Šta je novo?

SSD, M.2, PCIe, NVMe nova generacija

Ja obrnuto, baš gotivim CDM jer se prilagođava, a ne treba zaboraviti da nije pravljen za SSD pa se vremenom menjao. Samo treba paziti na verziju...
A iskreno ni ATTO, HD Tune, TxBENCH itd. generacijski nisu slični sa rezultatom kao ni mnogi drugi. Jedino je koliko toliko AS SSD konstantan, ALI on je i pisan od starta samo za SSD.
 
Ja obrnuto, baš gotivim CDM jer se prilagođava, a ne treba zaboraviti da nije pravljen za SSD pa se vremenom menjao. Samo treba paziti na verziju...
A iskreno ni ATTO, HD Tune, TxBENCH itd. generacijski nisu slični sa rezultatom kao ni mnogi drugi. Jedino je koliko toliko AS SSD konstantan, ALI on je i pisan od starta samo za SSD.
Pa mogli bi lepo da dodaju nove prozorcice gde ce biti i stari i novi rezultati, umesto da ih menjaju kao na slot masini. Mozes li obrazloziti sta se menjalo u ATTO-u i HD Tune-u? Ne znam sta je TxBENCH.
 
Mozes li obrazloziti sta se menjalo u ATTO-u i HD Tune-u? Ne znam sta je TxBENCH.
Ne moram, dovoljno je da pustiš na istom disku 2.47 (3.05) i 4.01.0f1 i samo će se kazati (isto i za HD Tune) razlikom u rezultatu...
Jedan od manje poznatih (popularnih), ali jako moćnih aplikacija (pored testova brzine dozvoljava SE, ESE, CE i Erase TRIM iz OS-a!). Mada ga ne savetujem za svakoga (ima i naprednijih još!) a posebno ne prosečne korisnike, jer ovde "TRIM" ustvari briše SVE podatke :cool: .
Post automatically merged:

Pa mogli bi lepo da dodaju nove prozorcice gde ce biti i stari i novi rezultati
Ne mogu, sam Core programa radi isuviše drugačije, to nije nikako izvodljivo..
 
Ne moram, dovoljno je da pustiš na istom disku 2.47 (3.05) i 4.01.0f1 i samo će se kazati (isto i za HD Tune) razlikom u rezultatu...
Jedan od manje poznatih (popularnih), ali jako moćnih aplikacija (pored testova brzine dozvoljava SE, ESE, CE i Erase TRIM iz OS-a!). Mada ga ne savetujem za svakoga (ima i naprednijih još!) a posebno ne prosečne korisnike, jer ovde "TRIM" ustvari briše SVE podatke :cool: .
Post automatically merged:


Ne mogu, sam Core programa radi isuviše drugačije, to nije nikako izvodljivo..
Sta nije izvodljivo? Program je par mb veliki. Samo napises novu funkcionalnost i prilepis staru da imas za poredjenje i eto. Pa nije to 3D Mark.
 
Sta nije izvodljivo? Program je par mb veliki. Samo napises novu funkcionalnost i prilepis staru da imas za poredjenje i eto. Pa nije to 3D Mark.
Glomazno bi bilo, zbunilo bi gotovo sve korisnike i totalno nepotrebno...
Jedan od logičnih razloga je i zato što bi ustvari za svaki skor počinjao test ispočetka, sa defakto drugim programom (instrukcijama), i time bi dakle upis pri jednom testiranju bio zaista povelik za jedan SSD.
 
Istalirah danas za probu samsung nvme drivere 3.3. Bas i nema neke razlike kod mene :) U pitanju je Kingston A2000
edit: 250 Gb verzija
 

Prilozi

  • samsung drivers.jpg
    samsung drivers.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 85
  • win drivers.jpg
    win drivers.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Kao i oduvek za takve stvari, ručno: - "Let me pick..." - "Have Disk" - "Browse"
Kako drukčije..?


Zdravo mdm,

Danas sam probao instalaciju Samsung drajvera ovom metodom ali nije funkcionisala. Da li možda znaš za još neki način za instlaciju drajvera?
Inače, skinuo sam Fernandov potpisani Samsuns NVMe driver 3.3 sa linka koji si ostavio ranije.
 
Zdravo mdm,

Danas sam probao instalaciju Samsung drajvera ovom metodom ali nije funkcionisala. Da li možda znaš za još neki način za instlaciju drajvera?
Inače, skinuo sam Fernandov potpisani Samsuns NVMe driver 3.3 sa linka koji si ostavio ranije.
Ti si samo mogao onda nešto naopako raditi, i kod mene je Fernandova sertifikovana (ubaciti prvo sertifikat!) verzija...

I ne disk nego storage kontroler! Ako ti je tu greška:

Screenshot 2021-04-17 145824.jpg
 
Hvala puno za odgovor i brzinu 🍺 , pokušavao sam instalirati drajver za Disk drive :S.

U prilogu su rezultati, nije neka razlika.
 

Prilozi

  • A2000 - 01 win driver.JPG
    A2000 - 01 win driver.JPG
    54.2 KB · Pregleda: 59
  • A2000 - 02 samsung driver.JPG
    A2000 - 02 samsung driver.JPG
    52.8 KB · Pregleda: 70
Probelm je malo instalirati samsung drivere kada nemas Samsung ssd disk.
Instalacioni fajl sa samsung sajta kada se ekstraktuje nema onaj .inf fajl i zato ne moze da se instalira preko opcije ,,have disk''
Isto vazi i za tog Fernanda to je valjda isto ko i sa samsung sajta.
na nekom forumu sam nasao taj .inf fajl pa sam tako instalirao.
 

Prilozi

  • secnvme.inf_amd64_.zip
    75.1 KB · Pregleda: 3
Hvala puno za odgovor i brzinu 🍺 , pokušavao sam instalirati drajver za Disk drive :S.

U prilogu su rezultati, nije neka razlika.
Klasična greška večine... ;)
Pa 4K je skočio, to je bitno!
Post automatically merged:

Probelm je malo instalirati samsung drivere kada nemas Samsung ssd disk.
Instalacioni fajl sa samsung sajta kada se ekstraktuje nema onaj .inf fajl i zato ne moze da se instalira preko opcije ,,have disk''
Isto vazi i za tog Fernanda to je valjda isto ko i sa samsung sajta.
na nekom forumu sam nasao taj .inf fajl pa sam tako instalirao.
Ne Fernando daje sa .inf, i za original i za njegovu sertifikovanu verziju ( za koju ne mora have disk).
 
Stock Driver:
Screenshot_880.jpg

Samsung Driver:
Screenshot_881.jpg
 
Dosledno, najveći dobitak je uvek na 4K, posebno upis; a nešto malo i na sekvencijalnom 🚀
 
@Erik011 207 write za Q1T1 je extra, za SN550, 980 Pro ima isti, samo malo ispod WD SN850-ce sa 240.

Q1T1 read je malo slabiji, 980 PRO je 87, al opet prilicno blizu.

Provrteh 840 evo opet, kopkalo me, tacno su duplo brzi, sto je ok, al nadam se da ce PCI-E 5.0 NVMe vece brzine, taman dok zazivi Microsoft DirectStorage
 
Kupio Samsung 980 Pro 1TB, dosao drive sa belim QC passed stickerom. To mi vec malo sus.. skidam sticker kad vidis ispod crni samsungov sticker isecen. Neko se potrudio lepo da to sakrije. Vec vidim sta je po sredi. Ubacujem ga, i odma palim samsung magician, kad ono 4TB upisa dobar dan.

Stigao iz Kimteca. Tako da pazite kad kupujete...
 

Prilozi

  • Screenshot_909.jpg
    Screenshot_909.jpg
    114 KB · Pregleda: 90
Kupio Samsung 980 Pro 1TB, dosao drive sa belim QC passed stickerom. To mi vec malo sus.. skidam sticker kad vidis ispod crni samsungov sticker isecen. Neko se potrudio lepo da to sakrije. Vec vidim sta je po sredi. Ubacujem ga, i odma palim samsung magician, kad ono 4TB upisa dobar dan.

Stigao iz Kimteca. Tako da pazite kad kupujete...
:oops::mad:😡👹☢️☣️
 
Kimtek ne radi sa fizičkim licima. Je l' si uzeo iz radnje ili firma kombinacije? Neka zamena ili skroz nov?

Rekoh, ako je neka radnja... i oni su se verovatno pravili ludi.
 
Kimtek ne radi sa fizičkim licima. Je l' si uzeo iz radnje ili firma kombinacije? Neka zamena ili skroz nov?

Rekoh, ako je neka radnja... i oni su se verovatno pravili ludi.
Iz radnje. Ali u radnji mi radi drug kog znam 20 godina. Tako da sigurno nije radnja znala.
 
Vratićeh ga ?
 
Pohvala za VIPhouse. Poslao fotke, narucili novi SSD i javili mi kad je stigao da li taj ima "QC Passed sticker" i da su Samsung seal-ovi netaknuti. Dosao, vratio stari, uzeo novi, nikakva frka.
 
Super, kad će taj od 500GB da bude dostupan za prodaju?
 
Ništa specijalno, Kingston je dobar, brzine na nivou PCIe x2 ali opet brže i zgodnije od SATA.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Los je to model, ima samo 120TBW za 500GB dok A1000 ima 300 a A2000 350TBW.
Ima DRAM cache.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ne znam sto, ali ocekivao sam bolje 4K rezove.
 

Prilozi

  • Screenshot_924.jpg
    Screenshot_924.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 49
Neobično nisko, 960 evo
1620421638315.jpeg
Tvvoj stari Crical
1620422047950.png
 
Pazi stvarno, sada je bliže ostalim testovima za SSD.
1620457950918.png
 
Nazad
Vrh Dno