Šta je novo?

Starfield

Mozda zvuci glupo, prepotentno, nazovi kako hoces ali zasto pobogu iko u 2023-oj ima igre na HDD...
SSD nikada jeftiniji... ma M2 od tera je 40 evra, kakav SSD...

dave-chappelle-broke.gif
 
Mozda zvuci glupo, prepotentno, nazovi kako hoces ali zasto pobogu iko u 2023-oj ima igre na HDD...
SSD nikada jeftiniji... ma M2 od tera je 40 evra, kakav SSD...
Ma imam M2, nego sam nedavno uzeo Game Pass najvise zbog Football Manager-a, pa sam njega bacio na HDD i tako ostade HDD na default. :D Tek mi danas dopre do mozga da mi je i Starfield bio na HDD... I naravno, odmah druga pesma.
 
Koliko sam se naložio na početku sad mi već postaje meh, od sjaja do očaja, dodje mi u momentu alt f4 i uninstall. Mnogo bagova, npc neprijatelji nekad ne realno jaki bukvalno moram da stavim very easy da bi prešao nešto jer potrošim tonu municije, više trošim para na municiju nego što zaradim u misiji :D sve se nadam biće bolje
 
zavisi dokle si stigao, ali da bice bolje kako otkljucavas skillove.
ja sam trenutno lvl 31, imam preko 60h sve se razgranalo sto se tice questova, ima svega. tipicna bethesda avantura
 
Koliko sam se naložio na početku sad mi već postaje meh, od sjaja do očaja, dodje mi u momentu alt f4 i uninstall. Mnogo bagova, npc neprijatelji nekad ne realno jaki bukvalno moram da stavim very easy da bi prešao nešto jer potrošim tonu municije, više trošim para na municiju nego što zaradim u misiji :D sve se nadam biće bolje
Probaj ovaj mod:
 
Zaboravio sam dodati da je ta Skyrim Tesval optimizacija bila jednostavna za odraditi, jer su ustvari Bethesda botovi zaboravili chekirati neke postavke.
Znaci ne ocekujte da ce se nesto slicno desiti i ovoj igri, jer mozda je problem drugacije prirode.
 
Sve je to tako ostavljno sa nekom namerom jer mogucnost da se korisnici bave igrom i na neki drugi nacin sem da je odigraju donosi profit... Verovatno su i ti moderi jedan deo njih finansirani od strane izdavaca, ili dobijaju neki kes za to sto rade, par njih dobijaju neku lovu da bi povukli ostale koji dangube za dzabe, ili se nadaju da ce neko da primeti to sto rade pa se mozda iz toga desi nesto. Prica o entuzijazmu bez intersa nije zdrava pric u biznisu u kome se vrete milijarde... Polazim od sebe, sekunde jedne ne bi dangubio da im tamo nesto modujem i cinim dok se tamo neko bogati, a ti koji to rade neka se zapitaju sta su oni celoj toj prici.
 
Da, u pravu si - većina tih modera koji su zdušno radili na Skyyrimu su zbog svog doprinosa sada milioneri dok je Tod Hauard zbog toga na Skyrimu izgubio dobar deo kolača pa je iz tog razloga morao da započne rad na Starfieldu, pri čemu se zakleo da ćute ga tako dobro uraditi da potrebe za moderima uopšte neće biti.
 
Sve je to tako ostavljno sa nekom namerom jer mogucnost da se korisnici bave igrom i na neki drugi nacin sem da je odigraju donosi profit... Verovatno su i ti moderi jedan deo njih finansirani od strane izdavaca, ili dobijaju neki kes za to sto rade, par njih dobijaju neku lovu da bi povukli ostale koji dangube za dzabe, ili se nadaju da ce neko da primeti to sto rade pa se mozda iz toga desi nesto. Prica o entuzijazmu bez intersa nije zdrava pric u biznisu u kome se vrete milijarde... Polazim od sebe, sekunde jedne ne bi dangubio da im tamo nesto modujem i cinim dok se tamo neko bogati, a ti koji to rade neka se zapitaju sta su oni celoj toj prici.

Nisam bas siguran da je tako jer Bethesda nikad nije napravila optimiziranu i ispoliranu igru.
Sto se tice modovanja, tu si u pravu. To je gubljenje vremena.
Daleko pametnije je instalirati UE5 ili Unity, i nesto raditi s tim. Naucis koristiti engine koji se najvise koriste, sto je trazeno, plus mozes praviti assetse za njih i prodavati.
 
Uvek se počinje od modovanja, to radiš jer voliš igru pa skontaš tako kako igre funkcionišu, posle se nađe neki gig i pređe na drugi engine za komercijalni projekat. Brdo gejm developera je izašlo iz modding voda.

Može da priča ko šta hoće ali ekstremno je teško raditi programiranje, razvoj, administraciju u takozvanom IT ako ne voliš poziv. Lova dođe kasnije ali bilo bi mučenje to odrađivati samo zbog keša jer mislim da ne postoji industrija koja se brže razvija i gde svaki dan moraš novo da učiš. Većina ljudi van IT to ne kapira i misli da je dovoljno završiti faks, "naučiti" posao za par godina i tako do penzije.
 
Zato su eksplozije brodova onako dobre, kada krenu da se odvajaju i raspadaju moduli. Jel igra zbog sve te silne fizike toliko zahtevna? Ako jeste ne kontam zasto su pravili takav engine kada ne koriste niti delic simuliranja svega toga, sem kada se brodovi raspadaju ali to je tako mali deo toga. Oni taj engine guraju svuda, u sve svoje igre? Jel igde to iskoriscceno u potpunosti? Deluje mi k oda su stavili da se nadje ako im ikada zatreba...
 
Daj bože da nikad više :p
 
Odigrao 15-tak sati i batalio. Sve je nekako ispodprosečno. Karakteri, facijalne ekspresije, napucavanje ali je AI jednostavno sramotan. Uklonio sam je nakon bitke na Marsu kad sam došao do lika 14. level a ja 6. On mi je meta i tu je sa 5-6 miniona. Svi trče levo desno ili potpuno sumanuto skaču sa jet pakom dok ih ja tovarim. I posle 5-10 minuta i 400 metaka sve je gotovo. Nisu probali da priđu, da bace bombu, nateraju me da se pomerim s mesta gde sam se zaštekao. Jok, samo kao muve bez glave i povremeno zapucaju i promaše me naravno. Igrao sam na hard.
Nakon Last of Us 1 I 2 ovo jednostavno ne predstavlja nikakav užitak. Staviš helt nekom minibosu na 20 puta veći nivo od običnog moba i tako je regulisana težina. Prejadno i za igru iz sredine 90-ih a kamoli sad
 
Uvek se počinje od modovanja, to radiš jer voliš igru pa skontaš tako kako igre funkcionišu, posle se nađe neki gig i pređe na drugi engine za komercijalni projekat. Brdo gejm developera je izašlo iz modding voda.

Može da priča ko šta hoće ali ekstremno je teško raditi programiranje, razvoj, administraciju u takozvanom IT ako ne voliš poziv. Lova dođe kasnije ali bilo bi mučenje to odrađivati samo zbog keša jer mislim da ne postoji industrija koja se brže razvija i gde svaki dan moraš novo da učiš. Većina ljudi van IT to ne kapira i misli da je dovoljno završiti faks, "naučiti" posao za par godina i tako do penzije.

To je nekad bilo tako da se pocne sa modovima, gdje spadam i ja, ali sada to nije potrebno. Imas besplatan engine i gomilu tutorijala, pogotovo za UE i Unity.
 
Jel još neko ima problem da uđe u The Lodge na Antlantisu na glavni ulaz. Uradio sam neku misiju i treba da se vratim u taj Lodge, stalno me navodi kroz neki podrum dole a nemam pojma kako da dođem do istog kad je pola zaključano?! Gledam na yt, ljudi redovno ulaze na ona zlatna vrata, ja jok!?!

Edit: izgleda eyewitness misija mora da se završi da bi se opet omogućio ulazak u lodge. Nekima hoće posle loada da prođe i bez, meni ne. Divna igra sa bugovima...long live Bastheda
 
Poslednja izmena:
Nije uporedivo, to je bilo drugačije doba. Danas klinčadija i nafurani fanovi lupaju ocene kako stignu, još kad nalete console warrior likovi...
Više su to izgubljeni sredovečni beli muškarci sa promašenim životima 😁
 
Teško. Mi i dalje pljujemo igre po Bulletin Boards, po starinski kako nam i prliči :D

Na Steam ostavio komentar triput za 15 godina, svi ultra pozitivni. Na Metacritic nalog nemam.
 
Starfield Updates and Mod Support – September 13, 2023

First, an enormous thank you to all of you playing Starfield and your support. We are absolutely blown away by the response and all you love about the game. We’re also reading all your great feedback on what you’d like to see improved or added to the game. This is a game we’ll be supporting for years and years to come, so please keep all the feedback coming! Even if we don’t get to your requests immediately, we’d love to do it in the future, like city maps. Our priority initially is making sure any top blocker bugs or stability issues are addressed, and adding quality-of-life features that many are asking for.

This first update is a small hotfix targeted at the few top issues were are seeing. After that, expect a regular interval of updates that have top community requested features including:
  • Brightness and Contrast controls
  • HDR Calibration Menu
  • FOV Slider
  • Nvidia DLSS Support (PC)
  • 32:9 Ultrawide Monitor Support (PC)
  • Eat button for food!
We’re also working closely with Nvidia, AMD, and Intel on driver support, and each update will include new stability and performance improvements.

Additionally, we are working on our built-in mod support (Creations) that will work across all platforms similar to what we’ve done with Skyrim and Fallout 4. This full support is planned to launch early next year. Until then, we know our PC community is already very active in the modding space and if you have any feedback on how we can make this better, please let us know . Modding and creating in our games will always be a vital and important part of who we are, and we love seeing the community get off to such a strong start.

Keep the feedback coming, we really do read it all, and thank you all again for taking this journey with us!

Bethesda Game Studios
---
Update Version 1.7.29 - Fixes and Improvements
Performance and Stability
  • Xbox Series X|S Improved stability related to installations.
  • Various stability and performance improvements to reduce crashes and improve framerate.
Quests
  • All That Money Can Buy: Fixed an issue where player activity could result in a quest blocker.
  • Into the Unknown: Fixed an issue that could prevent the quest from appearing after the game is completed.
  • Shadows in Neon: Fixed an issue where player activity could result in a quest blocker.
 
Ne znam gde gori da mora odma da se igra ?
Cyberpunk 2077 tek skoro sam odigrao, a isto sam je probao na pocetku kao i Starfield jer sigurno je da su igre vredne paznje... Kakve sve gluposti koje se predju za 2~5h kostaju 70~80e a ove dve igre kao i recimo The Witcher 3 mogu da se igraju danima i da ne dosada ako odgovara mehanika igre. Tako da nema zurbe, nije nuzda da se igra po svaku cenu sad i odma, + moze daleko jeftinije da se prodje kada proizvod dovoljno sazri da moze da se konzumira sa zadovoljstvom. Cyberpunk 2077 sam platio 30e The Witcher 3 10e sa svim dodacima, odigrao sa zadovoljstvom obe bez bagova, grafika full, sve optimizovano koliko moze da bude. Mislim mozemo u nedogled da diskutujemo o tome da to tako treba da bude na pocetku kada se igra izbaci, ali svi znamo kako najcesce bude, tako da prosto treba zanemariti te prve verzije i treba se pomiriti sa faktickim stanjem.
Starfield je odlicna kakve poluproizvode sve cesce pustaju u prodaju... Sta je bila poneta Cyberpunk 2077 u onakvom stanju jos uvek mi nije jasno.
 
Nazad
Vrh Dno