Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Stream Deck ima nešto posebno za "AMD Ryzen" i "AMD Radeon". To ide u prilog priči o "Project Quantum". Može biti da u taj projekat ide najjači GPU "Navi 21 XTX", koji će kasnije izaći kao zaseban GPU. Videćemo.

tumblr_nb80zrBQJ91rcv5lto4_250.gif
:D
 
Brate, pa ovi objavljuju da se 6800Xt bije sa 3080 i to sa 16 GB VRAM!!!!! Još samo da sa cenama ne odlepe i ima da pokopaju Nvidiju. Ako imaju spreman stock ima da se navašaju love i šutkaju nogama u zadnjice od radosti.

6800XT - 650$
6800 -580$

Bogme, pa nisu baš ni jeftiniji...
 
Poslednja izmena:
Ako ovo radi kako treba i bez nekih vecih bagova i power spikes onda je ovo bolja opcija od rtx 3080.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
6900xt....

leMi Djukmeister - secera i vode, odmah! :S:

+edit
Salu na stranu.
Za cene donekle ocekivano, videcemo koliko ce finalne u malopradaji biti...
Da su isli kao sa 5700xt, -100$ nize pokopali bi konkurenciju, mada uzeci u obzir situaciju nisu imali razloga...
 
Poslednja izmena:
Ovi biju iz svih oruzja,nema sale sa njima:D
 
Hahahahaha, ubiše zelene! [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Paaa... za 50dolara manje dobijas veoma slicne performanse sa 3080 i 6GB memorije vise, sto mnogo moze da znaci u buducim naslovima.
 
AMD roxorz. Ne govorise nista o RT ili sam propustio nesto?
 
6900xt 50 posto jeftinija,svaka cast
 
I tu ode moja plata [emoji16]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Sve je to lepo, ali to su sve karte od 650+ evra...šta ima za nas slepce koji ne možemo da pljesnemo 1k dolara na grafiku, baba-Lisa?

Ne govorise nista o RT ili sam propustio nesto?

Govorili su svašta ali sumnjam da je iko razumeo nešto, a ni njihovi primeri nisu pomogli....čekaćemo benchmarke.
 
Poslednja izmena:
Nabavljam Asus ROG RX 6800 XT kao što sam i planirao, AMD i Lisa su samleli plave i zelene....
 
Paaa... za 50dolara manje dobijas veoma slicne performanse sa 3080 i 6GB memorije vise, sto mnogo moze da znaci u buducim naslovima.
Sta tek reci za 6900xt vs 3090 , petformanse slicne a potrosnja i cena je na strani amd.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Rejdz mod :D Kapiram da su ovo uradili samo zbog nvidie :D
 
Sve je to lepo, ali to su sve karte od 650+ evra...šta ima za nas slepce koji ne možemo da pljesnemo 1k dolara na grafiku, baba-Lisa?



Govorili su svašta ali sumnjam da je iko razumeo nešto, a ni njihovi primeri nisu pomogli....čekaćemo benchmarke.

Ista cena kao i za 3070 - 6800 (non-xt) 580$... Koja ce kao i 3070 (za sada u EU prve cene) ici izmedju 580-660e...Ali vise vrama...

Valjda ce tu da se kolju sa cenama, ako Nvidia ima sta da izbaci na trziste...
 
Poslednja izmena:
Paaa... za 50dolara manje dobijas veoma slicne performanse sa 3080 i 6GB memorije vise, sto mnogo moze da znaci u buducim naslovima.

Samo ako imaju spreman stock i ne bude paper launch kao što Nvidia radi, ima da ih sa`rane. Prvenstveno što će SVE igre morati da koriste DX12 RayTracing i ostale AMD džidžabidže zbog konzola.

Auuuu, da mi je neko rekao pre mesec dana da će, i to ne onaj BIG NAVI, biti u rangu 3080 mislio bi da bulazni. Još samo da se uverimo preko YouTube u to kad većina drugačije ne mere... :)
 
Znaci 6700 ce da bude jaca od 3070, sa vise rama verovatno i znacajno manjoj ceni? :D
 
ista cena kao i za 3070 - 6800 (non-xt) 580$... Koja ce kao i 3070 (za sada u EU prve cene) ici izmedju 580-660e...Ali vise vrama...

Pa neće biti...digao si startnu cenu u Evropi za 3070 a nisu za 6800? :)
MSRP za MSRP, 6800 je dosta skuplji. Čak i da na kraju budu iste cene, verovatno bih uzeo 3070...

No, ima vremena...i jedni i drugi će da izbace još verzija, da peglaju stvari, cinculiraju cene...tek sredinom ideuće godine ćemo lepo da vidimo na čemu smo.
 
Poslednja izmena:
Kad pre!!!!





 
Poslednja izmena:
@jurodivi
Danas na geizhals bacio pogled na prve cene... 580-660e se krecu za 3070, mada ceka se kada/ako bude veca zaliha na trzistu...
Kao sto rekoh deluje da se vracamo na cene iz prethodne Turing generacije za xx70/xx80 tier. (nadam se da nije slucaj)
 
Ovo jako iznenadjujuće deluje. 6900XT tako blizu 3090, ali sa koliko nižom cenom.
 
@gulftown Niža je 50%, samo zavisi kakva će cena biti na tržištu

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
6800 XT i RTX 3080 verovatno imaju slične performanse. I dalje bih pre uzeo 3080 (zbog DLSS-a) ako su obe po preporučenim cenama, međutim ako 6800 XT bude imao cenu blizu MSRP-a vrlo verovatno ga uzimam :)

6900 XT mi nema smisla jer ima sve isto kao 6800 XT samo je ~10% brži.

O RT-u se pričalo uglavnom o optimizacijama da bi radio bolje pa kapiram da će teško biti uporediti RT igru između AMD-a i nVidia-e.
 
Zna li se kad ce 6700/xt ocigledno su namerno odlozili zato sto je nvidia odlozila 3070 za sutra :D
 
@jurodivi
Danas na geizhals bacio pogled na prve cene... 580-660e se krecu za 3070, mada ceka se kada/ako bude veca zaliha na trzistu...
Kao sto rekoh deluje da se vracamo na cene iz prethodne Turing generacije za xx70/xx80 tier. (nadam se da nije slucaj)

Videh...kako me nerviraju, FE onako mali ima dobre temperature i buku a oni svejedno trpaju ogromne kulere, potpuno nepotrebno.
 
Zanimljivo...
amd-smart-access-memory-100863927-orig.jpg
 
Vrh Dno