Šta je novo?

Tomb Raider : Underworld

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Jos jedan nastavak!

Vec vas sve cujem kako vicete "O, ne! Opet Lara Croft!" :D

Sto se tice samog koncepta Lara ostaje Lara (skaci, trci, pucaj, resavaj zagonetke), ono sto se menja je engine i gameplay.

Par najbitnijih detalja:

1. "Interaktivni svet koji pamti" -- otisci stopala u blatu, blato sa kolena moze sprati kisa, lesevi ostaju tamo gde ih "stavite"

2. "Animation blending" -- Lara razmice zelenilo kroz koje se provlaci sa jednom ili sa obe ruke u zavisnosti od toga da li nesto nosi u rukama

3. "Hybrid lighting" -- dinamicko osvetljenje

4. "Weather system" -- ako pada kisa, ivica stene za koju se hvatate je klizavija i slicno

5. Skakanje, pentranje, trcanje, pucanje i resavanje zagonetki vise nisu radnje za sebe

6. Stvari koje Lara pokupi mogu imati visestruku namenu (npr. oruzje ili alat)

7. Bice moguce razdvojiti pistolje i pucati na dve mete istovremeno

8. Uradjen je detaljan motion capture (model je bila Heidi Moneymaker : 1, 2) za realisticne animacije i kretanje

Igru radi Crystal Dynamics, navodno je u pitanju pravi next-gen engine sa veoma ozbiljnom fizikom, najavljena je za Q4 2008, a treba da izadje simultano za sve igracke platforme.

Detaljnije informacije : Link

Evo i rendera:



Evo i fotografija lokacije koje su koriscene kao uzor : 1, 2

Sve najnovije vesti vezane za Tomb Raider : http://www.tombraiderchronicles.com/
 
Poslednja izmena:
Ma pusti priču, i ja jedva čekam nastavak. Lara je Lara, mada bih voleo da nešto pozajme od Uncharteda!
 
Jedva cekam da izadje.
 
Kad je meni grafika bila problem?
 
Naravno, nego... cekati next-gen Tomb Raider sa ATI karticom mu nekako dodje kao... jeres? :D
 
Poslednja izmena:
Jos kada bi u medjuvremenu izbacili TR2 u novom enginu :p
 
Nebi bilo lose da izbace i TR3 u novom enginu.
 
Meni su zadnja tri nastavka tesko sra..e :wc:
 
Jeste li primetili da je Lara dobila krupnije oči i punije usne, da liči više na Anđelinu Džoli koja je glumi u filmu?
 
Meni bas nesto ne lici... vise mi lici na gimnasticarku koja je radila motion capture :d
 
Dajte neke screenove, baš ih je teško naći na netu...
 
Poslednja izmena:
Pa o tome i pričam, tih devet screenova sam video odavno, nego sam mislio na nove :)
 
"I like" sto bi rek'o Borat
 
Iskreno se nadam da nece krenuti stopama Atarija oko (ne) pokretanja igre.
Bas glupa situacija, posteno kupis igru, a ista nece da se pokrene.:mad:
 
Hehe... simpatichno_Onaj deo kad izadje iz wode podsecja na silent hill ebeno : )
 
Poslednja izmena:
Extra igra, kad izlazi? :)

21.11.08

Tako pise na kraju Beneath The Surface 720p Teaser Trailer , ali cini mi se da ce ova igra da krlja sto se tice grafike . Isto kao sto je Legend krljao sa svojom ultra high grafikom.
 
Nazad
Vrh Dno