Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Samo da se upišem u temi. 😁
Obnovio upravo ugovor u A1 i uzeo A52s. 😊
 
Meni donji deo ekrana prikazuje hladniju belu/sivu boju ali to prosecna osoba ne moze primetiti. Ja imam ocd proveravanja ekrana pa primecujem sitnice. Ako je to sivi tint?¿
 
Preko A1 je najpovoljnija varijanta telefona i nekoga paketa.
Sad nešto gledam, mts O3 tarifa (uređaj + pretplata), skuplji za 1k na mesečnom nivou od A1 za približni paket (prva tarifa)...
Uzeo bih ga odavno preko A1 nego žena prešla na prepaid jer nije trenutno u zemlji. Dobio bih tel za 33k i ona bi plaćala paket 1.5k (intarifa, recimo)
 
Poslednja izmena:
Isprobao sam na mom A52s nekoliko varijanti Gcam, čak i ovu koja je preporučena ovde na temi, ali svaka je freezovala sliku posle par sekundi.
Na kraju sam uspeo da pokrenem jednu i za sada radi odlično.
Instalirao sam
MGC_8.1.101_A9_GV1u_ruler i zatim učitao luke-A52-BSG-GV1.xml config fajl. Kamera je i pored toga nastavila da freezuje, ali rešenje je bilo da se u Gcam otvori Settings - Modules i kod stavki Back (0.5), Back (1.0) i Front (1.0) skrolovati skroz do kraja i za Session of photo modes upisati 61444.
Evo šljaka drugi dan sasvim solidno. 😁
 
Imam A52s. Ne mogu da nadjem gde se gasi da me u toku razgovora ne obavestava da me neko drugi zove nego za tog drugog da budem zauzet? Takodje u toku razgovora cuje se redovan zvuk vibera, sms-a,... Pa po prilicno zapisti u uvetu. Da li to moze da se iskljuci?
Da li to postoji neki zakon da vise nije dozvoljeno da se snimaju razgovori? Posto vidim da to nemam, na YT-u postoje snimci kako se ukljucuje i mnogi prijavljuju da isto nema.
 
@Rusi
1. Phone - Tri tačkice - Settings - Supplementary Services - Isključiš Call Waiting
2. Phone - Tri tačkice - Settings - Call alerts and ringtone - Isključiš Allow Alarm/Notification sound in calls.
3. Da.

:)
 
Isprobao sam na mom A52s nekoliko varijanti Gcam, čak i ovu koja je preporučena ovde na temi, ali svaka je freezovala sliku posle par sekundi.
Na kraju sam uspeo da pokrenem jednu i za sada radi odlično.
Instalirao sam
MGC_8.1.101_A9_GV1u_ruler i zatim učitao luke-A52-BSG-GV1.xml config fajl. Kamera je i pored toga nastavila da freezuje, ali rešenje je bilo da se u Gcam otvori Settings - Modules i kod stavki Back (0.5), Back (1.0) i Front (1.0) skrolovati skroz do kraja i za Session of photo modes upisati 61444.
Evo šljaka drugi dan sasvim solidno. 😁
Razlike?

Ja sam postavio ovu tu neku u temi i isto configs. Nakon odabira tih configs, radila je. Onako solidna, sto se tice portreta dosta bolja.
 
@eborko Šta znam... Slike deluju oštrije na glavnoj kameri, ultrawide iste, portret definitivno bolji...
Meni je i posle učitavanja config fajla zabadala. Ovo rešenje sam našao u neko random komentaru na Reddit-u. 🤣
 
@Rusi
1. Phone - Tri tačkice - Settings - Supplementary Services - Isključiš Call Waiting
2. Phone - Tri tačkice - Settings - Call alerts and ringtone - Isključiš Allow Alarm/Notification sound in calls.
3. Da.

:)
1. Iskljucio. Hvala!
2. Je bilo iskljuceno, videcu ponovo kako se ponasa u toku razgovora.
3. To se odnosi na nasu drzavu? Imam i mi9 se ali update i dalje nije sklonio snimanje. Onda verovatno sledeci MIUI ce izbaciti snimanje. Vidim na nekim Xiaomi-ma moze da se ukljuci u toku razgovora ali onda obavesti sagovornika da se ovaj razgovor snima.
 
Pozdrav svima,
Pitanje, kupio bih za poklon telefon osobi koja sluša svakodnevno FM RADIO, te tako A52s nažalost ispada iz konkurencije. Da li da kupim A52 ili A71? S obzirom da su slične cene. Može i neki drugi predlog, u tom cenovnom rangu (do 45k) preskočio bih kineze (Mi i sl.)
Hvala
 
Instalirao gcam, nisam primetio da je nesto bolji a i ne pokrece makro objektiv ili ja ne znam kako.
 
Stiglo neko azuriranje. Nit pise sta je niti koliko je. Novembarsku zakrpu sam instalirao pocetkom mjeseca kad mi je dao. Ne znam sta je ovo.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211227-061527_Software update.jpg
    Screenshot_20211227-061527_Software update.jpg
    87.3 KB · Pregleda: 52
Šta se desi kad otvoriš link ispod Saznajte više na:
 
Nista. Izbaci brojeve verzije i datume objava. Prva u redu, a kao poslednja hronoloski stoji od 02.12.2021 koju sam ja instalirao 05.12.
 
Ako može neko da mi odgovori...da li je velika razlika između A52 i A52s? Da li taj bolji čip osim u radu se pokazuje dobro i na ostalim poljima, tipa baterija, kamera?
 
Cip je mnogo brzi. Osvezavanje ekrana je 120MHz/60MHz. Sve ostalo je koliko znam potpuno isto. Baterija je dobra. Od ujutro do uvece ostane mi 40% sa oko 5 i kusur sati SOT-a. Def. uzimaj A52S.
 
Cip je mnogo brzi. Osvezavanje ekrana je 120MHz/60MHz. Sve ostalo je koliko znam potpuno isto. Baterija je dobra. Od ujutro do uvece ostane mi 40% sa oko 5 i kusur sati SOT-a. Def. uzimaj A52S.
Osveženje ekrana je 60/90Hz na A52 @Duckula ako razlika u ceni nije problem onda bolje ići na noviji čip tj. A52s.
 
Hvala ljudi. Mislim baš sam se dugo dvoumio oko telefona, 52s i Nord dvojka, ipak sam prelomio za Samsung. Nekako sam se nećkao zbog izrade...te lajsna, te plastika, te sivi tint, ali kada bolje razmislim uvek može da mi zapadne neki fail telefon pa i ako ga platim 1000 evra, mislim bilo je slučajeva, ne kod mene, već kod drugih. Mislim da je ovaj model najoptimizovaniji i da je to telefon za neku dužu upotrebu, nadam se da će biti tako, bio je slučaj sa A5 2017 koji i dalje dobro radi, samo ipak već četvrta godina...i vreme je za nešto novo.
 
Bićeš zadovoljan, pre mesec dana sam sa A5 2017 prešao na A52s i nemam zamerke. 👌
 
Verujem ti. Kažem...jedino što me je odvlačilo su bili ti komentari vezano za izradu pa onda sam video neke i za displej, kao za ovaj sivi tint recimo...ali onda razmislim i kažem sebi, to može da ti se desi sa bilo kojim telefonom, ako tako nastavim da čitam sve i svašta nikada ga neću ni kupiti. Svakako će ići u neku masku. Ipak su deal breaker bili 3.5 mm džek, eksterna memorija i softver. Brzina...ne sumnjam da je brz ali to meni nije ni bitno pošto sam umereni korisnik. Na trenutak sam hteo da čekam 53, međutim ne vidim da će biti mnogo bolji, ako se ne varam, imaće Exy koji je lošiji od SD.
 
Juce uzet A52s interesuje me da li punjaci odgovaraju ovom telefonu :
SAMSUNG EP-TA800EWE PD 3.0 Punjač za napajanje + EP-TA800EWE kabelski OEM ovde ima i jos jedna verzija sa kablom EP-DA705BWE
SAMSUNG EP-L1100WBEG Punjač za automobile s crnim kabelom 2xUSB
 
Ako je origin. odgovara. Ja imam Sams. za kola i ima brzo punjenje...sa jednim usb-om
 
Nikad to nisam ni koristio ali sam sad usao da vidim i potvrdjujem da izadje iz kamere.
 
Pomeranje slajdera boja za white balance advance settings meni uopste ne radi. Ne menja se nista.

Je l vama radi?
 
Od danas problem sa Fun opcijom kamere.
Sto se tice Fun kamere prvi stiker pravi problem i gasi kameru . Treba obrisati podatke memorije iz podesavanje/aplikacije / kamera i onda uci u kameru.
Pri izboru FUN opcije prihvatiti uslove za snapchat i odmah saltati na drugi stiker i radice, ali ako se saceka i kamera prepozna prvi stiker opet izadje iz kamere i javi gresku - izgleda je felerican prvi stiker.
 
Nazad
Vrh Dno