Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ок, прва слика је пример предатог захтева, друге две су одговор.

Црквени барон каже да мој претходни пост не доприноси... јел?
Hm, kad je poslao zapravo ovaj dopis? Malo mi je neverovatno da je poslato ove godine, jer je dogovor stigao 6.1.

Čak i u odgovoru navode da 30 dana i slično, mislim da je ovde neko nesposoban naišao na zahtev i uradio ga sa pola mozga.
Svakako, svaki sledeći odgovor bi rezultirao raskidom u skladu sa zakonom.

A kolegi @MilanKragujevic sve najbolje u karijeri u kuriru, informeru ili gde već želi da iskoristi svoj vaskoliki talenat.
 
Епилог приче, звали га из сбб и обавестили да накнадно обрадили податке те да одобрен раскид без пенала.
 
SBB je teška divljina, mislim klasična Srbija. U Opštim uslovima kažu sledeće:
Pretplatnik može jednostrano raskinuti Ugovor, pismenim putem bez obrazloženja,
sa otkaznim rokom od 30 (trideset) dana, pod uslovom da do dana stupanja
otkaza na snagu izmiri sva svoja dospela dugovanja prema SBB-u

A onda kada tako postupim kažu mi ništa tvoj pismeni zahtev ne važi, već oni nešto kucaju i izdaju mi neku potvrdu u kojoj ništa ne piše osim koje uređaje imam i treba da vratim. Još je luđe što mi radnica kaže ne možeš najaviti otkaz ako ima više od 30 dana do dana kada želiš da se ugovor prekine. Otkazni rok znači minimum 30 dana, a ja mogu da najavim raskid valjda kad god želim, ako više nemam ugovornu obavezu.
 
Неки претходни пост си "лајковао" а изашло ми обавештење "не доприноси", пост не доприноси теми.
 
У тренутку ми деловало да ме критикују како пост о сбб где не прихвата захтев не доприноси теми, због обавештења које стигло. Могуће да је тај смајли био реакција а не критика.
 
Bilo bi lepo da usklade opis smajlija sa slicicom. Zna li se kada bi mogao da krene 10 Gbit internet kod SBBa konkretno?
 
Pozdrav, imam molbu
da li ima neko iz Valjeva, ko je bio u poslovnici SBBa u ul Vojvode Mišića 41, naime ističe mi ugovor 21.02.2023 i neću da ga produžim više, telefonm mi ovi iz Beograda rekli da moram lično u poslovnicu da odem kad raskidam saradnju, sem ako nemam elektronski potpis a nemam, a kad sam ih pitao kako to da od 2007 od kad sam potpisao prvi ugovor BEZ ODLASKA u poslovnicu, i sve naredne anekse ugovora na svakih dve godine potpisivao na leđima poštara koji je jedan primerak vraćao njima, a sad moram LIČNO I PERSONALNO da plaćam prevoz i izostajem sa posla, nisu znali da mi baš tačno objasne.
Rekli mi o otkaznom roku 30 dana, a pošto sam 50 km od Valjeva, a i moram da izostanem sa posla i da platim da me neko odveze, da se ne bi slučajno desilo pa da me vrate pa da dolazim opet kao što su neki ovde pisali, trebala bi mi neka informacija ili kontakt zaposlenih u poslovnici Valjevo, da se ne biš vozao tamo-vamo, jer .....
Hvala puno
 
Pozdrav, imam molbu
da li ima neko iz Valjeva, ko je bio u poslovnici SBBa u ul Vojvode Mišića 41, naime ističe mi ugovor 21.02.2023 i neću da ga produžim više, telefonm mi ovi iz Beograda rekli da moram lično u poslovnicu da odem kad raskidam saradnju, sem ako nemam elektronski potpis a nemam, a kad sam ih pitao kako to da od 2007 od kad sam potpisao prvi ugovor BEZ ODLASKA u poslovnicu, i sve naredne anekse ugovora na svakih dve godine potpisivao na leđima poštara koji je jedan primerak vraćao njima, a sad moram LIČNO I PERSONALNO da plaćam prevoz i izostajem sa posla, nisu znali da mi baš tačno objasne.
Rekli mi o otkaznom roku 30 dana, a pošto sam 50 km od Valjeva, a i moram da izostanem sa posla i da platim da me neko odveze, da se ne bi slučajno desilo pa da me vrate pa da dolazim opet kao što su neki ovde pisali, trebala bi mi neka informacija ili kontakt zaposlenih u poslovnici Valjevo, da se ne biš vozao tamo-vamo, jer .....
Hvala puno
Ja sam kod njih isao da najavim raskid, mesec dana pre isteka ugovora koji se vodi na majku. Ali je ona morala da ide da potpise raskid. Posalji nekoga, neka se predstavi kao ti i najavi raskid, posle odes licno, vratis opremu i potpises raskid.
 
Hvala
kako su meni ovi iz SBB INFO telefonom rekli, a sad mi poslali i na e mail, mogu najranije 22.01.2023 da odem i da potpišem zahtev za raskid, i od tad teče 30 dana otkaznog roka, a po isteku ugovora i otkaznog roka, oni me valjda isključuju, a opremu spakujem i šaljem kurirskom službom, čak je rekla samo uređaji bez kablova i antene.
Po tome ne moram lično da idem ponovo u poslovnicu da vraćam i opremu....
 
Hvala
kako su meni ovi iz SBB INFO telefonom rekli, a sad mi poslali i na e mail, mogu najranije 22.01.2023 da odem i da potpišem zahtev za raskid, i od tad teče 30 dana otkaznog roka, a po isteku ugovora i otkaznog roka, oni me valjda isključuju, a opremu spakujem i šaljem kurirskom službom, čak je rekla samo uređaji bez kablova i antene.
Po tome ne moram lično da idem ponovo u poslovnicu da vraćam i opremu....
A kako ćeš preuzeti potvrdu/revers da si opremu vratio, i danas-sutra imati dokaz da je oprema vraćena?
Jedino po broju za praćenje kurirske službe.
 
Ima li nekog ovde da su mu zamenili koaks za optiku? Kakva je procedura? Pretpostavljam da se svasta od opreme menja, a nesto i dodaje?
 
A kako ćeš preuzeti potvrdu/revers da si opremu vratio, i danas-sutra imati dokaz da je oprema vraćena?
Jedino po broju za praćenje kurirske službe.
Ako šalje poštom može da traži potvrdu o prijemu pošiljke. To je isto tako vajan dokumenta kao dokaz da je pošiljka preuzeta od strane primaoca. To se zove povratnica. Što se tiče bora za praćenje to nije pouzdano pošto mislim da nestaje posle određenog vremena sa sajta.
 
Poslednja izmena:
Ako šalje poštom može da traži potvrdu o prijemu pošiljke. To je isto tako vajan dokumenta kao dokaz. To se zove povratnica.
Jeste, ne sporim. Ali ko potvrđuje sadržinu pošiljke tj. da je sadržinski od opreme sve vraćeno, osim tebe koji šalješ, pa tu može biti spora da oni tvrde da nešto od opreme nisi vratio.

Po meni je ipak bolje da imaš papir sa njihovim pečatom i potpisom da si vratio opremu i da im ne duguješ ništa.
 
Jeste, ne sporim. Ali ko potvrđuje sadržinu pošiljke tj. da je sadržinski od opreme sve vraćeno, osim tebe koji šalješ, pa tu može biti spora da oni tvrde da nešto od opreme nisi vratio.

Po meni je ipak bolje da imaš papir sa njihovim pečatom i potpisom da si vratio opremu i da im ne duguješ ništa.
A čuj ako se cepa dlaka na dva dela i taj potpis i pečat ništa ne vrede. U principu mislim da bi RATEL morao da bliže definiše pravila/proceduru za raskid ugovora, a kada će to biti to niko ne zna. To što sada rade gotovo svi operatori je opstukcija i maltretiranje korisnika.
 
A čuj ako se cepa dlaka na dva dela i taj potpis i pečat ništa ne vrede. U principu mislim da bi RATEL morao da bliže definiše pravila/proceduru za raskid ugovora, a kada će to biti to niko ne zna. To što sada rade gotovo svi operatori je opstukcija i maltretiranje korisnika.
Kako ne vrede?
Na toj potvrdi/reversu bukvalno piše da SBB potvrđuje da je korisnik taj i taj dana tog i tog vratio opremu tu i tu (sve sa serijskim brojevima).

Ne vidim kako može biti spora ako kod sebe imaš taj papir, bar u pogledu vraćanja/nevraćanja opreme, u pitanja i eventualni spor oko toga da li su postojali validni razlozi za raskid ugovora, da li su ispoštovani rokovi, da li je korisnik sve platio, ne ulazim.
 
Све је то само беспотребно замајавање и малтретирање корисника, те иди у пословницу, те мора написмено, те враћај опрему у пословници. Само показује однос према корисницима.

Пре пар месеци сам бацио пуну кутију мрежне и тв опреме коју сам добијао од провајдера претходних година (не домаћих, наравно), а коју они отписују малтене чим је пошаљу. Уговори се раскидају једноставним захтевом преко е-поште.
 
Sta ga tupi taj sbb
Telekom povecava cene ali za one bez ugovorne obaveze

Ugovor je ugovor,sta ako korisnik ih obavesti da ce manje placati 200 din.
Sa druge strane ako se poveća brzina neta, kod SBB se povećava svima, a u MTS samo kad se potpisuje nova UO.
U toku trajanja UO ostaje stara brzina. Konkretno ja sam imao 400/160 iako je već duže na sajtu 500/160, i dobio sam povećanje tek kad sam sad u januaru produžio UO.

A za SBB nemam priče, imam sa njima već 7 dana opšteg ludila koje kad(ako?) bude konačno završeno ću opisti ovde.
 
Kako ne vrede?
Na toj potvrdi/reversu bukvalno piše da SBB potvrđuje da je korisnik taj i taj dana tog i tog vratio opremu tu i tu (sve sa serijskim brojevima).

Ne vidim kako može biti spora ako kod sebe imaš taj papir, bar u pogledu vraćanja/nevraćanja opreme, u pitanja i eventualni spor oko toga da li su postojali validni razlozi za raskid ugovora, da li su ispoštovani rokovi, da li je korisnik sve platio, ne ulazim.

Ma o tome sam i ja razmišljao, i pisao pre par dana ..... OK je to sa povratnicom o paketu, ali da ne bude da sam im u paketu poslao ciglu...


Ali da im dva puta idem na noge neću, taman odmah poneo opremu sa sobom i vratio im, platiću i taj otkazni period ali i školu da sa njima nikad i ništa više, ionako kad stignem gledam nešto na Youtube, a pošto imam i nekih zdravstvenih problema sa srcem, bolje kad ništa i ne gledam...
Ne znam samo da li su svesni koliko ih narod zbog ovakog odnosa napljuje, ja sam ih bar kod njih 5-6 do sada preporučio, ali koliko ću ih tek odvratiti.......
Gde su im sad monteri , ako sam ja dužan da izmirim sve obaveze prema njima, a pre p3 dana sam paltio račun za decembar 2022 i od 2007 nikad nisam kasnio ni sa jednom uplatom, kome ostavljaju antenu da je skida, ja da se pentram ne mogu a i neću, da li su oni dužni da dođu i vrate fasadu u prvobitno stanje.
Na zapadu bi morali i oih 6 rupa ( 2 su omašili pa morali onovo ) da zamažu po skidanju antene, ali .....
 
...ionako kad stignem gledam nešto na Youtube, a pošto imam i nekih zdravstvenih problema sa srcem, bolje kad ništa i ne gledam...
Mali OFF.
U pravu si, ja sam zapanjen koliko se na YT u poslednje vreme pojavilo video klipova sa bolesnom decom "Last year dad had cancer, now me..." i sl. koji iskaču non-stop kao preporučeni i prioritetni. Ne znam koja je tu fora, ali vodim računa da ih ne gledam.
 
Ma gledam domaće net tv kad je zanimljiv neki gost, mada i oni vrte istu priču, i to je to.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno