Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

znam, samo kazem, ko god je uradio je zavrsio opak poso... i daje nama svima primer kako treba... ja sam hteo sto manje moguce, pa sam hteo dan a4, cak sam i platio 50 usd 3d printovanje spejsera za graficku za njega (koji btw ko god cita ovaj thread moze da dobije od mene besplatno), posle toga odustao i uzeo ovo kuciste, medjutim NR200 pobedio u pogledu toga sta moze da uradi. ako nh-d15 staje unutra to je HUGEEEE (a staje)
 
Pa čovek je isekao rupe na stranici od kućišta da bi je zatvorio. Možda bi i ti mogao tako da zatvoriš stranicu. Jel tebi isto udara u cevi od kulera?
 
D15s, ne D15. I verovatno bi trebao drugi vent.
Taj adapter za konektore na grafici mi deluje isto visok kao i da si prosto ubo kablove bez njega, iskreno. Uopšte ne izgleda kao da si skinuo neki milimetar sa njim...
 
svaka cast! ja moje ne mogu da zatvorim... i custom kabl, i L adapter za pci-e power konektor, i ne mogu da zatvorim... fook -.-
Nije da se razumem (štaviše, ne razumem se), ali da li je moguće da ti neko napravi neke šraf ili magnet/distancere (slične kao distanceri na matičnoj ploči) koji bi se instalirali sa unutrašnje strane stranice kućišta pa da ti oni obezbede potreban prostor, a onda u te proreze od gore, dole i sa strana možeš dati da ti neko uradi neki mesh po meri. Jeste da bi kućište bilo asimetrično jer bi leva strana (gladano spreda) bila šira od desne, ali u krajnju ruku, mogu se napraviti distanceri i sa desne strane.

Nadam se da sam dobro objasnio.

Mislim da bi takvom intervencijom svakako dobio dve stvari:
  • zatvorio stranicu
  • povećao air flow
EDIT: Distanceri taman da budu dimenzija (širine, dužina po volji) se šrafe u ove četiri bočne rupe koje imaš...

EDIT2: Sve ima na internetima, ovako nešto sam mislio samo i gore i dole, osim ako nećeš da ide ovako na šiber...

EDIT3: A ovo mi je najlepša i najednostavnija varijanta:

il_794xN.2893305825_2by8.jpg

Ovde se lepo vidi kako izgleda taj distancer (ekstender).
Ako lepo izmeriš dimenzije to ti može uraditi bilo ko, da li od plastike ili od alu profila i sl...
 
Poslednja izmena:
Nije da se razumem (štaviše, ne razumem se), ali da li je moguće da ti neko napravi neke šraf ili magnet/distancere (slične kao distanceri na matičnoj ploči) koji bi se instalirali sa unutrašnje strane stranice kućišta pa da ti oni obezbede potreban prostor, a onda u te proreze od gore, dole i sa strana možeš dati da ti neko uradi neki mesh po meri. Jeste da bi kućište bilo asimetrično jer bi leva strana (gladano spreda) bila šira od desne, ali u krajnju ruku, mogu se napraviti distanceri i sa desne strane.

Nadam se da sam dobro objasnio.

Mislim da bi takvom intervencijom svakako dobio dve stvari:
  • zatvorio stranicu
  • povećao air flow
EDIT: Distanceri taman da budu dimenzija (širine, dužina po volji) se šrafe u ove četiri bočne rupe koje imaš...

EDIT2: Sve ima na internetima, ovako nešto sam mislio samo i gore i dole, osim ako nećeš da ide ovako na šiber...

EDIT3: A ovo mi je najlepša i najednostavnija varijanta:

il_794xN.2893305825_2by8.jpg

Ovde se lepo vidi kako izgleda taj distancer (ekstender).
Ako lepo izmeriš dimenzije to ti može uraditi bilo ko, da li od plastike ili od alu profila i sl...
odlicna ideja! i meni je palo isto na pamet, samo nije jednostavno napraviti. lako je da odstampas nesto na 3d stampacu kad vec imas model, nije lako napraviti model... long term to jeste lepo resenje, short term stavicu obicne distancere za srafove, okrugle... tih 5 mm koliko mi fali premosticu sa tim. bezveze na kraju ispade, ali zadovoljan sam buildom i kucistem i kako sve izgleda.

D15s, ne D15. I verovatno bi trebao drugi vent.
Taj adapter za konektore na grafici mi deluje isto visok kao i da si prosto ubo kablove bez njega, iskreno. Uopšte ne izgleda kao da si skinuo neki milimetar sa njim...
al si me izhejtovao :D nije. bez njega je drasticno deblje, jer em ima konektor, em ima kabl... ali da, debeo je adapter, deblji nego sto meni treba.

Pa čovek je isekao rupe na stranici od kućišta da bi je zatvorio. Možda bi i ti mogao tako da zatvoriš stranicu. Jel tebi isto udara u cevi od kulera?
ne, graficka me zeza. sa kulerom mogu da zatvorim stranicu. u pravu si, ako bih isekao stranicu na mestu gde je ovaj pci-e power konektor mogao bih da je zatvorim.
 
Viđao sam tanje adaptere, zato kažem...ovaj mi deluje prevelik.
 
naravno, znam. svi ti adapteri su isti u nacinu na koji su pravljeni, imaju jednu plocu za koju su zalemljeni konektori. razlikuju se po tome kako je ta ploca zatvorena. ovaj moj ima kuciste od plastike oko ploce, zato je malo deblji, ima nekih koji uopste nemaju kuciste, samo zalepljenu izolaciju, zato su znatno tanji. ja na ovim mogu da skinem plastiku i zalepim izolir traku ili nesto drugo kao izolator, ali mi se vise svidja ovako.

edit: ne samo sto mi se vise svidja sa plastikom, nego ne mogu da zatvorim stranicu ni kad skinem plastiku sa adaptera, tako da nema ni veze.
 
Poslednja izmena:
Evo i od mene info za one koje planiraju kombinaciju NR200P i Arctic Freezer 43 duo... nažalost ne može da se spakuje, fali par mm.
Na kraju sam morao da napravim dinstancere gore pomenute. U suštini nije strašno ali bi bio srećniji da je sve leglo kako treba
 

Prilozi

  • IMG_20210527_114228.jpg
    IMG_20210527_114228.jpg
    276.5 KB · Pregleda: 74
  • IMG_20210527_114237.jpg
    IMG_20210527_114237.jpg
    325.8 KB · Pregleda: 66
  • IMG_20210527_114250.jpg
    IMG_20210527_114250.jpg
    203.3 KB · Pregleda: 92
tolko mi se svidja taj cooler master, da cu morati jedan komp da sklopim u njemu nekad. bese staju i mATX ploce?
 
to bi bio neki jeftiniji komp, tako da i nije neka mana 2 slota. hvala za info!
 
svaka cast! ja moje ne mogu da zatvorim.

@Skankhunt42 do graficke je, zar ne ?

D15s, ne D15. I verovatno bi trebao drugi vent.
Taj adapter za konektore na grafici mi deluje isto visok kao i da si prosto ubo kablove bez njega, iskreno. Uopšte ne izgleda kao da si skinuo neki milimetar sa njim...
Ne treba ti drugi vent, samo skines prednji i ostavis samo srednji na D15 i spustis ga malo, D15=D15s iste su velicine.

NR200 je <158mm sa Mesh stranom i <155mm sa Staklenom stranom
 
da, prevelika je. stala u duzinu jeeedva, ali u sirinu jok. to jest konektor za napajanje je problem, ona staje taman...
 
Za mATX, Sama IM01 je zanimljivo kućište. Layout kao NR200, malo veće (svega 22L)...
Da mogu da ga nađem, uzeo bih ga.
 
Poslednja izmena:
po mom misljenju je boje upakovati U12A kuler u NR200 bez budzenja D15/s jer staje taman kako treba sa mesh stranicom a sposoban je da ohladi bilo sta. moj 9900K na 5Ghz i 1.30v drzi na max 85C u Cinebench R23.
 
U12A je dobar ako ima NF-A12x25 PWM, ali po meni 85c cak i pod opterecenjem nije bas optimalno...
 
da dolaze dva takva fana uz kuler.
za 5Gh u stress testu je ovo odlicna temperatura.
poenta je da je po mom misljenju nepotrebno uguravati neki D15 u maleno kucuste, posebno ako se ne hladi neki jaci cpu.
 
85C je prevelika temperatura.
 
za test nije, u svakodnevnom radu jeste ali je opet na granici da bude prihvatljivo.
opet kazem, govorim o klokovanom cpu-u u itx kucistu.
 
Evo i od mene info za one koje planiraju kombinaciju NR200P i Arctic Freezer 43 duo... nažalost ne može da se spakuje, fali par mm.
Na kraju sam morao da napravim dinstancere gore pomenute. U suštini nije strašno ali bi bio srećniji da je sve leglo kako treba
A jel mozes da probas sa mesh stranicom da zatvoris? Pitam posto imam taj isti hladnjak.
 
Nr200P kod nas verovatno jedino i najbolje kuciste koje je isplativo za ljubitelje ITX formata. Moj racunar je u tom kucistu a i mog zeta sam za rodjendan prebacio u to kuciste. Stvarno zadovoljstvo je u njemu raditi, i rezultati su predivni. Delim slike, sa njihovog sajta sam skinuo i preko momaka iz 3d.idea.rs na Instagramu odstampao nosac za ATX napajanje. Stavio sam poprilicno veliko EVGA 550W full modularno napajanje i kablovi su jedva vidljivi. Cekam SF600 da mi stigne pocetkom Jula pa da konacno zavrsim build.
 

Prilozi

  • IMG_20210624_191956.jpg
    IMG_20210624_191956.jpg
    247.5 KB · Pregleda: 58
  • IMG_20210624_192003.jpg
    IMG_20210624_192003.jpg
    238.4 KB · Pregleda: 61
  • IMG_20210624_192008.jpg
    IMG_20210624_192008.jpg
    221.9 KB · Pregleda: 57
^ Lepo sve izgleda, svaka čast. Jedino onako laički mislim da ti je ATX napajanje ograničilo neki budući upgrade GPU, jer više nemaš prostora za dužu karticu.
 
^ Lepo sve izgleda, svaka čast. Jedino onako laički mislim da ti je ATX napajanje ograničilo neki budući upgrade GPU, jer više nemaš prostora za dužu karticu.
U pravu si, zato kad stigne SF600 od Corsaira, vracam prvobitnu karticu GTX 1080ti FTW3. Za sad je sve zadovoljeno. :)
 
Nazad
Vrh Dno