Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
just don't get switches from ali... kad je shipping sa namebrand sajtova 10-25 dollara, cemu narucivanje sa alija
 
just don't get switches from ali... kad je shipping sa namebrand sajtova 10-25 dollara, cemu narucivanje sa alija
Hvala druže, ali nijedan taj sajt nema te switcheve koliko ja vidim. A drugi ne mogu.
Probaću preko Yoybuy-a da vidim da li oni mogu nešto da urade.
 
Imam 2 paketa iz Japana u izmenicnoj posti, ali su isto preko Holandije, oba stigla za 5-7 dana ne secam se tacno, stoje u izmenicnoj vec 5 i 7 dana... Obicno kada mi ne stignu u NS kroz par dana, stoje u izmenicnoj posti po 2-3 nedelje ili posti posaljem po 5 mejlova i onda mi stigne za dan dva.

Vidim da se mnogi koji idu preko NS žale da im kilave pošiljke kad uđu u Srbiju, evo moje praćenje, stiglo na izmeničnu u petak i uručeno u ponedeljak. Pritom zaobišlo carinu (RSBEGC znači da je poslato pravo u sortirni centar) a paket je registrovana pošiljka i još oko 80 evra vrednosti, meni 90% tih skupljih paketa iz Kine prošlo bez carine ili pdv-a.

Ako ti piše izmenična - za carinu, moguće da je kod njih zaglavilo.

Screenshot_20220926-235141_Chrome_1.jpg
 
Ako ti piše izmenična - za carinu, moguće da je kod njih zaglavilo.
Pa jeste 100%, uvek mi stoji dugo kad je taj status, znam da nece stajati dugo samo kada kroz dan-dva bude status da je u NS carinarici. Nekad ih smaram u izmenicnoj mejlovima pa mi stigne do NS naredni dan, ali u vecini slucajeva ne dobijem odgovor pa ni ne znam sta izvode te cekam par nedelja.

Evo paket koji mi je najranije stigao stoji od 9.21.2022, a uvek sa ovog sajta kad uzimam dobijem korektne racune i prodje kroz carinu instant. Ne razumem u cemu je problem, samo sibni u NS i zdravo
 
15ak porudžbina od 25.08 do kraja istog meseca, sve preko HU i sve stigle. Takođe par singapura nevezano za Ali/Ebay stigli, desetak dana.
 
Četiri pošiljke iz avgusta UA..HU, sve isti dan napustile Kinu, u HU svi statusi sa par minuta razmaka kao da zajedno prolaze skener. U istom danu i satu u par minuta dobijaju [RS] Arrive at local delivery office. Jedna dostavljena 6 dana nakon zadnjeg statusa, ostale doneo poštar 15 dana kasnije, kaže bile su na dnu gomile 🤷‍♂️

Jel stižu nekom China Post paketi?
 
Zna li neko sta se desava sa Malezijom,koliko kasne?Na Aliju vec istrekla zastita ali i dalje me stize nista preko Malezije,na Ninji pise da je stigla u Srbiju jos 31.07,kod mene jos uvek nista.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-09-27-16-56-09-835_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-09-27-16-56-09-835_com.android.chrome.jpg
    79.6 KB · Pregleda: 20
Stigla i meni juce jedna UA hu zadnja promena 9.9 arrive and local delivery office.
 
Jel stižu nekom China Post paketi?

Meni je početkom septembra stigla jedna putovala oko 25 dana, nisam preko njih dobijao ništa jedno godinu dana, izgleda ponovo krenuli. Sad mi i paket preko SunYou logistike otišao preko Kineske pošte, do sada većinom išli Malezija ili na Mađarsku, LT/LV.
 
@dedamrsoje

2 posiljke su stigle ???
Da li su bile Ux... MY ili LI i kada je bio poslednji status ?

@tobacco road

Da li su te sa Joom-a isto SunYou logistika i koji dodatni kod pored LP... su imale ?
 
Sa Jomma-a idu preko Holandije, UTxxxxxNL i stizu za nekih 15-tak dana.ne verujem da cu i dalje kupovati na Aliju,dosta posiljaka ne stigne a sporove gubimo,ujedno i novac.
 
Evo kod mene kako je trenutno.. Da li je ovo na carini kod nas?

3.PNG
4.PNG
 
@maximus66

NS :(

Mozda ces proci i bez naplate ( poreza i carine )
samo sto se u NS na isporuku ponekad ceka i po mesec dana
u odnosu na datum kada je posiljka stigla u Srbiju.
 
To celebrate China National Day, many of our sellers will be on holiday from 1st Oct to 7th Oct. During that period, order processing, shipping and seller response time in dispute may be delayed about 7 working days.
 
Ja sam sad napisao mail Pošti Srbije povodom tri UA...HU pošiljke sa molbom da proverom na terenu ustanove da li se iste pošiljke nalaze u mojoj lokalnoj pošti (kako tvrdi prodavac) i da mi napismeno odgovore da li su tu ili ne.
Nadam se da će biti dovoljno normalni da stvarno provere i da napišu da pošiljke nisu tu (a ne da mi ne trtljaju da su to neregistrovane pošiljke i da ih ne mogu pratiti), pa ću sa tim pisanim odgovorom kao screenshotom i prevodom na engleski probati da ostvarim refund kroz dispute.

EDIT:
Takođe šaljem poruke prodavcima i puštam ih da se upetljaju (tipa jedan mi šalje broj telefona i mail mađarske pošte, u fazonu proverio sam pošiljka je tu (naravno laže da je proverio, a ja mislim lepi moj neka si proverio i potvrdio da je u Mađarskoj), pa ću probati i taj materijal da iskoristim za dispute.
 
@Čika_Kure

Bila bi to velika promena kada bi dobio takav odgovor.

Jednostavno Posta Srbije ne evidentira kretanje neregistrovanih posiljki.

Nema ni evidentiranja ( elektronskih ) carinskih deklaracija posto za te posiljke
gotovo da nema naplate poreza
 
Ja sam sad napisao mail Pošti Srbije povodom tri UA...HU pošiljke sa molbom da proverom na terenu ustanove da li se iste pošiljke nalaze u mojoj lokalnoj pošti (kako tvrdi prodavac) i da mi napismeno odgovore da li su tu ili ne.
Nadam se da će biti dovoljno normalni da stvarno provere i da napišu da pošiljke nisu tu (a ne da mi ne trtljaju da su to neregistrovane pošiljke i da ih ne mogu pratiti), pa ću sa tim pisanim odgovorom kao screenshotom i prevodom na engleski probati da ostvarim refund kroz dispute.

EDIT:
Takođe šaljem poruke prodavcima i puštam ih da se upetljaju (tipa jedan mi šalje broj telefona i mail mađarske pošte, u fazonu proverio sam pošiljka je tu (naravno laže da je proverio, a ja mislim lepi moj neka si proverio i potvrdio da je u Mađarskoj), pa ću probati i taj materijal da iskoristim za dispute.
Nema sta da proveravaju oni, taj tvoj broj nije u njihovom sistemu i oni ne mogu i nece nista uraditi a poslace ti upravo mail ove sadrzine.
Ratujes sa vetrenjacama...
 
@maximus66

NS :(

Mozda ces proci i bez naplate ( poreza i carine )
samo sto se u NS na isporuku ponekad ceka i po mesec dana
u odnosu na datum kada je posiljka stigla u Srbiju.
Je li ima ikakve srece ovih dana sa Novim Sadom? Cekam 3 paketa vec 10ak dana, svi imaju status 'za carinu', a ovi iz poste mi kazu da je u toku proces carinjenja. Ne razumem posle 3 godine kupovine kako sta ide, jer kada je sve po propisu, za dan-dva se promeni status na NSGPC ili kako vec, ne stoji mi 'za carinu' do same isporuke
 
Meni su sinoc na otvoren spor presudili u moju korist za Maleziju,tj. alternativni broj za pracenje je Malezija.Za HU gubimo novac ako trazimo dispute.
 
narucih neku glupost sa alija i ako rekoh da preferiram banggood.

jer kod HU posiljki "Received by local delivery company" znaci da je paket stigao u madjarsku ili u srbiju?
 
Pošiljka uručena danas...15 dana. Niš
Sa istim zadnjim statusima imam nekoliko pošlljki sa zadnjim datumom 19.09.2022, to mi ništa nije stiglo.
Poštar mi reče da mu daju jednom nedeljno jednu gomilu koja stigne iz Kine i on to raznosi. A za ove ranije sa istim zadnjim statusom mi reče da su verovatno na dnu i da nisu izeti u nekoj turi i da će čekati na dostavu sledeću nedelju ili one tamo ako ih kojim sličajem pokupe i podele za dostavu.

Posiljka1.jpg
 
@jocar96

Tako je to kada nece da promene nacin rada.
Mogu sve da postignu , samo da hoce... ( da koriste telefon )

Sa kog sajta je primer pracenja ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno