Šta je novo?

iPhone SE (2020)

Za cenu od 399$ odličan telefon. Mene zanimaju detalji poput stakla koje će biti korišćeno pozadi i napred, kvaliteta vibra motora, kakva su kamere, baterija.. I naravno, cena kod nas.


Ipak, kokice su dobrodošle za fanbojizam koji se ovde može pročitati.
 
Cena u Madjarskoj je 513e u legalnoj prodaji za model od 64gb. Ocekujem da ce kod svercera biti slicna cena, ali da ce vrlo brzo doci blizu cene u usa, kao sto je to do sad bio slucaj sa svakim ajfonom.
 
Uzimate cenu od 399$ a kod nas nema šanse da košta toliko. U najboljem slučaju biće oko 59.999 dinara.
 
Dizajn 6,7,8, sad se nece izaci vrvt jos dugo iz upotrebe. To je sad uslo i u trend, ljudi vole taj dizajn i kompaktnost. Shvatite sa postoje ljudi koji nose samo crne majce, samo bele kosulje, imaju neki svoj fazon i zato ce ovaj dizajn vrvt postati kult u svetu. Iskreno, meni je i drago sto je tako, jer danas u svetu stancovanja gde svako svakog kopira 1/1, ti imas nesto ipak drugacije, i nesto sto ima "dugme" napred :)
 
Ja uzimam tu cenu, jer je to prava cena uredjaja. Ne mogu da gledam na uredjaj kroz prizmu cena posle ugradnje ovde, kad to nema nikakve veze sa uredjajem. U ostalom, kostace toliko kroz par meseci.
 
Da li ce biti i + verzija, zna li neko?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Neće, a i ne bi imala smisla. Morala bi 100$ gore a tu je XR.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne vidim cemu pljuvanje po ovom telefonu, kuka se na zakidanje zarad nize cene... Kad narokaju sve na max i uz to cene od po 1000 i kusur evra onda se kuka da je skupo.
Evo vam ga jeftin ajfon koji ce ići kao blesav jer ce ljudi uvek pre uzeti statusni simbol za 400 evra nego Xiaomi za 1000. Ma kakav bio dizajn i specs. Opet ce to da radi godinama kako treba. Meni licno dijagonala ne odgovara, bas mali za danasnje potrebe, opet razumem i potražnju za manjim telefonima. Da su izbacili vecu dijagonalu verovatno bih ga pazario kao drugi tel cisto da imam i ios.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Statusni simbol? Možda u Srbiji. :)

Ljudima se sviđa iOS jer je jednostavan.

Android je za ljude koji vole da se igraju romovima i sl.

Lično, meni android odgovara, jer se ponaša kao USB flash, kad mi treba da kopiram nešto u telefon.
 
Meni iPhone isto služi kao usb, ali preko airdrop-a [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro, novi momenti za mene. Možda i predjem opet na iOS. :)
 
@igor88 ne važi se [emoji23] tako na iPad-u pro mogu i ja eksterni hard bez problema [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nadam se da se šališ. Ovaj telefon ima smisla samo za nekoga ko hoće noviji iphone a nema love što si i sam rekao. Pixel 3 je bolji telefon od ovog SE, a kamoli pixel 4.

Sent from my SM-G973U using Tapatalk
Bukvalno ne postoje smešniji i preplaćeniji telefoni od Pixela. Na njima jedino što vredi kamera. I to imaju jednu samo. Šta se dobija kupovinom Pixel 4? Lošija baterija, duplo kraća podrška, teža dalja prodaja, nedostupnost servisa, lošija izrada, ružniji dizajn, malo bolja kamera, malo bolji ekran i stereo zvuk. Tu se priča završava. Bukvalno najveći pointless na tržištu.
399$ za ovo je ok. I da se koristi 2-3 godine biće to brza prodaja i neće izgubiti nešto preterano na vrednosti. Plus će i dalje imati podršku, dok će podrška za Pixel biti uveliko mrtva, a telefon će blejati u fioci jer ga niko neće kupiti ni za 200$.
 
@igor88 ne važi se [emoji23] tako na iPad-u pro mogu i ja eksterni hard bez problema [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

ma bez problema koristim storage iphone-a i ipada :-D kopiram bez problema :-D Meni je zavrsilo posao mnogo puta kad nisam imao USB :-D
 
Neću da se raspravljam sa tobom, nema poente. Samo sam izneo svoje mišljenje, tvoje je da se ne složis sa njim. Pixel 4 je mnogo bolji telefon od novog SE-a, ali je i skuplji pa je to i logično. SE jeste dobar za 400 evra, sve preko toga je previše.

Sent from my SM-G973U using Tapatalk
 
Pa SE je u klasi sa 4a, P4 je ipak flagship neki valjda. On bi trebao biti u klasi sa 11 Pro, koji je opet bolji telefon u svakom smislu, ali i skuplji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Conquer Upravo to, SE je u klasi 4a.

Bogami, ne iskljucujem mogucnost da uzmem SE preko operatera...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Sada citam komentare na austrijskim sajtovima, jedan kaze : One Plus je predstavio telefon za 950 e, Apple je predstavio telefon za 479e. Kakva godina :D
 
Pa SE je u klasi sa 4a, P4 je ipak flagship neki valjda. On bi trebao biti u klasi sa 11 Pro, koji je opet bolji telefon u svakom smislu, ali i skuplji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Upravo tako. Nadam se da su malo unapredili taj lcd ekran, valjda nije identičan kao onaj na ip8, da su uspeli da spakuju vibra motor sa novijih telefona.

Sent from my SM-G973U using Tapatalk
 
Meni deluje da će ovo biti jedan od najprodavanijih iphone ikada.
Malo je smešno gde smo stigli, kineski OnePlus izbaci telefon od 1000e a sutradan apple izbaci telefon od 400-500$.
 
Ništa, dobar je, ali je bolji na novijim modelima.

Sent from my SM-G973U using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno