Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Svaka cast,bitno je da moze!Da ne moram provlaciti poseban kabel kroz tavan.Hvala ti puno.
 
I nemoj kupiti 10/100 Mbps Switch jer je jeftin.

Ne znam koji paket i brzinu interneta imaš ali verujem da je to više od navedenog.

Proveri na www.speedtest.net ako ne znaš koja ti je brzina net-a. Npr. trenutno kod mene, na kablu:

1656104647962.png
 
Drago mi je sto si mi dao taj savet posto evo vec nekih sat i kusur vremena trazim po netu sta uopste znace oznake pri kupovini switch-a.Ja imam paket 150Mbps pa sam pretpostavio da je taj switch koji si pomenuo nece biti dovoljan za neku priblizno maksimalnu brzinu!Ako imas neki predlog bio bih zahvalan,posto ne znam dali je switch 10/100/1000 Mbps taj koji treba da uzmem ili su to neke oznake za nesto drugo.:confused:
Ovaj tvoj net je opasno dobar!:)
Izvinjavam se za offtopic drugim clanovima koji prate ovu temu.
 
Drago mi je sto si mi dao taj savet posto evo vec nekih sat i kusur vremena trazim po netu sta uopste znace oznake pri kupovini switch-a.Ja imam paket 150Mbps pa sam pretpostavio da je taj switch koji si pomenuo nece biti dovoljan za neku priblizno maksimalnu brzinu!Ako imas neki predlog bio bih zahvalan,posto ne znam dali je switch 10/100/1000 Mbps taj koji treba da uzmem ili su to neke oznake za nesto drugo.:confused:
Ovaj tvoj net je opasno dobar!:)
Izvinjavam se za offtopic drugim clanovima koji prate ovu temu.
Samo trazi gigabitni switch. I izaberi prema broju portova koliko ti treba i cijeni naravno :)
 
Jel pokušao neko ko sheruje ps+ premium da igra ps3 naslove sa drugog naloga ? Nije mi jasno sto mi ne pokazuje ps3 katalog igara iz ps app ...
 
Jel pokušao neko ko sheruje ps+ premium da igra ps3 naslove sa drugog naloga ? Nije mi jasno sto mi ne pokazuje ps3 katalog igara iz ps app ...
Od momenta kako su spojili PS Now i Plus, praktično ne može da se strimuju PS3 igre sa naloga na kojem nije aktivna pretplata.

Što je jako čudno, jer sada ispada da svaki nalog (i to na istoj konzoli) mora da uplati PS Plus Premium. Van pameti.
 
Primetio sam da se klinci raspravljaju u zadnje vreme oko prekida igre na pola. Kada jedan igra na ps4 bilo koju igru a ovaj drugi na ps5 bilo koju ps4 igru onome na ps4 izbaci iz igre .Zar nije ranije bilo da samo ako se igra ista i na ps4 i ps5 igra izbaci u meniju ?Možda sam ja nešto pomešao .Znači kada je ps4 uključen na isti nalog koji dele obe konzole sa ps5 mogu se igrati samo ps5 naslovi ?
Na ps4 sam gost,možda to ima neke veze ?Sherovao sam davno moj glavni nalog sa bratom da bi mu klinac isto uživao u +/sada premijum pretplati a izgleda da moj ps4 trpi posledice .Ako je to uopšte i razlog izbacivanja ?!🤔
 
Hmm, samo da proverim da li sam dobro razumeo.
PS4 gost i PS5 nosilac ?
Ili se i na PS4 i na PS5 igra kao gost ?
 
Meni deluje kao trostruki šer @fain2daniel ima nalog na ps4 i ps5 plus bratova konzola, verovatno ps4.
Kad se brat uloguje izbacuje drugog gosta.
Moglo bi da funkcioniše ali treba ti dva ps5 i jedan ps4, pa namestiš tako da tvoj ps5 bude nosilac, brat ili ti kupite drugi ps5 da bude prvi gost i treća konzola je ps4 kao drugi gost...
 
Cek, samo da ne bude zabune, nikako ne mogu 2 gosta, ni u jednoj varijanti.

Ako je trostruki share, onda moze samo ovako :
-PS5 nosilac
-PS4 nosilac
-samo jedan gost, svejedno da li je PS4 ili PS5


U sustini kako god da namestis, ne mogu 2 gosta, izbacivace naizmenicno jednog pa drugog, kako se bude ko logovao..

PS. ajd, mozda i gresim, ali sve do sada sto sam citao i istrazivao navodi me na ovo misljenje..
 
Bratov PS4 je nosilac na ps+ na mom glavnom nalogu ali on ulazi na taj nalog jednom nedeljno samo da skine koju igru i ne ulazi uopšte .Jedini problem mi je moj PS4 na kom sam gost i PS5 na kome sam nosilac na svom nalogu .Da,u pravu ste mora biti da sistem PS5 vidi kao drugog PS4 gosta kada ulazim u PS4 igre na PS5 a PS4 konzola je isto uključena .Kada ulazim u PS5 igre nemam problem i obe konzole rade istovremeno .
Rešena misterija .
Kada bih recimo bio nosilac na PS4 na svom glavnom nalogu da li bih mogao onda da igram istovremeno PS4 igre i na PS5 i PS4 sa istog naloga ?Jel pokušao neko ?
 
Poslednja izmena:
Naravno, to je prosto ako se deli nalog samo na 2 konzole, lagano mozete jedan na PS4 a drugi na PS5.
Bitno je samo da ne budete obojca gosti, vec da bar neko udje i skine igru i onda je igra sa nekog drugog naloga a ne tog..
Ne mozete obojca da igrate tako sto cete biti ulogovani na bas taj nalog, nema veze sto su razlicite konzole (PS4 i PS5).

E sad, ako hoces da delis na 3 konzole, javi pa cemo resiti i to..
 
Cek, samo da ne bude zabune, nikako ne mogu 2 gosta, ni u jednoj varijanti.

Ako je trostruki share, onda moze samo ovako :
-PS5 nosilac
-PS4 nosilac
-samo jedan gost, svejedno da li je PS4 ili PS5


U sustini kako god da namestis, ne mogu 2 gosta, izbacivace naizmenicno jednog pa drugog, kako se bude ko logovao..

PS. ajd, mozda i gresim, ali sve do sada sto sam citao i istrazivao navodi me na ovo misljenje..
Ne grešiš ja sam prezupčio... Ne mogu dva gosta u nijednoj kombinaciji...
 
Da li je neko uzeo Assetto Corsa Competizione 2022 Release PS5 igru sad na popustu? Juce sam je instalirao i od tad imam problem sa rest modom, naime kao i sa Fifom22 cim je izasla i Spidermenom MM sto ej bilo tokom jedne verzije, desava mi se da PS5 ode iz rest moda u OFF i nakon toga konzola "repairuje" externi ssd.
 
Mogu da rade 2xPS5 i 1xPS4 istovremeno bez ikakvih ogranicenja u smislu ne smes na net itd...
 
Da li je neko uzeo Assetto Corsa Competizione 2022 Release PS5 igru sad na popustu? Juce sam je instalirao i od tad imam problem sa rest modom, naime kao i sa Fifom22 cim je izasla i Spidermenom MM sto ej bilo tokom jedne verzije, desava mi se da PS5 ode iz rest moda u OFF i nakon toga konzola "repairuje" externi ssd.
Das se nadovezem na svoj post, problem je bio u hladjenju , naime iako redovno cistim PS5 skidam stranice vadim ventilator,.... sad sam prvi put kompletno rastavio PS5 i ispalo je da je talog prasine bio zapusio sve rupe kucista napajanja tako da se ocigledno napajanje pregrevalo, evo od nedelje kako sam to uradio sve se vratilo u normalu iako su temperature ove paklene. Mogu samo reci da je hladjenje konzole uradjeno veoma nesrecno pogotovo kad stoji uspravno.
 
Je l' neko trazio da promeni stranice na konzoli? Vidim da su kod nas oko 7500din. Pitam se koja je cena kod Madjara..
 
Zanimljivo ali verujem da ce monitor da bude papren. Sluske verujem da su prosek kao i sve gaming, mada Sony je dobar proizvodjac HIFI modela, mozda budu kvalitetne ali cena ce odluciti da li su dobra kupovina. Sad original PS5 headset mogu da povuku iz prodaje. :D
 
Zanimljivo ali verujem da ce monitor da bude papren. Sluske verujem da su prosek kao i sve gaming, mada Sony je dobar proizvodjac HIFI modela, mozda budu kvalitetne ali cena ce odluciti da li su dobra kupovina. Sad original PS5 headset mogu da povuku iz prodaje. :D
Ovo je sto sam sada nasao:
Headset - H3 (EUR 99), H7 (EUR 229) und H9 (EUR 299)
Monitori - M9 (EUR 1.099), M3 (???)

Mislim da ovim proizvodima zele pre svega da se i probiju na PC trziste pored naravno konzola tj PS5.
 
To vec ulazi u Oled teritoriju, mislim da je nabudzena cena. Pa LG model koji je najbolji 4k 144Hz ne kosta toliko. Znaci minimum 200-300e placamo Sony logo...
Nadjoh na netu cenu od 899$ za M9. Opet previse. Do 500e i nekako, sve preko toga LG C2. Posebno za praznike ili kad izadje nova generacija. Pa C1 48" je bio 900e nov zimus. 42-ka mora biti jos nize... A C2 vs M9 du*e i glava.
 
Izgleda je bio skoro apdejt sistema na PS5 (kao i PS+) i sada mi traži da se opet ulogujem, ali mi traži 2 step verification koju sigurno nisam tražio niti podesio.

Kako sada da se ulogujem na svoj PS+?

P.S. Vidim da ima opcija preko backup koda, ali se ja ne sećam da sam to podesio.
 
Znam da nikoga nije briga, ali nakon skoro dvadesetak godina PC gaminga, sam postao konzolista :D :D :D

Nakon 4-5m koristenja PS5, vagao sam se da li da je prodam jeri bile frustracije u MP competative igrama. Brzo sam dogurao do nekog OK igraca ali onda zaglavio i ne ide. NEdavno uzmeme R6 i skontam da u vecini imam problem sa center dead zone. Spustim ga na 1 kod kojeg palica drifta, ali tada imam puno bolji feeling da sam se skroz opustio. Nema vise frustracija sa komandama, samo sa igracima tako da.. PC ostaje za racing i poneku igru koja nema PS5 port.
000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001.jpg

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001.jpg

Trebat ce jos dosta vremena da se dosegne interakcija kao sa mišem, ako ikad. Ali mi je bilo bitno da se mogu normalno igrati bez da osjetim da zaostajem ili sam donji. Za izludit je kada se boris sa aimom pa ne ide. Sam stil igranja je kao na PC-u. Nemam šator. A bila je dilema da li prodati konzolu, malo je falilo jer ne ide finansiranje obe platforme. Mislim da imama 20 igara na konzoli koje imam na PC-u i morao sam se odluciti za jedno. Fino je na PC-u sa 3070 i 5900X, ali je PC PVP proslost. Srecom, konzola ostaje.

E sad, meni licno odgovara igranje na monitoru. Zabole me oci sa 55" ekranom, pa kontam da uzmeme neki 4K monitor. Obzirom da mi treba ujedno i za posao, treba mi neki gaming 4K 27" ali mora biti IPS. Neka preporuka do 1000€. Hvala.
 
Obzirom da mi treba ujedno i za posao, treba mi neki gaming 4K 27" ali mora biti IPS. Neka preporuka do 1000€. Hvala.

Jedna opcija je onaj novi Sony INZONE M9 [ako kod nas upadne u taj cenovni rang], po svemu sudeci je bas dobar 4K 144 monitor i za PC i konzolu.
 
Znam da nikoga nije briga, ali nakon skoro dvadesetak godina PC gaminga, sam postao konzolista :D :D :D

Nakon 4-5m koristenja PS5, vagao sam se da li da je prodam jeri bile frustracije u MP competative igrama. Brzo sam dogurao do nekog OK igraca ali onda zaglavio i ne ide. NEdavno uzmeme R6 i skontam da u vecini imam problem sa center dead zone. Spustim ga na 1 kod kojeg palica drifta, ali tada imam puno bolji feeling da sam se skroz opustio. Nema vise frustracija sa komandama, samo sa igracima tako da.. PC ostaje za racing i poneku igru koja nema PS5 port.
000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001.jpg

00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001.jpg

Trebat ce jos dosta vremena da se dosegne interakcija kao sa mišem, ako ikad. Ali mi je bilo bitno da se mogu normalno igrati bez da osjetim da zaostajem ili sam donji. Za izludit je kada se boris sa aimom pa ne ide. Sam stil igranja je kao na PC-u. Nemam šator. A bila je dilema da li prodati konzolu, malo je falilo jer ne ide finansiranje obe platforme. Mislim da imama 20 igara na konzoli koje imam na PC-u i morao sam se odluciti za jedno. Fino je na PC-u sa 3070 i 5900X, ali je PC PVP proslost. Srecom, konzola ostaje.

E sad, meni licno odgovara igranje na monitoru. Zabole me oci sa 55" ekranom, pa kontam da uzmeme neki 4K monitor. Obzirom da mi treba ujedno i za posao, treba mi neki gaming 4K 27" ali mora biti IPS. Neka preporuka do 1000€. Hvala.
Ja sam licno pobegao od pc-a zbog sedenja za stolom i problema sa ledjima uzeo ps5 i igram takodje na 55". U startu je bilo bas nezgodno za oci pogotovo gaming mod na LG oled c1 osvetljenje bilo na 100% smanjio malo i malo se udaljio od tv-a. Ili sam se u medjuvremenu navikao ali sad mi je ok. Ja licno nisam za konzolu i monitor vise zam za tv i vece dijagonale. Opet stvar ukusa i navike.
 
Nazad
Vrh Dno