Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Stavio sam osvezavanje ekrana na 120Hz. Napravio sam Bixby rutinu da neke programe spusta na 60Hz. To sve radi kako je i zamisljeno ali se desava da otkljucam ekran, stoji na home screen a osvezavanje je a 60hz bez da je pokrenuta Bixby rutina.
Ne uspevam da skontam zbog cega tako. Kao da Bicby nekada ne vrati Hz na 120.
Jel neko ima ideju sta bi mogao biti problem?
 
Problem je sto se ljudi opterecuju i pokusavaju da ubace besmislene "Bixby rutine" umesto da koriste telefon i uzivaju.
 
Upravo tako, ne razumijem zbog cega ljudi uzmu telefon sa 120 hz i onda pokusavaju da nesto ogranice itd., pogotovo na a52s gdje je baterija dobra. Takodjer i da je S serija gdje se zale na bateriju pomiris se prije kupovine s tim i koristis telefon na max.
 
Zbog cega vidjam da s20fe menjaju za a52s?
Trebalo bi da je obrnuto.
 
Jel bolja kamera na A52 ili na A52s? Po meni bi trebalo na ovom drugom, noviji, skuplji. Gledao sam vcrs i fold 3 i ovaj flip i tako imao vremena kad pise A52s. Pomislih super, bas da vidim lajsnu i tacno kao i moja. Osjeti se pod prstom. Bas dam drugu koji je bio sa mnom da proba iako pojma nema o tom propustu, kaze osjeti. Udjem u kameru, bas dobra slika, ono extra. Otvorim kameru na svom, na ovom izlozbenom bolja. Pogledam podesavanja kad tamo pise da je A52 model. Ja imam neku zastitu na displeju, ovaj nema dal je moguce da toliko mi "ruzi" ekran, tj prikaz?
 
Поздрав свима, сестра узела А52s и никако јој не стижу верификационе СМС поруке. На крају изгуглао на нету да треба да се иде у мени и код "use premium text messages services " изабере апликација за СМС и омогући "always allow". Проблем је што код ње кад оде нема СМС апликације да изабере а на њеном старом S7edge има. Да ли је неко имао овај или сличан проблем и како је решен ?
 
Поздрав свима, сестра узела А52s и никако јој не стижу верификационе СМС поруке. На крају изгуглао на нету да треба да се иде у мени и код "use premium text messages services " изабере апликација за СМС и омогући "always allow". Проблем је што код ње кад оде нема СМС апликације да изабере а на њеном старом S7edge има. Да ли је неко имао овај или сличан проблем и како је решен ?
Koja mreza
 
Ne znam dal trazis gde je ta opcija ili si nasao opciju al sms app nije prijavljena. Sto se pcije tice - odes na settings od telefona, pa na apps. U apps kliknes na tri tacke gore desno i otvorice ti se meni. Tamo odaberi "special access" i tamo onda imas ovu opciju koju trazis.

Sto se dozvole tice. Ja ovo nikada nisam ovako prijavljivao. Kada prvi put na novom telefonu preko sms zelim da platim parking onda mi iskoci popup sa pitanjem da li dozvoljavam premium services za sms aplikaciju.
Nek proba da plati parking.
 
Poslednja izmena:
У питању је А1 мрежа. Покушаћемо са овим триком за паркинг па јављам.
 
Само да јавим, трик са плаћањем паркинга је решио проблем. Ето ако неко буде имао проблема да зна решење. Хвала још једном.
 
Сестра гледа да узме неко стакло заштитно или mobileoutfiters фолију као и маску за А52 да ли има неко препоруку за неко ? Да ли вреде ове mobileoutfiters фолије обзиром да коштају 4500 динара само за екран ?
 
Сестра гледа да узме неко стакло заштитно или mobileoutfiters фолију као и маску за А52 да ли има неко препоруку за неко ? Да ли вреде ове mobileoutfiters фолије обзиром да коштају 4500 динара само за екран ?
Najbolje je da ostavi fabricku foliju na telefonu, a na KP imas solidnih futrola i za 700 din, ima neka za tu cenu, crna, ima gore i dole malo imitacije karbona. Zaboravio sam kako se zove, secam se da u nazivu ima "carbon"... Dosta je cvrsta, nije previse glomazna i ima solidan grip.
 
Сестра гледа да узме неко стакло заштитно или mobileoutfiters фолију као и маску за А52 да ли има неко препоруку за неко ? Да ли вреде ове mobileoutfiters фолије обзиром да коштају 4500 динара само за екран ?
Ako hoćeš da poslušaš moj ti je predlog da uzmeš originalni silikonski cover za telefon, jeste skuplji od ostalih ali vredi svaki dinar u Telenoru sam ga uzeo za 3000 din.
 
Najbolje je da ostavi fabricku foliju na telefonu, a na KP imas solidnih futrola i za 700 din, ima neka za tu cenu, crna, ima gore i dole malo imitacije karbona. Zaboravio sam kako se zove, secam se da u nazivu ima "carbon"... Dosta je cvrsta, nije previse glomazna i ima solidan grip.
Телефон је дошао без заштитне фолије.... Да то је и мене зачудило, није отваран јер је налепница била цела кад смо га отпаковали и дошао је са фолијама по страницама телефона.
 
Ako može neko da mi objasni razliku u cenama vezane za A52/A52s...

Gledam cenu u ovlaščenoj maloprodaji i oglasima, konkretno za A52s i koliko vidim razlika je tek par hiljada, u maloprodaji je 45k a po oglasima negde oko 41-42k, kako gde, no uz poštarinu ne znam da li uopše ima smisla za tako malo razliku ne kupiti uredno telefon u maloprodaji... Ili sam ja precenio očekivanja u cenovnoj razlici?
I buni me cena A52, ja ako se nešto sećam, s proleća je mogao da se nađe za oko 300e pa i ispod na oglasima, a sada mu je cena tek za koju hiljadu jeftinija od A52s a koliko sam shvatio solidno je slabiji telefon...

Pa mi nije jasno koji kanal kupovine je najpametnije da gledam... Kupio bih za keš, pa ako ja gledam dobro oglase nema razloga da ne kupim u prodavnici pošto cene na oglasima nisu nešto značajno pristupačnije, ili je to možda trenutno zbog potražnje ili čega?
 
To ti je sad tako.
Nema neke velike razlike pa ljudi mogu da se sami odluče za par hilj. gde će da kupuju.
Ranije su bile dosta veće razlike između prodavnica i KP-a. Još ako naiđeš na neki popust kao što je bio za c.petak, mogao si da nađeš jeftinije u prodavnici nego na KP
 
Aha, pa vidim ja nešto mi razlike medju cenama sužene u odnosu na pre pola godine recimo kada sam gledao po KP.

I još šta me interesuje... Čitao sam na Redditu da su neki korirsnici na A52 imali neka ugibanja ili pucketanja okvira telefona, ako sam dobro razumeo... Je l' to neki defekt u pitanju i je l' prisutan na A52s?
 
@MartinK_2
To zavisi i od toga kakav protok si zakupio. 190 kod mene na 5Ghz wifi.

Kada san uzeo a52s prebacio sve programe, preko noci mi je trosio 0 ili 1 procenat. Ekstra! Nocas sam ga ostavio i pojeo 8%. Kako vidim na gsam battery viber je krivac.
Koliko vama trosi preko noci?
 
Kod mene u isto vreme uključeni 4G i WiFi , u status bar stoje obe konekcije🙄
Dali je neki booster mode ili?
Sa TP-LINK 300 Mbps Multi-Mode Wi-Fi Router (TL-WR844N) na laptop download ide mi full brzina 100 Mbps, dok na Samsung A52s 5G max do 54 Mbps.
U čemu je kvaka?
 
Gde kupiti? Koja je prodavnica najbolja sto se tice garancije/servisa?
 
U bilo kojoj prodavnici gde dobiješ fiskalni račun, možeš u pro mobi zvanični servis da nosiš.
 
Koji format najvise koristite prilikom fotografisanja?
 
Drug moderator bi mogao kulturno da odgovori na normalno postavljeno pitanje a ne ovako tjutke da brise postove. Doci ce ponovo neko drugi i mislice da nije offtopic i pitace - jel bolje A52s ili S20Fe recimo.
Btw. Od kad je praksa da se postovi brisu bez javnog obavestenja ili priv poruke? Jesu mi pre na bench. brisali postove ali sam i uredno dobio razlog zasto. Da nisam gledao nesto unazad ne bi ni znao da fali kilo postova.
Ok moderatoru znaci zakljucak je - nema pitanja A52 vs. xy? Gde se mogu postavljati takva pitanja?
Uostalom, ko je moderator ovde?
 
Nazad
Vrh Dno