Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

@zolee01
Podforum "šta da kupim"
 
Super. Thanks. Ne moze to moderator da napise kad obrise postove? Ostanu ljudi zbunjeni...
 
Jesi dobio neke poene? Ne vidim da jesi, offtopic se briše, jer ga ima svuda puno. Nekad se naglasi, nekad ne.

Kada dobiješ negativne bodove, tad dobiješ i poruku.
 
Thanks na odgovoru. Nemam pojma kako to funkcionise kod vas. Nije me bilo dugo a i tada slabo. Prvi put cujem za poene...
Ok. Sve jasno.
 
Primetio još pre nedelju dana kad sam ga uzeo (A52s) da mi krcka u donjem desnom deo neki dva centimetra ispod power button ali mislio sam da je zbog OIS, kad sada pogledao lepo i video da je lajsna.
Živcira, mislim da nije neka frka ali obrati ću se kod ovlašćenih servisa.
Za druge stvari zasada nemam primedbe.
Stock 📸 nije ni bliže nego na stari Xiaomi Mi A3 sa GCam.
Jel ima neka verzija GCam šta radi lepo na ovaj Samsung?
 
Primetio još pre nedelju dana kad sam ga uzeo (A52s) da mi krcka u donjem desnom deo neki dva centimetra ispod power button ali mislio sam da je zbog OIS, kad sada pogledao lepo i video da je lajsna.

E sad sam i ja isparanoisao pošto sinoć poručih A52s. Taman pomislih da je to samo bio problem kod A52.

Vala ako mi bude taj problem sa lajsnom, odmah cu da iskoristim pravo na povrat od 14 dana. Mislim, nije da mislim da je to neki problem, ali me nervira pomisao da je nekome telefon savršeno utegnut a nekome se zalomi ta krckajuća lajsna.
 
E sad sam i ja isparanoisao pošto sinoć poručih A52s. Taman pomislih da je to samo bio problem kod A52.

Vala ako mi bude taj problem sa lajsnom, odmah cu da iskoristim pravo na povrat od 14 dana. Mislim, nije da mislim da je to neki problem, ali me nervira pomisao da je nekome telefon savršeno utegnut a nekome se zalomi ta krckajuća lajsna.
Ili neko samo ne obraća pažnju na to?
 
@Kenan94 Kad si ti poslao telefon na servis, ima li kakvih novosti?
Od proslog ponedeljka sam trebao da imam informaciju, zavlace me bit ce u cetvrtak, pa kad nazoves u ponedeljak itd.. Danas sam dobio informaciju da serviseri nisu uocili nikakv problem, tako da sam u raspravi s njima i rekao sam neka vrate telefon al da cu doci opet u servis sa dva ista telefona koja sam kupio od istog prodavaca na istom racunu i jedan ima problem drugi nema i da cu se obratiti instituciji za zastitu potrosaca i da sad ne pristajem ni na popravak nego na novi urađaj samo jer je to fabricki nedostatak i po zakonu imam pravo na novi uređaj jer nema ostecenje, nije ispadao i nije moja krivica, a telefon je star mjesec dana.
E sad sam i ja isparanoisao pošto sinoć poručih A52s. Taman pomislih da je to samo bio problem kod A52.

Vala ako mi bude taj problem sa lajsnom, odmah cu da iskoristim pravo na povrat od 14 dana. Mislim, nije da mislim da je to neki problem, ali me nervira pomisao da je nekome telefon savršeno utegnut a nekome se zalomi ta krckajuća lajsna.
Ima i A52s taj problem i mislim da je zastupljen poprilicno i to izgleda vise na bijeloj boji, imam jos cetri uređaja u okruzenju, 3 crna nemaju problem, bijeli ima u vrhu malo i ta osoba ne vidi to kao problem i ne zeli da se pegla sa servisima, dok je kod mene na bijelom setala lajsna unutra i nazad i imalo je malo zvuka, uglavnom ako posaljes na servis moras se s njima raspravljati jer oni to izgleda ne vide kao problem i kvar.
 
Ja pricam sa prodavacicom kao ona u fazonu mozemo poslati na servis jer znam da se nje ne pita tu nista, i jos kao mogao si u roku od 8 dana da pregledas i kao zamjena/povrat sta mi rece vec. Bas sam je pitao kad je ona kupila uredjaj, da li je ga "ispipala" sa svih strana i pregledala novog iz kupije? Kaze nije, e pa reko eto, tako nisam ni ja.
 
Ja pricam sa prodavacicom kao ona u fazonu mozemo poslati na servis jer znam da se nje ne pita tu nista, i jos kao mogao si u roku od 8 dana da pregledas i kao zamjena/povrat sta mi rece vec. Bas sam je pitao kad je ona kupila uredjaj, da li je ga "ispipala" sa svih strana i pregledala novog iz kupije? Kaze nije, e pa reko eto, tako nisam ni ja.
Kako god opremi se strpljenjem i drugim uređajem ako planiras da saljes na servis, jer evo prosle su dvije i po sedmice samo da bi mi rekli da nisu uocili nikakav problem.
 
Ja upravo sada se vraćam iz servisa.Imam sreća šta tamo radi jedan poznanik.
Inače prvo sam nazvao Samsung podršku i rekli su mi da je procedura takva da mora da ide u servisu, ostavio sam im osnovne podatke i rekli su mi da im se javim ponovo da im kažem broj radni nalog.
A52s crni sam uzeo prošle Subote a tek juče kada sam ga koristio prvi put odmah sam primetio da lajsna sa desne strane krcka.
U servisu mi kažu "Za ovo si ga doneo?"
Kažem strašno me iritira taj zvuk a i oseća se lufta..... kaže on pa malo se odlepila lajsna 🙂
 
Uvek su Samsung plastikaneri krckali i uvijali se, to je praktično bio zaštitni znak Samsunga nekada, čak i na njihovim top telefonima. S3, S4, S5, svi su se uvijali, dok nisu prešli na staklena leđa sa S6. Naravno, ne utiče to na rad telefona, ali tanka plastika koja se uvija nije ništa novo kod Samsunga.
 
Ja upravo sada se vraćam iz servisa.Imam sreća šta tamo radi jedan poznanik.
Inače prvo sam nazvao Samsung podršku i rekli su mi da je procedura takva da mora da ide u servisu, ostavio sam im osnovne podatke i rekli su mi da im se javim ponovo da im kažem broj radni nalog.
A52s crni sam uzeo prošle Subote a tek juče kada sam ga koristio prvi put odmah sam primetio da lajsna sa desne strane krcka.
U servisu mi kažu "Za ovo si ga doneo?"
Kažem strašno me iritira taj zvuk a i oseća se lufta..... kaže on pa malo se odlepila lajsna 🙂
I sta bi? Vracas se? Odlijepa se?
Resenje problema?

Ne smeta ni meni, ali danas-sutra cu ga prodat i neko ce mi dobro skidat cijenu zbog toga, a inace 10/10 stanje uredjaja.
 
Uvek su Samsung plastikaneri krckali i uvijali se, to je praktično bio zaštitni znak Samsunga nekada, čak i na njihovim top telefonima. S3, S4, S5, svi su se uvijali, dok nisu prešli na staklena leđa sa S6. Naravno, ne utiče to na rad telefona, ali tanka plastika koja se uvija nije ništa novo kod Samsunga.
Na s4 se nista nije uvijalo ali je konstrukcija bila smehoteka. metalna lajsna u sredini ostalo plastika debljine fazon 1,5mm. Samo je sreca sto je mogao lagano da se rasklopi pa sam i ja amater mogao da menjam sve zivo i rasklapam tel a i custom ROMova je bilo pregrst. Tad se jos moglo reci da je tel za entuzijaste. Od s8 pa nadalje sve nekako ide ka apple ekosistemu
 
Uvek su Samsung plastikaneri krckali i uvijali se, to je praktično bio zaštitni znak Samsunga nekada, čak i na njihovim top telefonima. S3, S4, S5, svi su se uvijali, dok nisu prešli na staklena leđa sa S6. Naravno, ne utiče to na rad telefona, ali tanka plastika koja se uvija nije ništa novo kod Samsunga.
Imao sam S4, S4 mini, bili su bez ikakvih mana 😉
 
Sada se bas dvoumim o kupovini. Kakav sam baksuz i meni ce zapasti neki sa odvojenom lajsnom

Moracu dobro da opipam telefon pre kupovine. Je l osetno na laganiji dodir i lako uocljivo ?
 
Ili neko samo ne obraća pažnju na to?

Pa moguće da neko ko pojma nema o tom "problemu" ni ne primeti jer odmah telefon stavi u masku pa ni ne stigne napipa. Ni ja ne mislim da je to problem uopšte, nego prosto ako dajem 45k za telefon i ako znam da postoje savršeno utegnuti primerci i primerci koji krckaju, ne mogu baš da se pomirim sa kompromisom da to nije neka ozbiljna stvar jer je meni zapao inferiorniji primerak.
Svakako ga neću reklamirati, nego prosto iskoristiti svoje zakonsko pravo na povrat robe i novca, i pazariću na drugom mestu ako baš ispadnem baksuz.
 
Ispipah i ja telefon detaljno :) ovom mom rumunskom primerku ne fali ništa - nikakvo krckanje, niti ugibanje.
 
Stigao mi je telefon pre pola sata, i malo je reći da sam imao tremu pred otvaranje. 😅 Ispipah ga načisto, mislim da sam pet minuta pristiskao ram više puta sa svih strana i srećom nigde ništa se ne ugiba, ne krcka, sve je tip top. Odahnuo sam bukvalno. Inače je crni telefon u 128GB varijanti.
Sad jedva čekam da ga podesim, sve mi je skroz novo, ovo mi je prvi telefon u 4 godine još od P10 koji je praktično iz one prošle ere telefona sada već. 😆
 
Danas zovem servis jer su jucer obecali da ce javiti sta ce dalje biti i niko nista ne javlja. Kazu mi da telefon je u procesu slanja nazad i da ce sutra biti kod mene i da ako smatram da ima neki problem da dodjem u servis licno ponesem ispravan primjerak pa da vide u cemu je problem, ja upravo kontam ko koga vise ovdje za...j....a, tri sedmice bez telefona i da im ja opet donosim telefon sa ispravnim primjerkom i pitanje koliko opet cekanja.
 
Čoveče, kupovina ovog telefona je pravi ruski rulet. 😅 Dakle odem u poslovnicu da uzmem telefon uz ugovor, izvade ga iz zapečaćene kutije i posle ako vidim da imam problem sa lajsnom, šta mogu da uradim? Da se ganjam sa njima po servisima? Meni se mnogo sviđa ovaj telefon ali smatram da bi me tako nešto iznerviralo, iako su ovo trivijalne stvari u životu, treba da budu, kao što je napisano iznad, ako već dajem pare i to ne male (ne mislim na sebe, mada me izađe to i više ukupno) hoću da sve bude kako treba. Zaista ne znam šta da radim...kupim futrolu i spakujem ga tamo pa da budem u neznanju? 😂
 
Odes u poslovnicu. Pre potpisivanja ugovora trazis da ti otvore kutiju i da isprobas (proveris) telefon. Imas pravo na to. Ako bude sve kako treba,potpisujes ugovor i nosis kuci telefon.
 
Ja koliki sam maler, verovatno bi morali da mi otvaraju tamo pet kutija. 😀 Inače, može li ovaj telefon da snima dual video?
 

Evo telegram grupa za GCam, BSG je autor i ova sto sam skinuo za A52s sa vazecim config/xml radi jedina. Dok nisam instalirao taj xml koji je bio u grupu i ona mi je zaledila kameru nakon sekund, dva. Sad radi i nisam imao kad da testiram, samo sam pogledao portret na prednjoj, boli od stock app.
 
Ljudi da li još neko od vas još uvek koristi običan A52 i kako ste zadovoljni telefonom? Znam da a52s bolji izbor, ali budžet dozvoljava samo A52, zato me on najviše interesuje. Prvenstveno me interesuje da li je procesor dovoljno brz za svakodnevne aplikacije, društvene mreže i slično?
 
Ja koristim. Posle 8 meseci, radije bih uzeo nešto jače. Nisam power user, ne igram igrice (zahtevne), ali koristim društvene mreže i razne druge internet aplikacije. Problem mi se javlja kada sporo učitava aplikaciju i počne da koči, pa tako na primer otvorim Gmail, treba mu više od sekunde da je učita do tačke korišćenja, a kada otvaram mejlove, odnosno kategorije, počne da koči. Ne učita odmah sav sadržaj, pa se desi da reklamu učita baš u onom trenutku kada želim da otvorim mejl, pa se pomeri. Pošto sam putovao dosta u poslednje vreme, oslanjao sam se na kameru, koja iz nekog razloga počne isto da koči. Stisnem dugme za slikanje, vidi se animacija da je pritisnuti dugme, ali sliku napravi tek posle 1 sekunde, što mi baš smeta.

Velike pozitivne stvari su redovna ažuriranja, (meni) odlična kamera i odlična baterija. Prešao sam sa Poco F1, koji sam koristio više od 2 godine i čak posle tako dugog vremena nije imao tih problema da koči sa aplikacijama (pri tome nisam nijednom radio fabrički reset i slično).
Ako ti je bitno da telefon "klizi" pri radu sa aplikacijama i pri prelasku iz jedne u drugu aplikaciju, lično bih ti preporučio da preskočiš model.
 
Ljudi da li još neko od vas još uvek koristi običan A52 i kako ste zadovoljni telefonom? Znam da a52s bolji izbor, ali budžet dozvoljava samo A52, zato me on najviše interesuje. Prvenstveno me interesuje da li je procesor dovoljno brz za svakodnevne aplikacije, društvene mreže i slično?
A52s je 290e, nemas 10-20e da doplatis?
 
Nazad
Vrh Dno