Šta je novo?

Starfield

@Čika_Kure
Ovu igra ima potencijal da koroz neke buduce nadogradnje postane ne dobra nego odlicna... Secam se Dying Light, kada se pojavila igra poukusao sam nekoliko puta da je igram i jednostavno ne ide, nesto je tu falilo, posle nekog vremen i nekoliko izmena igra je postala odlicna... Sacuvali su sve sto je dobro, dodali sve sto je falilo da se dobri elemti povezu i napravili odlucnu igru.
 
U DL je dodao ko? Developeri? Fenomenalno ako je tako i svaka im čast. Evo vidimo da se i CDPR trudi da sredi onaj bu(g)ćkuriš.
U ovoj Beteždini čekaš nekog modera da napravi nešto (koji može biti i šnj klase) a to za sobom može povući i nekakve bagove. Sve je "bezoficijalno".
Kada sam pročitao da su mapu napravili onako kako su napravili da "pokriju" da nema sadržaja na većini planeta došlo mi je da uzmem laser rifle i nabijen ga Toddu u pedu. Koliko sam ga gotivio toliko mi se zgadio. New technology my ass!...
 
Praitim forum dosta dugo, najcesce ovaj deo foruma koji se bavi igricama... Na osnovu onoga sto sam do sada ispratio mislim da se previse bavite sadzajem koji gravitira oko same igre tipa sta je radio Toddu ??? Ma ko je taj i zasto bi me zanimalo sta taj radi... Moj pogled na neku igru je mnogo jednostavniji... Nabavim igru najcesce ako nema demo onda narodnu verziju, odigram malo i ako me uvuce pre svega mehanikom u svoj svet onda je to to, kupujem, ili se zadrzim na nardnoj verziji ako nema potrebe za kupovinom (nisam sklon da dajem svoj novac zapadu koji zivi bogougodno na ledjima ostatka sveta pomocu sankcija, vojne sile tid)... Ostalo me ne zanima jer tako samo sebi kvarim utisak o igri... Sta me briga da li je nekome dobra i sta na tu temu ima bilo ko da kaze... Tako sam recimo odigrao Remnant i Returnal, kasnije procitao neka misljenja po forumima, ciste baljezgarije, traznje dlake u jajetu... Ili se dozvi igra onako kako su autori zamislili ili se zaobidje i igra nesto drugo, sto ne znaci da je nesto sto je meni odlicno i sto je kod mene klikonulo da ce i drugima da odgovara.
Treba se malo informisati to stoji, ali da zalazim u to ko je Toddu ili neko drugi ko je radio na igri, sta su radili, sta su izjavili i da jos igram igru na kojoj moze da se potrosi tipa 300h, malo je previse :p... Korisno je da se zna kava je igra tehnicki kada se pojavi, i to je jedino sto me zanima. Starfield je vec sada korketan, za 5~6 meseci do godinau dana bice to odlicana igra jer imaju velike planove sa tom igrom kako za ovu tako i za narednu gnereciju Xbox konzola... Tako da radi ce se ne toj igri najmanje narednih 5god ako ne i duze.
 
@V_e_r_A takoe, ne daj da te iskvari "truli zapad"...

Ovom tvojom logikom ništa o ničemu ne bi ni trebali pisati...

Po meni je potpuno opravdano izneti svoje mišljenje (pa i kritičko) o nekom proizvodu u koji uložiš svoj novac i vreme.

Takođe, lično sam alergičan na praksu koja vlada poslednjih godina da se u industriji igara izbacuju poluproizvodi koji se potpom peglaju godinama (devovi samostalno ili preko komune modera). To mi je ekvivalent kao da kupim šporet na kojem ne radi rerna i dve od tri ringle, ali za pet godina možda i prorade.

Ne znam zašto ne kritikovati takvu praksu i takvo smeće od proizvoda...
 
@V_e_r_A takoe, ne daj da te iskvari "truli zapad"...
Zapad nije truo... Nepravedan je sistem kojim se na zapadu zivi lepo, 1milijarda ljudi ziviti ne ledjima ostatka sveta, silom, represijom, sankcijama... Prosto ako mugu necu da pomazem taj sistem sa svojih 80e za neku igru.
Po meni je potpuno opravdano izneti svoje mišljenje (pa i kritičko) o nekom proizvodu u koji uložiš svoj novac i vreme.
Slobodno ko ti brani, samo kazem da ne citam misljanja o igri objasno sam zasto... Meni je ovo vreme problem, ako cu jos mesec dana da divanim po internetu o igri koju sam kupio ili koju planiram da kupim da bi je igrao nekada ne duze od 12h postavlja se pitanje sta zapravo radim ?
Takođe, lično sam alergičan na praksu koja vlada poslednjih godina da se u industriji igara izbacuju poluproizvodi koji se potpom peglaju godinama (devovi samostalno ili preko komune modera). To mi je ekvivalent kao da kupim šporet na kojem ne radi rerna i dve od tri ringle, ali za pet godina možda i prorade.
Nikome to ne odgovara... Zato i pratim ove teme jer to je jedino sto me zanima, koliko je igra igriva kada se pojavi, i kada je kompletna da moze da se odigra bez problem, i to je to, to ne znaci da treba igrom da se bavim na nacin da znam ko je Toddu i da pratim sta on radi jer onda se bavim hajpom oko igre a ne igrom... Nekad to bude dobro iskustvo, nekad manje dobro, do sad se nisam razocaro u neku igru ako sam pre toga odigra makar 30min. Cesto pogledam kakav je gameplay na youtube.
Treba kritikovati sve sto je za kritiku na mestima gde ce neko da obrati paznju na tu kritiku kao sto je recimo Steam, pa ko zna mozda se i ta praksa promeni pa igre postanu kompletan proizvod tada kada se pojave, samo mislim da od toga nema nista.
 
Poslednja izmena:
Previše pišeš i citas za osobu koju ne zanimaju misljenja o igrama.

Ko god ima posao, porodicu, prijatelje.. ukratko, život, ima veliki problem da svaki božiji dan odvoji 1h za igranje. Ne poznajem licno osbu koja svaki dan ima taj luksuz bez prestanka a da nije u školi. Vec na fakultetu ti dodje reality check. Zato vecina nakon posla razbaca jedna partija COD-a ili BF-a, jedna utrka na SPA i gasi.

Ali neka imas 1h free samo za igranje, treba ti 2m da predjes samo jednu kampanju jedne igre. Ako racunas da svi mi igramo vise igara, koliko ce onda trebati vremena da neko predje Starfaild? Pola godine? Pa nismo svi sterameri koji bulje u igre 15 sati. Ne kontam kako igra izadje u utorak i forumaši je predju do subote. Wtf..

Jeftinije je nekome pogledati recenziju od 20min i odigrati nesto drugo.

"Ovu igra ima potencijal da koroz neke buduce nadogradnje postane ne dobra nego odlicna".

Ukrao si direktno citat chris robertsa.
 
Kritika da, mora da postoji, ali meni kad je neka igra bezveze, ja iznesem misljenje zbog cega je to tako i uglavnom ne posecujem vise tu temu, ostavim ljude kojima je to ok da diskutuju i uzivaju.

Mogu da citam ponekad ali da sad ulazim u rasprave ,ne vidim poentu. Jer na internetu nema razgovora, nazalost.
 
Meni je super igra za sada. Da, nije savrsena i nije sve kako bih ja voleo da bude, ali gde pa jeste?
Za sada mi je bilo zabavno igrajuci je i to mi je bitno.
Ne bi ni bilo zanimljivo da mi je sve uz volju i da mi nista ne smeta.
Za sada mi smeta samo nedostatak kopnenih vozila ili da barem trcanje ne trosi staminu.

Isto tako su Andromedu pljuvali za animacije, ovo i ono..ja je sa osmehom presao na 100% bez updatea, prvu verziju.
Prosto, nesto ti cucne i ni ne izvaljujes nebitne sitnice i bagove usput, osim sto se nekada nasmejes na neki operisani bag.
 
3x me izbacila u windows za 20ak sati igranja
 
Kritika da, mora da postoji, ali meni kad je neka igra bezveze, ja iznesem misljenje zbog cega je to tako i uglavnom ne posecujem vise tu temu, ostavim ljude kojima je to ok da diskutuju i uzivaju.

Mogu da citam ponekad ali da sad ulazim u rasprave ,ne vidim poentu. Jer na internetu nema razgovora, nazalost.
Mani izuzetno znače recenzije i mišljenja ljudi ovde na forumu, jer na taj način uglavnom izbegnem da potrošim vreme na glupost od igre, filma, serije i td...
Baš zato i zagovaram diskusiju o svemu.
Za ovu igru sam procenio na osnovu ovde pročitanog i viđenog (možda i pogrešno) da nije vredna čak ni da uđem u GP i kliknem install dugme, a kamoli nešto više.
Ponavljam, moje mišljenje,drago mi je da dvojica kolega uživaju u igri. ;)
 
Previše pišeš i citas za osobu koju ne zanimaju misljenja o igrama.
Kakve vez ima moje pisanje sa ovim sto si zakljucio i kako znas da previse citam ??? Ne vidim da sam negde izneo misljnje kakva je igra i da sam nekoga pitam sem sto se intersujem za tehnicku stranu igre.
Ko god ima posao, porodicu, prijatelje.. ukratko, život, ima veliki problem da svaki božiji dan odvoji 1h za igranje. Ne poznajem licno osbu koja svaki dan ima taj luksuz bez prestanka a da nije u školi. Vec na fakultetu ti dodje reality check. Zato vecina nakon posla razbaca jedna partija COD-a ili BF-a, jedna utrka na SPA i gasi.
Moj i tvoj reality check nisu isti, ti si prihvatio da je sve ovo sto si naveo reality check, ja znam da moze i zivim drugacije, ali to nije tema.
Jeftinije je nekome pogledati recenziju od 20min i odigrati nesto drugo.
Sto bi gledao recenziju neke igre, pa odigrao nesto drugo ??? Da bi mi ta recenzija rekla da igra ne valja ? Pogledao sam misljenja i recenzija mnogih igara nakon sto sami ih odigra koje su mi bile odlicne, a recenzija kaze da nisu. Konkretno za Starfield, igra o kojoj se vec tako dugo govori i ocekuje mozda i previse jer se previse obecava... Kada bi sve to stavili po strani, da se igra samo pojavila niodkuda, sada bi je na sva usta hvalili, ne bi bilo ovako puno negativnih utisak zbog kojih je neko nece ni odigrati, tako da zasto mi trebaju ta misljenja koje govore da je igra losa samo zato sto nije ispunila ocekivanja. Meni je dobvoljno to sto znam da se ulozilo mnogo rada i truda, kavi su planovi sa tom igrom, i da niko ne bi dao ozboljnu lovu za sve to a da taj proizvod na kraju bude toliko los, moze da se desi ali tesko.
"Ovu igra ima potencijal da koroz neke buduce nadogradnje postane ne dobra nego odlicna".
Ukrao si direktno citat chris robertsa.
Nisam nista ukrao, nego izgleda da slicno razmisljam kao taj lik po ovom pitanju. To bi trebalo tako da bude sa ovom igrom, jedino sto mozda nisu iz prve poslozili sve elemente da tako bude.
 
Na osnovu onoga sto sam do sada ispratio mislim da se previse bavite sadzajem koji gravitira oko same igre tipa sta je radio Toddu ??? Ma ko je taj i zasto bi me zanimalo sta taj radi...
Brate jel tebi ovo prva Bethesdina igra pa ne znaš ko je Toddu, ili si ozbiljan?
Ja lično nemam problem s tim da se tebi ili bilo kome ovde neka igra sviđa ili ne.

Mnogi od nas su odrasli na Bethesdinim igrama (pogotovo TES), čitali lore, temeljno istraživali svet, dali ogroman broj sati, uživali uz nadu da će svaka njihova igra biti sve bolja i bolja.
Na osnovu parametara koje dobijamo deluje da bi sledeći TES mogao biti teški flop. Svaki do sada je (bez obzira na mane) bio GOTY, sa izuzetnom količinom sadržaja i zabave, ali to je bilo pre više od 10 godina.

Problem nastaje onda kad jednom moramo da prihvatimo istinu a to je da naš predivni Toddu razvija i izbacuje iste igre nakon 5,6 godina a za to vreme aktivno puni glave igračima kako je potrebno mnogo vremena za razvoj, kako je neophodna "nova tehnologija", da se marljivo radi, da će stvari biti drugačije, da slušaju naše kritike, poštuju nas i čitaju sve, bla, bla, bla... A mi verujemo kao budale i na kraju dobijemo isti klinac u drugom pakovanju, i onda shvatimo da tu nije trebalo ni mnogo vremena ni novca. Samo je skin promenjen...
To nije pošteno brate, nije...
 
ItemIDCommand
Milk0019121Fplayer.PlaceAtMe 0019121F 1000
Potato00003A26player.PlaceAtMe 00003A26 1000
Sandwich002543B7player.PlaceAtMe 002543B7 1000
Tomato00092B96player.PlaceAtMe 00092B96 1000
Watermelon00092B97player.PlaceAtMe 00092B97 1000
Spoon0003EDBAplayer.PlaceAtMe 0003EDBA 1000
Antique computer0036CCEFplayer.PlaceAtMe 0036CCEF 1000
Vasco000057BBplayer.PlaceAtMe 000057BB 1000
Ko moze vise krompira da mete a da mu ne pukne igra
 
Evo mog misljena posle zavrsene igre, na engleskom jer sam probao na /r/starfeield da postavil ali automatski mi je obrisan post je ne hvalim igru u nebesa :D

Did my 1st playthrough of the game, took me about ~80h , ended as lvl 35 , romanced Sarah, did all companion quests, collected a lot of powers (think on 3 of all didnt spawn )....

Things i didn't do:

  • Any faction quests
  • Crafted single item
  • Made any outposts
  • Made any custom ships or bought any


Looted everything i saw was crafting material used none....for me game is 6/10 , spent a lot of time early trying to see if it will start to snowball but sadly it never did for me (and i am Sci Fi enjoyer)
 
Greska je sto nisi igrao faction quests, to je bolji deo igre.
 
 
U pravu si, nisam upalio igru par dana pa nisam u toku, ne stižem od obaveza :(
 
Plan je sledeći,sačekamo još dve sedmice i cena će bit 15 evra.Kupiš jeno 5 ključeva._Sačekaš godinu dana da je moderi doteraju i prodaš za 45 evra,jer će na Steamu biti 59 :p

Kupovao sam Elex II,jer ga je Dragonbane toliko nafalio,i ovo mi iskočilo oma


 
Poslednja izmena:
Previše pišeš i citas za osobu koju ne zanimaju misljenja o igrama.

Ko god ima posao, porodicu, prijatelje.. ukratko, život, ima veliki problem da svaki božiji dan odvoji 1h za igranje. Ne poznajem licno osbu koja svaki dan ima taj luksuz bez prestanka a da nije u školi. Vec na fakultetu ti dodje reality check. Zato vecina nakon posla razbaca jedna partija COD-a ili BF-a, jedna utrka na SPA i gasi.

Ali neka imas 1h free samo za igranje, treba ti 2m da predjes samo jednu kampanju jedne igre. Ako racunas da svi mi igramo vise igara, koliko ce onda trebati vremena da neko predje Starfaild? Pola godine? Pa nismo svi sterameri koji bulje u igre 15 sati. Ne kontam kako igra izadje u utorak i forumaši je predju do subote. Wtf..


Jeftinije je nekome pogledati recenziju od 20min i odigrati nesto drugo.

"Ovu igra ima potencijal da koroz neke buduce nadogradnje postane ne dobra nego odlicna".

Ukrao si direktno citat chris robertsa.

Pa jednostavno je,tj ti ljudi koji predju takvu igru kao što je Starfield za nekoliko dana nemaju "život" (posao,porodicu,prijaelje).......ili sve to imaju,ali manje ili više zanemaruju kako bi imali vremena da igraju Starfield :)

Kako bi bio lepši ovaj život kada bi svi imali dovoljno vremena i za posao i za porodicu i za prijatelje ...i za igre.....ali,krastavac....
 
Osećam se prozvanim jer sam prešao igru. Prilicno je uvredljivo nekoga optužiti kako nema život jer stiže da se igra.

Ja se izvinjavam ako sam nekoga uvredio,nije mi to bila namera......nego,onako čisto logično i "tehnički" razmišljam...

Ako je moguće,daj neki "recept",tj koliko si vremena dnevno igrao da bi prešao Starfield,koliko vremena u toku tog dana provedeš na poslu/fakultetu/školi,koliko ispunjavajući porodično-rodbinske obaveze itd,koliko vremena spavaš......jer znamo svi da jedan (kalendarski) dan traje 24 časa,pa se postavlja pitanje kako sve one obaveze i igranje rasporediti a da se sve stigne i da su svi "zadovoljni" :)

Meni lično se desi da mi ostane i 2-3 sata dnevno za igranje (ili šta već hoću da radim),ali to najčešće bude uveče,posle 8,9,10 ali tada sam često toliko umoran (zbog svih obaveza u toku dana) da jedva sedim ispred kompjutera,tj oči počnu polako da se sklapaju......a i znam ako zabodem posle ponoći da ću sutra jedva ustati u 6-6.30 ujutru i dobar deo dana biti kao "zombi" zbog umora i neispavanosti....i tako svaki radni dan,ponedeljak-petak......vikendom je dosta bolja situacija što se tiče raspoloživog vremena jer bar ne idem na posao....ali vikendom često nisam kući.....jer se vikendom putuje u "vikendicu",negde u "prirodu" i slično...
 
Poslednja izmena:
Ja do sada utrosio 7-8 sati i moram da priznam da igra nije losa. Nije neka perfekcija ima tu dosta peglanja. Izbacivala game pass verzija na desktop 5-6 puta. Teksture hoce da se zamrljaju.
Iskreno iz komentara vasih pljuvackih umalo da i ne instaliram igru ali daleko je od lose igre, stvarno. Za sada nije perfektna i najbolja ali uz solidna peglanja pecevima moze da bude sasvim sasvim dobra igra.
 
Tako sam i ja mislio, ali nakon nekih misija sa silnim napucavanjem - nije mi bilo dobro koliko los fazon! Sve bi im oprostio da nije tako...
 
Ja do sada utrosio 7-8 sati i moram da priznam da igra nije losa. Nije neka perfekcija ima tu dosta peglanja. Izbacivala game pass verzija na desktop 5-6 puta. Teksture hoce da se zamrljaju.
Iskreno iz komentara vasih pljuvackih umalo da i ne instaliram igru ali daleko je od lose igre, stvarno. Za sada nije perfektna i najbolja ali uz solidna peglanja pecevima moze da bude sasvim sasvim dobra igra.
Pa šta da očekuješ od matoraca pohvale vajda ne :)..jesi li gledao mapetovce i ona dva starca :)...dakle isključivo sarkastični i negativni komentari dolaze u obzir... :)
 
Nazad
Vrh Dno