Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Da ne širim priču ovde, ali ok ponuda za 27k telefon + tarifa. Kod MTS-a preskup u svim mogućim kombinacijama kao sam uređaj + skuplja tarifa u odnosu na "bez uređaja".
 
Poslednja izmena:
Kakav je haptic feedback na ovom telefonu? Nadam se da nije obicna vibracija samo...?
 
A klasa obicna vibracija.
 
U Telenoru je 64.000din na tarifu od 1000din. :geek:
 
Evo uzeo ga danas , testiram ga evo nekoliko sati i sad sam stvarno u "rebusu" . Koristim S21 Ultra otkad je izašao i prezadovoljan sam, ...i sad ovaj A52 (WTF ) ispade skoro pa isto fluidan u radu (sa 90hz) za 3× manje para . Stereo zvučnici, dodatak za micri-SD, 3,5mm audio ulaz, .... Ne znam šta da kažem . Nikad neki model u A seriji Samsunga nisam video da radi skoro tako glatko (kao S serija sa 120hz)... Naj iskrenije , baš sam pozitivno iznenađen .
Pogledajte prilog 317578

Jel ovo A52S?




I pitanje, ko briše postove i zašto? Duže sam na ovom forumu od mnogih koji sada brišu kako hoće, pa me zanima ko sve sad može da briše postove i zašto?
 
Poslednja izmena:
Ako je tako dobro mišljenje dato za A52 od korisnika S serije, onda verujem da je za A52s još bolje, naravno čitajući pozitivna iskustva sa novim čipom?
 
Nemam nekih zamerki na sam uredjaj. Fluidan telefon, sa dobrim dizajnom i kamerama.
Pozadina izgleda lepo na oko, bas kao pravi flagship.
Sam osecaj drzanja u ruci nije premium jer je plastika logicno, al' svakako ce u neku maskicu i zastitno staklo.
Pravo osvezenje u odnosu na kevin stariji A70.
Jedina 'mana'(neko koristi sporije punjenje) je sporiji 18w punjac u pakovanju i to je to.
Svaka preporuka za ovaj model.
 

Prilozi

  • be3b9852-f1ee-4ae4-8fc8-d34a70bf8ded.jpg
    be3b9852-f1ee-4ae4-8fc8-d34a70bf8ded.jpg
    279.9 KB · Pregleda: 74
Da li mi može neko reći da li da sa huawei p20 pro pređem na ovaj telefon? Najviše me zanima ko ima bolju kameru?
 
A52s se ne kupuje zbog posebno dobre kamere, ako ti je to glavna stvar imas i sa boljom kamerom u ovom budzetu. Npr. polovan P30 Pro, nov/polovan Pixel 4a.
 
A52s se ne kupuje zbog posebno dobre kamere, ako ti je to glavna stvar imas i sa boljom kamerom u ovom budzetu. Npr. polovan P30 Pro, nov/polovan Pixel 4a.
Planirao sam preko mreze da uzmem, pa te varijante polovnih otpadaju, a ne da p30 nema nigde nego nema ni p40. Taj sam hteo, ali ga nestalo kad sam se odlucio. Pa jel mogu da mu je kamera tolika losija od P serije?
 
Ne znam, nisam direktno poredio. Okinucu neku fotku danas pa cu okaciti ovde, pa procenite sami.

Edit:

Evo jedna brza sa terase, veceras cu u setnji okinuti jos par komada (point & shoot). Slika je kompresovana od strane G photos-a, original ima vise detalja.

 
Poslednja izmena:
Planirao sam preko mreze da uzmem, pa te varijante polovnih otpadaju, a ne da p30 nema nigde nego nema ni p40. Taj sam hteo, ali ga nestalo kad sam se odlucio. Pa jel mogu da mu je kamera tolika losija od P serije?
Bićeš zadovoljan kamerom svakako ali još ponečim :)
 
U Telenoru je 64.000din na tarifu od 1000din. :geek:
To je skupo, ne isplati se.
Bolje je, ko može, uzeti kod Telenora na rate uz Total 12 tarifu i uz reciklirani mobilni.
Onda izađe:
46560 din - 7000 din za raciklirani mob = 39560 din.
Total 12 je 2100 din mesečno.
Mobilni možeš da otplatiš na koliko god rata ti odgovara (do 24), ali bolje je što pre, i onda se vratiš na tarifu sa 50% popusta.
 
ljudi, kako da rešim problem sa umorom/naprezanjem očiju kod ovog fona?

kolege sa xiaomi podforuma kažu da je problem u nedostatku dc dimminga. zna li se da li će to dobiti u nekom skorijem periodu, a ako neće, ima li išta drugo što bi mogao da probam da smanjim umor i naprezanje očiju?
 
Postoji opcija eye comfort shield. Redukuje emitovanje plave svetlosti i smanjuje zamor očiju. Bar je tako zamišljeno.
 
Nije to isto, to sa blue light je sw rešenje i ima na svakom fonu/ekranu, ovo sa dc dimming je hw-sw, kao flicker-free kod monitora, znači mora i ekran da podržava.
 
To je skupo, ne isplati se.
Bolje je, ko može, uzeti kod Telenora na rate uz Total 12 tarifu i uz reciklirani mobilni.
Onda izađe:
46560 din - 7000 din za raciklirani mob = 39560 din.
Total 12 je 2100 din mesečno.
Mobilni možeš da otplatiš na koliko god rata ti odgovara (do 24), ali bolje je što pre, i onda se vratiš na tarifu sa 50% popusta.

Realno isplativije je kod bankara uzeti lovu i kupiti za cash nego kod Telenora u bilo kakvoj kombinaciji.
 
ljudi, kako da rešim problem sa umorom/naprezanjem očiju kod ovog fona?

kolege sa xiaomi podforuma kažu da je problem u nedostatku dc dimminga. zna li se da li će to dobiti u nekom skorijem periodu, a ako neće, ima li išta drugo što bi mogao da probam da smanjim umor i naprezanje očiju?
Postoji jedan mali procenat ljudi na svetu kojima smeta takozvani pwm flickering (treperenje), koje je najčešće prisutno i izraženo kod amoled/oled ekrana, pogotovo kod samsunga čiji telefoni ne prebacuju 250hz (osim A72). Ali spomenuo si da na A70 nisi imao taj problem, a pri tom je on izuzetno loš po pitanju treperenja, sa frekfencijom od oko 100hz. Tako da ne znam u čemu bi mogao biti tvoj problem. Probaj sa filterom plavog svetla da rešiš problem, ili podesi režim ekrana (boje) na natural.
Jer inače su boje samsungovih ekrana prenapucane i to ume da zasmeta ljudima.
 
Postoji jedan mali procenat ljudi na svetu kojima smeta takozvani pwm flickering (treperenje), koje je najčešće prisutno i izraženo kod amoled/oled ekrana, pogotovo kod samsunga čiji telefoni ne prebacuju 250hz (osim A72). Ali spomenuo si da na A70 nisi imao taj problem, a pri tom je on izuzetno loš po pitanju treperenja, sa frekfencijom od oko 100hz. Tako da ne znam u čemu bi mogao biti tvoj problem. Probaj sa filterom plavog svetla da rešiš problem, ili podesi režim ekrana (boje) na natural.
Jer inače su boje samsungovih ekrana prenapucane i to ume da zasmeta ljudima.

ja zaista nisam znao za to, čudi me da gsmarena i benchmark ne spominju to u recenzijama (barem nisam primetio, izvinjenje ako grešim). jedino notebookcheck to spominju u recenzijama.

da sam znao, svakako bi proverio prije kupovine, jer video sam da poco f3 i redmi note 10 pro imaju oko 490hz pwm modulaciju, dakle mnogo višu nego a52.

šta je rešenje, oled ekrani sa dc dimmingom i lcd ekrani? treće nema?
 
I neki lcd ekrani trepere. Nisu ni oni svi jednaki.
 
Nije stvar u treperenju, nego u cinjenici da se osvetljenost ekrana resava na drugaciji nacin. Pretpostavljam da se ovaj umor javlja samo kada je osvetljenost ekrana oko 50% ili ispod, jer amoled zatamnjuje ekran tako sto usporava treperenje, tj paljenje i gasenje tih diodica i onda to utice na neke ljude tako da osecaj zamor od gledanja. Savet za Kap Mikija je da testira sa pojacanim osvetljenjem.
Zaboravih da dodam, ovo jeste treperenje na amoledu, ali ono sto treperi na lcd nije ovo i zato i ne pravi ovakav problem.
 
Na nekim lcd ekranima je prisutan baclight flickering. Efekat na oči je sličan, zamor, sušenje očiju, problemi sa fokusiranjem...
Notebookcheck je jedini sajt koji tome poklanja pažnju prilikom recenzija.
 
Pozdrav, da li je neko pre a52s modela imao samsung s10 pa da moze da uporedi i vredi li prelaziti na a52s? Hvala unapred.
 
Brat je ima S10+ Exynos, devojka ima A52s.

Neko poredjenje, iz glave (nisam direktno jedan pored drugog):

Prednosti S10+:
-Bolji ekran (prikaz), QHD rezolucija
-Bolja izrada
-Bolji zvuk (cini mi se, uradicu direktno poredjenje prvom prilikom)

Prednosti A52s 5G:
-Fluidniji ekran (120Hz)
-Bolji chipset u svakom smislu (efikasniji, ne greje se uopste, stabilniji)
-Drasticno bolja autonomija

Kamera je verovatno bolja na S10+, ali ni A52s sa IMX682 i OIS (pogotovo uz GCam) ne moze da zaostaje mnogo, uporedicu i to kad stignem.
 
Da li bi se unazadio prelaskom sa Xs max na a52s 5g najvise u pogledu kamera ili da sacekam s21 fe?
 
Ako ti je važan video, onda samo iPhone. Ako su slike, onda nije velika razlika. Možda je ovaj i bolji.
 
Da li bi se unazadio prelaskom sa Xs max na a52s 5g najvise u pogledu kamera ili da sacekam s21 fe?
Nista od ponudjenog. U pogledu kamere iPhone, Google Pixel, Samsung flagship ili Huawei flagship.

Licnog misljenja sam da su sve kamere nezavisno za hardver slicne i da kada se nabudzi GCam bilo koji telefon od 300+ eur-a pravi dosta slicne i dovoljno detaljne slike, ali za point & shoot bez razmisljanja i cackanja sa GCam-om samo ovi iznad :)
 
Nazad
Vrh Dno