Šta je novo?

Starfield

Jel igra ovo neko ili igra služi samo za mimovanje?
Ono što sam pisao ranije u temi se i ostvarilo, dev iza jednog od najvećih Skyrim modova (Skyrim Together) je batalio rad na sličnom modu za Starfield pošto je rekao da neće da pravi modove za ovaj mediokritet od igre :D

screenshot-371-1702308285307.png


Neverovatno da igra nema nikod da je brani od zlih jezika, i veći krševi su uvek imali nekog ultra fana koji je napadao svakog ko kaže nešto ružno o njegovoj omiljenoj igri, ova nema čak ni to.
Meni lično kao Elder Scrolls Morrowind fanboju je neizmerno drago što je Starfield propo jer sam 2003. godine mislio e kako će neki budući Elder Scrolls da bude vrh za 20 godina, a ovi papci ne samo da nisu unapredili koncept već su mnoge stvari unazadili...
 
Poslednja izmena:
Zasto bi radili tudj posao kako bi im Bethesda posle platila za sav taj trud neku smesnu sumu i prodavala kroz 2-3 naredne verzije za masnu lovu.
Mozda ih malo dozove u realnost pa i budu neke promene za predstojeci ES naslov, a ne da im zajednica krpi naslove 3-4 godine u stanju u kojem su oni u startu trebali da lansiraju.

Tesko je nesto tako za ocekivati i za novi ES jer sada to mogli da urade sa potpuno novim IP-em, da se potpuno "odseku" od starih korena i pokusaju nesto novo, a oni su se vratili 10 godina unazad.
Sada ako se pogleda u retrospektivi Bethesda od Skajrima nije izbacila jedan zaista GoTY vredan naslov, cak i racunajuci one neuspele pokusaje reciklaze clusterf-a sa naslovom Fallout.
 
Neverovatno da igra nema nikod da je brani od zlih jezika, i veći krševi su uvek imali nekog ultra fana koji je napadao svakog ko kaže nešto ružno o njegovoj omiljenoj igri, ova nema čak ni to.
Meni lično kao Elder Scrolls Morrowind fanboju je neizmerno drago što je Starfield propo jer sam 2003. godine mislio e kako će neki budući Elder Scrolls da bude vrh za 20 godina, a ovi papci ne samo da nisu unapredili koncept već su mnoge stvari unazadili...

Nije igra uzela neke nagrade, ali nikako ne moze da se kaze da je propala.
Ocene su bile sasvim solidne, prodaja takodje, a i dosta je ucinila za gamepass.

Sto se tice pitanja da li neko ovo igra, to mi je na prvom mestu najigranijih gamepass igara ove godine sa 85 sati.
Jedva cekam da izbace dlc, pa da obrnem jos koji put.
Dosta bi bolje bilo citati utiske o samoj igri, a ne mimovanje, ali sta ces, veliki broj ljudi u ovoj temi samo to i radi (tako smo i dogurali do 30+ strana).
 
Poslednja izmena:
Eh game pass to ukidam sledećeg meseca koliko je dobro… jedino ako imaš xbox ima smisla ili dok je bio par dolara. Igre nisu neke i sve su standard edicija, ne rade modovi itd.
 
Kako sam ja onda igrao Starfield ako ne rade modovi :) ?
 
Generalno ne rade ozbiljniji modovi niti mod menadžeri sa Gamepass verzijama igara. Za Starfield ni nema modova kao za Skyrim ili Fallout 4.
Imaš da vidiš na stranicama autora modova da ne postoji podrška za Gamepass verije, samo Steam izdanja tih igara podržavaju.
Zbog toga sam neke od tih igara kupio preko Steama u Goty izvedbama, jer sa Gamepass verzijama nisam mogao modovati igre.
 
Konstatacija je bila hipotetička - ne u smislu da ne rade uopšte nego da ih 1) baš i nema kao za prethodne Bethesdine igre i 2)nema od onih ozbiljnijih modera i onih kvalitetnijih kao što si mogao videti i iz napred navedene objave
Ah ok, nisam dobro razumeo.

Generalno ne rade ozbiljniji modovi niti mod menadžeri sa Gamepass verzijama igara. Za Starfield ni nema modova kao za Skyrim ili Fallout 4.
Imaš da vidiš na stranicama autora modova da ne postoji podrška za Gamepass verije, samo Steam izdanja tih igara podržavaju.
Zbog toga sam neke od tih igara kupio preko Steama u Goty izvedbama, jer sa Gamepass verzijama nisam mogao modovati igre.
Ja sam koristio 5-6 modova za Starfield, nikakvih problema nisam imao.
 
AKQA_ION_EOY_infographic_9x16.png


Dobar je prosek, mada ga sigurno popravljaju ljudi koji su igrali 100+ sati.
13% ljudi je zavrsilo main quest. Prosecan broj prelazaka medju njima je 3, sto je impresivno (kasniji prelasci su dosta brzi, doduse).
Procene su da je oko 5 miliona kupilo igru na Steamu, ostalo je gamepass.
 
Poslednja izmena:
 
"...6 week plan..." deluje kao onih 12 koraka za AA dok se ne vrate u realnost...
Najgore u svemu sto i dalje smatraju da su igraci krivi umesto da samo bace pogled zasto su neke druge igre pokupile nagrade ove godine i nahvaljene od igraca i kriticara.

Ista je prica kao i sa CP2077, ako su neke core mehanike od samog starta zastarele/ne funkcionisu, nema sanse da ih isprave ni posle 2-3 godine, cak i da odrade masivan overhaul igre.
 
Poslednja izmena:
Lepo rece covek u klipu, totalno su u svom baloncicu jer od Obliviona i FO3 stancuju prakticno varijaciju istog naslova - ista samo "prosirena" formula...

No dobro, mozda nas za praznike obraduju nekom vescu o novom izdanju Skyrima za 2024 - verovatno se cuvaju za novi XboX i PS5pro... :D
 
AKQA_ION_EOY_infographic_9x16.png


Dobar je prosek, mada ga sigurno popravljaju ljudi koji su igrali 100+ sati.
13% ljudi je zavrsilo main quest. Prosecan broj prelazaka medju njima je 3, sto je impresivno (kasniji prelasci su dosta brzi, doduse).
Procene su da je oko 5 miliona kupilo igru na Steamu, ostalo je gamepass.
Ovo je kao odnos između uvećane upotrebe margarine i rasta razvoda u Americi...
 
Inovativno su zeznuli gomilu ljudi da im da ozbiljne pare za igru koja je po dizajnu prošla tinejdžersko doba.
 
Nazad
Vrh Dno