgovarajućeg koji ima nekih 1.55Gb. Šta se tu desilo ne znam ali bitno je da je update uspešno završen.
Nisam imao vremena ali pratiću kako najnovija verzija radi.
 
Posalji im mail odmah. Ja sam bio zaboravio na tu garanciju haha. Zvao sam ih da pitam jel moze otpremnica posto mi jos nisu poslali fiskalni racun, rekli da moze i to je bilo jos oko 15.12.2022. Vidim juce da uopste nisam dobio mail nakon tog poziva, poslao mail, a danas vec odgovorili i poslali garanciju.
Poslusao te, poslao, danas dobio, hvala jos jednom na odgovoru.
 
Ko hoće može da kupi vrhunski AIR MOUSE (kopija magic remote-a od LG-a) sa tastaturom i osvetljenjem - idealno za android TV :)
Reci mi druže jesi li zadovoljan sa uređajem? Jesi li pokušao da ga naučiš komandama sa originalnog daljinca za tv, i ako jesi da li to dobro radi? Vidim sada i model w3 je u opticaju. Mnogo je manji i za mene lepši, a jedina razlika koju sam uočio je da nema trakped i osvetljenje tastature što meni i nije neophodno.
 
How to OTA upgrade

Method 1. Network Update TCL Android TV


Method 2. Local Update TCL Android TV



Method 3. Update TCL Android TV by Power Button


How to IMG upgrade
(this method will reset Android settings and installed apps)


TCL diskusija: https://t.me/tclupdates_discussion
Druge informacije za sve modele: https://t.me/FirmwareTCLbot
OTA i IMG: https://t.me/tclupdates

Da dodamo da nije loše odraditi na kraju svega i Reset all and Reset shop :)
Da li posle svakog metoda mora da se sve ponovo instalira i podesava? Mislim na aplikacije(HBO,Prime,Dsney,Netflix...)
 
Piše ti da samo preko IMG metode sve se briše...

Reci mi druže jesi li zadovoljan sa uređajem? Jesi li pokušao da ga naučiš komandama sa originalnog daljinca za tv, i ako jesi da li to dobro radi? Vidim sada i model w3 je u opticaju. Mnogo je manji i za mene lepši, a jedina razlika koju sam uočio je da nema trakped i osvetljenje tastature što meni i nije neophodno.

Radi ok, vidi samo modele koji ti odgovaraju...
Meni nije loše da ima osvetljenje kad već fabrički što dolazi iz TV nije imao.
Ne koristi baterije već se puni na kabl tako da i da troši više nije bitno.
 
Imam pitanje za Bencmark ekipu.. Dvoumim se između TCL C725 55 inca i modela LG 55NANO763QA. Preferiram VA panel, tv ce se gledati pravo i sa blagim uglovima na malo manje od 3m razdaljine. Za Lg nisam siguran da li je IPS ili VA, obzirom da koliko sam shvatio mesaju u zavisnosti od dijagonale i dostupnosti. Od app mi je bitan samo Eon koji podrzavaju oba modela, a takodje oba imaju i 5 god garancije. Rezerviso sam Lg po istoj ceni kao i Tcl (67000 din) pa sam u velikoj dilemi. U igri je bio u Hisense 55A7GQ, za koji smatram da je ispod ova dva modela a koristio sam u7b i bio prezdovoljan. Molim za odgovore, do veceras odlucujem. Hvala :)
 
Ако ти је битан само ЕОН - иди на LG. Имам тај модел и после експериментисања са разним верзијама фирмвера, на крају сам одлучио да за ЕОН користим сам ЕОН бокс.
 
New TCL R51AT01 Google TV Update available in V069.
R51AT01 Platform ........P635 , A18
V8-R51AT01-LF1V069.020489

V069 IMG

Backup link
https://drive.google.com/file/d/1MrWmDJiUiGp0IJrer8fTHlXWLqWq5RMY/view
build date= Feb 15 2023
build.date.utc= 1676466389
security_patch= 2022-10-05
gmsversion= Android_GTV_R
build.fingerprint= TCL/G07/G07:11/RP1A.200622.001/AR07:user/release-keys
revision= 020489
IMG size= 3.54 GB
 
To je nešto novo inače android ima samo chromecast.

Jesi siguran pošto nigde ne piše?
 
@Djilkosh_Ns изгледа да је ТЦЛ додао АирПлеј 2 у неким својим верзијама:

Airplay 2(available in C735, C835)

Dopuna. TC C635 (Android) ima Airplay i radi odlicno. Sjajna stvarcica :)

Мики јеси ли сигуран да C635 има ово изнад?
 
^ nema nigde da pise u specifikacijama? Ovo mi ozbiljno baca razmisljanje za neke njihove modele...
 

Prilozi

  • displayspec.png
    displayspec.png
    41.2 KB · Pregleda: 46
  • Logo.PNG
    Logo.PNG
    282.6 KB · Pregleda: 44
  • specifikacije.png
    specifikacije.png
    41.3 KB · Pregleda: 46
EDIT: Sad vidim da sam u brzini juce promasio oznaku TVa. Izvinite za pogresnu informaciju. Radi se o C735.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno