Šta je novo?

iPhone SE (2020)

Izgleda da je senzor i optika sa iPhone 8.
5a07201b00de923485c8b9f24698eafe.jpg


Sent from my SM-G973U using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo sta kaze AnanadTech, oni su najozbiltniji sajt
https://www.anandtech.com/show/15724/apple-announces-new-updated-iphone-se-a13-new-features-for-399

On the camera side, the SE only has a single camera – a 12MP sensor with f/1.8 optics and OIS. This isn’t the newer generation sensor found on the iPhone 11 series as it lacks the full-sensor dual-pixel phase detection capability, so it’s likely the unit from the previous XS and iPhone 8 generation. However this doesn’t mean that picture quality will be any less, as Apple promises the phone to perform as the “best single-camera system ever in an iPhone”, and the A13’s new ISP and image processing algorithms will certainly augment the camera to be extremely competitive with what we’ve seen in the iPhone 11 series.
 
Imam jedno pitanje u vezi portrait fotografija sa zamucenom pozadinom, da li SE ima tu opciju, da li telefon mora da ima dve kamere kako bi zamutio pozadinu ili je to softverska obrada?
 
Ima portrait, ali samo na ljude radi, ne mogu zivotinje i predmeti. Ne mora druga kamera, dovoljan je samo jedan lens, computing power i algo odradi resto.
 
Da su stavili bolju kameru kostalo bi ih 5$ dolara vise, ali bi ugrozili prodaju drugih telefona.
 
Imam jedno pitanje u vezi portrait fotografija sa zamucenom pozadinom, da li SE ima tu opciju, da li telefon mora da ima dve kamere kako bi zamutio pozadinu ili je to softverska obrada?

Ovaj SE(2020) ima bokeh efekte i na prednjoj i na zadnjoj kameri. Stari SE nema tu opciju. Da li bokeh na novom SE radi samo na ljudima to jos uvek ne znamo, dok se ne pojavi neki test uredjaja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema šta da saznamo, zvanično radi samo na ljudima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja tu informaciju nisam našao. Ako je imaš postavi da znamo svi (link, video).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne vidim razlog za neku veliku pomamu oko ovog telefona.
Eventualno u nerazvijenim i siromašnim zemljama ovo može biti interesantno jer se na to gleda kao na statusni simbol.

U zemljama gde je prosečna plata par hiljada € svi će kupiti najnoviji flagship (epl, samsung, oneplus, huawei nebitno) na ugovor jer im je svejedno da li će mesečno davati 10 ili 15 ili 20 ili 40€ za telefon :)

Čak mi ovo deluje kao opasan presedan Epl-a za njihovo poslovanje.

Isto i ovaj pixel 4a koji na papiru deluje čak i bolje, ali ne vidim da će nešto bitno promeniti.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim razlog za neku veliku pomamu oko ovog telefona.
Eventualno u nerazvijenim i siromašnim zemljama ovo može biti interesantno jer se na to gleda kao na statusni simbol.

U zemljama gde je prosečna plata par hiljada € svi će kupiti najnoviji flagship (epl, samsung, oneplus, huawei nebitno) na ugovor jer im je svejedno da li će mesečno davati 10 ili 15 ili 20 ili 40€ za telefon :)

Čak mi ovo deluje kao opasan presedan Epl-a za njihovo poslovanje.

Isto i ovaj pixel 4a koji na papiru deluje čak i bolje, ali ne vidim da će nešto bitno promeniti.

Da, u pravu si. Tamo inače pare rastu na drvetu i samo ih uberu ujutru i uplate mesec ili dva unapred za pretplatu... Oni tamo inace imaju sve najnovije i besplatno, samo telefon plaćaju... čudnih li bogatih zemalja ima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro, ako vi kažete da je tako onda je tako!
Ja ću ipak verovati sebi i svojim očima ;)
 
Telefon je magnet za kupovinu, nebitno u kojoj drzavi se nalazis. Ja koji ne volim iPhone nesto preterano, do sada mi ne bi palo na pamet da kupim iphone, razmisljam da ga uzmem kao drugi telefon cisto da imam ios pored androida. Za 500e imas uredjaj koji ce ti lagano sluziti super i 5 god. Mogu da zamislim koliko ce ici kod ljudi koji gotive Apple ili uopste kod prosečnih korisnika koji do sada nisu imali novca za novi iPhone.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam nikog ko koristi telefon 5 godina, bilo koji telefon.
Kad neko radi za ok satnicu njemu je razlika između flagshipa i ovih jeftinijih telefona 2/3/4 sata rada na mesečnom nivou i zato skoro svi uzimaju skuplje telefone.

Kad sledeće godine izađe novi telefon, zamene za novi i tako.

5 godina isti telefon samo u teoriji :)
Proizvodjaci bi bankrotirali kad bi ljudi kupovali telefon i uopšte tehničke uredjaje na svakih 5 godina.
 
Poslednja izmena:
Meni recimo uopste nije poenta u novcu, nego to da cu imati za "ok kintu" pouzdan uredjaj koji ce da sluzi godinama. Mozda ga ja necu koristiti 5 godina ali hoce mozda otac/majka i necu brinuti da ce me smarati svaki cas sa jao nesto mi se pokvarilo aj popravi. Android je super, ali za entuzijaste i kompjuterski pismene ljude koji vole da se igraju. A meni je vec muka od nexusa, xiaomi-ja, portovanja g-cam i sl. Sad hocu telefon koji ce out-of-the-box da radi, a to je upravo ovaj. Pixel 4a vise ne razmatram, jer svaki pixel/nexus do sad je imao neku skrivenu manu. Uopste ne zelim da razmisljam o tome. To je cela sustina.
 
KVu za razliku od prethodnih komentara tvoj ima smisla.
 
Da, u pravu si. Tamo inače pare rastu na drvetu i samo ih uberu ujutru i uplate mesec ili dva unapred za pretplatu... Oni tamo inace imaju sve najnovije i besplatno, samo telefon plaćaju... čudnih li bogatih zemalja ima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne kontaju ljudi da su telefoni zabava za sirotinju. Oni sa većim primanjima, pare troše na putovanja i sl.

@tema: čekam neke testove kamere, možda se isplati doplatiti za 11-icu zbog wide angle, videćemo.
 
@Stock
Ja na primer da mi nije ukraden iP6s koristio bih ga i dalje. A svojevremeno sam non smart telefone (Nokia) koristio i duze od 5 godin. Tako da nisu svi u fazonu menjanja telefona kao carape.
 
Ja ne znam nikog ko koristi telefon 5 godina, bilo koji telefon.
Kad neko radi za ok satnicu njemu je razlika između flagshipa i ovih jeftinijih telefona 2/3/4 sata rada na mesečnom nivou i zato skoro svi uzimaju skuplje telefone.

Kad sledeće godine izađe novi telefon, zamene za novi i tako.

5 godina isti telefon samo u teoriji :)
Proizvodjaci bi bankrotirali kad bi ljudi kupovali telefon i uopšte tehničke uredjaje na svakih 5 godina.

Evo ja koristim prosli iPhone SE preko 4 godine i koristio bih ga jos da nije izasao novi, jer mi realno ne treba novi telefon, posto ovaj radi perfektno. Isto tako i iMac i MacBook imam od 2016. i ne planiram da ih menjam u skorijoj buducnosti, jer rade fenomenalno.
 
Evo ja koristim prosli iPhone SE preko 4 godine i koristio bih ga jos da nije izasao novi, jer mi realno ne treba novi telefon, posto ovaj radi perfektno. Isto tako i iMac i MacBook imam od 2016. i ne planiram da ih menjam u skorijoj buducnosti, jer rade fenomenalno.
Takodje

Sent from my SM-J610FN using Tapatalk
 
Ja sam se prebacio na iPhone X samo zato što mi je keva zapela da joj dam SE.
Inače, ne bih ga promenio, nisam imao ama baš nikakve potrebe.
 
Ne kontaju ljudi da su telefoni zabava za sirotinju. Oni sa većim primanjima, pare troše na putovanja i sl.

@tema: čekam neke testove kamere, možda se isplati doplatiti za 11-icu zbog wide angle, videćemo.

Upravo. Bukvalno ne znam nikog ko ima iole pristojna primanja, da menja telefone na manje od 3-4 godine. Ali su zato oni sa niskim primanjima prvi da pokazu najnoviji Huawei, Galaxy, sta god...
 
Prvi donald tramp je trazio iphone sa home dugmetom pre par mes na twitteru.
 
Nazad
Vrh Dno