Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Da, radne stolice su smrt ako nisu premium od 2K €. Kod mene je fotelja sa ledjima po devedeset stepeni tak oda nema toga. Davno sam izbacio stolice.

DieH@rd

Dobro si, mozda sacekam M9. Nadam se da nece prelaziti hiljadu €.
 
Ima ok stolica i za 300-400e, šta vam je ljudi :D
Ne znam da li su baš fotelje adekvatnije za kičmu, dugoročno pogotovo. Ja cepam ps5 iz radne stolice, udobnije nego na kauču, bolje za kičmu. Povremeno promenim ugao, zabacim se manje ili više - vodeći se savetom jednog lika koji mi je nameštao leđa: zvuči kontradiktorno - "Bolje da sediš u devet loših pozicija nego samo u jednoj dobroj".
Razlog? Leđima ne odgovara da je stalno u jednoj istoj poziciji.
Kad sam uzeo novu stolicu, držao sam je nategnutu u najuspravnijem položaju, ali me je danima mučio bol u donjem delu leđa. Tek kad sam skapirao da uz povremeno menjanje položaja bol nestaje, nestao je i problem.
 
Steelcase Gesture na aparatima. :) Ja se nadam da je bio sarkastičan...
 
Sad moram sto pre da sredim dnevnu sobu zeni, pa onda mogu da se pocastim PS5-com i da uzivam u zimi. :D

OLED + PS5 = 💛
 
Da li je nabavljao ovde iko Fanatec Gran Turismo DD Pro volan? Po nasim i HU radnjama ga koliko vidim i dalje nema...

Izgleda da prodaja ide samo preko fanatec sajta.
 
Sony M9 monitor - 1100e na KP. :ROFLMAO:

I Dont Think So No Way GIF by UFC
 
M9, the chosen one
 
Previse, C2 42" za par meseci ce biti 700e, od toga nemas bolji ekran.
 
Ja sve, i na konzolama i na PC igram na 55" oledu. Više ne mogu zamisliti drugačije 😃
 
Ja cu biti u problemu jer sam se navikao na 70"... 😅 Tako da za mene monitori ne dolaze u obzir.
 
Sad smo prešli na flexing... :LOL: Ja igram na 105" sa 7.1 sistemom zavaljen na trosedu, ništa manje od toga ne dolazi u obzir ever again
 
Ja sve, i na konzolama i na PC igram na 55" oledu. Više ne mogu zamisliti drugačije 😃
Za joypad varijantu je vrhunski, ali miš i tastatura i rad "za stolom"... Nema šanse.

Odjednom se pojavio taj fenomen da više ništa nije preveliko, a do juce smo znali neka pravila bar kad su monitori i udaljenost /veličina u pitanju sa aspekta zdravlja. Mislim da su krivi klinci youtuberi/strimeri koji pojma nemaju, a popularni su. Čak i oni stariji...

Previše je i 42" da se stavi na sto, a danas 'ladno ide i 48" kao dobar dan...

Razumem potrebu, jer je i meni posle 55-ice monitor kao telefon, ali realno, maksimum za rad na stolu bi MOŽDA mogao da bude 32", a ja bih čak rekao 27". (ne ultrawide varijante)
 
Ja samo ne razumem kako konzola, sto, monitor idu zajedno...?
 
Za joypad varijantu je vrhunski, ali miš i tastatura i rad "za stolom"... Nema šanse.

Odjednom se pojavio taj fenomen da više ništa nije preveliko, a do juce smo znali neka pravila bar kad su monitori i udaljenost /veličina u pitanju sa aspekta zdravlja. Mislim da su krivi klinci youtuberi/strimeri koji pojma nemaju, a popularni su. Čak i oni stariji...

Previše je i 42" da se stavi na sto, a danas 'ladno ide i 48" kao dobar dan...

Razumem potrebu, jer je i meni posle 55-ice monitor kao telefon, ali realno, maksimum za rad na stolu bi MOŽDA mogao da bude 32", a ja bih čak rekao 27". (ne ultrawide varijante)

Zavisi kakav rad. Evo meni za kodiranje 27" nije ni za zub. Ako hocu na ekranu otvoren editor i browser da vidim sta radim, ode mi sav prostor, a gde je konzola, a tab za pretragu, a gde je postman itd... naravno da ALT + Tab resava neke stvari ali si mnogo produktivniji kada bitne stvari imas otvorene na ekranu pa samo pomeras oci tamo gde treba umesto da alt+tabujes.

i ekrani od 40" su skroz ok za monitor samo ako ih prati rezolucija, ako na isti stavis full hd onda nemamo sta da pricamo.
 
Zavisi kakav rad. Evo meni za kodiranje 27" nije ni za zub. Ako hocu na ekranu otvoren editor i browser da vidim sta radim, ode mi sav prostor, a gde je konzola, a tab za pretragu, a gde je postman itd... naravno da ALT + Tab resava neke stvari ali si mnogo produktivniji kada bitne stvari imas otvorene na ekranu pa samo pomeras oci tamo gde treba umesto da alt+tabujes.

i ekrani od 40" su skroz ok za monitor samo ako ih prati rezolucija, ako na isti stavis full hd onda nemamo sta da pricamo.
Razumem da u profesionalnom smislu imas potrebu za vecim ekranom tj. rezolucijom, ljudi koriste i po vise monitora, ali to ne menja cinjenicu da za osnovnu upotrebu nikako nije dobro ni normalno imati 16:9 monitor od 40" ispred ociju na udaljenosti koja je ispravna za monitor.

To sto kazu da stavis ogromno, pa odaljis, takodje nema smisla. Svako koristi ono sto mu odgovara, naravno, ali zna se (tj. znalo se) sta je zdravo, a sta ne.

Kako je krenulo, pocece i TV od 55" da stavljaju na sto jer je 4k i ima mnogo mesta za sve, a pritom je i veliko....
 
Za joypad varijantu je vrhunski, ali miš i tastatura i rad "za stolom"... Nema šanse.

Odjednom se pojavio taj fenomen da više ništa nije preveliko, a do juce smo znali neka pravila bar kad su monitori i udaljenost /veličina u pitanju sa aspekta zdravlja. Mislim da su krivi klinci youtuberi/strimeri koji pojma nemaju, a popularni su. Čak i oni stariji...

Previše je i 42" da se stavi na sto, a danas 'ladno ide i 48" kao dobar dan...

Razumem potrebu, jer je i meni posle 55-ice monitor kao telefon, ali realno, maksimum za rad na stolu bi MOŽDA mogao da bude 32", a ja bih čak rekao 27". (ne ultrawide varijante)
Iako imam dual monitor setup, 95% vremena koristim njega.
Caka je u tome da je na oledu crna poptuno crna. Tako da na njemu koristim crnu pozadinu bez ikonica i to koristim tako da sebi prilagođavam "veličinu" ekrana trenutnoj potrebi u svakom trenutku. Uvek imam monitor veličine koji mi odgovara. A veličina ekrana je veličina otvorenog prozora ili više njih 😃

Inače se nalazi na dubokom ugaonom kancelarijskom stolu, gde mi se na 90 stepeni nalazi 1440p 27" monitor i samo se zarotiram na stolici kada mi je potreban takav rad. A to je zaista retko.

A naspram TV je i ugaona garnitura, tako da ako želim mogu sve i iz nje.

Imam I u dnevnoj malo veći TV i veruj mi da ga koristim jako retko za bilo kakvu multimediju.
 
koliko izvora prirodne svetlosti ima su toj sobi gde je oled, tj koliko prozora? predpostavljam da je tamna ili je zatamnjujes
 
Sve neki ultraspecificni slucajevi. Za turnirski nivo u Japanu je sve opravdano, naravno :)
 
koliko izvora prirodne svetlosti ima su toj sobi gde je oled, tj koliko prozora? predpostavljam da je tamna ili je zatamnjujes
Normalna osvetljenost, doduše nije na "sunčanoj" strani sobe.

Jedina mana ovog setapa je za nijansu veći piksel i za namene u kojima je to uočljivo prešaltam se na monitor.

No biće rešeno kada se omasove 8k televizori 😃
 
Može li da se uzme PS Plus Extra/Premium preko wallet gift cardova? Hoću da uzmem PS Plus Premium, ali imam samo Srpsku MasterCard, koju ne prihvata na store-u. Vidim da nema specifičnih "PS Plus Gift Cardova" kao ranije, nego samo Wallet gift card može da se kupi. Znači zanima me opcija kupovine sa PS Store koristeći wallet funds, bez povezivanja kreditne kartice na nalog.
 
Nazad
Vrh Dno