Šta je novo?

iPhone SE (2020)

I meni deluje da je kamera sa iP 11, cim fotka portrait u svih 6 modova, mislim da je Xr mogao u samo tri. Mada, mozda to radi i pomocu image signal processor-a i neural engine-a sa A13, mozemo samo da nagadjamo za sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali Xs koristi i telephoto za to, dok 11 samo glavnu. U svakom slucaju, kamera ce sigurno biti bolja od one na Xr.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo jos nisam nigde video info u vezi ram memorije, da li je 3 ili 4GB...

Edit: Ipak 3GB

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja uzimam kevi cim se pojavi kod nas, ne mogu da docekam da se poigram sa ovim malisom, skroz lud telefon na papiru [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prelazak sa s10e na ovaj iphone? Ima li smisla?
 
Vise bi smisla imao prelazak na 11 Pro, ali i ovaj je dosta bolji ispod haube, ako ti dizajn i velicina ekrana ne smetaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
3GB RAM definitivno, baterija 1821 milića...malo mi se čini da je slabija. Ali ista je na i8 jel tako?
 
Pa jedino donekle velicina ekrana.. ma uzmem preko ugovora pa sta bude.. a s10e dam zeni i cao
 
Dajte ljudi samo trunku objektivnosti. SE2 neće imati bolju kameru od S10e bez night moda (danju će biti faktički on par), plus Samsung ima wide. S10e ima dosta bolji ekran, mnogo brže punjenje out of the box (5W brzina polovinom 2020, velika mana što se mene tiče), 3.5mm jack kome je bitno.
SE ima daleko bolji chipset, samim tim će manje da se greje (velika prednost, što se mene tiče) i verovatno imati bolju bateriju, ali ne verujem da će biti mnogo bolja, ovo ostaje da se vidi.

Dizajn ćemo uzeti kao subjektivnu stavku, mada je očigledno daleko bolji na Samsungu.

Inače, ja bih uzeo odmah SE pre Samsunga, ali ipak to ne znači ništa u realnoj usporedbi. U kojoj SE nije bolji telefon od S10e, više je preferencija u pitanju iOS vs Android.
 
Baterija je kapaciteta 1824 mAh ako već nije spomenuto negde.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za ove sto kukaju kako u Srbiji i Evropi i kod nas deru s cenama dok je u SAD 400 dolara odgovor je - nije 400 dolara ni tamo. Po milioniti put-to je cena bez poreza i ona se uvek u SAD tako pise jer svaka savezna drzava a i lokalna uprava imaju razlicit porez.

https://taxfoundation.org/state-local-sales-tax-rates-midyear-2018/

Ako ste u Njujorku, telefon ce vas posle poreza koliko sam video na nekom sajtu kostati oko 445 dolara, plus na to verovatno ide lokalni porez od nekoliko %, oko 5% deluje da je prosek. Ima drzava tipa Aljaska koje imaju vrlo niske poreze, i te zabacene destinacije, ali tamo zivi manje ljudi nego samo na Menhetnu.

Zato ne budite przenice, nego se malo bolje informisite. Ako nesto kujete u zvezde,valjda je red da prethodno nesto o tome i znate.

Takodje, bar je pre bio takav slucaj, u SAD iPhone ide sa 1 god garancije, dok kod nas je obavezno 2 godine. To takodje kosta.
 
Poslednja izmena:
Pa i pored toga je u EU +10% preko regularnog poreza.. navikli sve da uzimaju extra profit u EU

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ljudi, shvatite da SE nije u klasi sa P4 i S10e, sto i sama cena uredjaja govori (399$), dok je S10e predstavljen po ceni od 749$ i to je vise konkurencija iP 11 seriji. Na stranu to sto ovaj SE ima svojih prednosti u odnosu na skuplje konkurentske modele, ipak treba imati u vidu cenu i porediti ga prema istoj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ Naravno, slažem se. Ali trenutno je cena S10e u rangu sa SE, tako da poređenje stoji.
 
Da dobiješ najbolji čip za ovu cenu, to više prevazilazi granicu za blaćenje ovog telefona! Ajde da razmislimo i da navedemo bar jednog proizvodjača koji nudi ovako nešto. Samo jednog i biće dovoljno. Nema nikog osim apple-a naravno...

Pod “ovako nešto” mislim i na podršku, servis i sve ostalo što jedan telefon čini kompletnim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije samo cip u pitanju, dobijes stereo zvuk, iP sertifikat, bezicno punjenje, OIS, eSIM... Za to se i dan danas mole i gledaju u pasulj da li ce imati kod ovih kineskih proizvodjaca, kod telefona koji kostaju duplo vise. Da ne pricam za kamericu, koja ce biti sjajna bez ikakvog “budzenja”, podrsku, itd...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa i pored toga je u EU +10% preko regularnog poreza.. navikli sve da uzimaju extra profit u EU

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ne, nego u EU su porezi visi. Ispod 20% nema skoro nigde, Ako u SAD nekom u NJujorku tel izadje 470 dolara, to je 430 evra. 10% na to zbog veceg poreza i to je cena u Evropim al ko ima 430 ima i 470
 
Poslednja izmena:
Samo da dodam da se slažem sa svim kvalitetima koje je kolega @Conquer nabrojao, i zaista mislim da je telefon odličan, pogotovo koga zanima svestrani kompakt telefon.

Poenta je, eto, da ne treba preterivati i dizati u nebesa zato što je Apple konačno napravio odličan potez (za potrošače, pa i njih) i izbacio jeftin a dobar telefon. Konkurenata ima, pogotovo na našem tržištu, gde će (bar u početku) novi SE biti dosta skuplji od 399$. Osim u baš toj kompakt klasi, tu je otprilike S10e vs iP SE.

Možda si uzmem jedan za sebe, da vidimo prvo ponudu operatera :D Odlična i pristupačna šansa da se proba dolazeći iOS 14, koji obećava dosta.
 
Jasno je da ce 10e imati podršku jos godinu dana i to je to, sto se ne moze reci za iPhone zar ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo da dodam da se slažem sa svim kvalitetima koje je kolega @Conquer nabrojao, i zaista mislim da je telefon odličan, pogotovo koga zanima svestrani kompakt telefon.

Poenta je, eto, da ne treba preterivati i dizati u nebesa zato što je Apple konačno napravio odličan potez (za potrošače, pa i njih) i izbacio jeftin a dobar telefon. Konkurenata ima, pogotovo na našem tržištu, gde će (bar u početku) novi SE biti dosta skuplji od 399$. Osim u baš toj kompakt klasi, tu je otprilike S10e vs iP SE.

Možda si uzmem jedan za sebe, da vidimo prvo ponudu operatera :D Odlična i pristupačna šansa da se proba dolazeći iOS 14, koji obećava dosta.

Napravio je isti takav potez i 2016. kada je izbacio obican se. Pa 2017. i 2018. sa iPadom za $300. Rade oni to s vremena na vreme, ali mogli bi malo cesce sa telefonima.
 
Poslednja izmena:
Taj se i dalje radi top i ima podrsku i dan danas
 
Bukvalno ga ne bih menjao da ne postoji ovaj novi se u ponudi. Za ove 4 godine mi ni jednom nije palo na pamet da bih mogao da promenim telefon.
 
Kada može da se očekuje kod nas ovaj SE?

Sent from my SM-G973U using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno