Šta je novo?

iOS 16

Haptics…mogli su i na latinskom da napišu
 
Izasla 16.4 beta 2, uz minorna poboljsanja tipa animacije na books, meni je sredila bug sa EON-om koji se nije ucitavao...

Takodje, poceli su da dodaju i standalone 5G za neke zemlje sem USA, sto i za nas moze da bude dobro jer postoji opcija kod dva nasa provajdera da 5G mrezu krenu da grade i kao standalone varijantu sto bi bilo super :)

edit: izbacili su i rapid security response, koji ce izaci odmah posle instalacije, mrzi me da guglam sta je...
 
Koja je 5G pokrivenost kod nas?
 
Meni 14 pro upravo gura ~8h SOT na skoro 2 dana upotrebe. 80% WiFi ali svakako baterija kida.
 
^ na bili kojem PM baterija odvaljuje. Jednostavno odličana optimizacija celog telefona.
 
bogme na 16.1 i 16.2 13pm se ozbiljno mucio sa baterijom, 16.3 je toliko dobar da necu raditi update neko vreme
 
Da nisu ubacili ne daj Bože floating windows? 😅
 
Ne znam gde da umetnem pa cu ovde. Da li je moguce cast-ovati ,sa telefona, na bilo koji tv sa Apple tv boxom?
 
Moze i smart tv bilo koji… samo mora biti na istoj wifi mrezi
 
Preko Google Chromecasta nece,pa zato pitam.
 
Nisam nikad probao google ali si probao? Ovako
 

Prilozi

  • 73093E4B-1088-4EBC-ADD4-7053C91056B0.gif
    73093E4B-1088-4EBC-ADD4-7053C91056B0.gif
    1,013.4 KB · Pregleda: 136
Ne znam gde da umetnem pa cu ovde. Da li je moguce cast-ovati ,sa telefona, na bilo koji tv sa Apple tv boxom?

Možeš na Apple TV najnormalnije 😃



Pogledaj i za Smart TV

Mirror your iPhone on Apple TV or a smart TV​


 
Ne znam gde da umetnem pa cu ovde. Da li je moguce cast-ovati ,sa telefona, na bilo koji tv sa Apple tv boxom?
Samo Samsung ili LG ili Apple TV. Tv ili sistem moraju da podržavaju Airplay. Chromecast je kod Google-a kao što je airplay kod Apple-a. Svako ima svoje protokole.
 
Je l’ još neko ima battery drain od Find my aplikacije? Primeti se povećana potrošnja tokom noći kad je telefon u airplane modu.

Za sada je workaround da ugasim bluetooth iz settings aplikacije, što nije baš optimalno zbog BT slušalica.
 
cemu ti sluze slusalice tokom noci dok je telefon u airplane mode?

ako ti je problem povecana potrosnja baterije nocu dok spavas, stavi ga na punjac...

pokusavam vec neko vreme da razumem, citajuci ovde po forumu, zasto ljudi kupuju smartphone pa onda sve gase sto ga cini smartphone?
jeli ja to nesto ne razumem ili postoji nesto u gasenju svih mogucih konekcija, serivsa i sl?
 
Samo Samsung ili LG ili Apple TV. Tv ili sistem moraju da podržavaju Airplay. Chromecast je kod Google-a kao što je airplay kod Apple-a. Svako ima svoje protokole.
Koliko bolje radi Airplay od Chromecasta, kad hoću nekom da pokažem na TV fotografiju, za par sekundi završim sve dok sa bilo kojim Chromecast uređajem je to glavobolja samo takva bila, barem je tako moje iskustvo.
 
cemu ti sluze slusalice tokom noci dok je telefon u airplane mode?

ako ti je problem povecana potrosnja baterije nocu dok spavas, stavi ga na punjac...

pokusavam vec neko vreme da razumem, citajuci ovde po forumu, zasto ljudi kupuju smartphone pa onda sve gase sto ga cini smartphone?
jeli ja to nesto ne razumem ili postoji nesto u gasenju svih mogucih konekcija, serivsa i sl?
Ne radi se o tome da slušalice troše bateriju dok je u airplane modu, nego AirTag (ili način na koji Find My aplikacija koristi BT u pozadini posle update-a na iOS 16).

I ne, nisam mislio da gasim opcije koje čine smartphone smartphone-om, ali zašto ne bih pokušao da otklonim problem koji se pojavio update-om na iOS 16.

Find My aplikacija mi prati lokaciju MacBook-a, AirPods-a, AirTag-a mnogo pre izlaska iOS 16 i ta vrsta battery drain-a nije postojala.
 
Nemam taj problem iphone 14 pro takodje ni 13 pro takodje ni 11 pro :cool: ne gasim nista nikad… lupi ti tom tel restart… plus minus siri do jabuke…
 
Koliko bolje radi Airplay od Chromecasta, kad hoću nekom da pokažem na TV fotografiju, za par sekundi završim sve dok sa bilo kojim Chromecast uređajem je to glavobolja samo takva bila, barem je tako moje iskustvo.
Ja prebacio na TV neku igru da vidim kako radi, a ono fluidno, rekoh sta je ovo :D
 
Ne znam kako se svi odusevljavaju baterijom, menu jedva dan izgura (14pm).
Sve aplikacije background refresh pogasene, ugasen 5gt na LTE sam (i to gasim kad imam wifi), ugasio drugu karticu..
Vidim AOD da uzme 5% ali opet ni to nije puno
 

Prilozi

  • BB80946A-3CC5-4801-A34A-C3C4C6652D4A.png
    BB80946A-3CC5-4801-A34A-C3C4C6652D4A.png
    413 KB · Pregleda: 76
Ako ne vidis ovaj grafikon onda da pitanje je da li je i dan, dva puta punis dnevno, a ako pogledas grafikon, vidis da je uvek na 50% baterija potrosnja po danu. E sad ko kako gleda pravilno ili nepravilno, to je vec do coveka.
 
Ne znam kako se svi odusevljavaju baterijom, menu jedva dan izgura (14pm).
Sve aplikacije background refresh pogasene, ugasen 5gt na LTE sam (i to gasim kad imam wifi), ugasio drugu karticu..
Vidim AOD da uzme 5% ali opet ni to nije puno
Baterija je i kod tebe sasvim OK dok kod mene pro bez max isto izbacuje 10h sot laganica :-D s tim sto ja moj tel punim do 100% ne prekidam tako kao ti i takodje znam da mi je 50% oko 5H sot-a :) AOD je najveca glupost i iskljucen je :-D
 
A ne znam za AOD, razmisljao sam. Na telefonu mi je cesto priguseno zvono iz opravdanih razloga, mozda je cak i bolja opcija za bateriju da gledanjem u ekran vidim imam li neku notifikaciju nego da ga akam non stop. Svakako je manje cimanje 😁
 
Kako da obrisem fotografiju iz foldera osobe i mesta, stalno mi se vracaju.
 
Kod mene opet battery drain tokom noći. Očigledno nema veze sa sistemom nego sa internetom. Noćas je bio na mobilnim podacima jer je nestalo struje. Sa 91 na 76%, ništa nije radilo u pozadini. A onaj njihov low power mode ničemu ne doprinosi.
 
Nazad
Vrh Dno