Šta je novo?

The Witcher 2: Assassins of Kings

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2636718

Ovde mozda imas resenje.Pretpostavljam da ti treba za backup kopiju na GOG.
Hvala, ali ja tu nemam "Serial" ključ u registry-u uopšte :(
Možda ima veze što igru nisam kupio na Steam-u, ali je bio key koji može da se na njemu aktivira. Ne sećam se više sada ni gde sam ga kupio :/

edit:
Vidim sada u onom thread-u da nisam jedini. Izgleda da od neke verzije Witcher 2 jednostavno uopšte ne unosi u registry svoj key.

edit2:
Bio sam na http://www.thewitcher.com/backup/ i odradio sve što su tražili (imam srećom mail sa potvrdom o kupovini). Čekam sada da mi odgovore :)
 
Poslednja izmena:
Nema veze, već sam im poslao ovako, mada bi verovatno bilo jednostavnije na taj način :)
 
Hvala, ali ja tu nemam "Serial" ključ u registry-u uopšte :(
Možda ima veze što igru nisam kupio na Steam-u, ali je bio key koji može da se na njemu aktivira. Ne sećam se više sada ni gde sam ga kupio :/

edit:
Vidim sada u onom thread-u da nisam jedini. Izgleda da od neke verzije Witcher 2 jednostavno uopšte ne unosi u registry svoj key.

edit2:
Bio sam na http://www.thewitcher.com/backup/ i odradio sve što su tražili (imam srećom mail sa potvrdom o kupovini). Čekam sada da mi odgovore :)

Ja takodje igru nisam bio uzeo na Steamu,i bio je kljuc koji se aktivira na Steamu.Sreca pa se ja secam gde sam uzeo (G2PLAY),pa sam uz pomoc tog kljuca aktivirao backup kopiju na GOG.No,verujem da ces dobiti kljuc posto si odradio sve na http://www.thewitcher.com/backup/
 
Predpostavljam da nisi neki RPG fan. Srebrni ti je za cudovista, obican za ljude. Pa u prvoj misiji koja inace sluzi kao neka vrsta tutorijala svaki sign i njegova upotreba je objasnjena.

TW1 sam zavrsio, igrao ga kao blesav.

Ovde mi smeta sto ne znam ni koji sam mac izvukao!?
Bio je tutorial o tome, istina, ali nisam zapamtio za sta sluzi toliko sign-ova i sada ne znam gde da procitam.
 
Dobih ključ za GOG :)
 
Upozorenje

Ukoliko pecujete na EE a niste zavrsili igru mozete imati problema sa sacuvanim pozicijama. Meni se desilo ovo, kao i mnogima (sto se da vidjeti na linku). Rjesenje je reinstalacija na nizu verziju tipa2.0 ili igrati igru iz pocetka, sto za mene trenutno nije opcija.:wall:

LvfqA.jpg
 
Prvom delu dajem ocenu 98 a drugom 86 recimo, za mene skoro pa nedostojan naslednik.

Ne bih se slozio, zato sto je gameplay toliko razlicit da ga nije moguce uporediti. Stvarno je pitanje ukusa. Ali jedno je sigurno, prica je perfektna u obe igre, a to je ono sto je izdvaja od ostatka.
 
i jedan od savršenih developing timova stoji iza obe igre, kraljevi su kada je u pitanju odnos sa igračima, a danas je to retkost
 
Ja ne mogu da verujem da je igra toliko neoptimizovana. Opet sam je instalirao, bez kreka, svi pečevi instalirani. Apsolutno sve je na low, čak sam i rezoluciju smanjio na 1200x720 i dalje ne mogu da je igram normalno. Fps je max 28, min 14, obično je oko 22.
A npr max Payne 3 i crysis 2 normalno igram na medium.

Jel Witcher radi samo u dx11?

Edit : sada vidim da radi u dx 9, užaaaas.
 
Poslednja izmena:
Koji komp imas? Max Payne i Crysis 2 su jako dobro optimizovane igre u poredjenju sa Witcherom2, mada je W2 RPG i kao takav nije cudo sto je zahtevniji. U sustini W2 radi na mom kompu solidno za jedan RPG (prosek 40-50FPS ali na low i 1280x720) dok recimo Skyrim sa zadnjim update-om klizi skoro non stop u 60FPS na 1920x1080p i medium na mom kompu. U W2 mi se ne svijda sto ga ne moze covek naterati da klizi uvek ni na low detaljima ni na najbednijoj rezoluciji (svaka cast CD Projectu na dosadasnjem radu ali ako hoce da budu skoro savrseni neka porade jos malo na optimizaciji).
 
Poslednja izmena:
Pa znam da nemam baš jak komp, ali ovo je smešno.
Laptop i5 2.53ghz, 4gb ram, ati mobility redeon hd 5650 sa 1gb rama.
 
Pomiri se sa tim, jer W2 je jednostavno takav po tom pitanju. Ja iskreno ne bih mogao da uzivam u igri sa tvojim performansama ma koliko god igra bila dobra. Gledao sam testove performansi za ovu igru i video sam da jedino kompovi sa dve dobre graficke mogu da teraju igru konstantno preko 60 FPS-a. Igra je nedavno izasla za xbox360 na kom verujem radi glatko, steta sto ne moze i na prosecnom PC-ju.
 
Jel pricato o EE verziji W2??
 
5650 na laptopu to kao da si pokrenuo neku igru pre par godina na gforcu 2mx :p

Ljudi budite realni, W2 verovatno ima najbolju grafiku na PC-u

Preteruješ...

Možda ima najbolju grafiku, ali na low izgleda prilično loše, pogotovo iz bliza i zato mi nije jasno zašto je i dalje toliko zahtevna. A da ne spominjem to da na xbox-u koji je mnogo slabiji od mog kompa, sve radi lepo na mnogo boljem podešavanju.
 
Preteruješ...

Možda ima najbolju grafiku, ali na low izgleda prilično loše, pogotovo iz bliza i zato mi nije jasno zašto je i dalje toliko zahtevna. A da ne spominjem to da na xbox-u koji je mnogo slabiji od mog kompa, sve radi lepo na mnogo boljem podešavanju.

Da ali ti zaboravljas jednu stvar i to onu najbitniju, lap top pokrece brdo stvari kada se ukljuci pa dok jos pokrenes igru vec si na gubitku procesora i memorije, grafike bukvalono svega. Dok je XBOX 360 specijalno napravljen za takve stavri i kada pokrene igru on svoj procesor koristi u celosti za igru, graficku i memoriju takodje koristi u full-u. Jednostavno ne mozes porediti konzole i racunar, konzole su specijalno napravljene za tu namenu dok racunar moze i sluzi isto za tu svrhu ali si u malom gubitku snage. Sta mislis zasto malo malo pa se pojavi neki novi procesor za racunare ili nova graficka ili brza memorija.

Ovih dana cu ja instalirati igru pa cu ti pokazem da igra moze da se igra u full-u samo koja je cena za tako nesto. Pogedaj samo pod moja masina i sve ce ti biti jasno.
 
Poslednja izmena:
Ako mislis stvarno u ''fullu'' onda neces moci, za to trebaju dve grafe. Mislim, vec kada koristite te izraze u ''fullu'', zna se sta je u ''fullu'' sa svim slajderima na max kao i ubersamplingom a tu ce igra da proguta tvoju 7870kicu za dorucak:)
 
Ja sa svojom masinom mogu bez problema da teram sve na max osim ubersampling-a.
 
nema boga da je igrivo isteras na max na full hd sa time.

Nemam pojma, videcu za par dana kada oslobodim malo mesta na hardu da mogu da igru prebacim i raspakujem i instaliram kako ce se ponasa kada je pokrenem i odvrenem podesavanja do kraja. Iskreno jos nisam naisao na igru koju nisam mogo da poteram u full podesavanjima i da mi radi normalno, no za sve postoji prvi put.
 
Ma bre to je relativno glupost od settinga, umesto da su jednostavno povecali rezoluciju textura i efekata, oni su ubacili tu opciju supersamplinga (performanse kao da renderujes 2 igre odjednom) da bi se ljudi patili i utrkivali kome ce to da radi, posto se jelte nalazi u grafickom configu i predstavlja ono "ultra". Pa i da je nisu ubacili, supersampling (verovatno) moze da se forsira iz drajvera i isto bi bilo ovako zahtevno.

Evo recimo primer za ingame verziju supersamplinga u pCARS koja drasticno manje jede resurse nego iz drajvera:

Martin Griffiths je napisao(la):
Doing in-game super sampling would be much faster because there is no benefit to doing the post-fx at the higher resolution. I already have plans forming to support this:

Essentially we would render the first two phases of our deferred renderer super-sampled then use MSAA as we currently can do for phase 3, then down sample to the backbuffer resolution and do the post-fx and ui as usual. This would mean 2x super sampling would probably be around 50-60% slower as opposed to 100% slower when letting the driver do it.
 

Ccc i ti proklamovani ''stari gejmer'' sklapaš utiske od random tipova na YT-u a da u suštini niti znaš da li on ima 680tku uopšte, niti vidiš sa kojim opcijama igra .Sa jednom 680kom igra radi oko 30fps-a nekad padne i niže, što nije neki problem zbog izvođenja u trećem licu. Problem je što se sa uključenim ubersamplingom oseti jedva primetan microstutter koji dovodi do ludila a probao sam i na mom procu i ud7 ploči i na 2600k procu na 4,5ghz . Tako da neki glatki gameplay dobiješ tek sa dve na primer moje 670tke koje su ekvivalent 690tke (otprilike sporije od nje za 2% na def. klokovima)..

A ako oćeš neke dobre likove sa validnim testovima grafičkih na YT-u, probaj trubritar ili maxishine kanal

E da evo ga i neki test
http://www.computerbase.de/artikel/...orce-gtx-680/14/#abschnitt_leistung_mit_ssaa)

600x554px-LL-cfe7a6f6_gtx680witcher2ubersampling.jpeg

GTX-680-76.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno