Šta je novo?

The Witcher 2: Assassins of Kings

Ccc i ti proklamovani ''stari gejmer'' sklapaš utiske od random tipova na YT-u a da u suštini niti znaš da li on ima 680tku uopšte, niti vidiš sa kojim opcijama igra .Sa jednom 680kom igra radi oko 30fps-a nekad padne i niže, što nije neki problem zbog izvođenja u trećem licu. Problem je što se sa uključenim ubersamplingom oseti jedva primetan microstutter koji dovodi do ludila a probao sam i na mom procu i ud7 ploči i na 2600k procu na 4,5ghz . Tako da neki glatki gameplay dobiješ tek sa dve na primer moje 670tke koje su ekvivalent 690tke (otprilike sporije od nje za 2% na def. klokovima)..

A ako oćeš neke dobre likove sa validnim testovima grafičkih na YT-u, probaj trubritar ili maxishine kanal

E da evo ga i neki test
http://www.computerbase.de/artikel/...orce-gtx-680/14/#abschnitt_leistung_mit_ssaa)

Pogledajte prilog 91803

Pogledajte prilog 91804
Ovi grafici su silovanje....
 
Sve to zavisi kako ce ga odraditi, ali definitivno bec nekog solidnog i3 ili AMD quad procesora ovi koji jos furaju dual core nece moci da je igraju fluidno.

A i sam ubersampling je previse napucano podesavanje ja sam drzao skoro sve na max, a kad sam ukljucio ubersampling razlika je bila zanemaljiva.
 
Za slucaj da ima ljudi koji ne gledaju Akcijske ponude temu:

The Witcher 2 za 7.49e na Steamu
 
Za slucaj da ima ljudi koji ne gledaju Akcijske ponude temu:

The Witcher 2 za 7.49e na Steamu

Ako neko ima kinte,a nije odigrao,bio bi lud da ovo ne iskoristi..
Inace,kad smo vec otvorili "skrinju",da kazem da je CD Project indirektno priznao u intervjuu za jedan gaming sajt da se radi na razvoju Witchera 3 punom parom...
Napravili su sjajnu pricu, i odlican gameplay i ne verujem da mogu zeznuti treci deo...pa nisu oni Bioware....
 
Zavrsih igru veceras (X360 verzija) ; )

Pa evo malo da podelim utiske , igra je stvarno odlicna .

Mada onaj poslednji "boss" je bas bio naporan , mislim da mi je trebalo jedno sat vremena da ga predjem , glava me zabolela i to jos na "easy"

Pa evo recimo ovako :

+ prica (dosta je zanimljiva prica , ali malo su ga iskomplikovali i imam utisak da kad bi presao igru 5 puta da jos uvek ne bi uspeo da pohvatam sve konce , mada prica je zaista dobra i odlicno prezentovana)

+ gejmplej (dosta dobar , fluidan i nije nimalo zamoran u smislu da postaje dosadan posle odredjenog vremena , takodje i oni napitci , alhemija i buckanje onih corbi su zaista zanimljivi , kao i izbori u igri koji nekad znaju biti bas nezgodni sa psiholoskog aspekta , mozda su mogli da ubace jos neku "boss" borbu ali dobro)

+ likovi (dosta zanimljivi i prepoznatljivi na svoj nacin)

+ atmosfera

+ vizuelni dozivljaj (grafika zaista odlicna i neki momenti u igri izgledaju bas fascinantno kao recimo onaj vrt sa ruzama ili onaj grad na kraju , takodje i suma izgleda nekako zivo i detaljno)


A sad sto se tice negativnih stvari , mislim da i nema nesto iole ozbiljnije sto bi se moglo zameriti , mozda eto malo trajnost igre , mislim igra ima pristojnu trajnost i igrao sam je negde oko 2 nedelje (i to uglavnom sam samo pratio glavnu pricu dok od sporednih stvari tek ponesto onako usput) ali nekako od RPG igara svi ocekujemo da traju maltene beskrajno.

Takodje malo mi se cini i da je kraj zbrzan tj poslednji chapter je mogao biti malo duzi i isto tako kraj je mogao biti malo vise epskiji (mada je na naki nacin dovoljno "epic ,) mada vidi se da je ostavljeno prostora za neki buduci nastavak.

U svakom slucaju mislim da one ocene na raznim sajtovima koje su izmedju 9 i 9,5 su objektivne :)

Nadam se da necemo previse cekati treci deo ; )
 
Duzina igre je sasvim zadovoljavajuca pogotovu posto ima 16 vise manje razlicitih krajeva, predji bar upola od toga i videces koliko ce neke stvari da se razlikuju u toku samog igranja, a i sami krajevi igre, zamisli da za jedan prelazak treba mesec dana, godinu i po dana bi ti trebalo za sve kombinacije. :)
P.s. upravo sam je pazario na steamu za 9.5€ zajedno sa kecom.
 
Pa jeste slazem se da je duzina igre sasvim zadovoljavajuca ali obicno smo mi navikli da takav tip igara traje beskrajno.

Vec sam poceo drugi prelazak (i to na 'dark" tezini pa videcemo dokle ce me drzati i dokle cu imati zivaca da se bakcem) , 16 puta igru necu prelaziti sigurno ali jedno 2,3 puta ocu sigurno ; )
 
Pa evo recimo ovako :

+ prica (dosta je zanimljiva prica , ali malo su ga iskomplikovali i imam utisak da kad bi presao igru 5 puta da jos uvek ne bi uspeo da pohvatam sve konce , mada prica je zaista dobra i odlicno prezentovana)
Da bi se kompletno shvatila prica,moraju se procitati knjige..Prvi deo se ne zasniva puno na loru,ali drugi deo su u potpunosti bazirali na prici iz knjiga...
 
Pa dobro malo sam se posluzio wiki-jem pa ono sad sto se tice price uglavnom je sve jasno (barem sto se tice tih krucijalnih stvari).
Knjiga verujem da je dobra ali ne znam ni gde ima da se nabavi ni da li bi sad imao zivaca da je citam.

Nadam se da ce uskoro bar neki trailer za trojku.
 
Da li je moguce da 2 osobe igraju W2 na istom kompu sa zasebnim save-ovima? Hteo bih opet da predjem W2 ali je brat vec poceo da igra, a nisam siguran da moze zasebno da se pocne New game...
 
Napravi jos jednog usera na kompu i koristi taj user samo kad oces ti da igras witchera. Tako ne bi trebalo da uticete jedan drugom na save-ove.
 
Cuo sam od mnogih ljudi da rebalans ima dosta glitcheva i da je borba prilicno neprirodna postala...
 
DA li neko tera w2 na win 8? Nesto mi brljavi... iskustva?
 
Koju grafu imas, i kako se manifestuje to sto brljavi? Mozda ti fura preko integruse?
 
Amd 7750. Catalyst je zadnji zvanican...
 
Najpre proveri u podesavanjima igre da ti slucajno nije ukljucen umber sampling, ako jeste iskljuci obavezno, zatim disejbluj iz device manager-a integrisanu karticu. Win 8 bi trebalo bez problema da je gura. Cini mi se da je bila frka samo sa win8 beta verzijama, pa ako furas i dalje betu ako je to ikako moguce moze da bude i do toga da znas.
BTW. Vidim da si u opisu konfiguracije stavio da imas plocu ASUS M4A88GTD-M EVO/USB3, koliko videh na assusovom sajtu imaju samo ASUS M4A88TD-M EVO/USB3, takva sa tvojom oznakom navodno nepostoji ako sam dobro pogledao. ;)
 
Poslednja izmena:
Integrisana se sama gasi kad ima pcie, to se vidi po kolicini slobodnog rama.
Ubersampling mi sigurno nije ukljucio, prepoznao mi je masinu kao LOW...
probacu jos koji put igru, jako bi me nerviralo da ne mogu da je igram.

win8 je legalan, upgrade verzija.

verujem da si u pravu i za plocu :)
 
Ljudi jel ima šanse da Athlon 2 X2 245 i Radeon 4870 poteraju W2 na medium u 1680x1050?
 
Meni sa konfom iz potpisa na 1920 x 1080 bez ubersamplinga i high opcijama radi odlicno.
 
Integrisana se sama gasi kad ima pcie, to se vidi po kolicini slobodnog rama.
Ubersampling mi sigurno nije ukljucio, prepoznao mi je masinu kao LOW...
probacu jos koji put igru, jako bi me nerviralo da ne mogu da je igram.
Probaj stavi u opcijama Texture Memory Size: Large , Texture Downscaling: High ostalo sve off i ako tako ima frku jedino sto mi iole ostaje logicki je da igri neodgovaraju zadnji drajver, pa moz da probas sa nekom starijom revizijom drajvera. A ako radi tako isprobavaj onda sa sa ostalim podesavanja i vidi kako se ponasa.

Ljudi jel ima šanse da Athlon 2 X2 245 i Radeon 4870 poteraju W2 na medium u 1680x1050?
Trebalo bi da mozes, bez nekih problema. Moraces malo vremena da potrosis na nalazenje optimalnog setup-a. p.s. Realan dojam o tome kako ti radi igra ces dobiti tek od drugog cheptera.

Meni sa konfom iz potpisa na 1920 x 1080 bez ubersamplinga i high opcijama radi odlicno.
C2D e6750 + 5770 i bogami imao sam osetne padove fps-a na dosta nizoj rezoluciji, bez SSAO i AA. Tek sa trenutnom konfiguracijom sam doziveo da mogu da je igram sa uzivanjem na High. :D
 
Probao sam igru i na ultra low podešavanjima ne radi baš najbolje,
secka i onda kada FRAPS pokazuje da radi na 40 FPS.

Tako da sačekaće ipak neki upgrade pa da odigram kao čovek.
Inače igra izgleda solidno i sa najmanjim mogućim podešavanjima,
ne smem da zamislim kako izgleda na high.
 
Ovakvu igru vredi cekati. U medjuvremenu uzmi odigraj keca ako vec nisi.
 
Nazad
Vrh Dno