Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

Da li su i vama aktivirane ove opcije što se tiče video zapisa?

Screenshot_20231209_171142_Camera Assistant.jpgScreenshot_20231209_171104_Camera.jpgScreenshot_20231209_171047_Camera.jpg
 
Veliki pozdrav svima.

Naime, posedujem telefon Galaxy S23 SM-S911B/DS i primetio sam da kada fotografišem farove na automobilu koji imaju xenon sijalice ili LED, boja svetlosti ne bude bela već žuta.
Zanima me da li se neko susreo sa sličnim "problemom".
Verovatno nisam neko podešavanje kamere odradio. Ima li neko ideju kako ovo da rešim ?

Hvala na pomoći.
 

Prilozi

  • 20231205_130233.jpg
    20231205_130233.jpg
    272.1 KB · Pregleda: 77
  • 20231205_130224.jpg
    20231205_130224.jpg
    288.8 KB · Pregleda: 89
15h 12min screen time,najjača rezolucija,sve opcije za uštedu energije uključene,60hz,tamni režim,animacije isključene,sva obaveštenja isključena i sve aplikacije stavljene u mirovanje osim viber i wa.Osvetljenost na 30%.
Da je sve na najjačim podešavanjima i bez ušteda,izdržao bi oko 8h,ali bolje mi je da mi traje 15h nego da imam 120hz,animacije itd.
Ja bih ga pre ugasio ili prodao nego ga tako koristio. Kupiš brutalan telefon i onda ga osakatiš do maksimuma. Isto kao i da kupiš sportski auto sa 12 cilindara i odeš u servis da ti izvade 8 cilindara da bi trošio 5l. Sledeći put kupiš A23 i uživaš.
 
Veliki pozdrav svima.

Naime, posedujem telefon Galaxy S23 SM-S911B/DS i primetio sam da kada fotografišem farove na automobilu koji imaju xenon sijalice ili LED, boja svetlosti ne bude bela već žuta.
Zanima me da li se neko susreo sa sličnim "problemom".
Verovatno nisam neko podešavanje kamere odradio. Ima li neko ideju kako ovo da rešim ?

Hvala na pomoći.
Prodaj Bmw imam Punta za tebe😂
 
15h 12min screen time,najjača rezolucija,sve opcije za uštedu energije uključene,60hz,tamni režim,animacije isključene,sva obaveštenja isključena i sve aplikacije stavljene u mirovanje osim viber i wa.Osvetljenost na 30%.
Da je sve na najjačim podešavanjima i bez ušteda,izdržao bi oko 8h,ali bolje mi je da mi traje 15h nego da imam 120hz,animacije itd.
Sta mislis,ako ga ugasis,koliko ce moci da drzi bateriju?
 
Drugsri pomagajte, jel imao neko tu nesreću da mu ovo go__o od Ultre padne i da ekran pobrljavi i pozeleni ? Telefon mi je ispao iz džepa od jakne dok sam čučao pored auta na asfalt, znači sa nekih 25,30cm visine maksimalno, sa maskom na sebi naravno i pukao je ćoškić u visini poslednjeg reda na tastaturi, znači gluplje nije moglo.....

Da li neko zna koliki danak da očekujem i gde da nosim telefon ? Uzet preko mt:s-a pre 10 meseci ravno.....
 
Drugsri pomagajte, jel imao neko tu nesreću da mu ovo go__o od Ultre padne i da ekran pobrljavi i pozeleni ? Telefon mi je ispao iz džepa od jakne dok sam čučao pored auta na asfalt, znači sa nekih 25,30cm visine maksimalno, sa maskom na sebi naravno i pukao je ćoškić u visini poslednjeg reda na tastaturi, znači gluplje nije moglo.....

Da li neko zna koliki danak da očekujem i gde da nosim telefon ? Uzet preko mt:s-a pre 10 meseci ravno.....
IMa sigurno pre nnekoliko strana, ali mozda se i javi kolega koji je isto prosao kao i ti.

PRoMobi je ovlasceni, cena oko 300e sa svem baterijom
 
Ljudi izvinjavam se unapred, verujem da je ovo pitanje sigurno bilo "X" puta postavljeno do sada, a pretraga mi slabo ide :) Planiram ubrzo da uzmem S23 Ultra ali u ponudi imam samo model za Aziju. Koja je razlika u odnosu na model koji se kod nas zvanično prodaje? Ima li neko da koristi Azijski model, da li ima problema sa našim mrežama, ima li naš jezik itd.?
 
Sve je to isto kao sto je pisano par stranica unazad! Samo moze biti problema sa ovlascenim serviserom ako dodje do toga! Ogradjuju se i ne rade mobilne sa tih prostora!
 
Veliki pozdrav svima.

Naime, posedujem telefon Galaxy S23 SM-S911B/DS i primetio sam da kada fotografišem farove na automobilu koji imaju xenon sijalice ili LED, boja svetlosti ne bude bela već žuta.
Zanima me da li se neko susreo sa sličnim "problemom".
Verovatno nisam neko podešavanje kamere odradio. Ima li neko ideju kako ovo da rešim ?

Hvala na pomoći.
I na mom Samsungu vuče na žuto, N20U
 
Ono sto ja vidim zbog cega ljudi vecinom uzimaju iPhone naspram android sveta jeste kamera koja isto slika i na stock aplikaciji i u svim drugim aplikacijama, i mislim da je to ono na sta bi trebali da se fokusiraju a ne na super ultra maximum battery protection i ostalim nepotrebnim glupostima.

Mozda Samsung ne moze to samostalno da odradi, ali sa google-om itekako moze.
 
Ono sto ja vidim zbog cega ljudi vecinom uzimaju iPhone naspram android sveta jeste kamera koja isto slika i na stock aplikaciji i u svim drugim aplikacijama, i mislim da je to ono na sta bi trebali da se fokusiraju a ne na super ultra maximum battery protection i ostalim nepotrebnim glupostima.

Mozda Samsung ne moze to samostalno da odradi, ali sa google-om itekako moze.
Imas prava za, a sto se tice baterije DRUZE KOJIH 80 posto, ne pada mi napamet! Kad bude bnaterija LOSA menja se i kraj!
 
Koje aplikacije preporucujete za pracenje screen on time, nisu mi bitne ostale funkcije, vec samo SoT, po mogucstvu neka light verzija? Vidim da je na android 14 kod samsunga malo zbrljano to.
 
Da li je iko uspeo da poveže Android Auto preko BT S23 (ili S23+) na Škoda infotainment?
Na Octavia 4 je to radilo bez problema, ali na Superb moram da se povežem preko USB-a da bi mi Android Auto radio.
 
Verovatno zavisi od ugradjene multimedije. Na novon Tucson-u samo u najosnovnijem paketu opreme gde je infotainment iz prethodne generacije i NEMA navigaciju imas bezicni i zicni Android auto/Car play dok u vecim paketima gde postoji navigacija i drugaciji/noviji sistem moze samo povezivanje preko kabla. Isto sam vidjao kod mnogih drugih proizvodjaca automobila.

Kad sam pitao zasto je tako, navodno proizvodjaci navigacije zbog licenci (i svojih prihoda) zahtevaju od proizvodjaca multimedija da "zakomplikuju" koriscenje drugih navigacija pa korisnici moraju sa kablom da se bakcu i to obicno ne moze bilo koji kabal.
 
Verovatno zavisi od ugradjene multimedije. Na novon Tucson-u samo u najosnovnijem paketu opreme gde je infotainment iz prethodne generacije i NEMA navigaciju imas bezicni i zicni Android auto/Car play dok u vecim paketima gde postoji navigacija i drugaciji/noviji sistem moze samo povezivanje preko kabla. Isto sam vidjao kod mnogih drugih proizvodjaca automobila.

Kad sam pitao zasto je tako, navodno proizvodjaci navigacije zbog licenci (i svojih prihoda) zahtevaju od proizvodjaca multimedija da "zakomplikuju" koriscenje drugih navigacija pa korisnici moraju sa kablom da se bakcu i to obicno ne moze bilo koji kabal.
Potvrđujem ovo,imam novog Tucsona u najvećem paketu opreme sa njegovom navigacijom,samo preko USB može Android Auto.
 

Prilozi

  • 20231210_124817.jpg
    20231210_124817.jpg
    335.2 KB · Pregleda: 69
Nazad
Vrh Dno