Kako se prebacuje lista na flešku?Update channel list?
Можеш и да пребациш листу на усб флешку па на компу средиш листу и вратиш на тв.
Jedno pitanje onda, jel svi kanali idu kroz optiku istovremeno? Zasto onda koci uvece, reklo bi se da vise ljudi gleda iste kanale, ali to onda nema smisla ako svi idu kao broadcast.
Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
DVB-C je klasičan broadcast kao što je DVB-T2 ili DVB-S2, odnosno kroz optičko vlakno idu tri signala (dva od "centrale" ka korisnicima i jedan od korisnika ka "centrali").
Na jednoj frekvenciji ide GPON signal za downstram (u ovom slučaju ukupno 2.5Gbps po vlaknu - ovaj signal obično dele 32 korisnika).
Na drugoj frekvenciji ide GPON signal za upstream (u ovom slučaju ukupno 1.25Gbps po vlaknu - ovaj signal obično istih dele 32 korisnika).
Ako bi svi korisnici maksimalno koristili svoj link u istom trenutku svi bi postigli po 80/40Mbps sa trenutnom tehnologijom (naravno ova situacija je u praksi skoro nemoguća), inače bez promene kablova, samo uz zamenu OLT i ONT uređaja može se preći na 10GPON (10/2.5Gbps po vlaknu) ili na NGPON2 (40/10Gbps po vlaknu - koje deli isto 32 korisnika).
Na potpuno trećoj frekvenciji je utisnut celokupan signal koji ide na koaksijalac (svi DVB-C MUX-evi i svi analogni kanali zajedno). Ovaj signal se uz pomoć prilično jednostavne elektronike "izvlači" iz optike i "utiskuje" u koaksijalac, i on nema nikakve veze sa signalom za internet.
Dakle u svakom trenutku vi na kablu imate SVE kanale. Kao što u svakom trenutku imate sve kanale na zemaljskoj ili satelitskoj anteni. Jedino tjuner u vašem uređaju bira koji signal ćete gledati.
Ograničenje je da kroz DVB-C/T2/S2 možete gledati samo broadcast live TV, nikakva opcija za video on demand (uključujući i odloženo gledanje) ne postoji. Za to se mora primeniti neki IP based protokol (kao što SBB na EONu koristi kombinaciju DVB-C za live TV i OTT IPTV za odloženo gledanje), kao što EXE ima poseban OTT box za odloženo gledanje televizije.
Za razliku od čisto optičkih provajdera, HFC (Hybrid Fiber Coaxial) provajderi vuku optiku do nekog mesta (van vaše kuće) ovo mesto se zove CMTS, a onda ubace sve signale u koaksijalni kabl (i internet i televiziju) s tim što imaju problem da za upstream mogu da koriste samo niske frekvencije zbog raznih coax splitera usput.
Ako koriste 8 kanala za downstream (zauzima 8x8MHz - odnosno zauzima 8 analognih tv kanala ili 8 DVB-C MUXeva) onda po jednom CMTS-u imaju oko (400) Mbit/s za downstream, i ako koriste 4 upstream kanala imaju ukupno oko (108) Mbit/s za upload po CMTSu.
Ako je ugašena analogna televizija i bitrejt kanala na DVB-C na koaksijalcu kod HFC provajdera bude manji, pa bude potrebe za manje MUXeva, provajder može da poveća na maksimalno 32 kanala za download i 8 za upload oko (1600) Mbit/s za DL i oko (216) Mbit/s za upload po jednom CMTSu. Sad, kolko će korisnika biti povezano na isti CMTS zavisi samo od konkretnog HFC provajdera.
Poenta je da HFC provajder mora da bira kako će iskoristiti koaksijalni kabl, da li će više protoka dati digitalnoj televiziji ili internetu (ili ako još ima analognu tv, ona troši baš puno), ili će više iskoristiti za internet. To optički provajder nema kao problem. GPON signal za net i DVB-C signal za tv nemaju nikakve veze.
A što se seckanja tiče, da li su ti programi na višim frekvencijama (blizu 800MHz?) pre će biti moguće da kad na LTE 800 stanici ima više saobraćaja (uveče) imaš veće smetnje od spolja, naročito ako si blizu LTE 800 stanice.
У 19,32 био прекид који трајао 15ак секунди. Модем није изгубио везу али није било интернета.
19,36 још један прекид од пар секунди.
19.40 био још један пар секунди.
19,45 још један...
Teško da si u pravu.
Rf signal, u šta spada i DVBC signal (to je isto rf signal samo drugačije modulisan - kao Qam) kroz optički kabl ide na posebnoj talasnoj dužini (tzv. overlay). Generalno imaš tri talasne dužine (data, povratni i overlay).
Bez obzira što ide kroz optički kabl, i dalje je to rf signal koji poštuje CCIR standard, odnosno frekventni opseg od 5 do 862 MHz. Dakle, ista pravila važe kao i kada rf ide kroz coax.
Ako je širina kanala 8 MHz, doći ćeš do zaključka da tvoja konstatacija o "praktično neograničenom broju mux-eva" zato što je EXE na optici pada u vodu... Jeste da nema DOCSIS Qam-ova u mreži, ali daleko je to od "neograničenog broja muxeva"...
Jedan mux = 1 dvbc Qam nosioc = 50 Mbit/s po jednom mux-u...
![]()
Cenim objašnjenje i u ovom i u onom kasnijem postu, ali mi nikako nije jasno kako radio signal ide kroz optičko vlakno?
Tačno je da i svetlost ima talasnu prirodu, ali RF signal je sasvim drugačiji od optičkog.
Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
RF over fiber (RFoF) or Radio over fibre (RoF) is a way of transmitting radio waves over a fiber optic cable by converting the RF signal into light by modulating the intensity of a light source (Laser or LED) with the RF signal. At the other end, the RF signal is recovered using an Optical-Electrical modulator (O/E).
Hvala na objašnjenju, mada je ipak u pitanju optički signal samo modulisan. Po ovom objašnjenju, reč je o AM.Baš nije drugačiji, vrlo je sličan, samo koristi mnogo veću frekvenciju. I baš kao što zvuk može da se utisne u AM ili FM radio, tako može i ceo RF spektar koaksijalca da se "utisne" na veću noseću frekvenciju u optiku.
https://www.everythingrf.com/community/what-is-rf-over-fiber
Video sam skuplje implementacije ovoga koje u opticko vlakno mogu da ubace RF signale do 40GHz. Inače televizija je do 1GHz.
Da li je neki mux na frekvencijama blizu 800MHz? Da li najviše seckaju kanali na MUXevima koji su blizu 800MHz? A manje oni na nižim frekvencijama?
Ako je tako, vrlo verovatno da količina podataka na LTE 800 stanici može da ima uticaj.
Zato probaj u problematično vreme sa novim kablom, makar kroz sredinu stana...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari