Šta je novo?

Starfield

Dok ne probas neces znati...
 
Zanima me da li još uvek važi ona optimistička izjava relativno sa početka teme "To je Bethesda, to ne može biti loše..."?
 
Ako uzmeš da igraš igru bez nekih obaveza(questova) igra je zanimljiva
 
Ja sam je uninstalirao posle 30ak sati.
 
Ja je opet upalim tu i tamo, da me pitaš zašto igram, pojma nemam! Još par moći mi ostalo da otključam, razmišljam i lvl 100 da otkucam i da je penzionišem
 
Zanima me da li još uvek važi ona optimistička izjava relativno sa početka teme "To je Bethesda, to ne može biti loše..."?
Hmmmm let me try...
Ako kažemo da igru razvija Bethesda i da to ne može biti loše, onda mislimo na to da će ta igra biti tipična Bethesda igra i da kao takva neće biti loša. Ja mislim da tako ide Newtnov zakon :geek:

Međutim, kako kaže naš hvaljeni Toddu bez imalo laži i prevare, oni razvijaju "same games - over and over again".
Takođe, na pitanje zašto postoji toliko loading ekrana u igri i da li se to moglo izbeći on tvrdi da tu ima mnogo posla, što nam govori o njegovom poštenju jer neće da laže i izmišlja neke razloge, ipak je igra "25 years in the making" pa vremena svakako nije bilo.
Treće, da se prisetimo, na pitanje jednog od milionskih igrača ovog čuda, zbog čega igra loše radi na PC-u Toddu odgovara "upgrade your machine". Jednom rečju - gospodin. Prava reč u pravo vreme.

Jedva čekam TES 6 :sneaky:
 
Oh no on the contrary...

Bethesda itekako zna da napravi, hajde da ne kažem loše ali daleko od dobrog proizvoda.

Bethesda + značajan napor modera već daju pristojnu iako još uvek ne ispoliranu igru kakva se očekuje od samog starta.

Todd je već klasičan prodavac magle i ne znam šta bih pomislio za onog ko veruje njegovim pričama...
 
Predjoh je i ja. Igrao malo i NG+ i ugasio, ne mogu vise. Kada bih nekako na stranu stavio sve gliceve, bagove, cinjenicu da je igra lose optimizovana, opet mi je to mlako nesto. Doduse, na kraju sam presao na novu grafu, pa mi je radilo k'o podmazano na high. Ali sam od glavne price ocekivao mnogo vise, cak mislim da je prekratka i da brzo proleti. Kad je dobar deo main quest-a baziran na trckaranju od zamka do zamka, koji su svi jedni te isti, i tako 20+ puta u krug... Sta reci dalje. Sem jedne misije (Entangled), ne postoji jos neka za koju mogu slobodno da kazem da je ostavila neki utisak, da me unese u igru. Side quest-ovi, ne racunajuci UC, Free Star, su uglavnom mucni za igranje. Sve je na principu "idi mi-dodji mi". Od ovih sporednih zezancija, Outpost management zanimljiva stvarcica, ali steta sto nema neku bitnu ulogu u igri. Mozda to cuvaju za neki DLC u buducnosti.
Sve u svemu, nije od onih igara kojoj bih se vratio u nekom trenutku. Presao je i odmah udario uninstall, do nekog DLC-a mozda... U medjuvremenu skidam Mass Effect, po prvi put. :D
 
Klasicna betsheda da joj igraci popravljaju igru jbt znaci ESO nema pinove dodao sam ih modovima isto je ovde nema pina tu i tu sam video resurse obelezim vratim se lading zone ne mozes da obrises zapravo mozes ali moras da ubagujes igru. Jesam potrosio 7 sati na to da setujem prvi outpost i da ga dekorisem, UI je ocajan kao i kod svake njihove igre modovi modovi modovi zasta sede tamo i nista ne rade sunce im poljubim kalajisano...
 
ja sam na NG+7
vrtim za armor i onda cu da idem sve misije i planete da ocistim
 
nisam toliko lud :D
 
Kako javno pišu da nemaju QA department :ROFLMAO:
"You'll be able to opt-in to try it via the Steam Beta options. We’d love your feedback before it goes live for all PC and Xbox players after that."
 
Ja se nadam da će kroz koji mesec izbaciti update koji će omogućiti 60 fpsa on most powerful console ever.
Juče sam gledao Fallout 3. Čoveče koliko perverznu atmosferu igra ima i lepo izgleda nakon 15 godina. Koje je to ludilo bilo 2008. kada je igra izašla. Baš se radujem ako bude nekakav remaster o kojem se uveliko šuška.
Starfield treba da se vrti na S/X u 60 fpsa. Ukoliko je to nemoguće onda su oni glupi i ne znaju da rade svoj posao.
 
@skin-bojan pa lako Rockstaru bilo kad su oni o ragdoll fizici razmišljali još u doba GTA III :D

Bethesda tako nešto nije imala u Skyrimu :D pa što bi za pravili za Starfield. Bitniji je bio interaktivni loading screen zvani "poletim borom u orbitu". Meni ono nije zanimljivo, kao da imaš leteću kuću iz Skyrima, samo ova u Starfield može da puca na druge leteće kuće i to je to. Znam treba da fantaziram i upotrebim maštu, ali smorim se od fantazirnaja na svakom mogućem loading screenu.

Ja se nadam da će kroz koji mesec izbaciti update koji će omogućiti 60 fpsa on most powerful console ever.
Juče sam gledao Fallout 3. Čoveče koliko perverznu atmosferu igra ima i lepo izgleda nakon 15 godina. Koje je to ludilo bilo 2008. kada je igra izašla. Baš se radujem ako bude nekakav remaster o kojem se uveliko šuška.
Starfield treba da se vrti na S/X u 60 fpsa. Ukoliko je to nemoguće onda su oni glupi i ne znaju da rade svoj posao neće da zaposle i plate ljude koji znaju svoj posao.
Samo da te ispravim.
I da još dodam, ostali ikm samo stari menadžeri koji sad ganjaju rokove da bi udovoljili stackeholderima i da bi dobili masne bonuse pred peMziju. Zabolje ih za nas koji gledamo detalje u igri, isto kao i Todda kad odvali ono da igra nije za sirote PC gamere koja nemaju GPU poslednje generacije - sugeriše da kupimo konzole.

Inače meni se baš ne sviđa kako ova igra izgleda u Creation Engine 2, u Skyrimu mi je bio OK jer je lepo lego u taj TES fantasy svet, poslednja dva Fallouta nisam igrao.
Tačno ne mogu da primetim animacije i da engije vuče genetiku još iz Oblivion ere.

I mišljena sam da Creation Engine je verovatno najgora frankesteain budževina od soruce koda koja postoji u nekom in-house AAA engine-u. Čim sam video da u .ini podešavanja možeš da ubaciš bTemporalAA_idTech7=0 da disabluješ TAA sve mi bilo jasno odakle su dobudživali engine. id Tech 7 kod poslednjeg Doom Eternal. A obe firme su pod okriljem Bethdeste tj. Microsofta.

Nisam jedini to primetio:

Znači klemili oni tamo i budžili šta su stigli. Zato igra bila i odložena toliko. I to se i dalje vidi sada kad doklemljuju DLSS, igra nije imala FOV slider i slične stvari. Znam da ne možemo da dobijemo ispeglanu igru kao Doom Eternal jer nije naivno ispolirati i optimizovati postojeći game engine, ali bitno da radi i donekle lepo izgleda. Negde lepše negde baš meh.
 
Poslednja izmena:
Samo sto GTA 4 ima bolju fiziku i od GTA 5 :)
 
Pozz. Samo da pitam... Da li je ovo neko igrao na Ultra podesavanja (Max Settings)?
 
I dalje izgleda i radi ko guzica, da izvinete na izrazu.
Čak i da uduplaju performanse, ostaje loš dizajn igre.
Ne vidim ni da izlaze neki bitni modovi, što znači da je community baš briga za ovu igru.
Moraće ozbiljno da zasuku rukave kao CD Project Red što su sa Cyberpunk, da bi ova igra bila imalo relevantna za godinu dana od sada.
 
Nazad
Vrh Dno