Šta je novo?

Ovlazivac vazduha

Kod mene poludeo i juce i danas, iako je ovlazivac u drugoj prostoriji ovaj ne spusta ispod 70
 
Ako je neko video dal ima negde ovaj Xiaomi Humidifier nek mi pošalje na PM.
Niko ovde ne koristi one humidifier što izbacuju beše cold mist? Davno sam to čitao koliko se sećam to je valjda najzdravije.
Xiaomi izgleda baš brzo potroši 4.5l vode?
 
Ja ga uzeo u MI store Delta Nis, u cetvrtak, pre Delte bili u A1 prvo i tamo rekli nemaju ga dolazi sutra ili ponedeljak. Jutros sam dosuo novih 4.5l, radio je juce od 10 pa do 04h i cetvrtak cele noci. Malo sam se igrao, pustao da radi na High i auto rezim, povecavaovlaznost na 65.
 
Da li neko mozda ima ovaj uređaj? Ovo je kopija onih nemačkih Venta Humidifier sa smart funkcijama.
Beše ovaj filter unutra čisti nekako vazduh. Pored ovog možda ni ne treba 3H.
 
Uzeh večeras da očistim i spakujem Rovus Nano ovlaživač pa da napišem koju.
Da li radi to što treba? Definitivno da. Supruga i ćerka definitivno su lepše spavale nego pre kupovine.
Ima 2 filtera, jedan potopljen u vodu i drugi na vrhu sa keramičkim kuglicama sa česticama srebra. Ovaj što je potopljen u vodu nema nikakvih algi, bakterija, zelenila kao što su pisali neki korisnici da su primetili na xiaomi ovlaživaču. Postoji samo mala promena u boji na vrhu filtera koji se ne nalazi u vodi. Napomenuo bih da rovus ima uv lampu. Prvo sam koristio demi vodu ali pošto dosta troši prešao sam na česmovaču. Što se tiče drugog filtera nisam primetio da se razlikuje od novog. Svakako u pakovanju dolaze oba filtera pa sam stare forwardovao u kantu. Takođe ima i jedan mrežasti filter na dnu, ispod ventilatora i on skuplja prašinu, bio baš zaprljan a tek sad sam ga primetio da uopšte postoji. Srećom on je periv pa je spreman za jesen.
Što se cene tiče uređaj vredi uzeti kada je na akciji, po punoj nikako.
Pobrljavio je 2-3 puta i to uvek nakon dolivanja vode kada zakuca na neku visoku vrednost i ne spušta. U tom slučaju isključim ga na par sati pa se opameti. Što se tiče održavanja zadate vrednosti tu nemam zamerki i najčešće se vrednost slagala sa čitanjem sa mi 3h prečistača.
Nadam se da sam nekome pomogao malo.
 
Uzeh večeras da očistim i spakujem Rovus Nano ovlaživač pa da napišem koju.
Da li radi to što treba? Definitivno da. Supruga i ćerka definitivno su lepše spavale nego pre kupovine.
Ima 2 filtera, jedan potopljen u vodu i drugi na vrhu sa keramičkim kuglicama sa česticama srebra. Ovaj što je potopljen u vodu nema nikakvih algi, bakterija, zelenila kao što su pisali neki korisnici da su primetili na xiaomi ovlaživaču. Postoji samo mala promena u boji na vrhu filtera koji se ne nalazi u vodi. Napomenuo bih da rovus ima uv lampu. Prvo sam koristio demi vodu ali pošto dosta troši prešao sam na česmovaču. Što se tiče drugog filtera nisam primetio da se razlikuje od novog. Svakako u pakovanju dolaze oba filtera pa sam stare forwardovao u kantu. Takođe ima i jedan mrežasti filter na dnu, ispod ventilatora i on skuplja prašinu, bio baš zaprljan a tek sad sam ga primetio da uopšte postoji. Srećom on je periv pa je spreman za jesen.
Što se cene tiče uređaj vredi uzeti kada je na akciji, po punoj nikako.
Pobrljavio je 2-3 puta i to uvek nakon dolivanja vode kada zakuca na neku visoku vrednost i ne spušta. U tom slučaju isključim ga na par sati pa se opameti. Što se tiče održavanja zadate vrednosti tu nemam zamerki i najčešće se vrednost slagala sa čitanjem sa mi 3h prečistača.
Nadam se da sam nekome pomogao malo.
Ja sam posle Gorenje ovlaživača uzeo Xiaomi koji ima UV-C za uništavanje bakterija u vodi.
E sad, što se tiče tih promena od vode - sve zavisi od same česmovače. Činjenica je da se razlikuje kvalitet vode ne samo od grada do grada već i od naselja u istom gradu.
U svakom slučaju veoma dobar text.
 
Jedan Gorenje sam baš zaprljao kamencom, a parket oko njega je dobio lepu naslagu, nečega. Skida se vlažnom krpom, tako da nije drama.

Ove godine sam trošio samo demi vodu. 10-12 litara dnevno.
U tugu mi se zadalo da vučem ove kantice. I nisam uspevao da dignem vlažnost preko 38-39-40%. Uglavnom je bilo manje. Veliki jednozapreminski prostor.
Statički elektricitet prestaje da me udara na svaki dodir od nekih 39%.
 
Jedan Gorenje sam baš zaprljao kamencom, a parket oko njega je dobio lepu naslagu, nečega. Skida se vlažnom krpom, tako da nije drama.

Ove godine sam trošio samo demi vodu. 10-12 litara dnevno.
U tugu mi se zadalo da vučem ove kantice. I nisam uspevao da dignem vlažnost preko 38-39-40%. Uglavnom je bilo manje. Veliki jednozapreminski prostor.
Statički elektricitet prestaje da me udara na svaki dodir od nekih 39%.
10-12 litara dnevno?
Koliki je taj prostor?
Ja sam za nekih 40m2 trošio oko 3 litara za ceo dan a vlažnost je išla na 35-40.
Kombinacija podnog grejanja i radijatora
 
Podno grejanje manje isušuje vazduh.
Računao sam ranije, ovako ugrubo, nešto preko 90m2 u dva nivoa, jednozapreminski prostor, oko 250m3. Plus prostorije koje imaju vrata, a vlažnost se brzo izjednači u celom prostoru.

Koristio sam dva ovlaživača. Xiaomi je maks oko 5l dnevno, Gorenje ide i preko 10, ali se teže puni i zaboravim da ga dopunim.
 
Posle sezone koriscenjna Xiaomi ovlazivaca evo iskustva. Etazno grejanje na radijatore, grejem se na drva. Prostor oko 40m2
Nocu ovlazivac stoji u spavacoj radi od 22-06h. Ujurtu ga prebacujem u dnevnu i tada radi od 13-17h, mod Humidity. Vodu sam koristio mesano malo demi malo cesmovacu, potrosnja pa 5l dnevno. drzi vlaznost u dnevnoj 45% , dnevna ima oko 15m2 plus trpezarija posto nema vrata. U spavacoj vlasnost je isla i do 50%.. Meni grejanje i nocu radi ne gasim ga , temepratura 24-25 cele zime.
Pre ovog sam koristio par dana Gorenje neki stariji model sa jonizatorom, cini mi se da sa tim je vazduh u spavacoj bio drugaciji, oba ovlazivaca sam u spavacoj koristio na identican nacin, cesmovaca, zatvorim vrata i prozor pustim da radi par sati pre nego sto odemo na spavanje i nekako sa Gorenjem mi je vazduh bio nekako sveziji. sa oba ujutru meni nos nije zapusen, manje suvo grlo, manje pijem vodu nocu, zena manje kaslje, beba manje pila vodu nocu.
Medjutim, da se ne zavaravamo cim je krenulo prolece i dalje sam ga drzao u istom rezimu zbog polena nos je krenuo da bude zapusen
 
Da probam ovde, ako neko ima iskustva...

Xiaomi ovlazivac vazduha curi kap po kap, postoji izgleda neka sitna pukotina na dnu posude, na ivici gde se spajaju "zid" i donji deo posude.
Otprilike ovako, samo što je u mom slučaju nešto slabije curenje.

Da li se nekome desilo nešto slično i imate li ideju kako popraviti?
 
Neko je već pitao na prethodnoj strani, ali niste odgovorili… da li u Xiaomijev ovlaživač može da se sipa i po neka kap eteričnog ulja?
 

Imam ovaj ovlazivac prostorije, naravno ovo je igracka dok ne kupim nesto ozbiljnije.

E sada me zanima jedna stvar, posto ima posudu od 300 ml i sipa se obicna voda sa slavine e sada primetio sam da su mi stvari oko njega daleko prasnjavije nego neka druga mesta, posto aparat stoji u prostoriji koja je asmaticar, jel moze neko da mi kaze sta je to sto se nakuplja u njegovom krugu. Prasina i sve ostalo se redovno brise i odrzava zbog osobe sa astmom.
 
Cao svima, kupio sam gorenje humidifer H 45W, odlično radi ali ima jednu nedoumicu koju ne mogu naci u uputstvu aparata, ispod rezervoara postoji i plavi sundjer za koji nisam siguran da li treba da stoji u aparatu ili je samo služio kao obezbedjivanje prilikom transporta?
 

Prilozi

  • 20221217_003458.jpg
    20221217_003458.jpg
    158.6 KB · Pregleda: 50
@Kovac

Imam ovaj ovlazivac prostorije, naravno ovo je igracka dok ne kupim nesto ozbiljnije.

E sada me zanima jedna stvar, posto ima posudu od 300 ml i sipa se obicna voda sa slavine e sada primetio sam da su mi stvari oko njega daleko prasnjavije nego neka druga mesta, posto aparat stoji u prostoriji koja je asmaticar, jel moze neko da mi kaze sta je to sto se nakuplja u njegovom krugu. Prasina i sve ostalo se redovno brise i odrzava zbog osobe sa astmom.

Taj beli prah su minerali koji se nalaze u vodi, kao npr. kalcijum i magnezijum. Jedno rešenje je da koristiš destilovanu ili demineralizovanu vodu.
 
Ma ne smeta mi taj prah jer svakako se te povrsine redovno brisu, bitno mi je da nije stetno po ljude u prostoriji.

Istraživanja nisu dovela do zaključka da je štetno, ali ne kažu ni da je poželjno. Zašto bi zbog korišćenja ovlaživača udisali nešto što inače ne udišemo?

 
Koji ovlazivac vazduha predlazete, Gorenje H45 ili Xiaomi?
Oba su trenutno oko 5k i potrebna su za prostoriju od 20-ak m2.
Hvala.
 
Imaš na Ananasu Xiaomi za 5000 i možeš da iskoristiš vaučer izadje te 3500 dinara… i besplatna je poštarina, ja sam ga uzeo i super je.
 
Jel u ovlaživač stavljate običnu vodu ili destilovanu?
 
Piše u uputstvu da ide destilovana, ja sam po preporukama ljudi ovde sa foruma uzeo Akvafor bokal pa vodu iz njega sipam u ovlaživač.
 
Izadje skuplje, 5l demineralizovane vode u Lidlu je preko 100 dinara, a ovaj ovlaživač mi potroši 2-3l za jedan dan.
 
Znači može i demi voda umesto destilovane?
 
DeLonghi UH700M. Cetvrta sezona, samo cesmovaca.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230102-125922_Gallery.jpg
    Screenshot_20230102-125922_Gallery.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 39
Pozdrav, da li neko mozda ima merac vlaznosti i da je pratio ponekad izmerenu vlaznost? Pitam jer ja kad otvorim prozor na sobi procenat vlage pada. Valjda treba obrnuto da bude. Dok je upaljeno centralno.
 
Imam ja onaj xaomijev, krece se od 50 do 60%

Nisu velika odstupanja.

Screenshot_20230104-132008_Mi Home.jpg
 
Imam ja onaj xaomijev, krece se od 50 do 60%

Nisu velika odstupanja.

Pogledajte prilog 370150

A sta se desava kad otvoris prozor u toku rada grejanja? Ako si pratio, ako nisi nema veze.
Ja sam bio ubedjen da mi suv vazduh od grejanja godinama pravi problem sa grlom, kasljem, kasnije deci, budim se suvi disajni putevi. I kupim merac neki u wobyhousu pre dva dana i nijednom nije spalo ispod 40 posto. Sinoc sam navrnuo grejanje bas dosta, da vidim da li ce da spusti vlaznost, i opet nista, stoji oko 41, 42,43. Sad vise nisam pametan.
 
Nazad
Vrh Dno