Šta je novo?

iPhone 14

Jel ima nesto bitno da se ukljuci ili iskljuci nakon podesavanja tel, posto cu da dam sansu ios-u?
Edit: npr animacije, nesto vezano za bateriju, itd.. One ui koristim vec duzi niz godina i tacno znam sta treba da se podesi na pocetku 😂
 
Jedino background app refresh, siri, raise to wake. To je kod mene isključeno i ovo kao u SS podesi.
 

Prilozi

  • ADA8D736-6707-4B32-95BC-5448DF0BA432.jpeg
    ADA8D736-6707-4B32-95BC-5448DF0BA432.jpeg
    64.6 KB · Pregleda: 111
  • 2E26A0EE-C5CF-4C87-892F-ED68A0249AEA.png
    2E26A0EE-C5CF-4C87-892F-ED68A0249AEA.png
    252.8 KB · Pregleda: 108
Djilke daj još nešto osnovno korisno za iOS da ne bih odustao posle 2 sata korišćenja telefona. 😂😂
 
Animacije mozes skroz da islljucis ali meni je to bas ruzno tako i nikad nisam radio to.
 
@Djilkosh_Ns hvala, ako se budes setio jos necega napisi.
@zbunjujem_masu ako i dalje imas s22u, sve posle njega je napredak 😂
@eborko gde se nalazi to podesavanje, da probam, posto sam uvek skroz gasio animacije na androidu, zato sto krenu da laguju posle nekog vremena.
 
Isključivanje background refresha neće zeznuti push notifikacije ? Da pogasim i ja, vidim da je gotovo za sve aplikacije bio upaljen.
 
Poslednja izmena:
@Djilkosh_Ns hvala, ako se budes setio jos necega napisi.
@zbunjujem_masu ako i dalje imas s22u, sve posle njega je napredak 😂
@eborko gde se nalazi to podesavanje, da probam, posto sam uvek skroz gasio animacije na androidu, zato sto krenu da laguju posle nekog vremena.
Ne bih rekao da je napredak ni u čemu posebno, sem u bateriji ali ajde videćemo.
DNS, tastatura, dialer, obaveštenja...to mi je na prvu loptu veliki nedostatak, ali dok sve lepo ne isprobam i uporedim ne iznosim finalni zaključak. S22U ne ide nigde do tad, 14 pro sam uzeo jer je ispao povoljno pa ću ga istestirati malo i videti koji ide na oglas dok ne stigne S23U na jesen. 😁
 
Za reklame je dobar adguard, imas i altstore ako hoces modovane aplikacije tipa youtube i spotify, umesto apple weather mozes da stavis the weather channel, sto se tice tastature imas gboard i swiftkey recimo
 
Za reklame je dobar adguard, imas i altstore ako hoces modovane aplikacije tipa youtube i spotify, umesto apple weather mozes da stavis the weather channel, sto se tice tastature imas gboard i swiftkey recimo
E takve stvari me interesuju. Kako poboljšati iskustvo na iOS čoveku koji ceo život koristi Android. 😁
Altstore pretpostavljam da je nešto na foru cydia? Moraću malo detaljnije da istražim mogućnosti.
 
@zbunjujem_masu meni je s22u los tel, svaki sam poredio sa mojim s21u i svaki laguje i kao da se muci u radu. I silne gluposti sto ima zbog modema, ali da ne idemo u off.
Zanima me kako ti odgovara velicina 14p. Ja sutra idem da uzmem 14p, nadam se da mi je nabavio covek zato sto jurim sa dve godine garancije.
Imam dva pitanja:
  • Jel ostao i dalje problem lajsne kod sivog modela? Ostale boje su okej?
  • 14pm je manji od s21u, da li ipak uzeti 14p ili da idem na pm, strah me da mi ne bude 14p mali, iako savrseno lezi u ruci. :/
Edit: @eborko narucio sam 14p 256gb, ali sam naglasio da bude sa dve godine garancije, pa sutra idem da vidim da vidim, zvao me je, ali su svi sa 1god garancije.
Nego se razmisljam da idem ipak na pm, ne znam sta da radim.
 
Ja sam imao samo ponekad problema sa restartom tokom poziva, sad više nemam. Sa OneUI 5.1 telefon radi savršeno glatko i baterija mu je nešto bolja. Na A12 nije radio sjajno, na 5.0 je bilo ok, sad je sve perfektno.
14 pro je odličan za jednu ruku, ali po meni je pretežak za tako mali telefon. 14 pro max mi je prevelik i pretežak, nemoguć za korišćenje jednom rukom. Ne bih se osećao komotno pri korišćenju. I 200+g mi je previše, ali sam se navikao na S22U, to mi je neki maksimum.
 
@Stefan1995 Ako ti ne smeta veličina, kupi Pro Max 😃

Jedino background app refresh, siri, raise to wake. To je kod mene isključeno i ovo kao u SS podesi.

Ovo je suština 😃 uz isključivanje Always On Display. Lokacija za deljenje može da se isključi ako ne koristiš FindMy sa nekim ukućanima. Takođe i Time Zone po potrebi 😃


Isključivanje background refresha neće zeznuti push notifikacije ?

Neće 😃
 
Navikao si na s22u koji je veci od 14pm koji ti je preveliki😄
Pa teži je od S22U, ima veće bezele, a nešto manji ekran i oštre ivice. 😁 Uopšte mi ne prija korišćenje jednom rukom. Na sve to mi je užas što je swipe back isključivo sa leve strane telefona, što samim tim još više otežava korišćenje jednom rukom. 14 pro mi je taman za jednu ruku iako bi mogao komotno i da ima 6.3" ekran.
 
Tezi 10g, to je bas osetno.Hoces da kazes da S22u mozes da koristis jednom rukom?
 
@iOS bas zbog velicine i hocu 14p, da mogu da ga koristim jednom rukom 😁 Smorilo me vise da nosim torbicu samo zbog tel. Nego vidim da je PM manji nego moj tel i mozda bi mogao da ga koristim jednom rukom nekako.
Nije problem neko da napise za boje sto sam pitao.
 
Tezi 10g, to je bas osetno.Hoces da kazes da S22u mozes da koristis jednom rukom?
Pa teži je za korišćenje jer ima oštre ivice, a 12gr se oseti i u džepu i u radu jednom rukom. Nezamislivo mi je da jednom rukom radim swipe back na 14pm bez neke gimnastike, isprobavao sam više puta.
Da, obavljam jednom rukom 95% stvari na telefonu. 2 ruke koristim kad koristim olovku ili kad hoću brže da kucam poruku. Jedino šta ne mogu da uradim bez gimnastike jeste spuštanje brzih prečica dok sam u nekoj aplikaciji.
Nikad nisam voleo da koristim telefon sa 2 ruke, navika i stvar izbora. No hate.
 
52694DDB-1148-428D-B523-FF837382FF94.jpegRacunam koriscenje jednom rukom ovako.Ja ne mogu 11 pro da koristim, tj. ne mogu palcem da dohvatim svaki deo ekrana a ti mozes s22u
 
Ne možeš jer je gesture sistem dooosta lošiji na iOS nego na Androidu. Bar za moj merak.

Ne može back swipe sa obe strane, ne može pull down notif i control centre. Dovoljno :) a mogao bih i dalje kako 3rd party aplikacije imaju ne-tako-pametan način korišćenja gestures sistema (a ima i primera gde jednostavno ne može gestures, moraš tap na button koji je uvek na vrhu...), dok je kod Androida forced, svuda može back svajpom sa bilo koje strane, npr. :)

edit: ne tvrdim da S22 Ultra može jednom rukom, čisto komentarišem moj utisak o lakoći korišćenja jednom rukom Android vs iOS.
 
Pogledajte prilog 376989Racunam koriscenje jednom rukom ovako.Ja ne mogu 11 pro da koristim, tj. ne mogu palcem da dohvatim svaki deo ekrana a ti mozes s22u
Tako držim telefon. Palcem ne mogu da dohvatim samo gornji levi deo ekrana koji je nebitan jer tu nikad nikakvih prečica nema (za razliku od ios gde je tu često back).
Lepo je objasnio Nikola šta je problem. Zato mi i odgovara 14 pro i zato ću da ga isprobam neko vreme.
 
Stigao 14pm, ovaj put crni. Do malo pre sve namešteno. Kroz koji dan ću videti da li ima neke velike razlike u kameri. Dinamic Island super fora posto dosta aplikacija radi.
 
Ne možeš jer je gesture sistem dooosta lošiji na iOS nego na Androidu. Bar za moj merak.

Ne može back swipe sa obe strane, ne može pull down notif i control centre. Dovoljno :) a mogao bih i dalje kako 3rd party aplikacije imaju ne-tako-pametan način korišćenja gestures sistema (a ima i primera gde jednostavno ne može gestures, moraš tap na button koji je uvek na vrhu...), dok je kod Androida forced, svuda može back svajpom sa bilo koje strane, npr. :)

edit: ne tvrdim da S22 Ultra može jednom rukom, čisto komentarišem moj utisak o lakoći korišćenja jednom rukom Android vs iOS.
Upravo i ja imam ovu zamerku.
Daleko bolje radi swipe gestures na androidu, na ios dosta puta ne znam da li može swipe, da li mora sa strane ili na dole, pa onda da dohvatiš dugme gore. Na androidu lepo ko čovek znaš da će swipe za back to i uraditi uvek..
 
Znam da nije tema za punjace jel neko zna gde može da se nađe original punjač od 5w?
 
Poslednja izmena:
Stigao 14pm, ovaj put crni. Do malo pre sve namešteno. Kroz koji dan ću videti da li ima neke velike razlike u kameri. Dinamic Island super fora posto dosta aplikacija radi.
Hajde bas me zanima sva razlika. Isto koristim 13pm pa sledeci je ili 14pm ili s23u.
Koliko razlike te izaslo? Ili jos nisi svoj prodao?
 
^ za KP nisam siguran, vidim da Yettel ima na stanju. Pogledaću i na ovom web sto si postavio. Hvala za info
 
Nazad
Vrh Dno