Šta je novo?

iPhone 14

Animacije mozes skroz da islljucis ali meni je to bas ruzno tako i nikad nisam radio to.
Ma gde ce da iskljuci animacije? To je nesto sto krasi iOS od pocetka. Kad se ugasi bude fade fest by android.
 
Isključivanje background refresha neće zeznuti push notifikacije ? Da pogasim i ja, vidim da je gotovo za sve aplikacije bio upaljen.
“After you switch to a different app, some apps run for a short period of time before they're set to a suspended state. Apps that are in a suspended state aren’t actively in use, open, or taking up system resources. With Background App Refresh, suspended apps can check for updates and new content. “

Ako ne želiš da ti suspendovane aplikacije šalju notifikacije o novim događajima , isključi.
 
Prelaskom sa N20U sam izgubio samo olovku i to mi najviše fali.
Najveća zamerka mi je to što su notifikacije tiše u odnosu na glasnoću poziva.
Ostalo sve radi kako treba + je baterija ekstra.

@Syntaur
Pitaj konkretno šta te interesuje (ja sam prvu put u vlasništvu IP-a od pre 2 nedelje), pa ćeš dobiti odgovore.

Šta si naračunao u tih 4.000€?🙂
 
Šta si naračunao u tih 4.000€?🙂
Ako već imam pare za iživljavanje, onda ću dati i nešto preko za validnu garanciju, Macola, iStyle. Znam da preprodavci po on line pijacama i buvljacima daju istu tu garancuju, (bar tako pišu).
Proveri cene za iP14PM+Ultra+AirPods Pro gen 2 (napisao sam već ecosystem, telefon, sat,sluške).
 
Kupi neki drugi telefon ako su ti tastatura i obaveštenja primarna stvar na telefonu. Ovde ne može ni veličina tastature da se podešava, ostala zaglavljena u 2007.
 
Pa kome tastatura i notifikacije nisu bitne ?
Pored toga ,tu je još par banalnih problema koje Apple ne želi, ili smatra da ne trebaju biti rešeni.
Najviše me privlači Ultra , sat po mojim kriterijumima, bez obzira što je cigla.
 
Mali off, ali postoji li opcija prebacivanja Viber sadržaja sa Androida na Ios?
Uzeh 14 pro juče, danas stiže, pa dok čekam poštara, da se pripremim 😀
 
Pripremi se na gubitak sadržaja. 🙂
Nema transfera Vibera sa Androida na iOS.
Jedino ako koristiš i na PC može da ti se sačuva prethodna istorija, ili da bekapuješ (prekopiraš) media sadržaj ručno na komp, ili novi fon.
 
Je li koristio ko ove Anker magnetic baterije na 14 Pro / PM? Iz nekog razloga na sajtu stoji da su namijenjene za 13 generaciju, ne vjerujem da je puko neažuriranje u pitanju ? Koliko vidim bez problema paše i na 14 nego me svakako interesuje kakva su iskustva generalno sa ovim baterijama, degradiraju li fabričku ?
 
Ne vidim zašto ne bi moglo, ja koristim na 14 pro neku no-name bateriju i radi posao i više nego dobro.
 
Je li koristio ko ove Anker magnetic baterije na 14 Pro / PM? Iz nekog razloga na sajtu stoji da su namijenjene za 13 generaciju, ne vjerujem da je puko neažuriranje u pitanju ? Koliko vidim bez problema paše i na 14 nego me svakako interesuje kakva su iskustva generalno sa ovim baterijama, degradiraju li fabričku ?
Ja korisitim bas taj Anker 622 i radi sve sa 14 Pro i 14 Pro Max.
 
Neki predlog?
Posle restarta slična situacija, kao da baguje dugme za snimanje glasovnih, em što je malo dugme generalno em što evo ovako baguje..
 

Prilozi

  • IMG-20230222-WA0054.jpg
    IMG-20230222-WA0054.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 122
Meni se to događalo pre nekoliko dana na 11 Pro Max, rekao bih da je problem sa strane aplikacije jer kada se ista ugasi i izbaci iz memorije i ponovo uđe, proradi.
 
Naravno da je problem aplikacije. Svakako nije sistemska greska.
 
Okej, cisto da znamo, devojci se desava. Da ne brine da je do fona, reko i ostalo sto je na tom delu ekrana bi zezalo da je do sistema.
Valjda ce neki update ili slicno popraviti stanje.
 
^ pa ako sve na telefonu radi normalno osim te aplikacije onda sigurno nije do telefona. Verovatno sto si rekao da će update pre ili kasnije ispeglati problem
 
^ pa ako sve na telefonu radi normalno osim te aplikacije onda sigurno nije do telefona. Verovatno sto si rekao da će update pre ili kasnije ispeglati problem
Pa da, nego je ona presla sa androida, drugacije je dugme za snimanje, pa sam kontao mozda masi kad pritiska ili nesto tako sta znam, ali nije, probao i ja.. Radi radi i onda se pojavi ovo, i posle restarta ili izbacivanja app iz rama bude okej neko vreme.
 
^ možeš probati da obrišeš app i ponovo instaliraš, ako i tad bude isto onda jednostavno da čeka update
 
^ možeš probati da obrišeš app i ponovo instaliraš, ako i tad bude isto onda jednostavno da čeka update
Pa vrv ću to. Jer je instaliran wa preko onog andorid to ios transfera. Ali sada ima backup na icloud pa ćemo da odradimo jedan reinstall za svaki slučaj pa da vidimo.
Kontam uvek je clean install pametna stvar.
 
Kako prepoznati original magsafe providnu masku od kopije?
 
Kad stavim tu masku pojavi se beli prsten na ekranu. A maska ima šifru unutar kruga.
 
^ ovo sam našao na netu, po meni je ludost dati sa tu masku u istyle 9.500din
 
Posto ne može edit, evo baterija 80/20 wifi/4G. Jutros u 6:15 skinut sa punjača.
 

Prilozi

  • CBA57523-17DB-4430-9EA5-E1CA3EA96906.png
    CBA57523-17DB-4430-9EA5-E1CA3EA96906.png
    332.6 KB · Pregleda: 80
^ ne bih rekao, po meni egal. Nego kad se koristi na wifi ogroman sot ima. Ovo mi je tek 5-ti dan korišćenja.
 
^ vrlo moguce, meni na 13pm je isto bila lošija na 16.3.1
 
Nazad
Vrh Dno