Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Ako možeš da uzmeš SFX(L) bapajanje, onda preporuka za NR200 kućište...
Od napajanja bi idealno bilo Corsair SF Platinum, ako nema onda recimo EVGA GM, Cooler Master V serija, FSP Dagger...ili od SFX-L Seasonic SGX/Fractal SFX Gold (isto napajanje), Be Quiet ima neki model, Silverstone takođe...

Kuler i grafička?
 
Kod nasje izuzetno slab izbor.
Plus, ATX napajanje, 320mm grafička, par HDD-ova nije lako smestiti u malo kućište.

Koje napajanje i kuler imaš i koju grafičku planiraš? Tačne dimenzije su bitne...
Baš tako, poenta je da sam prešao na itx u nekom momentu i nemam nameru da se vraćam na tower. Tipičan all-around user + renderi u Sketchupu, Adobe, Autocad i sličnim zajebancijama koju će isti komp da koristi druga osoba povremeno po potrebi.
Gpu: RX580 4gb pulse,
Ram: od sutra 16gb Corsair LPX vengeance 3200
CPU: Ryzen 3 1200
Motherboard: Asrock ab350 fatality itx/ac
Case: Cooler master elite 130
PSU: LC600H-12 V2.31
HDD: 2tb + 500gb star 10 godina uskoro će biti zamenjen jos jednim od 2 tb
SSD:120 gb uskoro će biti zamenjen za veći Samsung EVO najverovatnije

Inače mi se itx sviđa zbog bluetootha i wifija = manje kablova po kući i zajebavanja sa istim, a sa druge strane imam zmijarnik na hifi sistemu pa hoću sve maksimalno da redukujem koliko je moguće i gabarite i kablove.
 
Poslednja izmena:
baci pogled i na silverstone sg13, ono jede atx napajanja, kao i na node 202, ono dolazi sa napajanjem. sve su to fina kucista.
 
Sg13 je male litraže i uz puno kompromisa što ne dolazi u obzir. Naručio NR200 sad još ostaje napajanje. Naleteo sam na Corsair SF600 600W Gold, izgleda da je to revizija platinum modela.
 
NR200 je iste veličine kao Elite 130 (mada, mnogo bolji layout i hlađenje) a ti beše hoćeš nešto još manje?
SF600 Gold je starija i inferiornija vezija, Platinum je dosta tiši i ima mnogo bolje kablove.
 
Neću manje, može i pristojno većeg gabarita za koji litar. Ok da znam da pauziram za napajanjem.
 
Čekaj, a zašto uopšte menjaš Elite 130? Šta želiš a ono ti ne pruža?

SF600 je i dalje kvalitetan, jedino je bučan kad se optereti i kablovi su kruti...kako želiš.
 
Elite 130 polu polomljen i polovan pa je vreme za novo kuciste. Mislio sam Seasonic SGX 650 ali ga nema ni kod mađara za sad.
 
I šta stavljaš u njega? Iste one komponente? Planiraš neki apgrejd, pošto si pomenuo 320mm grafičke?
 
Sve isto što je pomenuto gore za sad.
 
Poslednja izmena:
Inače, ako ne nađeš Seasonic SGX ili Fractal, Be Quiet SFX-L Power 600 je prostojno napajanje. Ili EVGA GM 550, ako hoćeš još manje a ne nađeš SF Platinum...oba ima na KP.
Za tvoju mašinu i više nego dovoljno.

NR200 zvanično podržava montiranje jednog HDD-a, mada su ljudi ubacivali i po dva. Jedan na bracket za napajanje, standardno a drugi napred, gde su predvideli sa idu 2.5" drajvovi (pomoću dvostrane lepljive trake).
Ima i custom rešenja poput ovog 3D štampanog bracketa za diskove, ako imaš nekog da ti ih napravi: https://www.thingiverse.com/thing:4723425
Ja bih stavio jedan na predviđeno mesto kod napajanja a drugi napred sa dvostranom trakom ili na dnu kućišta ako grafička nije previše dugačka.
Alternative su externo kućište za drugi disk ili jedan veći drajv umesto 2 manja...
 
NR200P iz prve ruke znam da je fenomenalno, vredi svaki dinar. Ima sad na KP za tipa 10,500din.
 
To je umereno...mnogo hvaljeni CableMod bi ti naplatili toliko za jedan jedini kabl...

krastavac, ili iskeširaj za fancy kablove ili git gud u pakovanju stock kablova...
A možeš i da nabaviš materijal i naučiš da sam praviš te kablove.
 
sve to stoji :) u pravu si. svejedno moram da kupim bar jedan kabl, jer je kod mene trenutno samo jedan stock, a ne ide rx6800 da vozim na jedan kabl. kad vec uzimam uzecu custom. koliko god lepo upakovao stock kablove, ne moze da bude isto dva kabla od 40cm koji jos imaju dodatni konektor i dva kabla od 15cm sa po jednim konektorom... krastavac, sve ima svoje.

bas sam proverio na cablemod - 30 usd jedan kabl... oni se drogiraju :D
 
Pa toliko cene svoj rad.
 
cenim i ja svoj rad, no ga drugi ne cene :D :D :D dzabe da ga ja cenim :D
 
Zna li neko gde da se raspitam, hteo bih da nabavim ovo kuciste: Zalman Z-Machine 300 Grey.
Nema taj model na ipon-u, ima samo na Caseking-u, ali silver, kad je vec 300eu, voleo bih bar da bude grey, a ja nemam ideju ni kako bih ga kupio sa tog sajta.. Ma pristao bih verovatno i na silver.
Ima li jos neki izvor sem ipon.hu? Pretrazio sam dosta toga, jedino sam ga nasao na caseking i overclockers.uk (nedostupno).
 
Poslednja izmena:
Upravo sam dobio odgovor od jedne domace firme da može da se nabavi, baš sam se prijatno iznenadio, samo sad cekam jos cenu, verovatno ce isto biti "prijatno" iznenadjenje :)
 
Za te pare, radije bih čekao NCase ili bih jurio neki Sliger...

Nego, SGPC je izbacio K55 Pro: https://item.taobao.com/item.htm?id=598104626418

9.7L, prima grafike do 310mm dužine i 60mm debljine, 67mm CPU kuler, 2x2.5" drajva, SFX, 2 140mm ventilatora na vrhu...cena svega 50-ak dolara.
Može da se napravi lepa gejming mašina sa 6-core procesorom i nekom besnom grafikom...
 
Nemam pojma, nisam istrazivao, znam samo da mi se vecina ITX kucista ne svidja, sem onog Fractala koje ne vredi te pare, ali kad sam video ovo kuciste, odmah me je kupilo, kada sam video kako je izradjeno, ono se ne vidja svaki dan i znam da je limitirana serija, pa bih hteo da iskoristim priliku, koliko kosta, nek kosta.
 
Na žalost, situacija sa mini ITX kućištima je i iz inače loše (niche proizvodi, male serije, visoke cene) prešla u katastrofično lošu - i onoga što je bilo na kašičicu, sada je skoro nemoguće nabaviti ili su nakupci rešili da masno zarade preprodajući svoje primerke. Ja sam dosadan, ali i uporan da dođem do FormD T1, samo ono što momci rade tamo mi je van svake pameti...

OK je da se bave ažuriranjem/poboljšavanjem, ali da i dalje ne mogu da reše prodaju i proizvodnju aktuelnog modela je... neozbiljno.
Nigde nijedan mail ne dobih da imaju otvorenu prodaju petkom, a kao priijavljuješ se na listu da te obaveste kada je dostupan. Sada ću baš gledati da budem na sajtu u petak iako me sve više odbijaju ovakvim potezima.

Ali jbga, kućište im je savršeno i po mom ukusu, pa eto... s vremena na vreme bacim pogled šta se dešava oko njega i samo se dodatno iznerviram, tako da ti je to izgleda - standard za ITX scenu, čekaš, nerviraš se, gunđaš i na kraju opet daš masne pare za nešto drugo kad pop... jer nema onoga što si hteo.

 
Na žalost, situacija sa mini ITX kućištima je i iz inače loše (niche proizvodi, male serije, visoke cene) prešla u katastrofično lošu - i onoga što je bilo na kašičicu, sada je skoro nemoguće nabaviti ili su nakupci rešili da masno zarade preprodajući svoje primerke. Ja sam dosadan, ali i uporan da dođem do FormD T1, samo ono što momci rade tamo mi je van svake pameti...


Ne znam da li možeš da ih pozoveš, koliko se sećam firma je u HR valjda bi izašli u susret da pošalju.
 
Neće, pisao sam im još jesenas - prvo, neće uopšte da šalju u SRB direktno dok im ne dostavim neki 'dokaz o uspešnoj isporuci iz Kine/HK DHLom' što mi je... ne znam ni kako bih opisao.

Pa šalješ DHLom, jbte, ne golubom pismonošom ili običnom poštom pa da nestane negde, uostalom, plaćam unapred, šta te pa briga i ako ne stigne kad si uzeo novac?
Slikao sam im i DHL kancelariju pored mog ulaza gde sam živeo, ne može. Mora 'dokaz', OK, šta vam je dokaz, tracking broj o uspešnoj isporuci preko DHLa da mogu da kliknu da vide na DHL sajtu da je nešto isporučeno u SRB...

Ali, tu nije kraj zajebanciji - to je samo da se dobaci do SRB što ću već da rešim nekako poručivanjem na drugu adresu, međutim... potpuno je nepoznato kada i kako oni uopšte šalju i prodaju ta kućišta jer im je na sajtu non stop prijavite se za obaveštenje... Kao što primetih, petkom kao otvore, sad ću da ispratim sledećeg petka, no ne verujem da ću uspeti uopšte da upadnem.

Sve u svemu, verovatno ih treba naduvati i odj... kao gomilu nesposobnih idiota što ću vrv i da uradim čim neko uradi isto takvo kućište. Jedino što - nema... ili bar mene mrzi da kopam i tražim. :D
 
Zezaju malo, a...? Ko ih fucka, uzmi lepo nešto drugo a oni neka drndaju nekog drugog.
 
kinezi prave kopiju formD T1 treba promuvati malo po internetu, sigurno moze da se poruci sa taobao.com
 
Ako nekog zanima, rešio sam problem sa "pregrejavanjem" komponenti u N200P (pomenut na pretprošloj strani) tako što sam sve spakovao u Lian Li O11 Mini.
Prilično sam siguran da se više ne vraćam na klasičan <20l ITX format jer mi nema poente što se temperatura tiče. Verovatno bi neko vodeno od 500e plus rešilo posao, zato bolje stati na vreme :)
 
ah, pa ovo je ogromno.... imas atx kucista slicne velicine za koja ne moras da placas itx komponente skuplje... kod itx ploca i napajanja placas vise zato sto su mali, za iste pare imas mnogo bolje komponente koje su atx format. ako bih hteo kuciste ove velicine isao bih na atx i gotovo.

nisam siguran da li preuvelicavas problem sa temperaturama ili on stvarno postoji? jos uvek ne mogu da znam jer ne mogu da zatvorim kuciste :D u ovako otvorenom, temperature su zaista perfektne, ali to je i normalno, posto je open bench u principu, obe stranice su otvorene. stigao mi je pci-e 8 pin konektor pod uglom, tako da teoretski ja bih i mogao da zatvorim kuciste, ali bih morao da se cimam sa ovim kablom za graficku od 40cm, a i imam jedan kabl samo, tako da cu da cekam ova dva custom od po 15cm koja sam vec narucio. kako je dimco spakovao sva stock kabla od sf750 koji jos imaju po jedan dodatni konektor serijski vezan, ja pojma nemam :D
 
Nazad
Vrh Dno