Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Onda vidiš da su i PS5 i XB jako povoljne konzole, u poređenju sa ovim cenama grafičkih...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

I meni to zapalo za oko :), zanimaju me jos zvanicni testovi, oc itd :D.... i sada je jasno zasto izbacuju 3070ti zato sto 6800 otprilike sije 3070.... sve skupa lepo od amd-a, a rtx3090 - golo sr. od karte, da se ne lazemo preskupa cigletina.....

Samo da dodam nikog sada ne zanima 3070 sa 8G rama pored 6800 sa 16 itd...
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, pitanje je da li se isto odnosi i na 6900xt....
5fd209ca2ed85ae33f089800359fe747.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
ma kladio bi se debelo ispod performansi RTX 3080, svaki put neka ocekivanja od AMD-a pa na kraju nvidija ima bar 2 karte iznad top AMD kartice.

Dakle nema nista od performansi RTX 3080, tipujem neki rang RTX 3070 to je za AMD relanost, ako bude i brza od RTX 3070 i to im je uspijeh.

preporucena cijena (koja je jos spekulativna 600$) govori nam da ce RX 6900 biti na pola puta izmedju RTX 3070 i 3080 kartice, dobro bi bilo da sa tom cijenom imaju performanse RTX 3080, ali uvijek je bilo koliko para toliko i muzike, tom logikom ako bude 550$ onda ce i performanse biti blizu RTX 3070 a to je najrealniji scenario

Jedva cekam da vidim te 192 i 256 bita kartice na 4K pa oduvace ih Nvidija samo tako, brukaju se definitivno ako ovo bude istina fijasko totalni.

Nemaju oni cime nagaziti nvidiju, na kraju ce i RTX 3070 biti brzi od Big NAvi kartice, ovo sto je AMD predstavio to je neki idealni scenario, na kraju ce to biti preko 20% sporije od RTX 3080 i samim time u rangu RTX 3070 manje vise tu ce to biti, a to je daleko od top kartice koju konkurencija ima.

Ne gledam uopste cijene ali AMD puno kasni za Nvidijom, tesko ce ih sustici i u narednim godinama.

Nece AMD izbaciti konkurenta RTX 3080 nemaju jednostavno takvu kartu, bar ne za sada.

Nisam pesimista, samo je to realnost nazalost, volio bi i ja da iznenade, ali ipak nekom drugom prilikom ;)

To je to izbacaju kartu slabiju od RTX 3080 brzu od 3070 tacno tamo gdje ce biti BIG Navi

Pa, Goldi, eto radosti za tebe... Jelda, druže? :)
 
Pozdrav za goldia, PESIMISTU!!! haha :D :p :wave: .... lepo ja napisa da ce 6800 uz dobar oc biti bomba bombona....
 
Poslednja izmena:
"znao sam ja to nego da vidim vas ostale" [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Sad čekamo i par stranica kuknjave da su AMD kartice preskupe i da treba da poklanjaju svoje proizvode džabe, onako kako se dešava na Ryzen 5000 temi.:D

Ima i još. Dodali su ovaj video na kanal.



A i ovaj

 
Poslednja izmena:
5800 cpu i 6800 gpu, najsladja kombinacija! :D

ja sam vise za 5700/6700.. :D
 
6800, with 128MB infinity cache, 16GB DDR6, 250w power consumption. Available Nov 18 for $579
6800XT, with 128MB infinity cache, 16GB DDR6, 300w power consumption. Available Nov 18 for $649
6900XT, with 128MB infinity cache, 16GB DDR6, 300w power consumption. Available Dec 8 for $999.
 
kad ce 6700?
 
Samo ako imaju spreman stock i ne bude paper launch kao što Nvidia radi, ima da ih sa`rane. Prvenstveno što će SVE igre morati da koriste DX12 RayTracing i ostale AMD džidžabidže zbog konzola.

Auuuu, da mi je neko rekao pre mesec dana da će, i to ne onaj BIG NAVI, biti u rangu 3080 mislio bi da bulazni. Još samo da se uverimo preko YouTube u to kad većina drugačije ne mere... :)

Pa pricao sam ja ranije ali mi niko nije verovao.
RIP Nvidia i Intel #kandilosveća :eyebrows:
 
Meni je najčudnije što su svi leakovi bili tačni (bus, keš, memorija, pa i performanse). Nisam verovao u to :d

Sjajan posao su uradili, iako mene ovaj segment ne zanima. Ali zanima me kako će nova arhitektura pokazati u profi aplikacijama. I koliki će keš imati manji čipovi
 
Pure dedication, kao da si vec spremio unapred i cekao trenutak.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Jeste, mesecima sakupljano štivo, ili pak... Dvominutno prelistavanje njegovih 15-ak poslednjih poruka? ;)

S druge strane, kada bi znao sa koliko entuzijazma je Goldi u prošlosti iščekivao AMD-ov hardver... Razumeo bi i želju da se na ovakav način našalimo s njim. ;)
 
"Samo" jos da preskoce barijeru drajvera,i da vidimo hoce biti HW fejlova,strpljen spasen
 
Jeste, mesecima sakupljano štivo, ili pak... Dvominutno prelistavanje njegovih 15-ak poslednjih poruka? ;)

S druge strane, kada bi znao sa koliko entuzijazma je Goldi u prošlosti iščekivao AMD-ov hardver... Razumeo bi i želju da se na ovakav način našalimo s njim. ;)
Vidim po postovima koje si quotovao da je zasluzio salu .

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
AMD je odradio odlican posao i benefiti ce biti nize cene nadam se uskoro kako konkurencija pritiska. Sad i Nvidia kao i Intel mora da se potrudi vise i da malo spusti ludacke cene.
 
Sada je pravo pitanje da li ce "amd smart memory access" raditi i na b450 plocama kada se kombinuje ryzen 5xxx sa gpu 6xxx ili ce biti expluziva za 5xx ploce sto bi bilo bezveze.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
E sad, veliko je pitanje da li je ovo Nvidia kasno saznala i pozurila produkt i prezentaciju pre AMD-a, inscenirali nestasicu povukli sa trzista gimpovane modele da bii izbacili kasnije modele sa vise Vrama kada su saznali full spec Radeona...
Jer valjda zakonski ne smeju da menjaju MSRP nekoliko meseci nakon objave. Mnogo cudno deluje cela situacija, jeste da je Samsungov yield mali, ali tesko je poverovati da su toliko fumble-ovali launch.

Jeste da imaju kao adut RT i DLSS, ali AMD im dise za vratom sa performansama, nudi vise Vrama i kosta 50$ manje... Pritom 6800 bi trebala da bude brza od 3070, tako da za sada AMD izgleda kao sasvim ok deal.
Ne bi me cudilo da sada idu obicni 3070/3080 modeli po istoj ceni kao i Radeoni (ako ne i 50$ nize) a "ti" verzije za 100$ vise od radeona...

Ovako kako deluju Radeoni, ovog puta i stock AMD karte izgleda kao mogu da prodju sa ok hladjenjem, mozda i nece biti potrebe za 50-80e skupljim Sapphire i PowerColor custom modelima. Jos se ceka da objave i ceo nizi lineup sa cenama.
 
Poslednja izmena:
Sada je pravo pitanje da li ce "amd smart memory access" raditi i na b450 plocama kada se kombinuje ryzen 5xxx sa gpu 6xxx ili ce biti expluziva za 5xx ploce sto bi bilo bezveze.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Rekli su u drugom videu, samo 5 serija cipseta podrzava.

@Yojinbo
Ti verzije ima da vucu 500W :D
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo
Ti verzije ima da vucu 500W :D

Pa 3080 ima spajkove izmedju 450 i 500w... Cisto sumnjam da Nvidia moze tek tako da ispegla cak i da predje kod TSMC-a.
Njih izgleda da ceka kompletno nov dizajn ili pak pustanje jedne refresh serije ranije, ako je ovo sa Samsungom istina...

Sa ovim sto rekose na prezentaciji Radeoni lagano mogu i sa (malo boljim) napajanjima od 650w da se upare...
Ja jos kao dijabola pazario platinum od 850w od Fractala, doduse po ok ceni... xD

Kako god da se okrene ipak je dobro imati zdravu konkurenciju. Samo da postoji ponuda od Nvidie, mislim da mozemo da vidimo cene blizu MSRP-a, makar u EU.
 
Poslednja izmena:
Sada je pravo pitanje da li ce "amd smart memory access" raditi i na b450 plocama kada se kombinuje ryzen 5xxx sa gpu 6xxx ili ce biti expluziva za 5xx ploce sto bi bilo bezveze.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Rekoše sparite ryzen 5000 i radeon 6000 sa 500 chipset-om :-(.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Neko napisa par desetina postova da su svi leakovi bili 100% tacni,najzanimljiviji leak je bio da ce karte ici i do 2.5..partnerske verzije? Bilo biii doobroo
 
Kad se setim saveta da ne uzimam X570 i da je B450 taman za ubuduće... :) :D
 
A koliko procentualno dobijas/gubis u igrama? ;)

Znacemo sve kada budu izasle recenzije. Ne trcati pred rudu.
 
Poslednja izmena:
Kad se setim saveta da ne uzimam X570 i da je B450 taman za ubuduće... :) :D

A jos da si poslusao savet i da ne uzimas 3600 i 5700xt, vec da sacekas novu seriju... A sada dizes obrve na SAM, tj combo boost za nove AMD procesore i grafe...


Neko napisa par desetina postova da su svi leakovi bili 100% tacni,najzanimljiviji leak je bio da ce karte ici i do 2.5..partnerske verzije? Bilo biii doobroo

Manje-vise su uboli... Nije se ocekivalo da ce imati grafu koja parira 3090, "jer ih taj segment ne interesuje"...
Ocekivalo se oko 10% slabije performanse i 100$ manja cena, ali su nakon CPU prezentacije i onog tizera "yt insajderi" pricali o samo 50$ undercutovanja... Kao i o potencijalnoj grafi koja ce biti bolja od 3080 ali "ekskluziva" koju ce samo AMD, bez partnera, prodavati neko ograniceno vreme...

Pre neki dan je cini mi se jedan youtuber dobio (redgaming ili moore's) bench rezultate za 1440p/4k, spomenuo je u koliko igara bolja/losija od zelenih i poklopilo se sa ovim sto smo videli,...
 
Poslednja izmena:
Ostaje da se vidi kakva ce situacija biti sa drajverima.....ako se ponovi bruka kao sa radeonima 5000,onda im dzabe sirova snaga....i bice epic fail

Btw,mislim da ce 6700(xt) biti sweet spot za 1440p gejming.....a i valjxda bar jedno 80-100$ manje nego 6800....:)
 
Nazad
Vrh Dno