Šta je novo?

Tomb Raider : Underworld

Krenuo juce da igram i predjoh vec dosta. Po meni igra je zaista extra, mozda i najbolja u serijalu i totalno uzivam u svakom sec. Sve je na mestu, dizajn nivoa zaista zna da bude impresivan i Lara izgleda bolje nego ikad. Možda su korak vise mogli da urade ubacivanjem cover sistema kao kod Drakes Fortune-a , al dobro. Sve ostalo bi bile, manje vise, sitnice i zakeranja. Za avanturiste highly recommended:D.
 
Zaglavio sam se bas ovde...
Sve sam odradio, ostalo mi je jos kukom da se izvucem ali ne znam kuda/kako!? Suprotnu stranu ne mogu da dohvatim...
2ptds1i.jpg


Edit: espeo sam, mora samo malo konopac da se "skrati" i onda hvata suprotan stub

Nemogu skočiti na taj stup več pol sata, ništa nastavit ču sutra nemam više živaca.
 
Poslednja izmena:
Zakacis se za kuku i odma desno skocis na nivo. Tada se okrenes levo, skocis na kameni blok , pa jos jednom na gore, a zatim levo na izlaz. Nije moguce direktno skociti na izlaz.
 
Poslednja izmena od urednika:
Igra je fenomenalna, upravo sam je zavrsio.
Za razliku od proslih nastavaka, nisu smorili sa boss fajtovima, ali su mozda u nekim scenama preterali sa spawnovima protivnika. Za fanove, zagonetke nece predstavljati problem. Mislim da je ovo prvi TR u kojem nijednom nisam trazio pomoc walktrougha sa neta :p
 
Ja sam stigao, otprilike, do pola igre (South Mexico) i izuzimajući prvi TR, za koji sam emotivno vezan, pa samim tim i Anniversary, ovo je najbolji Tomb Raider. Ni Legend a ni oni pre mu nisu do kolena...izuzimajući, naravno, ovo što pomenuh. Taman dovoljno zagonetki, ne previše teških, ni preteški neprijatelji, sve mi je potaman...posle dugo vremena...zaista nisam očekivao.
 
Zakacis se za kuku i odma desno skocis na nivo. Tada se okrenes levo, skocis na kameni blok , pa jos jednom na gore, a zatim levo na izlaz. Nije moguce direktno skociti na izlaz.[/spoiler

Last edited by CooLa : 21.11.2008 at 14:07. Reason: Stavljajte spoiler tagove
:wall: :d
 
UNDERWORLD RELEASES ACROSS EUROPE

"UNDERWORLD RELEASES ACROSS EUROPE
Copyright 2008 Eidos plc Press Release

[ November 21st 2008 ]

Eidos Interactive Ltd., creator of some of the world's leading videogame properties, announces that Tomb Raider: Underworld has been released across Europe today. Available on Xbox 360 video game and entertainment system from Microsoft, Games for Windows, PLAYSTATION 3 computer entertainment system, Wii and Nintendo DS.

Tomb Raider: Underworld is an epic adventure that delivers advanced exploration-based gameplay that gives players a new level of challenge and choice as they solve mysteries from exotic locations around the world.

"Tomb Raider: Underworld brings to life a realistic world that fully complements Lara Croft's bold personality," said Sean Vesce, General Manager of Crystal Dynamics. "We continue to innovate on the brand that defined the action-adventure genre and we are excited to introduce fans and gamers to an immersive, believable world that they can explore and conquer."

Tomb Raider: Underworld seamlessly blends exploration, grand scale puzzle solving and combat, taking players on an archeological journey to the ancient netherworlds of the Mediterranean, Thailand, Mexico, the Arctic Sea and more.

As fearless adventurer Lara Croft, gamers uncover proof of the existence of the Norse underworld and the mythical Hammer of Thor, and embark on a perilous journey towards a forgotten power that, if unleashed, could lay waste to all of civilization.

Lara's latest adventure introduces scores of new capabilities and state-of-the-art gear, including an active sonar map, multi-purpose grapple and an all-terrain motorbike. With fresh moves that are more intuitive and realistic than ever before, players must master these in order to navigate through treacherous environments and defeat a range of hostile enemies.

Beginning this Christmas, fans can extend their Tomb Raider experience with two new downloadable chapters that will be available exclusively on Xbox LIVE Marketplace for Xbox 360.

The first new chapter, Tomb Raider: Underworld - Beneath the Ashes, will be available in December and takes place after the Underworld story has finished and features a new environment to explore and additional secrets to unlock.

The second chapter, Tomb Raider: Underworld - Lara's Shadow, will follow in early 2009 and introduce a new playable character to the Tomb Raider experience. "
 
Poslednja izmena:
Gotovo. :Klanjanje
:(
 
Poslednja izmena:
Kratko je trajalo, zar ne? :(
 
Ma po meni je sasvim dovoljno trajalo. Ovako se bar uzelis nastavka za par godina :D:D
 
Poslednja izmena:
Dodjoh do posljednje sekvence na Tajlandu kad Lara mora da preskoci neki bazen, dio poslije mosta. Kapiram da treba da se uhvati kukom za prsten na zidu sa desne strane, trci po njemu i onda skoci ulijevo, al nemogu to da izvedem nema sanse :wall:. Postoji li neki alternativni nacin da preskocim ovo ?
 

Prilozi

  • lara.jpg
    lara.jpg
    115.8 KB · Pregleda: 150
Sto se mene tice igra je ok, taman kako sam i ocekivao... Lara izgleda sjajno, mape su fino dizajnirane i koncipirane, znaci sve obecava dobru zabavu... Jedino me je pomalo razocaralo njeno kretanje, koje ruku na srce na momente i u nekim sekvencama izgleda nekako preterano ubrzano pa samim tim i pomalo nerealisticno. Takodje je kamera slabije resena u poredjenju sa Legend i Aniversary epizodama, sto u najmanju ruku zvuci cudno, ali je nazalost istinito i ovo je koliko mogu da primetim i najslabija tacka ove igre... Tek zaista ume da zivcira to skakutanje kamere prilikom svakog uspinjanja na neku platformu ili stenu, a ne retko se desi i da se kamera okrene kontra i zaglavi izmedju stubova ili zidova. Mislim da bi nekakav smooth filter za kameru/misa bio adekvatno resenje, ali nazalost ova igra nema podrsku za to...
 
Dodjoh do posljednje sekvence na Tajlandu kad Lara mora da preskoci neki bazen, dio poslije mosta. Kapiram da treba da se uhvati kukom za prsten na zidu sa desne strane, trci po njemu i onda skoci ulijevo, al nemogu to da izvedem nema sanse :wall:. Postoji li neki alternativni nacin da preskocim ovo ?

Moze to da se izvede sa malo vise truda. Pokusavaj ne znam sta drugo da ti kazem. Kad se prebacis na drugu stranu i spustis rucku zaroni dole i vozi do povrsine.:wave:
 
Moze to da se izvede sa malo vise truda. Pokusavaj ne znam sta drugo da ti kazem. Kad se prebacis na drugu stranu i spustis rucku zaroni dole i vozi do povrsine.:wave:

Hvala, uspio poslije 30 pokusaja makar, bas sam nespretan za te vratolomije :D
 
jel ste nailazili na problem, recimo posle one hobotnice tzv., da kad prodjete taj deo, tj ta vrata i ako se okrenete iza (gde ste do malopre bili) sve radi uzasno i secka ko ludo ? (a kad gledate tamo gde treba da idete sve je ok)
 
Poslednja izmena:
jel ste nailazili na problem, recimo posle one hobotnice tzv., da kad prodjete taj deo, tj ta vrata i ako se okrenete iza (gde ste do malopre bili) sve radi uzasno i secka ko ludo ? (a kad gledate tamo gde treba da idete sve je ok)

Kod mene jedanput seckalo jedanput nije. Prvi put FPS sa zakucanih 60 pao na jednocifrenu vrednost, znaci zlo. Malo kasnije sam loadovao igru sve proslo sa 60FPS. Verovatno ima neki bug ili tako nesto.
 
Poslednja izmena:
jel ste nailazili na problem, recimo posle one hobotnice tzv., da kad prodjete taj deo, tj ta vrata i ako se okrenete iza (gde ste do malopre bili) sve radi uzasno i secka ko ludo ? (a kad gledate tamo gde treba da idete sve je ok)

Da, jesam. Samo u tom delu je igra padala na celih 3fps. Ostali nivoi su leteli.
Tada sam bio na 178.38 driverima.
 
jel ste nailazili na problem, recimo posle one hobotnice tzv., da kad prodjete taj deo, tj ta vrata i ako se okrenete iza (gde ste do malopre bili) sve radi uzasno i secka ko ludo ? (a kad gledate tamo gde treba da idete sve je ok)

Da, samo alt-tab Win pa alt-tab igra i sve radi normalno.
 
jel ste nailazili na problem, recimo posle one hobotnice tzv., da kad prodjete taj deo, tj ta vrata i ako se okrenete iza (gde ste do malopre bili) sve radi uzasno i secka ko ludo ? (a kad gledate tamo gde treba da idete sve je ok)

I meni se to desilo. Inace igra radi glatko 8xAF, 4xAA, 12x10, sve na high!
 
hvala vam :)
samo proveravam da vidim da li je do moje kante ili se desava inace. Pored toga i meni sve radi ok.
PS. Steta sto je onaj tutorijal samo za keyboard. Kaze mi press H for headshot, a ja igram gejpedom i nemam pojma sta treba da stisnem lol
 
hvala vam :)
samo proveravam da vidim da li je do moje kante ili se desava inace. Pored toga i meni sve radi ok.
PS. Steta sto je onaj tutorijal samo za keyboard. Kaze mi press H for headshot, a ja igram gejpedom i nemam pojma sta treba da stisnem lol

Ja i dalje ne znam ni GDE mi je adrenaline bar, i kako da odradim head... Inache, kako to da niko ne komentarise fiziku, jos je bolje odradjena nego u Legendu. :-devil-:
 
jel ste nailazili na problem, recimo posle one hobotnice tzv., da kad prodjete taj deo, tj ta vrata i ako se okrenete iza (gde ste do malopre bili) sve radi uzasno i secka ko ludo ? (a kad gledate tamo gde treba da idete sve je ok)

Samo minimizuj igru o odmah se vrati. Posle bi trebalo da radi.
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje ne znam ni GDE mi je adrenaline bar, i kako da odradim head... Inache, kako to da niko ne komentarise fiziku, jos je bolje odradjena nego u Legendu. :-devil-:

adrenaline bar je ona silueta lare iza healt siluete, ona se puni crvenim kad si u combat zone, kad si u explore, rusevine i bla bla, zivuljke, onda toga nema.
 
Ja zavrsih igru i bez koriscenja adrenaline bar-a i koriscenja head shot-a :d
 
I ja... Pre 10 minuta :)!
 
Definitivno jedan od najboljih TR-a do sada. Stigao do Mexica, igram je lagano jer sam čuo da je kratka.

Evo jednog finog screenshota iz Mexica.

 
Poslednja izmena:
ja sam ljudi stigao do nekog snijega nedje dje neki cekici udaraju nestoi tu se sve srusi i dosao sam tamo do zadnjeg nekog i ne mogu da izadjem iz jedne rupe...neki lanci gore sto stoje ranije su me vukli ka izlazu ali sad oni se okrecu naopako pa ne znam sta da radim....

ako neko zna nek mi pomogne...
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije mi jasno sto su uopste ubacivali "manual save" opciju, kad bez obzira gde se snimi on ucita uvek checkpoint. Sad moram opet ceo krug kod Thora da prelazim :( Sony unisti igre sa checkopintom, da ne pominjem Drakana drugi deo koji je izasao samo za Sony2.
 
@Jubilarni
Koristi spoiler tagove kada trazis walktrought!
Drzi napred i taster E kako bi Lara isla brze
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno