Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma meni je pucala konstantno WiFi konekcija na telefonu i na Supernova OTT uređaju. Imam onaj Technicolor TC7200.U, moram da ga držim na 2,4 GHz zbog OTT uređaja, a svakako je domet na 5GHz još slabiji. Prvo sam instalirao na telefonu neku aplikaciju za skeniranje WiFi kanala i podesio WiFi na kanal gde ima najmanje smetnji od komšija, a onda sam guglao jedan po jedan parametar za WiFi i menjao one za koje piše da utiču na stabilnost signala. E sad nemam pojma gde sam našao objašnjena šta da menjam, a šta da ne diram, ali mogu da okačim skrinšotove iz podešavanja rutera. Ovako kako je sad podešeno kod mene, signal na WiFi mi ne varira, uvek je isti.
 

Prilozi

  • Screenshot 2022-01-20 at 11-56-24 Residential Gateway Configuration Wireless - Radio Configura...png
    Screenshot 2022-01-20 at 11-56-24 Residential Gateway Configuration Wireless - Radio Configura...png
    33.3 KB · Pregleda: 102
  • Screenshot 2022-01-20 at 11-57-33 Residential Gateway Configuration Wireless - Primary Network.png
    Screenshot 2022-01-20 at 11-57-33 Residential Gateway Configuration Wireless - Primary Network.png
    62 KB · Pregleda: 96
  • Screenshot 2022-01-20 at 11-58-22 Residential Gateway Configuration Wireless - Advanced.png
    Screenshot 2022-01-20 at 11-58-22 Residential Gateway Configuration Wireless - Advanced.png
    27.3 KB · Pregleda: 85
  • Screenshot 2022-01-20 at 11-58-57 Residential Gateway Configuration Wireless - Wi-Fi Multimedia.png
    Screenshot 2022-01-20 at 11-58-57 Residential Gateway Configuration Wireless - Wi-Fi Multimedia.png
    52.1 KB · Pregleda: 97
@qryak Kako se u Technicolor modemu podešava da bude default gateway? Ja kad nakačim Tendu i na njemu isključim DHCP, odmah nestane internet. I kako se Technicolor namešta da bude u wireless bridge modu, šta u ova polja treba upisati?
 

Prilozi

  • 20220120_122749.jpg
    20220120_122749.jpg
    311.4 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
Ma to za default gateway i default DHCP podešavaš na drugom ruteru kad ga povežeš preko kabla na Technicolor. Onda taj drugi ruter radi kao običan switch i sve je ista mreža, a ovaj wireless bridging isto mora da se podesi na oba rutera i onda drugi ruter radi kao Access Point. Radiš ili jedno, ili drugo, zavisno kako povežeš rutere.
 
Jasno, ali recimo, kad na drugom ruteru (Tendi) isključim DHCP, momentalno nestane internet. Gde grešim?

I u drugom slučaju, kako se podešava bridge mod?
 
E pa to zavisi od rutera do rutera, drugar ima neki Tenda ruter i on ima opciju da radi u Access Point modu, tu biraš i da li je WAN povezan wireless, ili kablom. Kad ga prebaciš u Access Point mod, on sam skonta da treba da isključi svoj DHCP i da je drugi ruter default gateway i default DHCP.
 
Ima li kakve šanse, bilo kakve, da se preko MOVE box-a može videti kamera u ulazu zgrade? Može direktno kablom u TV ali preko box-a neće.:(
 
Pogledajte prilog 331614


👏
Sto je zanimljivo parametri su OK koliko se "razumem" ?

Pogledajte prilog 331615
Ja sam sinoc izgubio upload speed brzinu takodje, i tek negde u pola 10 ujutru se vratila brzina uploada. Inace iz sremske mitrovice sam. A ovako generalno sam imao svakodnevne smetnje od 6-7 posle podne pa do 00:00-01:00... koje sam prijavio u decembru mesecu (Previsok ping, Upload/Download varira..) Cak sam primeto nekad oce speedtest da nabije tipa 180download ili tipa 17-18 upload, i onda polako pocinje nesto da ih obara primetno, i zavrsi se test tipa na 120-130DL i 12-13 upload. Sve to sam poceo evidentirati na svoj yt kanal. https://www.youtube.com/channel/UCwTGtGsB7QCo92h5pEU4fkQ

Placam 200mbps / 20 mbps po ugovoru
 
Poslednja izmena:
jel imate vi cinestar kanale?
Ovi iz sbb su odlepili...
 
Do ovog trenutka još imam 4 ta kanala.
Zanimljivo, juče sam proverio koliko imam kanala Pošte. I dalje imam 168 kanala iako su mnoge trebali ukinuti početkom godine.
 
Ako ima neko iz Subotice da je presao sa ptt kablovske na supernovu, zanima me iskustva...
Kako radi internet, ako moze neki speedtest da se postavi...
 
Teško, koliko znam te kamere su analognog signala...
Pogodio si.

Stavio sam razdelnik, jeste manje ruglo ali sad imam SN preko MOVE box-a i Poštu, kao i video nadzor, direktno preko kabla. Preko daljinskog od TV-a samo promenim izvor signala, tj. prebacim sa kablovske TV na HDMI i obrnuto. Ne vidim bolje rešenje.
Kad već pomenuh Poštu, ono što će mi najviše faliti je što sam mogao, sa izuzetkom RTRS-a, HRT-ova, OBN-a i regionalnih Pinkova, pratiti sve kanale bez STB-a i CAM-a.
 
Do ovog trenutka još imam 4 ta kanala.
Zanimljivo, juče sam proverio koliko imam kanala Pošte. I dalje imam 168 kanala iako su mnoge trebali ukinuti početkom godine.
Ako pogledaš, dosta tih kanala se vodi da ih i dalje ima, ali na njihovom mestu ide obaveštenje da je kanal ukinut - Fox-ovi, CNN, Cartoon..
Nema odavno analognih dvr svi imaju digitalni izlaz, ako ima analogni izlaz koristi se pretvarac
Mislim da je ovde fora da kamera je prikačena na koaksijalni kabl i emituje na frekvenciji koju su uglavnom svi ostavili slobodnu, baš za kamere. Uglavnom 69 kanal.
Nemam Move box, već samo kablovsku TV, tako da ne znam baš najbolje kako radi Move Box, ali pretpostavljam da to ide sve preko Interneta, odnosno da nema veze da li je digitalni ili analogni izlaz, preko Move Box-a može samo ono što SN šalje preko neta.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav...imam problem sa wifi na poslu....iz prostorije gde je modem (onaj crni klasicni modem) prevukli smo kablom (sa sajlom) internet u dve prostorije (prva prostorija je bliza oko 40m a druga je na 80m od modema)...za svaku prostoriju posebna je linija kabla...postavii smo rutere (oba su marke tenda sa antenom) i non stop gubimo tj nemamo wifi u prostoriji koja je bliza modemu a u daljoj prostoriji radi kao sat....krenuo sam redom i zamenio rutere dalje i blize prostorije i opet u blizoj nema wifi....onda smo proverili kablove i nema prekida....sad ne znam na sta da sumnjam da li su portovi u pitanju na modemu? ima li neko ideju sta bi moglo da bude?...ako je do otkljucavanja portova na modemu da li moze neko da mi objasni koji je pristup samom modemu (user i password) i kako da otkljucam port? hvala puno!!!
 
Ako pogledaš, dosta tih kanala se vodi da ih i dalje ima, ali na njihovom mestu ide obaveštenje da je kanal ukinut - Fox-ovi, CNN, Cartoon..
Nemam Move box, već samo kablovsku TV, tako da ne znam baš najbolje kako radi Move Box, ali pretpostavljam da to ide sve preko Interneta, odnosno da nema veze da li je digitalni ili analogni izlaz, preko Move Box-a može samo ono što SN šalje preko neta.
Da me ubiješ ako nemam sve te kanale ali nemoj, nisam slagao.:giggle: Proverio sam, sem onih koji su van paketa koji sam imao i onih regionalnih za koje mi traži CAM (nekih 6-7 kanala), svi kanali mi nesmetano rade.
Ne vredi, nije moglo ni sa D3i kod SBB-a neće ni sa MOVE box-om, oba išla sa HDMI na TV. Signal je analogni i treba koaksijalni kabl direktno u TV, dakle nema ništa bez budženja. Stavio sam razdelnik pošto sam imao jedan viška, hteo sam bez "dodataka" na kablu ali ne ide.
 
@Der Schnitter kod supernove nema ništa džabe.
kada je supernova kupila Radijus Vektor u početku je moglo da se gleda bez kartice i dodatne opreme (resiver, cam modul)-natakneš kabal u tv i gledaš kablovske kanale
postojale su paralelno dve programske šeme radijus vektora i supernove
vremenom su ukidali kanale radijus vektora i polako prebacivali sve korisnike na supernovu, kadu si i digitalizovali sve korisnike i više ne može da se gleda bez kartice.
nemoj da misliš da neće to da se desi sa korisnicima poštanet
za godinu-dve neće postojati poštanet kao što više ne postoje radijus vektor, kopernikus, avcom
 
Pozdrav...imam problem sa wifi na poslu....iz prostorije gde je modem (onaj crni klasicni modem) prevukli smo kablom (sa sajlom) internet u dve prostorije (prva prostorija je bliza oko 40m a druga je na 80m od modema)...za svaku prostoriju posebna je linija kabla...postavii smo rutere (oba su marke tenda sa antenom) i non stop gubimo tj nemamo wifi u prostoriji koja je bliza modemu a u daljoj prostoriji radi kao sat....krenuo sam redom i zamenio rutere dalje i blize prostorije i opet u blizoj nema wifi....onda smo proverili kablove i nema prekida....sad ne znam na sta da sumnjam da li su portovi u pitanju na modemu? ima li neko ideju sta bi moglo da bude?...ako je do otkljucavanja portova na modemu da li moze neko da mi objasni koji je pristup samom modemu (user i password) i kako da otkljucam port? hvala puno!!!
A da probaš da "obrneš" raspored kablova u modemu, da vidiš da li sada dalja prostorija ostaje bez wifi?
 
@Der Schnitter kod supernove nema ništa džabe.
kada je supernova kupila Radijus Vektor u početku je moglo da se gleda bez kartice i dodatne opreme (resiver, cam modul)-natakneš kabal u tv i gledaš kablovske kanale
postojale su paralelno dve programske šeme radijus vektora i supernove
vremenom su ukidali kanale radijus vektora i polako prebacivali sve korisnike na supernovu, kadu si i digitalizovali sve korisnike i više ne može da se gleda bez kartice.
nemoj da misliš da neće to da se desi sa korisnicima poštanet
za godinu-dve neće postojati poštanet kao što više ne postoje radijus vektor, kopernikus, avcom
Pa potpuno normalan proces. Najbolje da postoje sheme firmi koje su se ugasile i jos da se gleda bez kartice i resiver-a...POSTAnet kanali se gase vec negde 1.aprila sto je dobro jer se oslobadja cak 16 frekvencija za bar 150+ kanala...E sada da li ce to SN da preuzme i iskoristi je pitanje.
 
Proveren je kabal, sve je ok.
Slabo si proverio...
....krenuo sam redom i zamenio rutere dalje i blize prostorije i opet u blizoj nema wifi....onda smo proverili kablove i nema prekida....
[/QUOTE]
Ruterima si menjao mesta
jedino sto je zajednicko ostalo je kabl do blize prostorije (ne znam kako si ga proverio)

ne moze u jednoj prostoriji ruter da radi u a u drugoj ne, a da bude do porta, a koristis iste kablove u oba slucaja
 

@rameddenas

Hvala za info ali nisi shvatio moju prvobitnu poentu.
jel imate vi cinestar kanale?
Do ovog trenutka još imam 4 ta kanala.
Zanimljivo, juče sam proverio koliko imam kanala Pošte. I dalje imam 168 kanala iako su mnoge trebali ukinuti početkom godine.
Samo sam odgovorio kolegi. Bilo je pisanja da će ukinuti Cinestar kanale početkom godine. Nadovezao sam se informacijom da će u istom periodu Pošta isključiti 30-ak kanala a ni to se nije dogodilo. Posle sam kolegi milanin-u odgovorio da imam sve kanale i dalje i da nikad nisam morao koristiti STB ili CAM za gledanje.
Sudbina Pošte je zapečaćena, do kraja marta će gurati a posle pa-pa. Meni to ionako ne znači ništa, od 1.12. prošle godine sam na SN a i kanali koje ima Pošta ima i SN.
Suština priče je da Cinestar i Poštini kanali nisu isključeni početkom godine. To je sve, samo konstatacija. Želje da do toga ne dođe, da se oslobode mesta i za još tuce Arena ili moja očekivanja su irelevantna. SN će uraditi kako naumi i mi se tu ne pitamo mnogo, gotovo ništa. Tako da ni ne razmišljam da li će konačno ukinuti Poštine kanale sutra, za mesec, godinu. Sutra nije ni meni zagarantovano.
 
Da li se dešava nekome da mu WIFI par minuta radi pa par minuta ne radi i tako već nekoliko dana
Ili je možda do modema Netgear wgr614?
 
Zdravo svima,

Da li se i vama desilo da ste odjednom na modem/ruterima počeli da dobijate IPv6 adrese, da vam da vam PING prema serverima na Internetu vraća IPv6 adrese...????
Sve u svemu kao da je aktivan i u upotrebi IPv6. Po logu vidim i da mi je sinoć promenjen Config file za modem/router.
 
Zdravo svima,

Da li se i vama desilo da ste odjednom na modem/ruterima počeli da dobijate IPv6 adrese, da vam da vam PING prema serverima na Internetu vraća IPv6 adrese...????
Sve u svemu kao da je aktivan i u upotrebi IPv6. Po logu vidim i da mi je sinoć promenjen Config file za modem/router.
Pustaju v6… pogledaj par strana nazad, pisao je o tome momak koji tamo radi.
 
Da li zna neko da li supernova pušta preko kabla izbor zvuka za neke kanale?
Na total tv ima recimo za HBO odabir srpski ili engleski zvuk, dok SN nisam video da daju tu opciju.
 
Ne daju.
I to su unazadili otkad su uzeli RV na kojem je radio npr. engleski komentar na Eurosport kanalima.
Sad sam prinudjen da slusam nase neznalice. :mad:
 
Zdravo svima,

Da li se i vama desilo da ste odjednom na modem/ruterima počeli da dobijate IPv6 adrese, da vam da vam PING prema serverima na Internetu vraća IPv6 adrese...????
Sve u svemu kao da je aktivan i u upotrebi IPv6. Po logu vidim i da mi je sinoć promenjen Config file za modem/router.
 

Prilozi

  • IMG-b718f3b986de576538a3c581aa601e2d-V.jpg
    IMG-b718f3b986de576538a3c581aa601e2d-V.jpg
    147 KB · Pregleda: 138
Zdravo svima,

Da li se i vama desilo da ste odjednom na modem/ruterima počeli da dobijate IPv6 adrese, da vam da vam PING prema serverima na Internetu vraća IPv6 adrese...????
Sve u svemu kao da je aktivan i u upotrebi IPv6. Po logu vidim i da mi je sinoć promenjen Config file za modem/router.
Je l' si i sada pod cgnat-om? Je l' su ti otvoreni portovi?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno